Autobus tam a zpět: Gent

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Gent

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Gent - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Gent dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Gent stojí v průměru 143,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Gent s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Gent je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Gent si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Gent si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Gent: Informace o městě

Gent: Obecné informace

Gent. Město, které se rozkládá na soutoku dvou řek - Šeldy a Leile a to téměř padesát pět kilometrů na západ od hlavního města Belgie Bruselu. Ve dřívějších dobách a především ve Středověku to bylo hlavně významné kulturní centrum, které bylo dokonce větší než Londýn. Nyní se však jedná především o důležitý přístav a také univerzitní město, které si oblíbili studenti z celého světa. Potkat tu tedy můžete velké spektrum zajímavých lidí - od studentů bioenergie nebo farmacie po ty nejšílenější vědátory, které si pro své působení vybrali právě toto největší akademické vlámské město.
Gent ale nenabízí jen to. Mimo historii je to také oblíbené město pro pořádání různých hudebních a kulturních akcí. Festivaly tak do Gentu během roku lákají turisty z celého světa - mezi ty nejoblíbenější se řadí například Jazzový Festival nebo třeba Filmový Festival, kde se předávají ceny za nejlepší filmovou hudbu. Na své si tu přijdou i milovníci klasické hudby, muzikálů a opery.

Co navštívit

Svůj výlet začněte u Mostu svatého Michala, odkud se vám naskytne nepopsatelný výhled. Říká se, že tento most si zamilují všichni fanoušci romantiky a pohádek.
Uvidíte odsud celé panorama města a to včetně nábřeží, kostelu svatého Mikuláše, katedrály nebo hradu Gravensteen.
Nejen milovníci středověku by měli na svůj cestovatelský list zařadit návštěvu středověkého hradu Gravensteen, který se řadí mezi nejzajímavější atrakce.
Samotný hrad byl postaven během 12.století hrabětem Filipem Alsaským, během jeho křižáckých výprav. Od té doby je hrad využíván různými způsoby - od věznice, soudu, přádelny bavlny až po mincovnu. Nyní hrad funguje hlavně jako muzeum - najdete tu třeba expozici s mučícími nástroji či s bitevní výbavou. Fanoušci středověku si tady tak přijdou na své - hrad je navíc otevřen po celý rok a za vstupné tu necháte něco kolem osmi euro.
Jedno z dalších turisty oblíbených míst je i Katedrála svatého Bavona. Tato majestátní stavba ve svých základních kamenech ukrývá nejen rebelskou historii města, ale také v sobě ukrývá kryptu a umělecké skvosty. Na své si tu tak přijdou milovníci barokního a rokokového umění, které na vás dýchne ze všech stran. Z katedrály je navíc i skvělý výhled, který rozhodně stojí za všechny ty schody!

Gent: Kultura & historie

Patříte mezi ty, kteří rádi utrácejí za gastronomické zážitky? Pokud ano, určitě musíte navštívit kavárnu Chocolato, kterou najdete hned vedle Mostu svatého Michala a odkud si mimo jídla užijete i božský výhled. Co si zde dát? Určitě místní jedničku - wafle, které vám připraví v jakékoliv podobě. Na výběr tu totiž máte rovnou čtyři druhy čokolády a samozřejmě širokou nabídku kávy a čaje. Také si zde můžete koupit pro Belgii typické pralinky, nebo se účastnit jednoho z místních workshopů. Nejste fanoušky čokolády? Nevadí!
Oblíbeným nejen snídaňovým místem je kavárna Julie´s house, která nabízí široké spektrum různých laskomin. Ať už jste milovníkem cheesecaků, nebo si potrpíte na klasickou scones s tenkou vrstvou másla v kombinaci s pikantní jahodovou marmeládou. V nabídce tu mají i snídaňové sety a mimo kávy tu můžete ochutnat i zajímavé čaje. To všechno s pocitem jako doma. No, a pokud sháníte něco více “studentského” poslední typ vás určitě nadchne.
Kavárna OR se sice nachází mimo hlavní historické centrum Gentu, i tak ale stojí za Vaší návštěvu a to nejen kvůli svým baristům, kteří se umisťují na předních příčkách soutěží věnovaných právě přípravě kávy. Or je nejen mezi belgičany velmi oblíbené místo a najít tu volný stůl občas bývá velký oříšek. Dále zde servírují kávu, která se praží jen rovných dvacet kilometrů daleko ve městečku Aalst, což zajišťuje čerstvost a jedinečnost každého doušku. Mimo kávy si zde můžete vychutnat širokou nabídku sendvičů, zákusků nebo se zúčastnit worshopu s místními baristy. Kavárnu najdete v rušné studentské čtvrti, hned naproti divadlu Minard. No, a pokud se Vám tady nepodaří najít místo, můžete navštívit jejich druhou pobočku v novém nákupním centru Dok Noord.

Gent: Noční život

Nejen díky tomu, že se jedná o důležitý belgický dopravní uzel tu najdete rovnou dvě železniční nádraží - Gent Sint Pieters a Gent Dampoort. Po samotném městě pak můžete využít místní veřejnou dopravu, která vás přemístí do všech koutů tohoto magického města, a to až do pozdních večerních hodin. Jak si koupit lístek pomocí smartphonu? A komu se vyplatí veřejnou dopravou cestovat?
Všichni moderní a eco-friendly cestovatelé určitě ocení to, že v Gentu vlastně vůbec nemusíte ( ale samozřejmě můžete) používat klasické papírové jízdenky. Mimo přírodu tak ušetříte i čas, který byste normálně trávili nad prodejním automatem. Jízdenku si zakoupíte pomocí jedné z De Lijn aplikací, kde se stačí jen zaregistrovat a přiřadit platební metodu. Cestování po městě nebylo ještě nikdy jednodušší. Nejste příznivci moderních technologií? Využijte 50% slevy a speciální jízdenky “Lijn card”, která vám umožní 10 jízd za super cenu. Tuto jízdenku pořídíte v kioscích, automatech a také na internetu.
Z vlastní zkušenosti bych řekla, že vám na přepravováni po městě budou stačit právě tyto jednotlivé jízdenky - hodně míst si totiž určitě budete chtít projít pěšky a nasát tak místní atmosféru.

Tip: Spojte návštěvu Gentu s výletem do přestupního Amsterdamu, který si za den můžete projít a později pak pokračovat v cestě do Gentu. V nabídce Flixbusu také samozřejmě najdete přímé spoje, jako třeba Praha-Gent.


Gent očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusem do města Gent

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Gent

Chcete cestovat do města Gent? Naše spoje do tohoto města stojí od 99,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Belgium a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Gent s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Gent. Ve městě Gent je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 41 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Gent je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Gent se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.