hero image

Autobus tam a zpět: Krk

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Krk

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Krk (ulice Slavka Nikolića)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Krk: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

5

Počet zastávek

1

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Krk: Informace o městě

Krk: Obecné informace

Město krk se nachází na stejnojmenném ostrově, který měli Chorvaté dříve jako největší chorvatský ostrov a to až do roku 2011, kdy se zjistilo, že sousedící ostrov Cres je jen o něco větší. Na druhou stranu si ale ostrov drží titul nejvíce obydleného chorvatského ostrova. V několika městech, které jsou rozmístěné po ostrově totiž žije téměř 20.000 obyvatel, což je na chorvatské poměry velmi vysoké číslo. Zpátky ale k samotnému městu, které je proslavené především svou historií a bohatou kulturou a to nejen díky Homérovi a jeho básni Koureto. Jedno z nejstarších měst jadranského pobřeží Krku totiž dominují hned dvě stavby - Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a Frankopanský hrad. Kromě toho je to také administrativní a politické centrum celého ostrova, které obklopují hradby jenž můžete vidět i dnes.

Co navštívit

Ostrov, který se ukrývá na severu jadranského moře kousek od města Rijeka, jehož hlavní město nese stejný název - Krk. Malebné a útulné město, jehož hlavní turistickou dominantou je místní Frankopanský hrad z dvanáctého století. Původní záměr stavby byl samozřejmě především ochranný - hrad měl tak za úkol chránit místní obyvatele před případnými útoky od moře a také poskytnout přístřeší místním v nouzových případech. Věž ve tvaru hranolu, kterou můžete často vidět především na pohlednicích, je jednou z nejstarších částí hradu. Věž také dříve sloužila jako zvonice. Dalším významným prvkem stavby je pak Benátská věž, která dnes slouží především jako muzeum. Pokud vás tak láká historie, určitě byste neměli návštěvu hradu vynechat.

Hrad ale není to jediné co ve městě můžete vidět. Nachází se tu totiž i slavná katedrála Nanebevzetí Panny Marie, která se do dnešní podoby měnila už od pátého století našeho letopočtu. Katedrála tak jak ji vidíte dnes tak prošla několika úpravami až k té aktuální, která pochází z dvanáctého století. Uvnitř katedrály pak najdete nejen vzácné malby a sochy, ale také zde budete mít šanci vidět sloup u oltáře, na jehož povrchu se nachází slavné eucharistické symboly. Součástí katedrály Nanebevzetí Panny Marie je pak i zvonice a socha anděla, který se nachází na střeše věže a klasicistní varhany.

Krk: Kultura & historie

Ať už bydlíte ve městě nebo na okraji Krku, určitě byste měli navštívit slavnou pláž v zátoce Dražica, která se nachází jen kilometr od samotného centra města. Povrch pláže zde tvoří malinké oblázky, které napomáhají snadnému přístupu do vody, který je zde velmi příznivý a to především pro malé návštěvníky. Celá pláž je zde navíc obklopená pro Chorvatsko jíž typickými borovicemi, které zde zajišťují dostatek stínu během celého dne a kde si přijdou na své hlavně rodiny s dětmi nebo ti, kteří příliš neholdují slunečním paprskům.
Dražica ale zároveň patří mezi pláže oceněné modrou vlajkou. Co toto označení znamená? Chorvatské města se již od roku 1997 zapojují do projektu zaměřeného na ochranu přírody a ekologii, díky čemuž tak mohou turistům nabídnout nejen čisté moře spolu s plážemi, ale především pak kvalitní služby a další potřebné vybavení. Na ostrově Krk pak najdete ještě několik pláží nesoucí stejný titul. Například pláž v kempu Ježavac, Krk nebo Jert.
Pryč jsou doby, kdy většina turistů bydlela v místních kempech - i když i ty se nyní těší velké popularitě. Mezi aktuálně nejoblíbenější ale patří ubytování v apartmánech - ať už se jedná o velké komplexy jako třeba Apartmány Mrakovic nebo ty více rodinného typu jako Apartmány Natasa. Většina apartmánů na ostrově Krk má většinou minimálně tři hvězdičky, což zajišťuje dostatečný komfort pro náročné turisty. Pokud si ale potrpíte na větší komfort, určitě doporučujeme prozkoumat nabídku hotelů, která na ostrově Krk nabídne perfektní servis.

Krk: Noční život

Pokud jste si na ostrov přijeli nejen odpočinout, ale také si užít pořádnou zábavu, určitě se tu nebudete nudit a to i přes to, že Krk není rozhodně žádný “party ostrov”, jako třeba proslavený Hvar. I tak tu ale najdete širokou nabídku různých barů, které se ve většině případů nacházejí poblíž pláží, přístavu a vstupu do samotného starého města Krk. U samotného vstupu do staré části města se nachází i populární koktejlový bar a také největší klub na ostrově vůbec - Volsonis. Už samotná návštěva baru je opravdu velmi nevšední zážitek a to nejen díky své lokalitě (bar se totiž nachází v podzemí římské jeskyně), ale především faktu, že některé části baru jsou dokonce níže než je mořské dno. Volsonis své návštěvníky ale láká také na živou hudbu a páteční & sobotní párty které trvají až do pěti ráno. To nejlepší na konec? Neplatí se zde žádný vstup!

Určitě ale mějte na paměti, že většina klasických restaurací/barů zde zavírá kolem jedné hodiny ráno - najdou se ale i výjimky. Neplánujete se vzdát vaší party nálady? Protancujte svoje boty v Disco Klubu Jungle, který se řadí mezi největší podniky ve městě. Mimo klasické oblíbené drinky a skvělé taneční hudby zde můžete také čekat nejrůznější akce, jako třeba tématické večery. Doporučujeme tak sledovat jejich facebookovou stránku.

Krk: Zajímavé informace

Jestli je něco, co si během návštěvy Krku rozhodně nesmíte nechat ujít tak je to ochutnávka místní speciality - Šurlice. Co se skrývá pod tímto magickým názvem? Těstoviny ve tvaru vrtulí, které se jí spolu s gulášem nebo s dušeným jehněčím. Tyto a další speciality si pak můžete vychutnat třeba v turisty oblíbené Konobě Corsaro, která se nachází jen kousek od samotného centra města v blízkosti lodního přístavu, který tomu všemu dodává pomyslnou jadranskou atmosféru. K jídlu si také rozhodně nezapomeňte objednat i místní bílé víno, které se vyrábí z hroznů pěstovaných přímo na ostrově. A pokud zrovna patříte mezi opravdové vínové labužníky, pak doporučujeme ochutnávat rovnou u zdroje a navštívit tak jednu z místních vinic. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek.


Krk očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.