hero image

Autobus tam a zpět: Santander

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Santander

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Santander autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Santander: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

4

Počet zastávek

1

Země

Španělsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Santander: Informace o městě

Santander: Obecné informace

Město, které se rozkládá na ploše téměř 80 km² je plné historie a rozkládá se v severní části španělské Kantabrie u Biskajského zálivu. Biskajský záliv obklopuje i celou část města, zatímco druhá polovina se nese spíše v duchu průmyslu. Jistě pro vás nebude překvapením, že si turisté nejvíce oblíbili část města ležící u moře, a to především kvůli klidné, až téměř lázeňské atmosféře. Čisté písčité pláže doplněné výhledem na místní hory – to si přece nechcete nechat ujít nebo ne? Nejen tyto aspekty z města Santander dělají ideální místo na víkendovou návštěvu či rovnou týdenní dovolenou. Vždyť kdo by odolal místnímu všudypřítomného městskému ruchu, kulturním atrakcím a restauracím, které vás lákají k návštěvě?

Co navštívit

Pakliže máte prohlídku města Santander společně s jeho pamětihodnostmi za sebou, a právě přemýšlíte nad tím, kam se vydat, máme pro vás skvělou zprávu! Ve vzdálenosti kolem 27 kilometrů od Santanderu se nachází jeskyně zapsané dokonce i na listinu světového dědictví UNESCO El Castillo a Las Monedas. Objeveny byly roku 1903, kdy archeologové identifikovali více než 275 maleb a pozůstatků umění pocházejícího z období kolem 39 000 až do 11 000 př.n.l. Příznivci pravěku a archeologie si v jeskynních určitě přijdou na své a my si troufám říct, že ve vás 45 minutová prohlídka vzbudí ještě větší zvědavost. Jelikož se návštěva jeskynní El Castillo a Las Monedas těší velké oblíbenosti mezi turisty, doporučujeme vám si termín prohlídky zamluvit předem. Nejenom, že předejdete mnohdy zdlouhavému čekání, ale také budete mít možnost si vybrat konkrétní čas prohlídky. Co se týče dopravy ze Santanderu, není se třeba něčeho obávat, jelikož sem každý den míří až 8 autobusových spojů. Stačí jen zadat název cílové zastávky Puente Viesgo.

Santander: Kultura & historie

Muzeum, kterému podlehne nejeden návštěvník, si získalo přezdívky jako báječné, dech beroucí či fascinující. Museo de Prehistoria y Arqueología de Cantabria plné archeologických nálezů najdete jen kousek od Mercadio del Este a dopředu počítejte s tím, že tu strávíte minimálně dvě hodiny. Rozsáhlá škála exponátů pocházejících z různých historických období od pravěku do středověku, vás doslova vtáhne do tehdejšího období. Pod jednou střechou můžete vidět rekonstrukce a originály pozůstatků pravěkých nádob, originální náhledy a samozřejmě také spousty interaktivních prvků, bez kterých by se už dnes žádné muzeum neobešlo. Museu de Prehistoria y Arqueología de Cantabria patří také palec nahoru za to, že je většina informací dostupná v několika jazycích, díky čemuž si na své přijdou nejen španělštináři, ale i cestovatelé z dalších koutů světa. Muzeum je otevřené každý den mimo pondělí, a to během celého roku. Vstupné je zde více než přiměřené.

Santander: Noční život

Každá část Španělska je jedinečná a jinak tomu není ani v Kantábrii neboli Zemi hor, což je přezdívka, kterou si tento severní španělský region získal. Region, kde si kdysi místní obyvatelé uchovávali své zásoby v horách, je nejvíce charakteristický svou jednoduchou kuchyní bohatou na zvěřinu, mořské plody, ryby a samozřejmě i zeleninu, která se tady pěstuje v údolí kolem řeky. Co konkrétně doporučujeme v Kantábrii ochutnat? Začněte předkrmem ensalada de pollo con espárragos, skládajícího se z kuřecího masa a chřestu. Chřest vás tolik neláká? V tom případě doporučujeme guisantes con jamón, což je hrášek se španělskou šunkou nebo skvělý lentejas en puré neboli nákyp z čočky na žampionech. Co se hlavních chodů týče… Rozhodně doporučujeme si v jídelním lístku vyhledat chuletas de cerdo al jerez, což je vepřová kotleta na sherry. Dáváte přednost rybám více než masu? Mezi ty nejčastěji servírované patří pstruhy a lososi, kteří se tu podávají na všechny možné způsoby. Co říkáte třeba na kombinaci lososa a zeleninového krému salmón con crema de verduras? Nebo vás předkrmy zasytily natolik, že se raději pustíte rovnou na dezert? S těmi tady v místních podnicích cukráři a pekaři dokáží hotové zázraky a my si tak troufáme říct, že u jednoho jednoznačně nezůstanete. Jednou z takových laskomin je jak jinak než tradiční tvarohový koláč quesada pasiega tradicional neboli španělský cheesecake. V čem spočívá jeho tajemství? Kromě tradičních ingrediencí přidávaných do klasických cheesecake dortů, se do této španělské dobroty přidává sýr ricotta, díky kterému se dort stává více nadýchaným a lehčím. O tom, že je díky tomu i dietnější než jeho americký bratr se ani zmiňovat nemusíme nebo jo?

Santander: Zajímavé informace

Jelikož jsme se o místních pohádkových plážích zmínili hned několikrát v samotném úvodu, přišel čas se o nich trošku více rozpovídat a představit si rovnou ty nejoblíbenější. Tou úplně první je Playa de los Peligros, což je pláž rozkládající se na délce 200 metrů, která se mimo jiné může chlubit i titulem modré vlajky. Součástí Playa de los Peligros je i promenáda, restaurace a samozřejmě i parkoviště. My se teď ale přesuneme o kousek dál, a to konkrétně na písčitou pláž Playa de la Magdalena, kde se nachází i stejnojmenný palác, tyčící se v levé části pláži. Tady na vás čeká téměř kilometr dlouhý úsek s tím nejjemnějším pískem, který ocení hlavně rodiče s dětmi. Jen kousek od Playa de la Magdalena naleznete i další překrásné místo s ještě hezčím názvem – Playa de los Bikinis. Říkáte si, jak si tahle pláž získala své jméno? Za všechno můžou mezinárodní studenti z nedaleké university Menéndez Pelayo, kteří si místní vody společně s pláží oblíbili jako místo pro studium španělštiny. To, že na sobě měli hlavně plavky už si snad s názvem pláže propojíte sami...


Santander očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.