Autobus do Štětín

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Štětín

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Štětín si můžete rezervovat již od 69,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Štětín je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Štětín dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Štětín s FlixBusem stát pouze 69,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Štětín - 3 Zastávky jsou Szczecin, Szczecin (Warzymice Osiedle Kresy), Szczecin, dw.aut. PKS, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Štětín si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Štětín: Informace o městě

Štětín: Obecné informace

Štětín patří mezi ta nejvýznamnější polská města, a to nejen díky své geografické poloze. Rozsáhlý přístav, který byl dříve především důležitým dopravním centrem, je jen jednou z mnoha zajímavostí tohoto města, které se nachází kousek od Baltského moře. Štětín ale není pouhý klasický přístav, kde se nachází jen hospody a podniky, lákající k návštěvě připlouvající námořníky. Je to také domov pro téměř 400 000 obyvatel, kteří bydlí na území dosahujícího 300 000 kilometrů čtverečních.

Co navštívit

I přesto, že město není tak známé jako například sousední Krakov, památek a zajímavých míst tu najdete opravdový nespočet. Třeba Štětínské náměstí, které se nachází v samotném srdci města vás jistě překvapí svou velkolepostí. Celá oblast Starého Města je vystavěna do svahu, což ve vás určitě zanechá nevšední dojem. Pro oblast severního Polska je totiž tento způsob výstavby velmi ojedinělý. Jako další významné místo zmíním Zámek Pomořanských knížat, o kterém se více rozepíšu v další části tohoto článku. Jdeme ale dál a dostáváme se ke kostelu sv. Petra a Pavla. Mohutná gotická stavba, která vás již na první pohled zaujme svou zajímavě řešenou čelní stranou budovy. Na co jsou tady místní obyvatelé nejvíce pyšní? Na bohatě zdobený oltář nacházející se uvnitř kostela! Nad ním uvidíte i samotný obraz dvou svatých – Petra a Pavla. U kostelů ještě chvíli zůstaneme, a to konkrétně u Katedrály sv. Jakuba ve Štětíně. Také tato stavba je pozůstatkem gotiky, jak vám zajisté napoví její tvary. Možná si říkáte, že vám zdejší polská katedrála silně připomíná Mariánský chrám v Lübecku. Náhoda? Vlastně ani ne. Německý chrám byl totiž inspirací právě této polské stavby.

Štětín: Kultura & historie

Ať už se do Štětína vydáte v zimě nebo snad v létě, toto místo si rozhodně nesmíte nechat ujít. Zámek Pomořanských knížat nelze ani přehlédnout, protože se nachází v samotném srdci města Štětín. Co se skrývá v historii této velkolepé stavby, jejíž historie zasahuje až do 15.století? Původní záměr zámku byl spíše reprezentativní a možná právě proto postupně vznikala během staletích nová křídla. Během 17. století byla vystavěna velká knihovna, kterou si přál mít tehdejší kníže Filip. Další ze zajímavostí je také to, že se na zámku velmi často střídali jeho majitelé. Postupem času byl tak zámek sídlem Prusů, Švédů či jiných evropských národů. Tím nejhorším obdobím pro zámek byla jednoznačně éra 19.století, během které stavba výrazně zchátrala. Do podoby, ve které zámek můžete spatřit dnes se tak stavba dostala až po konci druhé světové války, kdy došlo k rozsáhlé rekonstrukci. Na co se můžete těšit uvnitř hradu? Kromě klasických historických informacích o předchozích vlastnících hradu se hlouběji seznámíte s polskou kulturou. Uvidíte několik galerií, které jsou plné maleb a kreseb z dílny polských umělců. Navíc se tu během celého roku konají různorodé kulturní akce. Ať už se jedná o koncerty slavných zpěváků nebo církevních sborů, které se v Polsku těší velké oblibě. Otevřeno tady mají kromě pondělí každý den a vstupné je téměř zadarmo.

Štětín: Noční život

Polská kuchyně je obecně velmi bohatá na brambory, maso, smetanu, ale také třeba zeleninu. Kolikrát si vystačíte jenom s jedním chodem, jelikož vás zajisté už jen samotná polévka dozajista zasytí. Co musíte v Polsku rozhodně ochutnat? Můj první tip je polévka „Bigos“, která se připravuje ze zelí a masa. Někdo do ní přidává slaninu, zvěřinu nebo třeba jen vepřové maso. Vše se pak následně připravuje na mírném ohni, díky kterému polévka získává na intenzitě a chuti. Nejlepší Bigos je bezesporu ten domácí, ale i v restauraci si zajisté pochutnáte. Další dobrota, kterou si ve Štětíně nesmíte nechat ujít, jsou slavné pirohy. Ať už jsou ve tvaru čtverce nebo připomínají půlměsíc, jedno mají společné. Jsou chutné, těsto je vláčné a náplním se meze nekladou. Tou nejčastější variantou je určitě tvaroh. Velmi oblíbené jsou také masové varianty nebo náplně z brambor či zelí. Pirohy se podávají vařené nebo smažené. Celé to pak doplňuje rozpuštěné máslo, které celému chodu dodává tu správnou jemnost. Jako poslední musím zmínit něco více nevšedního a tím je „Gołąbki“. Co se skrývá pod tímto zajímavým názvem? Zelný list, do kterého je zabalená směs rýže, společně s mletým hovězím masem. Jelikož se do některých variant této dobroty přidávají i houby, doporučuji se dopředu zeptat obsluhy v restauraci. To hlavně v případě, že zrovna nepatříte mezi jejich příznivce, stejně jako já.

Štětín: Zajímavé informace

Cestování po Polsku patří mezi jednu z velmi dostupných možností cestování po Evropě. Snadno se domluvíte pomocí češtiny a můžete bez problému platit kreditní kartou. Ceny jsou v Polsku srovnatelné s těmi českými a mnohdy dokonce ještě nižší než ve více turistických polských městech. Osobně doporučuji spojit návštěvu Štětína s návštěvou jiného okolního města, jako například německý Rostock nebo polský Gdaňsk. Ten nejlepší čas k návštěvě Pobaltí? Určitě období letních prázdnin, kdy se můžete třeba i vykoupat a objevovat kouzla místních severských plážích. Mějte však na paměti, že je tady teplota vody stále o něco chladnější než na Jadranském pobřeží. Pobaltí je známé svým proměnlivým počasím, které může za to, že se během okamžiku dokáže z jasné oblohy stát liják. Nezapomeňte tak s sebou přibalit kromě pohodlných bot také něco nepromokavého a teplého. Vždyť jste u Baltu!

Autobusy do města Štětín

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Štětín

Levné cestování autobusem do města Štětín je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 262 destinací. Z města Štětín se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Štětín již od 69,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Štětín s FlixBusem

Cestování do města Štětín s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 74 spoji do města Štětín máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Štětín by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Štětín? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.