Autobu do Poreč

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Poreč

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Poreč - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Poreč dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Poreč s FlixBusem stát pouze 249,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Poreč je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Poreč si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Poreč si můžete rezervovat již od 249,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Poreč: Informace o městě

Poreč: Obecné informace

Město Poreč (v italštině Parenzo a v němčině Parentium), se nachází v Chorvatsku na západě Istrijského poloostrova. Leží na pobřeží Jaderského moře mezi většími městy Rijeka a Terst v Itálii. Kombinací historických památek zapsaných na seznamu dědictví UNESCO s průzračně čistým mořem je Poreč jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Chorvatsku. Současné rušné přístavní městečko představuje ideální cíl pro letní dovolenou se zaměřením na rodiny s dětmi. V Poreči najdete památky všech historických slohů od antiky až po moderní architekturu. Nejstarší pamětihodnosti pocházejí z doby Římské říše, z počátku 1. století našeho letopočtu. Zachovala se struktura dvou římských ulic (Cardo Maximus a Decumanus) a fóra, dnes známého jako Marform. Nejcennější stavbou z tohoto období je pak pozůstatek Neptunova chrámu, který najdete západně od již zmiňovaného náměstí Marform. Románskou architekturu zastupují tři původní městské domy. Blízko Marformu je to Dům s balkónem, v mapách označen jako Kuca sa balkonom, tzv. Kanovnický dům na ulici F. Supila, chorvatsky Kanonička kuca a Dům dvou světců na ulici svatého Mazura (Kuca dva svetaca).

Co navštívit

Eufraziova bazilika (Basilica Eufrasiana) Památka, jejíž návštěva by vám neměla uniknout. Byla postavena v 6. století na místě staršího kostela a patří mezi nejvýznamnější zachovalé byzantské stavby vůbec. Vznikla na popud biskupa Eufrazia a zasvědcena byla svatému Maurovi. Při prohlídce baziliky si všímejte nádherných byzantských mozaik od mistrů tehdejší doby. Nejznámějšími mozaikami v chrámu jsou Kristus s apoštoly, suita biskupa Eufrazia s mučedníky a Matka Boží na trůně s anděly. Mozaiky hledejte i na podlaze, ve středu baziliky pak uvidíte pohřební kapli, hrobku církevních hodnostářů a atrium s ochozem. Unikátnost pámatky stvrzuje i zapsání na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Další památky Z dalších památek ve městě lze zmínit zdobený dům Gotička Kuca z roku 1473, pozdně gotický palác Zuccato či budovu Sabornica, tedy sněmovnu Istrijského parlamentu vzniklou přestavbou z původního františkánského kláštera ze 13. století. Pozornost si zaslouží původní středověké městské opevnění z poloviny 15. století. Je tvořeno hradbami a třemi strážními věžemi: kulatou věží (Okrugla kula), pětibokou věží se zachovalým reliéfem benátského lva (Peterokutna kula) a severní věží (Sjeverna kula). Vydat se můžete i do mořského akvária, které najdete přímo v centru města. Podmořský svět tu budete pozorovat v 25 samostatných nádržích. Při cestě mezi Porečí a Novigradem mohou rodiny s dětmi navštívit velkolepý aquapark Aquacolors.

Poreč: Kultura & historie

Historie města sahá až do dob starověkého Říma. Ve 2. století před naším letopočtem vznikl na místě dnešního města vojenský tábor, který byl později přestavěn na město. V 5. století našeho letopočtu převzali nadvládu nad Porečí Ostrogóti a o několik desetiletí později Byzanťané. Dalšími majiteli se roku 788 stala Franská říše a v průběhu středověku Benátská republika. Právě Benátčané zanechali za více než 500 let ve městě svou největší stopu, vystavěli zde mnoho budov a paláců v benátském stylu. Koncem 18. století se Poreč stal součástí Habsburské monarchie, kterou střídaly krátké nadvlády Italského království a Francouzského císařství. S koncem první světové války se město stalo součástí Itálie a pod správu Jugoslávie, respektive Chorvatska se dostalo až roku 1947. Za kulturou se můžete v Poreči vydat do několika městských muzeí. V budově sněmovny Sabornica je přístupná výstava Porečské anály (Porečki annale), což je soubor děl umění moderní doby, o historii města se více dozvíte ve Vlastivědném muzeu Porečska (Zavičajni muzej Porestine), sídlícím v barokním paláci Sinčiců. Za uměním se vydejte do muzea sakrálního umění v budově Diocesan nedaleko Eufraziovy baziliky. Na první pohled nenápadné muzeum vás zaujme sbírkou raně křesťanských předmětů ze 4. století, či sbírkou plastik ze středověku a novověku. Poreč žije především v letních měsících. To se zde koná řada hudebních festivalů, z nichž ty nejznámější jsou folklorní festival Zlatá sopela, jazzové večery u vlastivědného muzea (Jazz u lapidariju) nebo koncerty klasické hudby konané přímo v Eufraziově bazilice. V září se veškerá pozornost města věnuje historickému festivalu Giostra.

Poreč: Noční život

Noční život v Poreči probíhá především v letní sezóně. Kromě samotných hotelových komplexů je zábava situována do centra města na Náměstí svobody (Trg Slobode). Zde najdete řadu nočních klubů, barů i kaváren. Osobně pak doporučujeme návštěvu klubu Byblos přímo na pláži v tzv. Zelené laguně. Vyzkoušet můžete i další bary, v Modré laguně bar Plava a na městské pláži Villa Club. Diskotéka až do ranních hodin se pořádá v klubu Saint and Sinner.

Poreč: Zajímavé informace

Pokud budete mít v Poreči volný čas, můžete jej využít k výletům po okolí. Na předměstí města v hotelové části Cervar Porat se dochovaly zbytky římských vil a přístavu, který zde v antice stával. Z novodobého přístaviště odtud vyplouvají lodě do Benátek. Ve vesnici Višnjan, vzdálené dvanáct kilometrů od Poreče, se dochovalo středověké městské opevnění, několik kostelů s původními gotickými freskami. Hlavním lákadlem obce je ale hvězdárna, která je v rámci prohlídkových okruhů přístupná veřejnosti. Každoročně se zde 21. června, na den letního slunovratu, koná Astronomický festival. Od hvězdárny se pouhé dva kilometry nacházejí zříceniny benediktského kostela z 11. století. Stejným směrem od Poreče, do vnitrozemí na severovýchod leží další turisty vyhledávaný cíl. Jedná se o zpřístupněnou krápníkovou jeskyni Baredine. Otevřená veřejnosti byla teprve nedávno a v rámci čtyřiceti minutového prohlídkového okruhu tu uvidíte kromě bohaté krápníkové výzdoby i macaráta jeskynního (čovječja ribica), vzácného endemického obojživelníka, který pobývá pouze v jeskyních Dinárského krasu.


Poreč očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Poreč

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Poreč

S FlixBusem cestujete do města Poreč snadno a levně. V naší nabídce jsou 4 jízdy od 249,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Poreč je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Poreč s FlixBusem

Do města Poreč se můžete dostat z 4 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Poreč

Ať jste kdekoli v zemi Croatia, je snadné se dostat to města Poreč: 4města jsou spojených s městem Poreč, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Poreč. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.