Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Siena

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Siena

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi umění, mohla by se vám líbit také tato města:

Siena očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
26 let
Sběratelka zážitků

Siena: Informace o městě

Slunce nad městem Siena

Romantika v samotném srdci Itálie

Město, kde na vás kromě všudypřítomné romantiky dýchne i historie - a to hlavně období renesance. Siena je také velký konkurent sousední Florencie a nejlepší podmínky pro návštěvu tohoto toskánského skvostu je období od října do listopadu, kdy jsou v Sieně ty nejideálnější teploty. Vysoké letní teploty zde totiž vystřídá jemný vánek a příjemné teplo, které přímo láká k návštěvě jednoho z místních parků či restaurací (o tom se dozvíte později v článku). Toto město se nachází v samém srdci Toskánska, je také zapsané na seznamu památek světového dědictví UNESCO a to již od roku 1995 a to nejen díky svým charakteristickým stavbám z cihel. Ty se zde jako stavební materiál používaly totiž především kvůli místní hlinité půdě, která zde sloužila jako výborný zdroj stavebního materiálu. Oblast centra města je pak ohraničena branami, které jsou zde propojeny a společně tak vytvářejí ochranný hradbový systém, jenž dříve sloužil jako obrana města před nájezdy během válek. Další zajímavost, kterou většina návštěvníků o Sieně neví  je,že je město rozděleno do sedmnácti oblastí nazývaných Kontrády. Každý obyvatel Sieny tak i nyní spadá do jedné z kontrád, do kterých patří od svého narození až do konce života. Tento systém vznikl v Sieně během třináctého století kvůli efektivnějšímu způsobu ochrany města a uspořádání vojenských oddílů. Dnešní funkce konrád je tak spíše více administrativní. 

Pohled přes krásné město Siena

Ty nejvýznamnější památky

Všechny historické skvosty které v Sieně naleznete jsou ve většině případů původní - Siena se totiž vyhla bombardování během druhé světové války, díky čemu zde najdete všechno tak jak bylo.  Prohlídku města doporučuji zahájit na hlavním náměstí Piazza del Campo, kde naleznete i jednu z těch nejslavnějších staveb - Palazzo Pubblico. Palazzo Publicco je gotický palác postavený z cihel, jehož stavba probíhala téměř třináct let. Od paláce pak můžete pokračovat k nedaleké 102 metrů vysoké věži Torre del Mangia, která vám poslouží také jako skvělý orientační bod. Možnost prohlídky je zde samozřejmostí a na výběr tady máte hned několik okruhů a možností co vidět. Milovníci designu ocení například palácový interiér, kde se nachází nespočet maleb či soch. Svojí prohlídku pak můžete směrovat ke druhé nejvýznamnější sienské stavbě - dómu Santa Maria Assunta. Působivá stavba v gotickém stylu, jejíž stavba zabrala Italům více než sto let. Součástí Dómu Santa Maria Assunta je i zvonice. Další místo, které si musíte připsat na svůj cestovatelský seznam je samozřejmě i slavný kostel San Domenico ze třináctého století či bazilika svatého Františka, která se od původního románského slohu proměnila během let až do dnešní gotické podoby. 

krásné náměstí v Siena v noci

Siena město gastronomie

Stejně jako celý toskánský region i Siena je město, ve kterém se nemůžete ochudit o lokální pochoutky této jednoduché kuchyně. Ve většině podniků se navíc dbá na kvalitu vybraných surovin a také vysoký standard zákaznického servisu. Při návštěvě restaurace vám doporučujeme začít předkrmem. Objednat si můžete třeba variace různých sýru, které se tu podávají v kombinaci s marmeládou. Jako hlavní chod se pak můžete trošku více odvázat a ochutnat třeba pravý florentský biftek s kostí, na který se sem sjíždějí fanoušci gastronomie z celého světa. Na menu ho najdete jako Bistecca alla fiorentina a servírují ho zde pouze lehounce propečený v doprovodu jednoduché přílohy a to především kvůli tomu, aby vynikla chuť tohoto lahodného kousku masa. Ty nejchutnější bifteky se pak připravují ze slavného plemena skotu chianina, jenž se řadí mezi jeden z nejstarších a největších druhů skotu svého druhu. Ti se zde chovají většinou u farmářů, kteří přísně dohlížejí na život skotu a kvalitu krmiva, která nepochybně ovlivňuje kvalitu samotného masa. Nepatříte mezi milovníky masa? Doporučujeme tedy ochutnat místní nudle Pici, které najdete na menu každé pravé italské restaurace. Nudle Pici jsou jen o něco větší než například špagety a upravují je zde na nespočet způsobů. Tou nejoblíbenější jsou ale nudle v kombinaci s rajčatovou omáčkou s česnekem. Jednoduché a výtečné. Máte chuť na něco sladkého? Dokončete svůj zážitek kombinací dobrého vína a sušenek cantucci. Jedná se tradiční pochoutku, která obsahuje kousky celých mandlí a která svou tvrdostí a strukturou podobnou sucharu odradila ne jednoho staršího jedlíka - proto se tedy doporučuje Cantucci namáčet do likérového vína. Mezi nejoblíbenější patří například likérové víno Vin Santo, které se řadí do kategorie slámových vín, a které prý k sušenkám ladí ze všech nejlépe. Jednou z dalších zajímavostí je také to, že v domovině cantucci dříve ještě jednotlivé kousky sušenek opékali. Prý aby vydržely ještě déle. Ať už jste tedy v baru či místním supermarketu, najdete tu zde široký výběr jak tradičních, tak i cantucci třeba s příchutí čokolády či pistácií. 

Velké a krásné náměstí v Siena

Na kole i pěšky

Ačkoli je Siena město postavené na kopci, prohlídky města na kole se zde těší velké oblíbenosti. Kolo si zde můžete vypůjčit individuálně v jedné z místních půjčoven či pomocí mobilní aplikace nebo si jednoduše zaplatit průvodce, který vám ukáže i ty nejtajnější zákoutí tohoto italského skvostu. Samozřejmostí jsou také elektrokola, která ocení všichni ti jenž si předtím dopřáli nějakou tu pochoutku a nebo si jen chtějí ušetřit energii. Na své si tu přijdou také fanoušci pěší turistiky - většina památek se totiž nachází v těsné blízkosti a tak ani není třeba využívat místní autobus, který zde jezdí v pravidelných intervalech. Autobus si ostatně můžete vybrat i jako způsob dopravy například z Prahy. Flixbus Praha - Siena jede s mezipřistávkou v Lublani, kde si taktéž můžete naplánovat třeba i jen jednodenní výlet.

Siena: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Siena má 4 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 50 Kč
Počet spojů z města Siena 85
Počet zastávek ve městě Siena 4
Země Itálie