Autobus tam a zpět: Ružomberok

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Ružomberok

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Ružomberok,,AS

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Ružomberok: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

21

Počet zastávek

1

Země

Slovensko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Ružomberok?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Ružomberok?
Koupit si jízdenku do města Ružomberok s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Jak se dostanu autobusem do města Ružomberok?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Ružomberok?
Počet zastávek ve městě Ružomberok - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Ružomberok?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Ružomberok dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Ružomberok stojí v průměru 73,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Ružomberok s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Ružomberok?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Ružomberok je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Ružomberok?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Ružomberok?
Během rezervace jízdenky do města Ružomberok si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Ružomberok?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Ružomberok?
Autobusovou jízdenku do města Ružomberok si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Ružomberok?

Ružomberok: Informace o městě

Ružomberok: Obecné informace

Ružomberok se nachází v severní části Slovenské republiky a společně se svými 30 000 obyvateli se řadí mezi hospodářské a kulturní centrum Dolného Liptova. Historické centrum města vás překvapí svojí autenticitou, která byla na rozdíl od jiných částí města uchráněna před socialistickou výstavbou. Nejen díky tomu můžete načerpat všudypřítomnou historickou atmosféru, zatímco procházíte kolem měšťanských a řemeslných domů pocházejících z 18. století. A jaké jsou největší místní atrakce? Gotický zámek Ružomberok, jehož historie sahá až do 14. století, novobarokní radnice či gotický farský kostel. Příznivci umění si zajisté přijdou na své v galerii Ludovíta Fullu, kde máte možnost vidět jeho významná díla, která se řadí mezi základy moderního slovenského malířství. Máte rádi historii a rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak se ve městě Ružomberok žilo v dobách dávných a minulých? Připište si na seznam Liptovské muzeum, které si v tomto městě rozhodně nesmíte nechat ujít. Místní expozice geologie, paleontologie, botaniky a zoologie vám zajisté nabídnou nejen široké množství nových informací, ale také vás vtáhnou do děje. Díky tomu, si tak na vlastní kůži budete moci zažít to, jak se kdysi žilo na místním venkově a třeba se i trochu inspirovat. Soulad člověka s přírodou je totiž znovu vzkvétající trend, kterému se můžete těšit nejen ve zdejších končinách.

Co navštívit

Tím asi nejproslulejším a nejoblíbenějším lyžařským střediskem v okolí je nepochybně areál Malino Brdo, který se nachází na úpatí hor Velká Fatra v Liptově. V areálu naleznete téměř 10,5 kilometrů upraveného terénu, což zajisté ocení nejen fanoušci lyžování, ale také ti, co sem míří se snowboardem. Do skiareálu Malino Brdo vás pohodlně vyveze moderní 8-místná kabinová lanovka z Hrabova, která každou hodinu přepraví do areálu až 1500 osobo. V samotném centru střediska se nachází čtyřsedačková lanovka, dva klasické lyžařské vleky a čtyři vleky vhodné pro všechny začátečníky a malé lyžaře. Během víkendu a zimních prázdnin v Malino Brdo probíhá nespočet organizovaných zajímavých akcí a soutěží pro celou rodinu. Pakliže do místních hor míříte spíše za pohádkovou krajinou, nenechte si ujít okolí samotného ski areálu. Doporučujeme navštívit dřevěnou obec Vlkolínec, která se řadí mezi chráněné památky UNESCO a kde mimo jiné najdete i běžkařské stezky, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší běžkaře.

