Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Bayonne

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Bayonne

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi historie, mohla by se vám líbit také tato města:

Bayonne očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Bayonne: Informace o městě

Bayonne: Obecné informace

Město Bayonne se nachází na samém jihu Francie u hranic se Španělskem. Protéká jím řeka Adour, která se pak o pár kilometrů později vlévá do Biskajského zálivu. Jedná se o oblíbené výletní místo, které s dalšími městy Anglet a Biarritz tvoří městkou aglomeraci s více než 300 tisíci obyvatel. V samotném Bayonne žije okolo 45 tisíc obyvatel. Pro turisty je to jedno z nejoblíbenějších výletních míst, které láká na řadu historických památek, z nichž jsou některé zapsány i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Město získalo svůj název od bodné chladné zbraně bajonetu, který se zde po staletí vyráběl.

Bayonne: Co navštívit

Dominantou města, kterou nesmíte při návštěvě Bayonne vynechat je bezesporu katedrála Panny Marie Bayonnské -  ve francouzštině Cathédrale Sainte-Marie de Bayonne. Byla postavena v gotickém slohu ve 13. století, dostavba a úpravy ale trvaly až do 19. století. Katedrála je sídlem bayonnských biskupů. Vstup je zdarma, otevřena je však pouze v letních měsících a v době bohoslužeb. Chrám najdete na poutní cestě do Santiago de Compostela.

Z dalších míst stojí za návštěvu Bayonnské baskické historické muzeum, které se nachází v domě Maison Dagourette postaveném v 16. století na břehu řeky Nive, která se zde vlévá do Adouru. Muzeum ve své expozici návštěvníkům představuje dějiny námořního obchodu v regionu, historii města, a hlavně Baskickou kulturu. Baskové, franc. Basques, jsou obyvatelé středoseverní části Španělska a jihozápadního cípu Francie, z nichž je většina soustředěna v autonomním společenství Baskicko, které usiluje o nezávislost. Mluví vlastním jazykem, a proto možná najdete v Bayonne i některé nápisy v baskičtině.

Pro zájemce o jídlo se doslova nabízí prohlídka továrny na vyhlášenou místní čokoládu lˇAtelier de Chocolat. Dozvíte se tu něco blíže k technologiím výroby čokolády, samozřejmostí je i ochutnávka. Děti si dokonce mohou vytvořit vlastní čokoládu ve tvaru ryby a tu si potom odnést domů.

„Bayonne ham tour“ uspokojí zájemce s chutí na pravou francouzskou šunku. V místní šunkárně Pierre Ibaialde´s atelier se při 40minutové prohlídce dozvíte plno zajímavých faktů o tradici výroby baskické šunky a dalších uzených pochoutek. Závěrem dostanete i ochutnat několik druhů.

Bayonne: Kultura & historie

Největší slávy dosáhlo Bayonne ve středověku – mezi 13. a 15. stoletím město prosperovalo pod nadvládou anglo-normanských králů, kteří sídlili v Akvitánii. Později sem přišli židé, vyhoštění ze Španělska. Ti se pak zapsali do historie města. Svým typickým obchodnickým chováním udělali z Bayonne obchodní město a založili výrobny čokolády. Symbolem se stala i stavba lodí a výroba místních zbraní – bajonetu.

Město se zapsalo i do československé historie, a to během první světové války. V roce 1914 tu českoslovenští legionáři z Roty Nazdar prodělali dvouměsíční vojenský výcvik a v 12. října 1914 složili slavnostní přísahu. Věnován jim je památník u městského opevnění.

Kultura v Bayonne je poměrně mrtvá, většina akcí se odehrává v nedalekém Biarritzu, kde najdete i několik dalších muzeí a kasin. Výjimku tvoří pouze tradiční průvod obrovských figurín během baskického festivalu. V tu dobu – na přelomu července a srpna – se město zahalí pouze do dvou barev, červené a bílé, které jsou národními barvami Baskicka. Pokud se sem v termín festivalu vydáte, uvidíte místní s bílými obleky, červeným pásem a červenou čepicí. Během festivalu se konají různé koncerty, oslavy, býčí zápasy a mnoho dalších zajímavých kulturních akcí.

Bayonne: Cíle v okolí

Biarritz

Coby kamenem dohodil se snadno dostanete z Bayonne do přímořského městečka Biarritz. V letních měsících můžete zdejší pláže využít ke koupání, kromě toho můžete ve městě navštívit i řadu dalších památek: Kostel sv. Martina z 12. století, přestavěný v 16. století, Mořské muzeum s akvárii a bazény pro chov žraloků či muzeum čokolády. Rozsáhlou sbírku předmětů původem z Indie, Nepálu, Tibetu a Číny uvidíte v místním asijském muzeu. Zajímavostí jsou i dvě velká kasina či luxusní hotel Chapelle Imperiale, který navštěvovala císařovna Eugenie. Milovníci surfu se do Biarritzu každoročně sjíždějí na světoznámý Surf Festival.

Bayonne leží v blízkosti španělských hranic, proto můžete využít této příležitosti a vydat se více na jih do města San Sebastian. Jeho historická část Parte Vieja (Staré Město) leží pod vrchem Monte Urgull, na kterém se nachází pevnost La Mota. Hlavní obchodní a hospodářské centrum tvoří čtvrť Centro. Z nejznámějších památek zde můžete navštívit katedrálu Catedral del Buen Pastor de San Sebastián, která je nejvýznamnější sakrální stavbou ve městě. Byla postavena koncem 19. století v novogotickém stylu. Kongresové centrum Kursaal je hlavním centrem pro známý každoroční filmový festival San Sebastián. Pozornost si zaslouží i palác Miramar, bývalé letní sídlo španělské královské rodiny nebo kostely San Vicente ze 16. století a kostel Santa Maria z 18. století.

Dune du Pilat je největší písečná duna v Evropě. Nachází se asi 60 kilometrů jihozápadně od Bordeaux u městečka Arcachon. V současnosti je vysoká skoro 107 metrů a vy se po ní můžete osobně projít. Vzniká navíváním písku z mořského pobřeží, rozšiřuje se rychlostí pět metrů ročně a postupně pohlcuje okolní les i cesty.

Na delší jednodenní výlet se můžete vydat do již zmiňovaného Bordeaux. Ochutnáte místní víno a poznáte památky – ideální francouzská kombinace. Městu dominuje středověká katedrála se zvonicí. Najdete zde i jedno z největších náměstí v Evropě a překrásné nábřeží řeky Garonny s náměstím Place Royal, kde na vás dýchne atmosféra 18. století a doby Ludvíka XV.

Bayonne: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 49 Kč
Počet spojů z města Bayonne 79
Počet zastávek ve městě Bayonne 1
Země Francie