Autobus do Písek

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Písek

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Písek - 5 Zastávky jsou Písek,,Budějovická, Písek (bus station), Písek,,U autobusového nádraží, Písek,,Pražská, Písek, Sedláčkova, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Písek dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Písek s FlixBusem stát pouze 78,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Písek je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Písek si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Písek si můžete rezervovat již od 78,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Písek: Informace o městě 

Písek: Obecné informace 

Město Písek se nachází v jižních Čechách asi 44 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic. Jedná se o významné centrum politického i kulturního života v regionu, v minulosti byl Písek dokonce krajským městem a sídlem Prácheňského kraje. Město leží na řece Otavě a v současné době v něm žije asi 30 tisíc obyvatel. 

Co navštívit 

Písek je významných centrem turistického ruchu ve svém regionu. Nachází se v něm tolik památek, že na jejich návštěvu vám možná nebude stačit ani jediný den. 

Nejznámějším symbolem města je bezesporu Kamenný most, někdy nazývaný též jako Jelení most. Přemosťuje řeku Otavu a jedná se o vůbec nejstarší dochovaný most v Česku (Karlův most je v pořadí druhý). Byl postaven v gotickém slohu ve třetí čtvrtině 13. století během vlády Přemysla Otakara II. Dnes slouží jako lávka pro pěší a lze ho přejít bez poplatku. Na mostě se můžete kochat replikami barokních soch ve čtyřech sousoších. 

Neméně významnou památkou Písku je i místní hrad. Pochází již ze 13. století a měl obranný i reprezentativní charakter. Jednalo se o hrad královský, často zde pobýval Přemysl Otakar II., později zde další český král Jan Lucemburský potvrdil Písku statut svobodného královského města. V 15. století zde král Václav IV. vydal vůbec první česky psanou listinu. Více o historii hradu i města se dozvíte v Prácheňském muzeu, které sídlí právě v jeho budovách. Další expozice jsou zaměřeny na těžbu zlata v Pootaví, rybářství či písecký venkov 19. století. 

Vedle hradu leží další zajímavá písecká budova. Jedná se o bývalou sladovnu právovárečného měšťanstva v Písku zbudovanou v 19. století. Od roku 2009 je v tomto objektu umístěna expozice věnovaná dílu píseckého rodáka Radka Pilaře. Toho asi znáte jako tvůrce Večerníčka a postaviček Rumcajse, Manky a Cipíska. 

Za návštěvu stojí i písecké kostely, kterých se tu nachází několik. Nejkrásnější je římskokatolický kostel Narození Panny Marie, což je gotická trojlodní bazilika postavená ve 13. – 14. století. Drobné úpravy nicméně probíhají až do současnosti. Zájemci mají možnost vylézt na kostelní věž a obdivovat okolí z ptačí perspektivy. Prohlídky věže jsou však možné pouze s rezervací, kterou si můžete vytvořit na internetových stránkách města Písku. 

Kostel Povýšení svatého Kříže byl založen také ve druhé polovině 13. století. Později byl vypálen husity a už nebyl obnoven. Všimněte si jeho renesanční fasády se sgrafity. Na levém břehu Otavy se nachází pozdně gotický kostel Nejsvětější Trojice a na píseckém sídlišti Kostel svatého Karla Boromejského. Ten byl mimochodem dokončen až v roce 2000. 

Dalšími cíli v Písku mohou být ještě rozhledny Vysoký Kamýk a Jarník či návštěva památníku Adolfa Heyduka a pohádkové kovárny Selibov. 

Písek: Kultura & historie 

Písek založil roku 1243 český král Václav I. První obyvatelé ale na území písecké kotliny žili již ve starší době kamenné. Velkého rozkvětu město dosáhlo za vlády Přemysla Otakara II., který zde nechal postavit mnoho významných budov. Za husitských válek občané Písku podporovali husitské hnutí, často tu pobýval i slavný vojevůdce Jan Žižka. V 17. a 18. století bylo město poničeno během několika válek – dobyto a vypáleno. Během národního obrození v Písku vzniklo gymnázium i česká škola. Město zasáhl průmyslový rozvoj, roku 1875 byla dokončena železnice spojující město s Prahou. Písek také dostal jako třetí město v Čechách elektrické osvětlení. Roku 2002 bylo historické centrum města poničeno mohutnými povodněmi. 

Písek: Zajímavé informace 

Písek je sídlem Divadla Fráni Šrámka, ve kterém probíhají divadelní představení všech žánrů, koncerty, kulturní festivaly a výstavy výtvarného umění. Slavnostně bylo otevřeno v únoru 1940 uvedením Prodané nevěsty s dirigentem Václavem Talichem. Ve městě funguje i druhé písecké divadlo – Divadlo Pod čarou, což je alternativní hudebně-divadelní klub. 

Z tradičních kulturních akcí v Písku stojí za návštěvu zejména městské slavnosti „Dotkni se Písku“ konané v červnu. Srpen se ve městě nese ve znamení Mezinárodního folklorního festivalu, v říjnu to je pak Filmový Písek. 

Písek: Cíle v okolí 

Stejně jako město Písek je pro turisty lákavý i celý písecký region. 

Blízko Písku se nachází například velmi známá zřícenina hradu Zvíkov, ležícího nad soutokem Vltavy s Otavou na skalnaté ostrožně. Založil ho pravděpodobně již Přemysl Otakar I. v první polovině 13. století. Při prohlídce si všimněte Hlízové věže, tzv. Markomanky, a královského paláce, ve kterém přebývali přemyslovští panovníci. 

Výletním cílem z Písku může být i Orlická přehrada. Vodní dílo Orlík je největší přehradou Vltavské kaskády a dle objemu jednou z největších v republice. U přehrady máte možnost relaxovat v některém z kempů či si zakoupit projížďku na lodi. 

Na břehu přehrady Orlík leží i stejnojmenný zámek. Původně vznikl jako hrad, který měl být ve 14. století založen Karlem IV. Později byl přestavěn na zámek a svojí dnešní podobu získal novogotickou úpravou v 19. století. V současnosti Orlík vlastní rod Schwarzenberků, kteří jej zpřístupnili veřejnosti. Prohlídka zámeckých interiéru je však možná pouze od dubna do října. 

V obci Kestřany vzdálené asi 7 kilometrů od Písku najdete unikátní komplex gotických památek – dolní a horní tvrze z 13., respektive 14. století. Přestože je nutné prohlídku domluvit s majitelem objektu předem, rozhodně stojí za to! 

Patnáct kilometrů daleko je to z Písku do města Protivín. Zde najdete renesanční zámek s rozsáhlým parkem, muzeum i nejstarší jihočeský pivovar. V Protivíně je ale hlavním turistickým lákadlem Krokodýlí Zoo, která se může pyšnit největší evropskou kolekcí aligátorů, kajmanů a krokodýlů. Můžete tu obdivovat i Golema – čtyřmetrového krokodýla mořského. 

Autobusy do města Písek

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Písek

S FlixBusem cestujete do města Písek snadno a levně. V naší nabídce jsou 4 jízdy od 78,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Písek je 5 zastávek, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Písek je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Písek s FlixBusem

Do města Písek se můžete dostat z 4 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Písek

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Písek: 4města jsou spojených s městem Písek, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Písek. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.