Autobus tam a zpět: Málaga

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Málaga

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Málaga autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Málaga: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

7

Počet zastávek

1

Země

Španělsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Málaga: Informace o městě

Málaga: Obecné informace

Malebné uličky zalité sluncem, muzea, památky, vyhlídky, neopakovatelná španělská atmosféra a přátelští lidé. To je Málaga, druhé největší město jihu. Oprašte cestovní kufr a vydejte se na cestu. Málaga je přístavním městem na jihu Španělska. Je centrem provincie Málaga. Po Seville je druhým největším městem v Andalusii a se svými 576 725 obyvatel šestým největším městem Španělska. Žije zde asi půl milionu obyvatel.
Elegantní centrální oblast města je pěší zónou, jejíž hlavní třídou je mramorem dlážděná ulice Calle Marqués de Larious. Přivede vás na hlavní náměstí Plaza de la Constitution, na němž byste se měli zastavit u velkolepé kašny obklopené štíhlými palmami. V centru města na vás čeká několik zajímavých kostelů a muzeí, mezi nimiž vyniká rodiště Pabla Picassa a Museo Picasso Málaga s významnou sbírkou jeho obrazů, kreseb a dalších artefaktů.

Co navštívit

Alcazaba
K palácové pevnosti Alcazaba se dostanete po patnácti minutách chůze z vlakového nebo autobusového nádraží. Původ pevnosti spadá do římského období, o čemž se můžete přesvědčit při pohledu na mramorové sloupy lemující maurské dvojité a trojité cihlové brány. Stavbou začali v 8. století Maurové, pravděpodobně nedlouho po dobytí města. Palác výše na kopci pochází z 11. století a svého času sloužil jako sídlo arabských emírů. Palácový komplex prošel ve třicátých letech rekonstrukcí, takže si můžete prohlédnout štukovanou výzdobu, stropy a atria. K vidění je zde také expozice s maurskou keramikou a archeologickými nálezy z 12. století. Je zde i lanovka, která vás vyveze nahoru.

Palác Gibralfaro
Nad Alcazabou, s níž je spojen dvojitou zdí, stojí hrad, ke kterému se dostanete po strmé a klikaté cestě lemující část hradeb. K hradu se rovněž můžete vydat z města, jezdí sem autobusové spoje a turistické autobusy – využijte autobus číslo 35 mířícím z ulice Paseo del Parue východním směrem a zastavujícím přímo před vstupem. Hrad byl naposledy využíván během občanské války a v roce 1936 byl opraven. V současné době se v něm nachází muzeum přibližující jeho historii – k vidění jsou tu mimo jiné modely města z mauerského období. Z hradeb s cimbuřím se před návštěvníky otvírá úchvatný výhled na město a velkou část okolí a v nedalekém hotelu řetězce Parador (dostanete se k němu po silnici vedoucí od hradního parkoviště, za nímž, asi po sto metrech chůze, zahnete doprava ke vstupu do hotelu) na vás čeká kavárna a restaurace s výhledem na město a velkou část okolí.

Katedrála
Nejnápadnější stavbou celého města je zvláštní nedokončená katedrála. Stavba začala v
16. století – první fáze probíhala až do 18. století, ale dodnes ji chybí věž na západní straně, na níž chyběly peníze, protože zdejší radikální biskup je věnoval Američanům bojujícím
ve válce za nezávislost proti Britům. Povšimnout byste si měli bohatě zdobených lavic pocházejících ze 17. století, jejichž autorem byl slavný sochař a řezbář Pedro de Mena. Můžete tu koupit kombinovanou vstupenku společně se vstupem do Alcazabacu – stojí 3,40 eur.

Museo Picasso Málaga
V blízkosti katedrály se nachází Museo Picassa Malaga nacházející se v prostorách paláce ze 16. století. Museo bylo otevřeno v roce 2003, kdy si město připomnělo 112 let od chvíle, kdy Picasso odešel z Malagy. Při odchodu Picassovi bylo deset let a vrátil se sem jen na krátkou nevydařenou návštěvu jako mladý muž. V pozdních letech si slavný malíř pohrával s myšlenkou, že do města pošle dva automobily plné obrazů, aby pomohl založit muzeum, ale sám do města nechtěl vkročit. Důvod jeho nelibosti ke Španělsku způsobil diktátor Franco, který ho považol za zdegenerovaného umělce. Stálou sbírku tvoří 285 uměleckých předmětů, které muzeu věnovali Christine a Bernard Ruiz Picassovi – snacha a vnuk umělce.

Málaga: Noční život

Málaga je proslulá především svými plážemi a nočním životem. Zároveň je ale i velmi dobrým obchodním místem. Za zábavou zamiřte severovýchodně od katedrály na ulici calle Granada a calle Beatas, případně do jejich okolí nebo do ulic kolem nedalekého náměstí Plaza de Uncibay. V letních měsících se můžete pobavit také v blízkosti pobřeží v části Malagueta. O víkendu a svátcích se zdejší bary, kavárny a diskotéky plní především mladými lidmi z města i okolí a v létě bývá hodně živo na nábřeží předměstí Pedregalejo.

Málaga: Zajímavé informace

Býčí zápasy
V Málaze také můžete shlédnout býčí zápasy, které probíhají v Plaza de toros de la Malagueta. Tréningy bývají zdarma volně přístupné. Asi se o této skutečnosti mezi návštěvníky města moc neví, protože moc diváku tu nenajdete. I když někomu by mohla tato zábava přijít morbidní, je to tradiční španělský sport a stojí za to ho vidět alespoň jednou za život na živo. Při moderních řádných býčích zápasech neboli corridé de toros, zabíjejí obyčejně tři matadoři šest býků. Každý matador zabíjí dva.

Kdy se do Málagy vypravit?
V Málaze bývá chladno jen málokdy, proto nemusíte s plánováním výletu čekat. Na venkovních zahrádkách kaváren místní obyvatelé posedávají v prosinci a lednu stejně jako uprostřed horkého léta. Nejkrásnější je však Málaga na jaře a na podzim. Kdo má rád šum města, může sem vyrazit v době největšího svátku – svatý týden (Semana Santa) v Málaze, jenž začíná první neděli po prvním jarním úplňku, patří mezi ty nejvýznamnější velikonoční oslavy v celém Španělsku. Každý sváteční den tu projde centrem až osm různých slavnostních průvodů.


Málaga očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.