Autobus tam a zpět: Vejle

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Vejle

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Vejle - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Vejle dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Vejle stojí v průměru 115,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Vejle s FlixBusem stát pouze 89,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Vejle je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Vejle si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Vejle si můžete rezervovat již od 89,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Vejle: Informace o městě

Vejle: Obecné informace

Město módy nebo také deváté největší město v Dánsku. Vejle je spolu se sousedními oblastmi domovem více než 50 000 obyvatel, kteří si život tady nemohou vynachválit. Své jméno Vejle získalo po stejnojmenné řece, která se zde vlévá do místního Fjordu. Historie tohoto města je však mnohem zajímavější. Úplně první zmínka o městě se datuje až do roku 1256, kdy na tomto místě začaly vznikat první stavby. O pár století později - konkrétně během 19. a 20. století se Vejle proměnilo v destinaci textilních továren, kde tehdy pracovala více než jedna čtvrtina místních obyvatel. Tento fakt také vysvětluje přezdívku, kterou si tehdy Vejle získalo - Dánský Manchester. S postupem globalizace se ale bohužel výroba začala přesouvat mimo Dánsko a poslední textilka tu tak uzavřela své brány v roce 1993. Oblečení tu přesto najdete spousty - všudepřítomné obchody jsou totiž jedním z důkazů toho, jak moc si Dánové užívají to, jak své pocity a nálady sdílet skrze oblečení. Nejoblíbenější barvy? Jednoznačně černá, šedivá spolu s dalšími zemitýmy tóny.

Co navštívit

Vejle se nachází uprostřed té nejkrásnější dánské přírody, která si přímo říká, o to být objevena. Ať už se tedy rozhodnete vydat se do místních parků či lesů pěšky, nebo zvolíte raději kolo - rozhodně se tady nebudete nudit. Můj první tip? Les Nørreskoven, kde se nachází proslulý jelení park Dyrehaven. Co je na tomto parku tak jedinečné? Jen dvacet minut chůze z centra města se najednou ocitnete mezi jeleny, kteří zdejší les obývají. Nezapomeňte si tak s sebou přibalit třeba zbytek chleba ze snídaně či pár mrkví nebo jablek. Zvířata tady jsou na lidi zvyklá a tak se není divit tomu, že se z Dyrehaven stala oblíbená víkendová destinace pro rodiny či zaláskované páry. Patříte mezi milovníky pláží? Pak vás Vejle také nezklame. V severní části Fjordu totiž najdete Albuen pláž - rodinnou městskou pláž, odkud se vám naskytne ten nejkrásnější výhled na protější most Vejle Fjord Broen, který se přes místní Fjord nese. Zpátky ale k samotné pláži. Bílý písek, dětská hřiště, bar nebo také spousta laviček a stolů vybízejících k posezení. Navíc se tu dá v pohodě zaparkovat autem a dostat se sem můžete také prostřednictvím městské hromadné dopravy. Konkrétně pak autobusem číslo 1 z autobusového nádraží, které se nachází hned vedle toho vlakového. Kolem pláže dále proudí i místní Národní cyklistická stezka R5, což ocení hlavně cyklisté.

Vejle: Kultura & historie

Jestliže se ve Vejle zdržíte déle než jen víkend, určitě oceníte následující tipy na výlety do okolních míst. Na mysli máme tedy především rodiště slavné stavebnice LEGO, které se nachází jen v kousek vzdáleném městečku Billund, kde se nachází i největší letiště na Jutském poloostrově. Zpátky však k barevným kostkám, protože co by to bylo za návštěvu Jutska, aniž byste navštívili slavný Legoland. Tento zábavní park sem totiž láká návštěvníky z celého světa a to především během hlavní turistické sezóny, která zde trvá od dubna do září. Na své si tady přijdou, jak malí návštěvníci tak teenageři a rodiče, které určitě okouzlí miniaturní model světa, který je postaven z těchto nesmrtelných kostek. Další významné místo, o kterém jste ještě určitě neslyšeli je rodiště krále Bluetootha - jen nedaleko vzdálené město Jelling. Pokud si teď říkáte, jestli existuje spojitost mezi tímto králem a dnes oblíbenou funkcí, odpověď je ano. O tomto králi se dozvíte více v Jellingském muzeu Vikingů, kde navíc oceníte i vstup ZDARMA. Dále, jen kousek od areálu muzea můžete navštívit i původní vikingskou osadu nebo na vlastní oči vidět místní Mohyly, které dříve sloužily jako pohřebiště.

Vejle: Noční život

Toužíte po nevšedním zážitku a drink či oběd s výhledem na třpytící se Fjord je něco, co jste ještě nezažili? Restaurace Remouladen, která se nachází přímo v místním přístavu by tak rozhodně neměla chybět na vašem výletním seznamu. Ačkoliv je pravda, že se tady soustředí především na typické skandinávské speciality, naleznete zde i široký výběr z mezinárodní kuchyně. Představa dánských cen vás děsí? Dejte si zde jenom drink a ten výhled vám ten zbytek už vynahradí. Procházení po městě a užívání si dánského “hygge” vás určitě přivede i do jedné z místních útulných kaváren. Třeba do podniku Café Vivaldi, který najdete na hlavní třídě hned u řeky jenž protéká městem. V Café Vivaldi si můžete pochutnat jak na vynikající kávě, tak i na široké nabídce dezertů či hlavních chodů. Burger, salát či steak? Tady si na své přijde každý! Náš poslední tip je určen především těm, kteří se nebojí zkoušet nové věci. Vejle Street Food je totiž nejen místo plné dobrot z celého světa, ale zejména pak oblíbeným cílem srazů. Jak už vypovídá samotný název, natrefíte tu třeba na stánky s asijskou, mexickou či typickou dánskou kuchyní. K tomu všemu tady nabízí velké množství nejen alkoholických drinků a piv z celého světa.


Vejle očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Vejle

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Vejle

Levné cestování autobusem do města Vejle je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 44 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Denmark. Z města Vejle se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Vejle již od 89,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Vejle s FlixBusem

Cestování do města Vejle s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 24 spoji do města Vejle máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Vejle by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Vejle? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.