Ružomberok: Kultura & historie

V poslední době se koliby těší velkému zájmu návštěvníků, a to nejen ve městě Ružomberok. Za všechno může nejspíše zvyšující se zájem turistů o přírodu, stejně tak jako o zdravý životní styl, spojený s čerstvými a lokálními potravinami. Místní koliby jsou postavené z tradičních stavebních materiálů, jako je dřevo a kámen. Laděný interiér se zase postará o pocit, jako byste byli na návštěvě u prarodičů. Přiznejme si ale jedno, do koliby se na Slovensku chodí hlavně za skvělou muzikou a dobrým jídlem. Kde takové místo najít? Jedním z takových je Stará Koliba U Dobrého Pastiera, kde pro své hosty denně připravují chutné, teplé snídaně s tradičními mléčnými výrobky a samozřejmě také s čerstvým pečivem. Snídaní to však u Dobrého Pastiera nekončí – o víkendu si sem můžete zajít i na oběd, který se následně promění v nezapomenutelný zážitek. Naším dalším doporučením na podnik, kam se tentokrát můžete vydat na oběd během celého týdne je Restaurace Richtárka. Tradiční slovenská kuchyně se zde připravuje podle regionálních receptů, díky čemuž si můžete pochutnat například na pravých brynzových haluškách s opečenou slaninou či tvarohových pirohách.

Ružomberok: Noční život

Slovenská kuchyně je obecně velmi blízká té naší. Možná je to důvod, proč jsme si jako národ sousední slovenskou kuchyni tolik oblíbili, nebo za to všechno může folklorní horská atmosféra? Následující pokrmy si rozhodně nesmíte nechat ujít! Bezesporu nejoblíbenější tradiční horské jídlo jsou halušky, které si navíc můžete objednat na několik způsobů. Ty nejvíc typické jsou podávané s brynzou (ovčí sýr) a zdobené dozlatova osmaženými kousky slaniny a cibulky. Výjimkou nejsou ani halušky se zelím, halušky „na sladko” s tvarohem či další zajímavé kombinace. Dalším typickým horským jídlem je kapustnica. Polévka, která v sobě ukrývá kousky zelí, masa a která vám dodá sílu na další sjíždění místních nekonečných svahů. Jako sladkou tečku na konec si následně můžete dopřát pirohy s marmeládovou, ořechovou či jinou náplní sypané třeba mákem či moučkovým cukrem. Skvělá forma (ačkoliv ne příliš zdravá) rychlé svačinky jsou i místní kynuté koláče, které najdete snad ve všech místních pekárnách a kolibách.

Ružomberok: Zajímavé informace

Slovenské město Ružomberok je společně se svým okolím, jaké dělané pro trávení volných chvílí s těmi nejbližšími. Romantiku si můžete užít v pohodlí jak lokálních hotelů, tak i v menších penzionech, kterými se to ve městě Ružomberok jen hemží. Načerpejte síly v termálních bazénech, nechte se hýčkat rukama zkušených masérů nebo si prohřejte své tělo v sauně. Jako další byste si rozhodně neměli nechat ujít místní léčivé termální prameny, za kterými sem míří turisté z celé Evropy. Doporučujeme se vyvarovat turisticky oblíbeným pramenům a namísto toho zamířit do těch více „místních”. Jedním z takových je pramen Medokýš, který se nachází v obci Liptovské Sliače. Minerální pramen tady vyvěrá z flyšových břidlic 1,5 kilometrů od zastavěného území a dostat se k němu můžete velmi pohodlně - prostřednictvím modré turistické trasy z centra Liptovské Sliače. Dalším léčebným pramenem je Vojtech, jehož pramen je prý hotový zázrak na problémy se zažíváním a svalové křeče. Pramen Vojtech se nachází v areálu bývalých lázní Korytnica a ačkoliv vás na první pohled může okolí pramene odradit, voda zde je stále pitná a každoročně se podrobuje několika hygienickým kontrolám.


Ružomberok očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Ružomberok

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Ružomberok

Levné cestování autobusem do města Ružomberok je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 48 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Slovakia. Z města Ružomberok se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Ružomberok již od 25,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Ružomberok s FlixBusem

Cestování do města Ružomberok s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 21 spoji do města Ružomberok máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Ružomberok by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Ružomberok? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.