Autobus do Rostock

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Rostock

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Rostock si můžete rezervovat již od 179,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Rostock - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Rostock dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Rostock s FlixBusem stát pouze 179,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Rostock je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Rostock si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Rostock: Informace o městě

Rostock: Obecné informace

Známé německé studentské město, ve kterém to doslova žije, významný přístav a oblíbená destinace gastronomických nadšenců - takový je Rostock. Ve městě se nachází typické budovy, které jsou jednou z charakteristik Pobaltí. V tomto největším městě spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko žije něco kolem 200 000 obyvatel. Co je ale rozhodně nejzajímavější, je historie tohoto bývalého hanzovního města, jehož založení je dílem pobaltských slovanských kmenů, kteří zde během 6. století založili první osadu. V dalších staletích se pak Rostock rozrůstal a tím nejrychlejším rozvojem si město prošlo během 12. století, kdy se tu po útoku dánského krále Valdemara I. usadili němečtí obchodníci. Díky této události vznikla tři města a jejich název byl později spojen právě do nynějšího jména tak, jak ho známe dnes – Rostock. Jeho dnešní podoba je ale ovlivněna vlivem druhé světové války, kdy byl Rostock stejně jako další větší německá města cílem bombardérů spojeneckých vojsk. Podoba dnešního centra města je tak především dílem poválečných rekonstrukcí, které byste zajisté na první pohled nerozeznali od budov původních.

Co navštívit

Věděli jste, že se v Rostocku nachází jedna z nejstarších univerzit v Pobaltí? Univerzita společně s její hlavní budovou Universitätsplatz zde byla postavena již v roce 1419. Další místo, které rozhodně nesmíte vynechat je pěší zóna Kröpeliner Straße, která vám kromě pohledu na měšťanské domy a nespočet podniků lákajících k posezení, nabídne třeba i ty nejčerstvější rybí pochoutky. Ty sem každé ráno dováží rybáři z místního přístavu, a tak není třeba pochybovat o jejich čerstvosti. Své toulání městem si můžete také zpestřit odbočením do jedné z mnoha přiléhajících uliček nebo návštěvou kostelů, které zde poznáte podle typické červené barvy, za kterou mohou pálené cihly. Jen kousek od pěší třídy se nachází další důležité místo – gotická radnice Rathaus, která na tomto místě stojí již od roku 1270. Budovu radnice naleznete na náměstí Neuer Markt, kde v dřívějších dobách sídlili bohatí měšťané. Ačkoliv byla většina domů zničena během druhé světové války, stále zde máte možnost spatřit několik původních staveb. Jednou z nich je například západní část náměstí, kde lze vidět malebná průčelí přístavních domů. Kde zakončit prohlídku města? No přece v kostele! Marienkirche je kostel proslavený svým severoněmecko-gotickým stylem, mezi jehož hlavní prvky patří použití červených pálených cihel. Rozhodně se stojí za to podívat i dovnitř kostela – mimo klasické sochy a malby zde totiž můžete vidět třeba i orloj s apoštoly, kteří se mění každou celou hodinu.

Rostock: Kultura & historie

Oblíbená destinace všech, kteří se rozhodli svůj volný čas využít k načerpání nových sil aodpočinku a to během celého roku. Ať už je léto nebo podzim. Místní moře je totiž proslulé svými blahodárnými účinky pro lidský organismus, a tak zatímco někteří turisté míří na toto místo za otužováním, ti další se nechali zlákat na místní pláže. Ty jsou v Rostocku především písečné a během sezóny jsou tu k vidění i pro Balt tolik typické plážové koše, které zajisté znáte z pohlednic. Samozřejmostí je dostupné parkoviště, stánky s občerstvením a možnost využitelnosti sociálních zařízeních. Plánujete výlet do Pobaltí během léta? Osobně vám doporučuji si předem pohlídat předpověď počasí a podle toho se také vybavit. Místní počasí je totiž velmi nevyzpytatelné a překvapit může nejen ty, kteří se do Rostocku rozhodli zvolit ubytování ve stanu. Kdyby vám nevyšlo počasí, tak nezoufejte. I při jeho nepřízni je tady stále spousta možností co podniknout. Ať už se vydáte na procházku skrze loděnici nebo své kroky zakončíte v jedné z místních restaurací či kaváren nabízejících pohádkový výhled na moře.

Rostock: Noční život

Ať už se tu plánujete zdržet předtím, než poputujete dále na Sever, nebo se rozhodnete zakotvit na prodloužený víkend – nudit se v Rostocku rozhodně nebudete. Především za předpokladu, že patříte mezi příznivce lodí, historie a věcí spojených s tímto tématem. Ve městě se totiž nachází významný hanzovní přístav, který dříve patřil k hlavnímu centru dění celého města. Dnes si místní obyvatelé připomínají toto období během festivalu Hanse Sail Rostock, který se tradičně koná každý rok na začátku srpna. Čím se můžete nechat překvapit? Přehlídky, výstavy a více než tři sta historických lodí, prostřednictvím kterých se najednou ocitnete zpátky v čase. Dalším zážitkem pro vás může být i ochutnávka rybích pochoutek, kterých je tu opravdu velké množství. Nemáte rádi ryby? A co se takhle podívat na nějaký další z doprovodných programů? Hanse Sail Rostock je nepochybně lidová slavnost, jak má být a není se třeba divit tomu, že sehnat ubytování během konání festivalu není zrovna jednoduchý úkol.

Rostock: Zajímavé informace

Jeden by řekl, že Rostock je pouhé další město u moře, ale není tomu tak. Stačí se podívat na přehled aktivit, které v tomto městě probíhají během celého roku a věřte tomu, že zvolit jenom jednu bude opravdová výzva. Na své si samozřejmě přijdou i fanoušci sportu a je úplně jedno, jestli je to fotbal nebo třeba lední hokej. Každý si nepochybně najde to své. Ptáte se, jak je to v Rostocku s dopravou? Vybrat si můžete třeba jeden z autobusů, vlaků či trajektů označených VVW (Verkehrsverbund Warnow). Po samotném centru si však naprosto vystačíte s chůzí. Dále bych také chtěla zmínit možnost vyhlídkové plavby, prostřednictvím které můžete vidět lokální přístaviště společně s městem úplně z jiného úhlu. Navíc se jedná o další skvělý způsob, jak si odpočinout. Aspoň teda pro všechny ty, kteří netrpí mořskou nemocí - ti ostatní si pak musí vystačit s čerstvým mořským vzduchem.


Rostock očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Rostock

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Rostock

Levné cestování autobusem do města Rostock je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 378 destinací. Z města Rostock se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Rostock již od 179,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Rostock s FlixBusem

Cestování do města Rostock s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 48 spoji do města Rostock máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Rostock by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Rostock? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.