Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Innsbruck

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Innsbruck

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi cyklistika, mohla by se vám líbit také tato města:

Innsbruck očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Innsbruck: Informace o městě

Innsbruck: Obecné informace

Inšpruk, jak se mu říkávalo starým jazykem, je hlavním městem Tyrolska. Také se mu někdy říká hlavní město Alp. Je ideálním místem pro milovníky hor, sněhu a lyžování. 
Zrodil se na soutoku řek Sill a Inn a ve středověku se stal důležitou obchodní stanicí. Na místě nynější čtvrti Wilten se nacházel římský tábor Veldidena, avšak zakladateli samotného města jsou hrabata z Andechsu, kteří zde v roce 1187 postavili osadu. Dnes je Innsbruck hlavním městem Tyrolska, nejvýznamější turistické oblasti v zemi. Roku 1964 a poté znovu v roce 1976 hostil zimní olympijské hry, přičemž mnoho soutěží se uskutečnilo v Axamer Lizumu 20 kilometrů jihozápadně od města. 
Innsbruck leží na obou březích řeky Inn. Historické jádro je situováno na pravé straně blízko řeky. Vede k němu široká Maria-Theresien-Strasse s vysokým sloupem svaté Anny z roku 1706. Nejpůsobivější historické budovy jsou soustředěny v Hofsse a Rennwegu a na náměstí Stadtplatz. K dalším předním pamětihodnostem se řadí zámek Ambras na jižním okraji města a panoramatem bitvy u Bergiselu. 
 

Innsbruck: Co navštívit

Hofkirche nechal vybudovat Ferdinand I. jako schránku pro ostatky svého dědy císaře Maxmiliána I. Hrobku navrhl sám Maxmilián, a přestože jeho plány nebyly nikdy uskutečněny, dílo dokončené v roce 1587 je vskutku nesmírně působivé a řadí se k vrcholným výtvorům renesančního sochařství. Uprostřed kostela se nachází sarkofág s klečící postavou císaře. Reliéfy na bočních panelech zachycují výjevy z Maxmiliánova života a hrob střeží litinové sochy v nadlidské velikosti. Hrobka je skutečně prázdná, neboť Maxmilián byl uložen k poslednímu odpočinku ve městě Wiener Neustadt v Dolních Rakousích. 

Dom St. Jakob 
Dóm sv. Jakuba postavil v barokním slohu na počátku 18. století Johan Jakob Herkomer. Za 2. světové války utrpěl značné škody a v 50. letech byl opraven. Tehdy také nakonec obdržel sochy do nik a jezdeckou sochu svatého Jakuba, s nimiž se počítalo v původních plánech. Na barokním interiéru se podíleli mnichovští umělci bratři Cosman Damian a Egid Quirin. Stropní malby zachycují výjevy ze života svatého Jakuba. Lucas Cranach zhotovil obraz Panny Marie s děťátkem na hlavním oltáři, jemuž se připisují různé zázraky. V pozadí dómu považovaného za nejúchvatnější barokní církevní budovu v severním Tyrolsku se vyjímají domy ve starém městě s bohatou štukovanou výzdobou, reliéfy a freskami.   

Hofburg 
V roce 1453 se arcivévoda Zikmund rozhodl vytvořit vladařské sídlo v Innsbrucku. Jeho gotický hrad rozšířený Maxmiliánem I. přečkal několik staletí a jeho žaláře se dodnes honosí původními pozdně gotickými klenbami. Významnějších změn doznal v roce 1755 za Marie Terezie, kdy Johan Martin Gumpp navrhl barokní jižní křídlo. Gumpp i přestavěl přední část objektu a hlavní schodiště. V jeho práci pak pokračoval Konstantin Johann Walter, jenž může za jednotný klasicistní vzhled hradu. Interiér Hofburgu se nese v rokokovém duchu. Reprezentační komnaty v druhém patře byly dokončeny roku 1773. Nejkrásnější z nich je Riesenhalle, která líčí triumf habsbursko-lotrinské dynastie. Stěny pokrývají velké podobizny Marie Terezie, jejích šestnácti dětí a dalších členů císařské rodiny.

Zámek Ambras
Zámek se nachází na jihovýchodním okraji města, byl kdysi symbolem tyrolské moci a slávy. Ve 12. století z něj vládli místní panovníci. Současný objekt ze 16. století tvoří dolní budova se vstupní bránou a prostorným nádvořím a horní partie zbudovaná na půdorysu starší stavby. Obě části jsou propojené raně renesančním španělským sálem, který ztvárnil Giovanni Luchnese v roce 1571. Sál si uchoval původní kazetový strop a vykládané dveře. Arcivévoda Ferdinand II. si v Ambrasu zřídil i vlastní muzeum. Dále stojí za návštěvu Kunstkammer a Wunderkammer a galerie s podobiznami členů habsburského rodu od věhlasných umělců, jako byli Lucas Cranach, Peter Paul Rubens a Diego Velázquez.

Altes Landhaus 
V objektu z 18.století postaveném v letech 1725-1728 podle návrhu Georga Antona Gumppa, dnes sídlí zemský úřad Tyrolska. Je pokládán za jedno z nejkrásnějších světských architektonických děl v Rakousku. Honosí se přitažlivým vnitřním nádvořím a jeho barevné fasády zkrášlili Alessandro Callegari. V nikách podél monumentálního vnitřního schodiště stojí mramorové schody a busty řeckých a římských božstev. Stropní fresky zpodobňují tyrolskou orlici s otevřenou mapou země. Nejokázalejší místností v budově je rokokový konferenční sál. Ve stejné ulici se před novou radnicí (Neues Rathaus) tyčí Annasaule z roku 1706. 
 

Innsbruck v zimě

Innsbrucku se přezdívá lyžařský ráj, a to nejen vzhledem k obrovskému počtu přilehlých lyžařských středisek, ale také díky umístění unikátního skokanského můstku zvaného Bergisel. Každý rok se zde koná Turnaj čtyř můstků. Nemusíte být zrovna skokanem na lyžích, abyste si vychutnali krásu hor z této výšky. Pro turisty je zde dostupná terasa a restaurace s nejkrásnějším výhledem na okolí. A pokud zrovna neholdujete zimním sportům, nevadí, i procházky po okolí stojí za to. 

Pořádnou lyžovačku nabízí nedaleké lyžařské areály Patscherkofel nebo Nordkettenbahn. Jen za dvacet minut se přímo z centra města dostanete do výšky 2000 metrů nad mořem do lyžařského areálu na hoře Nordkette. Největším lákadlem je ale Stubaiský ledovec, který láká na více než sto kilometrů sjezdovek. 

Dospělý zaplatí za lyžování v Tyrolsku v průměru od dvaceti 20 eur do 37 eur. Ceny za děti se pohybují od 12 do 19 eur. Třídenní permanentka pro celou oblast stojí dospělého 102 eur a děti 61 eur. 


Lyžařská střediska v okolí Innsbrucku:
Nordpark-Seegrube – 16 km sjezdu 
Patcherkofel – 18 km sjezdu
Axamer Lizum – 40 km sjezdu 
Glungezer – 17 km sjezdu 

 

Innsbruck: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Innsbruck má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Innsbruck 103
Počet zastávek ve městě Innsbruck 2
Země Rakousko