Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Siena

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Siena

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi umění, mohla by se vám líbit také tato města:

Siena očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
26 let
Sběratelka zážitků

Siena: Informace o městě

Slunce nad městem Siena

Romantika v samotném srdci Itálie

Město, kde na vás kromě všudypřítomné romantiky dýchne i historie - a to hlavně období renesance. Siena je také velký konkurent sousední Florencie a nejlepší podmínky pro návštěvu tohoto toskánského skvostu je období od října do listopadu, kdy jsou v Sieně ty nejideálnější teploty. Vysoké letní teploty zde totiž vystřídá jemný vánek a příjemné teplo, které přímo láká k návštěvě jednoho z místních parků či restaurací (o tom se dozvíte později v článku). Toto město se nachází v samém srdci Toskánska, je také zapsané na seznamu památek světového dědictví UNESCO a to již od roku 1995 a to nejen díky svým charakteristickým stavbám z cihel. Ty se zde jako stavební materiál používaly totiž především kvůli místní hlinité půdě, která zde sloužila jako výborný zdroj stavebního materiálu. Oblast centra města je pak ohraničena branami, které jsou zde propojeny a společně tak vytvářejí ochranný hradbový systém, jenž dříve sloužil jako obrana města před nájezdy během válek. Další zajímavost, kterou většina návštěvníků o Sieně neví  je,že je město rozděleno do sedmnácti oblastí nazývaných Kontrády. Každý obyvatel Sieny tak i nyní spadá do jedné z kontrád, do kterých patří od svého narození až do konce života. Tento systém vznikl v Sieně během třináctého století kvůli efektivnějšímu způsobu ochrany města a uspořádání vojenských oddílů. Dnešní funkce konrád je tak spíše více administrativní. 

Pohled přes krásné město Siena

Ty nejvýznamnější památky

Všechny historické skvosty které v Sieně naleznete jsou ve většině případů původní - Siena se totiž vyhla bombardování během druhé světové války, díky čemu zde najdete všechno tak jak bylo.  Prohlídku města doporučuji zahájit na hlavním náměstí Piazza del Campo, kde naleznete i jednu z těch nejslavnějších staveb - Palazzo Pubblico. Palazzo Publicco je gotický palác postavený z cihel, jehož stavba probíhala téměř třináct let. Od paláce pak můžete pokračovat k nedaleké 102 metrů vysoké věži Torre del Mangia, která vám poslouží také jako skvělý orientační bod. Možnost prohlídky je zde samozřejmostí a na výběr tady máte hned několik okruhů a možností co vidět. Milovníci designu ocení například palácový interiér, kde se nachází nespočet maleb či soch. Svojí prohlídku pak můžete směrovat ke druhé nejvýznamnější sienské stavbě - dómu Santa Maria Assunta. Působivá stavba v gotickém stylu, jejíž stavba zabrala Italům více než sto let. Součástí Dómu Santa Maria Assunta je i zvonice. Další místo, které si musíte připsat na svůj cestovatelský seznam je samozřejmě i slavný kostel San Domenico ze třináctého století či bazilika svatého Františka, která se od původního románského slohu proměnila během let až do dnešní gotické podoby. 

krásné náměstí v Siena v noci

Siena město gastronomie

Stejně jako celý toskánský region i Siena je město, ve kterém se nemůžete ochudit o lokální pochoutky této jednoduché kuchyně. Ve většině podniků se navíc dbá na kvalitu vybraných surovin a také vysoký standard zákaznického servisu. Při návštěvě restaurace vám doporučujeme začít předkrmem. Objednat si můžete třeba variace různých sýru, které se tu podávají v kombinaci s marmeládou. Jako hlavní chod se pak můžete trošku více odvázat a ochutnat třeba pravý florentský biftek s kostí, na který se sem sjíždějí fanoušci gastronomie z celého světa. Na menu ho najdete jako Bistecca alla fiorentina a servírují ho zde pouze lehounce propečený v doprovodu jednoduché přílohy a to především kvůli tomu, aby vynikla chuť tohoto lahodného kousku masa. Ty nejchutnější bifteky se pak připravují ze slavného plemena skotu chianina, jenž se řadí mezi jeden z nejstarších a největších druhů skotu svého druhu. Ti se zde chovají většinou u farmářů, kteří přísně dohlížejí na život skotu a kvalitu krmiva, která nepochybně ovlivňuje kvalitu samotného masa. Nepatříte mezi milovníky masa? Doporučujeme tedy ochutnat místní nudle Pici, které najdete na menu každé pravé italské restaurace. Nudle Pici jsou jen o něco větší než například špagety a upravují je zde na nespočet způsobů. Tou nejoblíbenější jsou ale nudle v kombinaci s rajčatovou omáčkou s česnekem. Jednoduché a výtečné. Máte chuť na něco sladkého? Dokončete svůj zážitek kombinací dobrého vína a sušenek cantucci. Jedná se tradiční pochoutku, která obsahuje kousky celých mandlí a která svou tvrdostí a strukturou podobnou sucharu odradila ne jednoho staršího jedlíka - proto se tedy doporučuje Cantucci namáčet do likérového vína. Mezi nejoblíbenější patří například likérové víno Vin Santo, které se řadí do kategorie slámových vín, a které prý k sušenkám ladí ze všech nejlépe. Jednou z dalších zajímavostí je také to, že v domovině cantucci dříve ještě jednotlivé kousky sušenek opékali. Prý aby vydržely ještě déle. Ať už jste tedy v baru či místním supermarketu, najdete tu zde široký výběr jak tradičních, tak i cantucci třeba s příchutí čokolády či pistácií. 

Velké a krásné náměstí v Siena

Na kole i pěšky

Ačkoli je Siena město postavené na kopci, prohlídky města na kole se zde těší velké oblíbenosti. Kolo si zde můžete vypůjčit individuálně v jedné z místních půjčoven či pomocí mobilní aplikace nebo si jednoduše zaplatit průvodce, který vám ukáže i ty nejtajnější zákoutí tohoto italského skvostu. Samozřejmostí jsou také elektrokola, která ocení všichni ti jenž si předtím dopřáli nějakou tu pochoutku a nebo si jen chtějí ušetřit energii. Na své si tu přijdou také fanoušci pěší turistiky - většina památek se totiž nachází v těsné blízkosti a tak ani není třeba využívat místní autobus, který zde jezdí v pravidelných intervalech. Autobus si ostatně můžete vybrat i jako způsob dopravy například z Prahy. Flixbus Praha - Siena jede s mezipřistávkou v Lublani, kde si taktéž můžete naplánovat třeba i jen jednodenní výlet.

Siena: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Siena má 4 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 50 Kč
Počet spojů z města Siena 132
Počet zastávek ve městě Siena 4
Země Itálie