hero image

Autobus tam a zpět: Rostock

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Rostock

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Rostock,,ZOB

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Rostock: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

28

Počet zastávek

1

Země

Německo

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Rostock: Informace o městě

Rostock: Obecné informace

Známé německé studentské město, ve kterém to doslova žije, významný přístav a oblíbená destinace gastronomických nadšenců - takový je Rostock. Ve městě se nachází typické budovy, které jsou jednou z charakteristik Pobaltí. V tomto největším městě spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko žije něco kolem 200 000 obyvatel. Co je ale rozhodně nejzajímavější, je historie tohoto bývalého hanzovního města, jehož založení je dílem pobaltských slovanských kmenů, kteří zde během 6. století založili první osadu. V dalších staletích se pak Rostock rozrůstal a tím nejrychlejším rozvojem si město prošlo během 12. století, kdy se tu po útoku dánského krále Valdemara I. usadili němečtí obchodníci. Díky této události vznikla tři města a jejich název byl později spojen právě do nynějšího jména tak, jak ho známe dnes – Rostock. Jeho dnešní podoba je ale ovlivněna vlivem druhé světové války, kdy byl Rostock stejně jako další větší německá města cílem bombardérů spojeneckých vojsk. Podoba dnešního centra města je tak především dílem poválečných rekonstrukcí, které byste zajisté na první pohled nerozeznali od budov původních.

Co navštívit

Věděli jste, že se v Rostocku nachází jedna z nejstarších univerzit v Pobaltí? Univerzita společně s její hlavní budovou Universitätsplatz zde byla postavena již v roce 1419. Další místo, které rozhodně nesmíte vynechat je pěší zóna Kröpeliner Straße, která vám kromě pohledu na měšťanské domy a nespočet podniků lákajících k posezení, nabídne třeba i ty nejčerstvější rybí pochoutky. Ty sem každé ráno dováží rybáři z místního přístavu, a tak není třeba pochybovat o jejich čerstvosti. Své toulání městem si můžete také zpestřit odbočením do jedné z mnoha přiléhajících uliček nebo návštěvou kostelů, které zde poznáte podle typické červené barvy, za kterou mohou pálené cihly. Jen kousek od pěší třídy se nachází další důležité místo – gotická radnice Rathaus, která na tomto místě stojí již od roku 1270. Budovu radnice naleznete na náměstí Neuer Markt, kde v dřívějších dobách sídlili bohatí měšťané. Ačkoliv byla většina domů zničena během druhé světové války, stále zde máte možnost spatřit několik původních staveb. Jednou z nich je například západní část náměstí, kde lze vidět malebná průčelí přístavních domů. Kde zakončit prohlídku města? No přece v kostele! Marienkirche je kostel proslavený svým severoněmecko-gotickým stylem, mezi jehož hlavní prvky patří použití červených pálených cihel. Rozhodně se stojí za to podívat i dovnitř kostela – mimo klasické sochy a malby zde totiž můžete vidět třeba i orloj s apoštoly, kteří se mění každou celou hodinu.

Rostock: Kultura & historie

Oblíbená destinace všech, kteří se rozhodli svůj volný čas využít k načerpání nových sil aodpočinku a to během celého roku. Ať už je léto nebo podzim. Místní moře je totiž proslulé svými blahodárnými účinky pro lidský organismus, a tak zatímco někteří turisté míří na toto místo za otužováním, ti další se nechali zlákat na místní pláže. Ty jsou v Rostocku především písečné a během sezóny jsou tu k vidění i pro Balt tolik typické plážové koše, které zajisté znáte z pohlednic. Samozřejmostí je dostupné parkoviště, stánky s občerstvením a možnost využitelnosti sociálních zařízeních. Plánujete výlet do Pobaltí během léta? Osobně vám doporučuji si předem pohlídat předpověď počasí a podle toho se také vybavit. Místní počasí je totiž velmi nevyzpytatelné a překvapit může nejen ty, kteří se do Rostocku rozhodli zvolit ubytování ve stanu. Kdyby vám nevyšlo počasí, tak nezoufejte. I při jeho nepřízni je tady stále spousta možností co podniknout. Ať už se vydáte na procházku skrze loděnici nebo své kroky zakončíte v jedné z místních restaurací či kaváren nabízejících pohádkový výhled na moře.

Rostock: Noční život

Ať už se tu plánujete zdržet předtím, než poputujete dále na Sever, nebo se rozhodnete zakotvit na prodloužený víkend – nudit se v Rostocku rozhodně nebudete. Především za předpokladu, že patříte mezi příznivce lodí, historie a věcí spojených s tímto tématem. Ve městě se totiž nachází významný hanzovní přístav, který dříve patřil k hlavnímu centru dění celého města. Dnes si místní obyvatelé připomínají toto období během festivalu Hanse Sail Rostock, který se tradičně koná každý rok na začátku srpna. Čím se můžete nechat překvapit? Přehlídky, výstavy a více než tři sta historických lodí, prostřednictvím kterých se najednou ocitnete zpátky v čase. Dalším zážitkem pro vás může být i ochutnávka rybích pochoutek, kterých je tu opravdu velké množství. Nemáte rádi ryby? A co se takhle podívat na nějaký další z doprovodných programů? Hanse Sail Rostock je nepochybně lidová slavnost, jak má být a není se třeba divit tomu, že sehnat ubytování během konání festivalu není zrovna jednoduchý úkol.

Rostock: Zajímavé informace

Jeden by řekl, že Rostock je pouhé další město u moře, ale není tomu tak. Stačí se podívat na přehled aktivit, které v tomto městě probíhají během celého roku a věřte tomu, že zvolit jenom jednu bude opravdová výzva. Na své si samozřejmě přijdou i fanoušci sportu a je úplně jedno, jestli je to fotbal nebo třeba lední hokej. Každý si nepochybně najde to své. Ptáte se, jak je to v Rostocku s dopravou? Vybrat si můžete třeba jeden z autobusů, vlaků či trajektů označených VVW (Verkehrsverbund Warnow). Po samotném centru si však naprosto vystačíte s chůzí. Dále bych také chtěla zmínit možnost vyhlídkové plavby, prostřednictvím které můžete vidět lokální přístaviště společně s městem úplně z jiného úhlu. Navíc se jedná o další skvělý způsob, jak si odpočinout. Aspoň teda pro všechny ty, kteří netrpí mořskou nemocí - ti ostatní si pak musí vystačit s čerstvým mořským vzduchem.


Rostock očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.