Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Opole

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Opole

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi hrady a zámky, mohla by se vám líbit také tato města:

Opole očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
26 let
Sběratelka zážitků

Opole: Informace o městě

Historické centrum města s radnicí v Opole

Opole: Obecné informace

Město Opole je stále více populární, a to především mezi českými turisty, kteří do Opolského Slezska míří za výlety spojené s místní historií. Již v dobách dávných tudy vedly obchodní trasy, díky kterým se z Opole stalo město otevřené (co se týče migrace) a dále zde docházelo i k částečné kolonizaci. Tato kombinace následně vyústila v různorodé kulturní složení tehdejšího obyvatelstva, které bylo tvořeno nejen Poláky, ale také Němci a Čechy. Stopy z tohoto období můžeme ostatně vidět i dnes.  Ať už se jedná o stavebnictví, různá řemesla či tradiční folklór. Jedním z takových je například místní zámek, který je společně s jeho okolím plný parků, zahrad, arboret, obor či chovných rybníků. Opole má ale také co nabídnout co se přírodních krás týče – vždyť tento region patří k jednomu z nejcennějších míst v Polsku co se týče přírody. K vidění je tu rovnou celá řada vzácných rostlin, ohrožených zvířat nebo místní prameny a jeskyně. Tyto oblasti v Opole hledejte pod heslem chráněná krajinná oblast či přírodní rezervace.

Ulice sv. Wojciecha v Opole

Významné zámky v Opolském Slezsku

Jelikož na vás v Opole a jeho okolí čeká více než 160 historických staveb, rozhodli jsme se vám výběr tak trochu usnadnit. Společně se zaměříme na ty opravdu nejdůležitější místa, která si při návštěvě Opolského Slezska rozhodně nesmíte nechat ujít. Tím prvním musí být samozřejmě symbol samotného města, kterým je Piastovská věž. Ta zároveň slouží i jako připomínka bývalého hradu z 13. století. Věž rozeznáte od těch ostatních velmi snadno, neboť její charakteristický masivní, válcovitý a gotický tvar ve městě rozhodně nelze přehlédnout. Její špičku zdobí novodobá větrná korouhvička, pocházející z tvorby opolského rodáka Mariana Nowaka. My se ale přesouváme dál, a to konkrétně směrem k renesančnímu palácovému komplexu Brzeg. Zámek tvořený třemi křídly, velkým nádvořím a také bohatě zdobeným průčelím, sloužícím také jako hlavní vstup do celého objektu. Většina soch na zámku Brzeg pochází z 16. století a navštívit tady můžete i Muzeum slezských Piastovců. Posledním typem na výlet je renesanční zámek Prószków. Ačkoliv byl postaven v roce 1563, byl o sto let později přestavěn ve spolupráci s italskými architekty. Díky tomu zámek získal svou nynější renesanční podobu, kterou na zámku Prószków můžete vidět například na čtvercovém nádvoří či jednom ze známějších portálů. Za zmínku stojí i bohatá štuková výzdoba v Rytířském sále a také kašna, jejíž historie vás zavede zpátky, až do samotného 18 století.

Staroměstské náměstí v Opole

Příroda a místní fauna

Jak jsme již zmínili v jednom z předchozích odstavců, Opole a jeho okolí je doslova ráj pro ty, kteří se rádi zabývají přírodou. Věděli jste například, že se tady nachází jedna z nejoblíbenějších paleontologických stanic v oblasti? Tím největším lákadlem všech vědců (ale také amatérů) je totiž místní tmavě šedý jíl, který v sobě ukrývá zbytky tvrdých vrstev půdy ze sideritu neboli sferosiderit. Ke vzniku těchto usazenin zde došlo před více jak 180 miliony lety, a tak se nemůžeme divit, proč je tento region mezi fanoušky geologie tak oblíbený. Kde jinde máte také možnost vidět na vlastní oči zkamenělá těla bezobratlých živočichů, jako jsou třeba mlži či amonité?

Letecký pohled na Opole

Kempování v okolí Opole

Přemýšlíte nad tím, jaká bude vaše další letní dovolenková destinace? Máme pro vás dobrou zprávu! Teď už hledat nemusíte! V Opoli na vás totiž čeká skvělá kombinace přírody a historie. Zastavte se zde na prodloužený víkend a vyzkoušejte si, jak se v této oáze plné zeleně kempuje, zatímco odlehčíte vašemu cestovatelskému rozpočtu. Co se takhle ubytovat hned mezi lesem a řekou? Pakliže vám tento nápad zní přívětivě, Kemp Zlota Dolina nacházející se v Jarnołtówek vás zajisté nezklame. Tenhle dvouhvězdičkový kemp je ideální destinace pro turisty, kteří cestují ve společnosti čtyřnohých miláčků. Na své si ale samozřejmě přijdou i ti ostatní. Ať už jste cyklisté, fanoušci plavání či dalších sportovních aktivit. Samozřejmostí je i přítomná restaurace a bufet, kde si můžete pochutnat nejen na polských dobrotách. Co hledat na jídelním lístku vám prozradíme v následujícím odstavci.

Opolská kuchyně a další tipy

Začneme nevšedně, a to rovnou sladce – slezským koláčem (kołocz śląski), který nesmí chybět na žádné rodinné oslavě, svatbě nebo prostě jen tak doma. Ačkoliv měl dříve tento rituální koláč tvar kruhu, dnes už si ho koupíte spíše ve tvaru obdélníku, což je ostatně i více praktické, co se konzumace týče. Tento kvasnicový koláč, jehož náplni se v Opolsku meze nekladou se totiž nekonzumuje zrovna lehce. Od sladkého koláče se přesuneme o krok napřed, a to k hlavním chodům – konkrétně slezským nokům (kluski śląskie), které můžete znát pod pojmem „bílé nudle”. Ty se již tradičně vyrábí z dopředu předvařených a nastrouhaných brambor, které se následně smíchají s moukou a vejci. Jedná se o ideální přílohu k pečeným masům a všelijakým omáčkám, jejíž recepty si místní rodiny předávají jako rodinný poklad z generaci na generaci. Zapomenout ale nesmíme ani na milovníky masa, protože nechat si ujít takovou opolskou hovězí roládu (Opolska rolada wołowa) by byl opravdový hřích. Co se skrývá za její jedinečností? Do připraveného hovězího plátku masa se přidá slanina, cibule a na kousky nakrájené kyselé okurky. Po upečení se následně roláda podává třeba s již zmíněnými slezskými noky, doplněnými o modré zelí. Takový ideální nedělní oběd, nemyslíte?

Opole: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Opole má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Opole 47
Počet zastávek ve městě Opole 2
Země Polsko