Autobus do Siena

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Siena

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Siena si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Siena - 5 Zastávky jsou Siena (Stellino), Siena (piazza Gramsci), Siena (viale Toselli), Siena Viale Toselli, Siena vlakové nádraží, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Siena dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Siena stojí v průměru 129,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Siena s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Siena je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Siena si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Siena: Informace o městě

Siena: Obecné informace

Město, kde na vás kromě všudypřítomné romantiky dýchne i historie - a to hlavně období renesance. Siena je také velký konkurent sousední Florencie a nejlepší podmínky pro návštěvu tohoto toskánského skvostu je období od října do listopadu, kdy jsou v Sieně ty nejideálnější teploty. Vysoké letní teploty zde totiž vystřídá jemný vánek a příjemné teplo, které přímo láká k návštěvě jednoho z místních parků či restaurací (o tom se dozvíte později v článku). Toto město se nachází v samém srdci Toskánska, je také zapsané na seznamu památek světového dědictví UNESCO a to již od roku 1995 a to nejen díky svým charakteristickým stavbám z cihel. Ty se zde jako stavební materiál používaly totiž především kvůli místní hlinité půdě, která zde sloužila jako výborný zdroj stavebního materiálu. Oblast centra města je pak ohraničena branami, které jsou zde propojeny a společně tak vytvářejí ochranný hradbový systém, jenž dříve sloužil jako obrana města před nájezdy během válek. Další zajímavost, kterou většina návštěvníků o Sieně neví je,že je město rozděleno do sedmnácti oblastí nazývaných Kontrády. Každý obyvatel Sieny tak i nyní spadá do jedné z kontrád, do kterých patří od svého narození až do konce života. Tento systém vznikl v Sieně během třináctého století kvůli efektivnějšímu způsobu ochrany města a uspořádání vojenských oddílů. Dnešní funkce konrád je tak spíše více administrativní.

Co navštívit

Všechny historické skvosty které v Sieně naleznete jsou ve většině případů původní - Siena se totiž vyhla bombardování během druhé světové války, díky čemu zde najdete všechno tak jak bylo. Prohlídku města doporučuji zahájit na hlavním náměstí Piazza del Campo, kde naleznete i jednu z těch nejslavnějších staveb - Palazzo Pubblico. Palazzo Publicco je gotický palác postavený z cihel, jehož stavba probíhala téměř třináct let. Od paláce pak můžete pokračovat k nedaleké 102 metrů vysoké věži Torre del Mangia, která vám poslouží také jako skvělý orientační bod. Možnost prohlídky je zde samozřejmostí a na výběr tady máte hned několik okruhů a možností co vidět. Milovníci designu ocení například palácový interiér, kde se nachází nespočet maleb či soch. Svojí prohlídku pak můžete směrovat ke druhé nejvýznamnější sienské stavbě - dómu Santa Maria Assunta. Působivá stavba v gotickém stylu, jejíž stavba zabrala Italům více než sto let. Součástí Dómu Santa Maria Assunta je i zvonice. Další místo, které si musíte připsat na svůj cestovatelský seznam je samozřejmě i slavný kostel San Domenico ze třináctého století či bazilika svatého Františka, která se od původního románského slohu proměnila během let až do dnešní gotické podoby.

Siena: Kultura & historie

Stejně jako celý toskánský region i Siena je město, ve kterém se nemůžete ochudit o lokální pochoutky této jednoduché kuchyně. Ve většině podniků se navíc dbá na kvalitu vybraných surovin a také vysoký standard zákaznického servisu. Při návštěvě restaurace vám doporučujeme začít předkrmem. Objednat si můžete třeba variace různých sýru, které se tu podávají v kombinaci s marmeládou. Jako hlavní chod se pak můžete trošku více odvázat a ochutnat třeba pravý florentský biftek s kostí, na který se sem sjíždějí fanoušci gastronomie z celého světa. Na menu ho najdete jako Bistecca alla fiorentina a servírují ho zde pouze lehounce propečený v doprovodu jednoduché přílohy a to především kvůli tomu, aby vynikla chuť tohoto lahodného kousku masa. Ty nejchutnější bifteky se pak připravují ze slavného plemena skotu chianina, jenž se řadí mezi jeden z nejstarších a největších druhů skotu svého druhu. Ti se zde chovají většinou u farmářů, kteří přísně dohlížejí na život skotu a kvalitu krmiva, která nepochybně ovlivňuje kvalitu samotného masa. Nepatříte mezi milovníky masa? Doporučujeme tedy ochutnat místní nudle Pici, které najdete na menu každé pravé italské restaurace. Nudle Pici jsou jen o něco větší než například špagety a upravují je zde na nespočet způsobů. Tou nejoblíbenější jsou ale nudle v kombinaci s rajčatovou omáčkou s česnekem. Jednoduché a výtečné. Máte chuť na něco sladkého? Dokončete svůj zážitek kombinací dobrého vína a sušenek cantucci. Jedná se tradiční pochoutku, která obsahuje kousky celých mandlí a která svou tvrdostí a strukturou podobnou sucharu odradila ne jednoho staršího jedlíka - proto se tedy doporučuje Cantucci namáčet do likérového vína. Mezi nejoblíbenější patří například likérové víno Vin Santo, které se řadí do kategorie slámových vín, a které prý k sušenkám ladí ze všech nejlépe. Jednou z dalších zajímavostí je také to, že v domovině cantucci dříve ještě jednotlivé kousky sušenek opékali. Prý aby vydržely ještě déle. Ať už jste tedy v baru či místním supermarketu, najdete tu zde široký výběr jak tradičních, tak i cantucci třeba s příchutí čokolády či pistácií.

Siena: Noční život

Ačkoli je Siena město postavené na kopci, prohlídky města na kole se zde těší velké oblíbenosti. Kolo si zde můžete vypůjčit individuálně v jedné z místních půjčoven či pomocí mobilní aplikace nebo si jednoduše zaplatit průvodce, který vám ukáže i ty nejtajnější zákoutí tohoto italského skvostu. Samozřejmostí jsou také elektrokola, která ocení všichni ti jenž si předtím dopřáli nějakou tu pochoutku a nebo si jen chtějí ušetřit energii. Na své si tu přijdou také fanoušci pěší turistiky - většina památek se totiž nachází v těsné blízkosti a tak ani není třeba využívat místní autobus, který zde jezdí v pravidelných intervalech. Autobus si ostatně můžete vybrat i jako způsob dopravy například z Prahy. Flixbus Praha - Siena jede s mezipřistávkou v Lublani, kde si taktéž můžete naplánovat třeba i jen jednodenní výlet.


Siena očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Siena

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Siena

Levné cestování autobusem do města Siena je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 503 destinací. Z města Siena se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Siena již od 99,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Siena s FlixBusem

Cestování do města Siena s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 84 spoji do města Siena máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Siena by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Siena? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.