hero image

Autobus tam a zpět: Gent

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Gent

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Gent (Dampoort)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Gent: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

40

Počet zastávek

1

Země

Belgie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Gent: Informace o městě

Gent: Obecné informace

Gent. Město, které se rozkládá na soutoku dvou řek - Šeldy a Leile a to téměř padesát pět kilometrů na západ od hlavního města Belgie Bruselu. Ve dřívějších dobách a především ve Středověku to bylo hlavně významné kulturní centrum, které bylo dokonce větší než Londýn. Nyní se však jedná především o důležitý přístav a také univerzitní město, které si oblíbili studenti z celého světa. Potkat tu tedy můžete velké spektrum zajímavých lidí - od studentů bioenergie nebo farmacie po ty nejšílenější vědátory, které si pro své působení vybrali právě toto největší akademické vlámské město.
Gent ale nenabízí jen to. Mimo historii je to také oblíbené město pro pořádání různých hudebních a kulturních akcí. Festivaly tak do Gentu během roku lákají turisty z celého světa - mezi ty nejoblíbenější se řadí například Jazzový Festival nebo třeba Filmový Festival, kde se předávají ceny za nejlepší filmovou hudbu. Na své si tu přijdou i milovníci klasické hudby, muzikálů a opery.

Co navštívit

Svůj výlet začněte u Mostu svatého Michala, odkud se vám naskytne nepopsatelný výhled. Říká se, že tento most si zamilují všichni fanoušci romantiky a pohádek.
Uvidíte odsud celé panorama města a to včetně nábřeží, kostelu svatého Mikuláše, katedrály nebo hradu Gravensteen.
Nejen milovníci středověku by měli na svůj cestovatelský list zařadit návštěvu středověkého hradu Gravensteen, který se řadí mezi nejzajímavější atrakce.
Samotný hrad byl postaven během 12.století hrabětem Filipem Alsaským, během jeho křižáckých výprav. Od té doby je hrad využíván různými způsoby - od věznice, soudu, přádelny bavlny až po mincovnu. Nyní hrad funguje hlavně jako muzeum - najdete tu třeba expozici s mučícími nástroji či s bitevní výbavou. Fanoušci středověku si tady tak přijdou na své - hrad je navíc otevřen po celý rok a za vstupné tu necháte něco kolem osmi euro.
Jedno z dalších turisty oblíbených míst je i Katedrála svatého Bavona. Tato majestátní stavba ve svých základních kamenech ukrývá nejen rebelskou historii města, ale také v sobě ukrývá kryptu a umělecké skvosty. Na své si tu tak přijdou milovníci barokního a rokokového umění, které na vás dýchne ze všech stran. Z katedrály je navíc i skvělý výhled, který rozhodně stojí za všechny ty schody!

Gent: Kultura & historie

Patříte mezi ty, kteří rádi utrácejí za gastronomické zážitky? Pokud ano, určitě musíte navštívit kavárnu Chocolato, kterou najdete hned vedle Mostu svatého Michala a odkud si mimo jídla užijete i božský výhled. Co si zde dát? Určitě místní jedničku - wafle, které vám připraví v jakékoliv podobě. Na výběr tu totiž máte rovnou čtyři druhy čokolády a samozřejmě širokou nabídku kávy a čaje. Také si zde můžete koupit pro Belgii typické pralinky, nebo se účastnit jednoho z místních workshopů. Nejste fanoušky čokolády? Nevadí!
Oblíbeným nejen snídaňovým místem je kavárna Julie´s house, která nabízí široké spektrum různých laskomin. Ať už jste milovníkem cheesecaků, nebo si potrpíte na klasickou scones s tenkou vrstvou másla v kombinaci s pikantní jahodovou marmeládou. V nabídce tu mají i snídaňové sety a mimo kávy tu můžete ochutnat i zajímavé čaje. To všechno s pocitem jako doma. No, a pokud sháníte něco více “studentského” poslední typ vás určitě nadchne.
Kavárna OR se sice nachází mimo hlavní historické centrum Gentu, i tak ale stojí za Vaší návštěvu a to nejen kvůli svým baristům, kteří se umisťují na předních příčkách soutěží věnovaných právě přípravě kávy. Or je nejen mezi belgičany velmi oblíbené místo a najít tu volný stůl občas bývá velký oříšek. Dále zde servírují kávu, která se praží jen rovných dvacet kilometrů daleko ve městečku Aalst, což zajišťuje čerstvost a jedinečnost každého doušku. Mimo kávy si zde můžete vychutnat širokou nabídku sendvičů, zákusků nebo se zúčastnit worshopu s místními baristy. Kavárnu najdete v rušné studentské čtvrti, hned naproti divadlu Minard. No, a pokud se Vám tady nepodaří najít místo, můžete navštívit jejich druhou pobočku v novém nákupním centru Dok Noord.

Gent: Noční život

Nejen díky tomu, že se jedná o důležitý belgický dopravní uzel tu najdete rovnou dvě železniční nádraží - Gent Sint Pieters a Gent Dampoort. Po samotném městě pak můžete využít místní veřejnou dopravu, která vás přemístí do všech koutů tohoto magického města, a to až do pozdních večerních hodin. Jak si koupit lístek pomocí smartphonu? A komu se vyplatí veřejnou dopravou cestovat?
Všichni moderní a eco-friendly cestovatelé určitě ocení to, že v Gentu vlastně vůbec nemusíte ( ale samozřejmě můžete) používat klasické papírové jízdenky. Mimo přírodu tak ušetříte i čas, který byste normálně trávili nad prodejním automatem. Jízdenku si zakoupíte pomocí jedné z De Lijn aplikací, kde se stačí jen zaregistrovat a přiřadit platební metodu. Cestování po městě nebylo ještě nikdy jednodušší. Nejste příznivci moderních technologií? Využijte 50% slevy a speciální jízdenky “Lijn card”, která vám umožní 10 jízd za super cenu. Tuto jízdenku pořídíte v kioscích, automatech a také na internetu.
Z vlastní zkušenosti bych řekla, že vám na přepravováni po městě budou stačit právě tyto jednotlivé jízdenky - hodně míst si totiž určitě budete chtít projít pěšky a nasát tak místní atmosféru.

Tip: Spojte návštěvu Gentu s výletem do přestupního Amsterdamu, který si za den můžete projít a později pak pokračovat v cestě do Gentu. V nabídce Flixbusu také samozřejmě najdete přímé spoje, jako třeba Praha-Gent.


Gent očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.