Autobus tam a zpět: Jönköping

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Jönköping

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Jönköping s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Jönköping - 2 Zastávky jsou Jönköping (ReseCentrum) Flixbus Stop, Jönköping Comati stop (Quality Hotel), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Jönköping dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Jönköping s FlixBusem stát pouze 159,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Jönköping je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Jönköping si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Jönköping si můžete rezervovat již od 159,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Jönköping: Informace o městě

Jönköping: Obecné informace

Kosmopolitní město, pohádkové pláže a ještě úchvatnější příroda – takové je švédské město Jönköping, které se nachází v těsné blízkosti jezera Vättern. Místo, kde si velké řetězce módních značek nekonkurují s lokálními návrháři a město, jenž vás naučí jak “vypnout”. Jönköping je významnou součástí scénické provincie Småland. Ve městě a jeho okolí žije přibližně 94 000 obyvatel, a to včetně studentů, kteří se rozhodli studovat na místní Univerzitě. Ta ostatně může i za to, že sem míří rok od roku více zahraničních studentů. Univerzita Jönköping se během posledních let stala oblíbenou destinací studentů životního prostředí, kteří přijíždí nejen za jedinečným vzdělávacím systémem, ale především za švédským přístupem k ochraně přírody. Švédové svou zemi jednoznačně milují a všudypřítomné vlajky tento fakt nemohou vyvrátit. Pokud tedy do Jönköpingu míříte právě za přírodou, zajisté nebudete zklamáni.

Co navštívit

Říká se, že v Jönköpingu můžete podniknout úplně vše. Alespoň co se odpočinku a trávení času v přírodě týče. Co jiného také čekat od města obklopeného průzračnými jezery a rozlehlými lesy? Vybrat si můžete jednu z desítek turistických stezek, vyzkoušet plavbu kajakem v přítomnosti školeného instruktora nebo se vydat plachtit na jedno z jezer. Na své si v Jönköpingu přijdou i fanoušci cyklistiky. Možností je nespočet, jak se můžete sami přesvědčit. Je pak už jen na vás, jak si svůj čas rozhodnete naplánovat. Co se týče ubytování, doporučujeme si zamluvit romantickou chatičku v jednom z nedalekých kempů. Těch je ostatně v Jönköpingu hned několik. Například Adam Beach & Camping nacházející se hned u pláže, Villa Bjorkhagen s více moderním zařízením nebo Lovsjobadens Camping AB, který se nachází vedle jezera. Samozřejmě nemusíte bydlet jen v chatce, ale ubytovat se můžete také v jednom z hotelů. Velké oblíbenosti se v poslední době těší také ubytování přes různé služby propagující sdílenou ekonomiku. Ti odvážnější také můžou zakotvit u někoho doma na gauči – Švédové jsou obecně velmi otevřený národ a třeba vám jeden z nich bude i dobrovolným průvodcem. Ostatně nikdy nevíte, koho potkáte.

Jönköping: Kultura & historie

Věděli jste, že slavné zápalky byly vyvinuty v roce 1845 právě ve městě Jönköping? Právě těmto dřevěným zápalkám, které dnes každý bere jako samozřejmost, je věnované místní Muzeum. Dozvíte se spoustu zajímavých informací! Například to, jak zde vypadala výroba, která v Jönköping probíhala až do roku 1970. Část expozice je věnována i samotným vynálezcům a bývalým majitelům továrny, kde sídlí i nynější muzeum - bratrům Lundstromovým, kteří během 19. století vyrobili přes 12 milionů kusů zápalek. Další významnou historickou osobností je nepochybně také Ivan Kruger, který stojí za růstem zápalkového impéria a jeho mezinárodní expanzí do celého světa. Nedílnou součástí muzea jsou i expozice s více než tisíci zápalkami a krabičkami. K vidění tu jsou ale také náčrty a další grafické motivy. Návštěvu muzea následně doporučujeme zakončit v místním kinosále, kde lze shlédnout film věnovaný historii zápalek. Muzeum má navíc otevřeno po celý rok.

Jönköping: Noční život

Ať už se v Jönköpingu plánujete zdržet pouze na jeden den, nebo tu strávíte prodloužený víkend, místní pamětihodnosti si rozhodně nesmíte nechat ujít. Pravděpodobně tou nejvýznamnější památkou v okolí je kostel Habo, který se na první pohled může jevit jako katedrála. Překvapuje vás, že je celý postaven pouze ze dřeva? Kostel Habo najdete cca 15 minut severně od Jönköpingu v západní části jezera Vättern, kde je ozdobou již o roku 1680. Tato stavba však není pouhou ozdobou zdejšího kraje. Kostel Hobo si našel své místo i v srdci celého Švédska a to prostřednictvím švédských poštovních známek, na kterých tuto noblesní stavbu najdete. Nyní se přesuneme do západní části města a parku Stadpark. Neobyčejného parku plného typické zeleně a historických dřevěných staveb, které sem byly přesunuty z jejich původních oblastí. Vidět můžete například zvonici pocházející ze 17. století, vojenskou ubytovnu ze 19. století a za zmínku zajisté stojí farma a muzeum věnované ptactvu. Odtud se následně vydejte zpátky do města a vaše historické kolečko zakončete třeba v kostele Sofiakyrkan. Ten se v Jönköpingu řadí mezi budovy reprezentující gotické období a za jeho stavbou stojí slavný Gustav Dahl, jehož stavby lze spatřit i ve švédském hlavním městě Stockholmu. Sofiakyrkan můžete na první pohled poznat podle charakteristických červených pálených cihel, které jsou jednou z nejvíce oblíbených stavebních materiálů v celé Skandinávii. Uvnitř kostela na vás čeká barokního malba italského malíře Suppra Emmause zakoupena roku 1600 v Římě.

Jönköping: Zajímavé informace

Tou nepochybně první pochoutkou jsou otevřené sendviče Räksmörgås, které vám na první pohled mohou připomenout náš typický český chlebíček. Tento koncept vznikl kolem roku 1400, kdy se plátky chleba používaly jako náhrada za talíře. Pokud tedy toužíte zjistit, jak si žije takový švédský král, rozhodně si nesmíte nechat ujít krevetovou verzi, která nese název räksmörgås a räkmacka. Zmíním rovnou další pochoutku, kterou je hrášková polévka a palačinky ärtsoppa a pannkakor, které se podle tradic konzumují každý čtvrtek, a to již od dob druhé světové války. Na obou pokrmech si můžete pochutnat ve většině tradičních švédských restauracích. Náš poslední tip patří samozřejmě zelenému princezninu dortu prinsesstårta. Nadýchaný piškot, kombinace marmeládové a šlehačkové náplně a nádherný marcipánový kabátek, podle kterého tento zákusek rozeznáte od těch ostatních. A teď už jen vybrat nějakou tu útulnou kavárnu, posadit se, vychutnat si chvíli klidu a nabrat sílu na další cesty prostřednictvím jednoho z našich spojů. Co se vydat třeba do nedalekého Gothenburgu či Stockholmu?


Jönköping očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Jönköping

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Jönköping

S FlixBusem cestujete do města Jönköping snadno a levně. V naší nabídce je 35 jízd od 159,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Jönköping jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Jönköping je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Jönköping s FlixBusem

Do města Jönköping se můžete dostat z 35 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Jönköping

Ať jste kdekoli v zemi Sweden, je snadné se dostat to města Jönköping: 35měst je spojených s městem Jönköping, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Jönköping. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.