hero image

Autobus tam a zpět: La Spezia

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě La Spezia

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

La Spezia (Via Carducci)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
La Spezia: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

35

Počet zastávek

1

Země

Itálie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

La Spezia: Informace o městě

La Spezia: Obecné informace

La Spezia je druhé největší město regionu Ligurie, nacházejícího se jen kousek od Janova. Jedná se o město, kde vás bude každým krokem doprovázet všudypřítomná historie, zatímco se budete toulat místními starobylými romantickými uličkami. Nesmíme, ale zapomenou také na přístav v zátoce Golfo della Spézia, díky kterému by jinak město nevypadalo tak, jak ho můžeme spatřit dnes. Během 19. století si ho totiž jako jednu ze svých základen vybralo italské království, které zde následně vybudovalo jednu ze svých flotil. Tomu samozřejmě nebylo jen tak, jelikož se jednalo o ideální strategickou lokaci mezi vnitrozemními horami a mořem. Přidejte k tomu místní kuchyni a umění a hned vám bude jasné, proč se z tohoto místa stala oblíbená turistická destinace.

Co navštívit

Za jeden z největších pozitivů návštěvy města La Spezia se dá považovat i to, že si během vašich toulek naprosto vystačíte sami a bez veřejné dopravy. Prohlídku města můžete zahájit uprostřed města, které je jen kousek od přístavu a kde se nachází Centro Storico. Odtud dále směřujte směrem ke kopci, na jehož vrcholu stojí i samotný Castello San Giogio. Jedná se o hrad, který si po útocích z řady Janovanů následně prošel významnými úpravami, které probíhaly v období od 14. do 16. století. Kromě pohádkového výhledu na vás čeká také archeologické muzeum. Z výšin se však přesuneme na chvíli směrem dolů, a to konkrétně směrem k jedné z nejvýznamnějších památek města La Spezia – kostelu Santa Maria Assunta, jehož stavba byla úplně dokončena teprve nedávno - ve 20. století. Dlouhý stavební proces nejspíše může i za to, že ačkoliv se stavba zvenčí nese v novorománském stylu, její vnitřní interiér je spíše renesanční. Posledním místem, které bychom chtěli doporučit všem cestovatelům mířících do tohoto přímořského městečka je muzeum Amedeo Lia. Co si pro vás připravili tady? Kromě 13ti místností s více než 1000 artefakty a uměleckými díly všeho druhu, na vás čeká socha Madony pocházející z 13. století, či díla z rukou Baccia Bandinellio. Muzeum je otevřené od úterý do neděle.

La Spezia: Kultura & historie

Národní park Cinque Terre

Park rozprostírající se mezi pobřežím, a to konkrétně mezi městy La Spezia a Levanto. Získal si srdce nejednoho návštěvníka a my pevně věříme, že nadchne i vás. Mimo přírodních krás se zde nachází 5 jedinečných vesniček Corniglia, Riomaggiore, Vernazza, Manarola a Monterosso, které byly až donedávna izolovány od zbytku světa. Aby taky ne, vždyť se sem dostanete hlavně pěšky nebo prostřednictvím lodě. Tato oblast je společně s přístavem Porto Venere zapsána i na seznam památek UNESCO.

Pobřežní městečko Levanto

Na první pohled romantické město s malebným historickým centrem, kde můžete na vlastní oči spatřit nejen pozůstatky ze středověku, ale také třeba navštívit místní hrad. Díky své geografické poloze a umístění mezi horami je zdejší počasí velmi příjemné a například v létě zde teploty nedosahují tropických rázů, jako v sousedních přímořských italských městečkách.

Toirano a jeho jeskyně

Toužíte po nevšedním dobrodružství a klaustrofobie je pro vás cizí slovo? Pakliže je tohle váš případ, do vašeho cestovního plánu si nezapomeňte připsat návštěvu krasových jeskynní Le Grotte di Toirano. Jeskyně, které byly objeveny teprve nedávno, a to konkrétně v roce 1950, kdy zde archeologové našli 12 000 let staré pozůstatky Homo sapiens.

Toskánská kuchyně

Kombinace úchvatné krajiny, křišťálového pobřeží a architektonických skvostů by se určitě neobešla bez nějaké té kvalitní gastronomie, o které jste zajisté už také něco slyšeli. Jak lze toskánskou kuchyni charakterizovat? Jednoduchá, harmonická a lahodná. Také ale lehká a plná zeleniny, mořských plodů a té nejlepší šunky, pocházející z místních chovů. Zapomeňte tak na chvilku na klasiku v podobě pizzy a místo toho ochutnejte jednu z následujících toskánských specialit.

Lampredotto

Jedná se o doměkka uvařené dršťky servírované v podomácku upečené křupavé housce. Jídlo, které místní berou jako takovou formu fast foodu a pochoutka, která rozhodně za těch pár euro nepochybně stojí. Ti odvážnější si pak své lampredotto mohou dochutit třeba jednou z pikantních omáček. Samozřejmě tu mysleli i na odpůrce vnitřností, kteří si místo drštěk mohou pochutnat na vařeném telecím či hovězím mase.

Bistecca fiorentina

Čte tyto řádky nějaký opravdový fanoušek masa? Jste to vy? Pak je tento tip přesně pro vás! Na scénu totiž přichází Bistecca fiorentina, což je biftek dosahující téměř 1 kg v syrovém stavu. Jedná se o ideální pokrm pro 2 až 3 jedlíky a doplnit ho můžete jak salátem, tak pečenými brambory.

Parardelle con cinghiale

Klasika v podobě italských těstovin, které si tu místní vyšperkovali kančím ragů. To se tady připravuje z kančího nebo mletého masa, rajčat a mletého muškátového oříšku.

Dezertní víno a cantucciny

Kombinace, bez které si jen málokdo z nás dokáže představit svou návštěvu Toskánska. Nelekněte se! Nejedná se pouze o kombinaci sušenek a dezertního vína. Je v tom totiž mnohem více – tradice, atmosféra a hlavně to, jakým způsobem si můžete tuto lahodnou kombinaci vychutnat. Co třeba na náměstí, kde se toho děje tolik, že to nestíháte pozorovat či v jedné z útulných uliček, ve kterých by se jeden dokázal toulat celé dny? Výběr je jen a jen na vás! Na jídelním či vinném lístku naleznete dezertní víno pod přezdívkou Vin Santo a součástí vína by podle tradic měla být i porce již zmíněných sušenek cantucciny. My vám ale doporučujeme si objednat jednu porci navíc, neboť až je vyzkoušíte, zajisté pochopíte proč. Dobrou chuť!


La Spezia očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.