Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Poreč

Poreč je vrlo popularna destinacija za odlazak na ljetovanje

Jsme zpět na cestách!

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Poreč

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi pláže, mohla by se vám líbit také tato města:

Poreč očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
23 let
Low-cost cestovatel

Poreč: Informace o městě

Pěkný výhled na Poreč

Poreč – obecné informace

Město Poreč (v italštině Parenzo a v němčině Parentium), se nachází v Chorvatsku na západě Istrijského poloostrova. Leží na pobřeží Jaderského moře mezi většími městy Rijeka a Terst v Itálii. Kombinací historických památek zapsaných na seznamu dědictví UNESCO s průzračně čistým mořem je Poreč jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Chorvatsku. Současné rušné přístavní městečko představuje ideální cíl pro letní dovolenou se zaměřením na rodiny s dětmi. V Poreči najdete památky všech historických slohů od antiky až po moderní architekturu. Nejstarší pamětihodnosti pocházejí z doby Římské říše, z počátku 1. století našeho letopočtu. Zachovala se struktura dvou římských ulic (Cardo Maximus a Decumanus) a fóra, dnes známého jako Marform. Nejcennější stavbou z tohoto období je pak pozůstatek Neptunova chrámu, který najdete západně od již zmiňovaného náměstí Marform. Románskou architekturu zastupují tři původní městské domy. Blízko Marformu je to Dům s balkónem, v mapách označen jako Kuca sa balkonom, tzv. Kanovnický dům na ulici F. Supila, chorvatsky Kanonička kuca a Dům dvou světců na ulici svatého Mazura (Kuca dva svetaca).

Krásné barevné budovy v Porec

Prohlížení památek

Eufraziova bazilika (Basilica Eufrasiana) Památka, jejíž návštěva by vám neměla uniknout. Byla postavena v 6. století na místě staršího kostela a patří mezi nejvýznamnější zachovalé byzantské stavby vůbec. Vznikla na popud biskupa Eufrazia a zasvědcena byla svatému Maurovi. Při prohlídce baziliky si všímejte nádherných byzantských mozaik od mistrů tehdejší doby. Nejznámějšími mozaikami v chrámu jsou Kristus s apoštoly, suita biskupa Eufrazia s mučedníky a Matka Boží na trůně s anděly. Mozaiky hledejte i na podlaze, ve středu baziliky pak uvidíte pohřební kapli, hrobku církevních hodnostářů a atrium s ochozem. Unikátnost pámatky stvrzuje i zapsání na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Další památky Z dalších památek ve městě lze zmínit zdobený dům Gotička Kuca z roku 1473, pozdně gotický palác Zuccato či budovu Sabornica, tedy sněmovnu Istrijského parlamentu vzniklou přestavbou z původního františkánského kláštera ze 13. století. Pozornost si zaslouží původní středověké městské opevnění z poloviny 15. století. Je tvořeno hradbami a třemi strážními věžemi: kulatou věží (Okrugla kula), pětibokou věží se zachovalým reliéfem benátského lva (Peterokutna kula) a severní věží (Sjeverna kula). Vydat se můžete i do mořského akvária, které najdete přímo v centru města. Podmořský svět tu budete pozorovat v 25 samostatných nádržích. Při cestě mezi Porečí a Novigradem mohou rodiny s dětmi navštívit velkolepý aquapark Aquacolors. 

Krásný starý kostel v Poreči

Poreč – historie a kultura

Historie města sahá až do dob starověkého Říma. Ve 2. století před naším letopočtem vznikl na místě dnešního města vojenský tábor, který byl později přestavěn na město. V 5. století našeho letopočtu převzali nadvládu nad Porečí Ostrogóti a o několik desetiletí později Byzanťané. Dalšími majiteli se roku 788 stala Franská říše a v průběhu středověku Benátská republika. Právě Benátčané zanechali za více než 500 let ve městě svou největší stopu, vystavěli zde mnoho budov a paláců v benátském stylu. Koncem 18. století se Poreč stal součástí Habsburské monarchie, kterou střídaly krátké nadvlády Italského království a Francouzského císařství. S koncem první světové války se město stalo součástí Itálie a pod správu Jugoslávie, respektive Chorvatska se dostalo až roku 1947. Za kulturou se můžete v Poreči vydat do několika městských muzeí. V budově sněmovny Sabornica je přístupná výstava Porečské anály (Porečki annale), což je soubor děl umění moderní doby, o historii města se více dozvíte ve Vlastivědném muzeu Porečska (Zavičajni muzej Porestine), sídlícím v barokním paláci Sinčiců. Za uměním se vydejte do muzea sakrálního umění v budově Diocesan nedaleko Eufraziovy baziliky. Na první pohled nenápadné muzeum vás zaujme sbírkou raně křesťanských předmětů ze 4. století, či sbírkou plastik ze středověku a novověku. Poreč žije především v letních měsících. To se zde koná řada hudebních festivalů, z nichž ty nejznámější jsou folklorní festival Zlatá sopela, jazzové večery u vlastivědného muzea (Jazz u lapidariju) nebo koncerty klasické hudby konané přímo v Eufraziově bazilice. V září se veškerá pozornost města věnuje historickému festivalu Giostra.

Krásný Poreč v noci

Poreč – noční život 

Noční život v Poreči probíhá především v letní sezóně. Kromě samotných hotelových komplexů je zábava situována do centra města na Náměstí svobody (Trg Slobode). Zde najdete řadu nočních klubů, barů i kaváren. Osobně pak doporučujeme návštěvu klubu Byblos přímo na pláži v tzv. Zelené laguně. Vyzkoušet můžete i další bary, v Modré laguně bar Plava a na městské pláži Villa Club. Diskotéka až do ranních hodin se pořádá v klubu Saint and Sinner. 

pohled z okna směrem k oceánu

Zajímavosti v okolí

Pokud budete mít v Poreči volný čas, můžete jej využít k výletům po okolí. Na předměstí města v hotelové části Cervar Porat se dochovaly zbytky římských vil a přístavu, který zde v antice stával. Z novodobého přístaviště odtud vyplouvají lodě do Benátek. Ve vesnici Višnjan, vzdálené dvanáct kilometrů od Poreče, se dochovalo středověké městské opevnění, několik kostelů s původními gotickými freskami. Hlavním lákadlem obce je ale hvězdárna, která je v rámci prohlídkových okruhů přístupná veřejnosti. Každoročně se zde 21. června, na den letního slunovratu, koná Astronomický festival. Od hvězdárny se pouhé dva kilometry nacházejí zříceniny benediktského kostela z 11. století. Stejným směrem od Poreče, do vnitrozemí na severovýchod leží další turisty vyhledávaný cíl. Jedná se o zpřístupněnou krápníkovou jeskyni Baredine. Otevřená veřejnosti byla teprve nedávno a v rámci čtyřiceti minutového prohlídkového okruhu tu uvidíte kromě bohaté krápníkové výzdoby i macaráta jeskynního (čovječja ribica), vzácného endemického obojživelníka, který pobývá pouze v jeskyních Dinárského krasu.

Poreč: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 179 Kč
Počet spojů z města Poreč 36
Počet zastávek ve městě Poreč 1
Země Chorvatsko