hero image

Autobus tam a zpět: Ružomberok

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Ružomberok

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Ružomberok,,AS

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Ružomberok: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

28

Počet zastávek

1

Země

Slovensko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Ružomberok: Informace o městě

Ružomberok: Obecné informace

Ružomberok se nachází v severní části Slovenské republiky a společně se svými 30 000 obyvateli se řadí mezi hospodářské a kulturní centrum Dolného Liptova. Historické centrum města vás překvapí svojí autenticitou, která byla na rozdíl od jiných částí města uchráněna před socialistickou výstavbou. Nejen díky tomu můžete načerpat všudypřítomnou historickou atmosféru, zatímco procházíte kolem měšťanských a řemeslných domů pocházejících z 18. století. A jaké jsou největší místní atrakce? Gotický zámek Ružomberok, jehož historie sahá až do 14. století, novobarokní radnice či gotický farský kostel. Příznivci umění si zajisté přijdou na své v galerii Ludovíta Fullu, kde máte možnost vidět jeho významná díla, která se řadí mezi základy moderního slovenského malířství. Máte rádi historii a rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak se ve městě Ružomberok žilo v dobách dávných a minulých? Připište si na seznam Liptovské muzeum, které si v tomto městě rozhodně nesmíte nechat ujít. Místní expozice geologie, paleontologie, botaniky a zoologie vám zajisté nabídnou nejen široké množství nových informací, ale také vás vtáhnou do děje. Díky tomu, si tak na vlastní kůži budete moci zažít to, jak se kdysi žilo na místním venkově a třeba se i trochu inspirovat. Soulad člověka s přírodou je totiž znovu vzkvétající trend, kterému se můžete těšit nejen ve zdejších končinách.

Co navštívit

Tím asi nejproslulejším a nejoblíbenějším lyžařským střediskem v okolí je nepochybně areál Malino Brdo, který se nachází na úpatí hor Velká Fatra v Liptově. V areálu naleznete téměř 10,5 kilometrů upraveného terénu, což zajisté ocení nejen fanoušci lyžování, ale také ti, co sem míří se snowboardem. Do skiareálu Malino Brdo vás pohodlně vyveze moderní 8-místná kabinová lanovka z Hrabova, která každou hodinu přepraví do areálu až 1500 osobo. V samotném centru střediska se nachází čtyřsedačková lanovka, dva klasické lyžařské vleky a čtyři vleky vhodné pro všechny začátečníky a malé lyžaře. Během víkendu a zimních prázdnin v Malino Brdo probíhá nespočet organizovaných zajímavých akcí a soutěží pro celou rodinu. Pakliže do místních hor míříte spíše za pohádkovou krajinou, nenechte si ujít okolí samotného ski areálu. Doporučujeme navštívit dřevěnou obec Vlkolínec, která se řadí mezi chráněné památky UNESCO a kde mimo jiné najdete i běžkařské stezky, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší běžkaře.

Ružomberok: Kultura & historie

V poslední době se koliby těší velkému zájmu návštěvníků, a to nejen ve městě Ružomberok. Za všechno může nejspíše zvyšující se zájem turistů o přírodu, stejně tak jako o zdravý životní styl, spojený s čerstvými a lokálními potravinami. Místní koliby jsou postavené z tradičních stavebních materiálů, jako je dřevo a kámen. Laděný interiér se zase postará o pocit, jako byste byli na návštěvě u prarodičů. Přiznejme si ale jedno, do koliby se na Slovensku chodí hlavně za skvělou muzikou a dobrým jídlem. Kde takové místo najít? Jedním z takových je Stará Koliba U Dobrého Pastiera, kde pro své hosty denně připravují chutné, teplé snídaně s tradičními mléčnými výrobky a samozřejmě také s čerstvým pečivem. Snídaní to však u Dobrého Pastiera nekončí – o víkendu si sem můžete zajít i na oběd, který se následně promění v nezapomenutelný zážitek. Naším dalším doporučením na podnik, kam se tentokrát můžete vydat na oběd během celého týdne je Restaurace Richtárka. Tradiční slovenská kuchyně se zde připravuje podle regionálních receptů, díky čemuž si můžete pochutnat například na pravých brynzových haluškách s opečenou slaninou či tvarohových pirohách.

Ružomberok: Noční život

Slovenská kuchyně je obecně velmi blízká té naší. Možná je to důvod, proč jsme si jako národ sousední slovenskou kuchyni tolik oblíbili, nebo za to všechno může folklorní horská atmosféra? Následující pokrmy si rozhodně nesmíte nechat ujít! Bezesporu nejoblíbenější tradiční horské jídlo jsou halušky, které si navíc můžete objednat na několik způsobů. Ty nejvíc typické jsou podávané s brynzou (ovčí sýr) a zdobené dozlatova osmaženými kousky slaniny a cibulky. Výjimkou nejsou ani halušky se zelím, halušky „na sladko” s tvarohem či další zajímavé kombinace. Dalším typickým horským jídlem je kapustnica. Polévka, která v sobě ukrývá kousky zelí, masa a která vám dodá sílu na další sjíždění místních nekonečných svahů. Jako sladkou tečku na konec si následně můžete dopřát pirohy s marmeládovou, ořechovou či jinou náplní sypané třeba mákem či moučkovým cukrem. Skvělá forma (ačkoliv ne příliš zdravá) rychlé svačinky jsou i místní kynuté koláče, které najdete snad ve všech místních pekárnách a kolibách.

Ružomberok: Zajímavé informace

Slovenské město Ružomberok je společně se svým okolím, jaké dělané pro trávení volných chvílí s těmi nejbližšími. Romantiku si můžete užít v pohodlí jak lokálních hotelů, tak i v menších penzionech, kterými se to ve městě Ružomberok jen hemží. Načerpejte síly v termálních bazénech, nechte se hýčkat rukama zkušených masérů nebo si prohřejte své tělo v sauně. Jako další byste si rozhodně neměli nechat ujít místní léčivé termální prameny, za kterými sem míří turisté z celé Evropy. Doporučujeme se vyvarovat turisticky oblíbeným pramenům a namísto toho zamířit do těch více „místních”. Jedním z takových je pramen Medokýš, který se nachází v obci Liptovské Sliače. Minerální pramen tady vyvěrá z flyšových břidlic 1,5 kilometrů od zastavěného území a dostat se k němu můžete velmi pohodlně - prostřednictvím modré turistické trasy z centra Liptovské Sliače. Dalším léčebným pramenem je Vojtech, jehož pramen je prý hotový zázrak na problémy se zažíváním a svalové křeče. Pramen Vojtech se nachází v areálu bývalých lázní Korytnica a ačkoliv vás na první pohled může okolí pramene odradit, voda zde je stále pitná a každoročně se podrobuje několika hygienickým kontrolám.


Ružomberok očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.