Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Dálkovým autobusem do Švédska

Nejen losi se cítí ve Švédsku dobře. Společnost FlixBus vás levně a pohodlně doveze do domoviny Pipi Dlouhé punčochy a Kalleho Blomkvista.

Během příjemných letních dnů vás zvou jedinečné lesy, jezera a souostroví švédské přírody k turistice a kempování. Relaxujte, odpočívejte a užívejte si idylu. Ale i největší švédská města, jako je Stockholm, Malmö a Göteborg, nabízí milovníkům kultury a nakupování nejrůznější možnosti k prožití zábavného poznávacího výletu.

4 nejlepší důvody, proč strávit dovolenou ve Švédsku

1. Muzeum Vasa ve Stokholmu

Muzeum Vasa

Co je v muzeu Vasa k vidění?

Mistrovským kouskem výstavy je bez pochyby vojenská loď Vasa, která byla potopena v roce 1628 a podle které získalo muzeum svůj název. Kromě dalších zajímavých informací o lodi Vasa najdete mimo výstavní halu ještě čtyři muzejní lodě, mezi nimi také jeden ledoborec.

Kdy má muzeum otevřeno?

Nejnavštěvovanější muzeum Skandinávie má otevřeno po celý rok (kromě Vánoc a Nového roku). Od června do srpna můžete muzeum Vasa navštívit od 8:30 do 18:00 hodin a od září do května od 10:00 do 17:00 hodin

Jak se k muzeu dostanete?

Muzeum leží na ostrově Djurgården, na stejné zastávce tramvaje jako Nordické muzeum (linka č. 7). Zastavuje tam také autobus MHD č. 67. Ze stanice metra Karlaplan trvá cesta pěšky přes most Djurgårdsbron asi 10 minut.

2. Göteborské souostroví

Göteborské souostroví
  1. Souostroví

Pobřežní krajinu Göteborgu utvářejí pro Skandinávii velmi typická souostroví – malé skalní ostrůvky pocházející z doby ledové. Jsou zde dvě větší skupiny ostrovů, které se dělí na severní a jižní souostroví a lákají ke koupání, turistice a poznávání. Na jižní ostrovy se nelze dostat autem, pouze trajektem.

Jak se dostanete na severní souostroví?

Na ostrovy severního souostroví, např. Hönö a Björkö, se lze dostat autobusy nebo trajektem. Trajekty vyplouvají z Lilla Varholmen, tam se dostaneš autobusem č. 24 nebo Röd Expressem.

Jak se dostanete na jižní souostroví?

Tramvaje č. 9 a 11 zastavují v Saltholmenu. Odtamtud můžete je trajektem na ostrovy Brännö, Vrångö nebo Asperö. V létě může jezdit trajekt na ostrovy také přímo z centra Göteborgu – nejlépe se informujte na místě a využijte příležitosti.

3. Skanzen ve Stockholmu

Skanzen

Co je tu k vidění?

V nejstarším skanzenu na světě, který byl otevřen v roce 1891, se můžete dozvědět mnohé o předprůmyslovém životě ve Švédsku a přitom se také seznámit s místními zvířaty. V parku bylo vybudováno 150 tradičních domů a statků z celého Švédska. V tradičních oděvech jsou zde provozována stará řemesla a znovu tak probouzena k životu. Kromě toho si můžete prohlédnout domestikovaná a divoká zvířata Skandinávie, např. losy, hnědé medvědy a vlky.

Kdy má skanzen otevřeno?

>Skanzen je otevřen téměř po celý rok od 10 hodin. Jen v zimě jsou některé domy zavřeny a některá zvířata nelze vidět (kvůli zimnímu spánku). Proto je vstupné v zimě levnější a není zde takový přetlak lidí (hlavní sezóna je od května do září). Od 24. června do 31. srpna má skanzen otevřeno do 20 hodin.

Kde se skanzen nachází?

Skanzen leží na ostrově Djurgården a dostanete se k němu autobusem č. 67 a tramvají č. 7. Za krásného počasí ale doporučujeme procházku z centra města přes most Djurgårdsbron.

4. Staré město (Gamla Stan)

Staré město

Co vás čeká?

Dlažební kameny, úzké uličky a lomenicové domy, jejichž stopy sahají až do 13. století. Staré město se ve Stockholmu nachází z velké části na ostrově Stadsholmen. Můžete zde navštívit také zámek z roku 1750. Kromě několika muzeí se zde každý den koná před očima turistů výměna palácové stráže (12:15 h, neděle 13.15 h).

Co můžete ve starém městě podniknout?

Posedět si v malých kavárnách a restauracích, prohlédnout si obchody se suvenýry nebo se zúčastnit prohlídky starého města. Klasickými fotografickými motivy jsou kromě zámku také náměstí Stortorget s pestrými lomenicovými domy, kostel sv. Mikuláše a kostel Tyska kyrkan. Pokud netrpíte klaustrofobií, vydejte se do Marten Trotzigs gränd, nejužší uličky Stokholmu.

Jak se do starého města dostanete?

Na „město mezi mosty" se dostanete překvapivě přes několik mostů. Ze severního směru můžete v blízkosti hlavního nádraží využít most Vasabron nebo Norrbro, které vás povedou okolo muzea středověku. Z jihu se jde přes velké zdymadlo (slussen) nebo most Centralbron, který vede přes celý ostrov starého města. Kromě toho je ve starém města stanice metra (Gamla Stan).

Proč vyrazit do Švédska dálkovým autobusem

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte do Švédska bez extra nákladů a únavného přesouvání kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa ve Švédsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem do Švédska bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Švédska a peníze raději utraťte za napínavé detektivky!