Autobus tam a zpět: Málaga

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Málaga

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Málaga - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Málaga dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Málaga stojí v průměru 1 999,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Málaga s FlixBusem stát pouze 1 379,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Málaga je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Málaga si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Málaga si můžete rezervovat již od 1 379,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Málaga: Informace o městě

Málaga: Obecné informace

Malebné uličky zalité sluncem, muzea, památky, vyhlídky, neopakovatelná španělská atmosféra a přátelští lidé. To je Málaga, druhé největší město jihu. Oprašte cestovní kufr a vydejte se na cestu. Málaga je přístavním městem na jihu Španělska. Je centrem provincie Málaga. Po Seville je druhým největším městem v Andalusii a se svými 576 725 obyvatel šestým největším městem Španělska. Žije zde asi půl milionu obyvatel.
Elegantní centrální oblast města je pěší zónou, jejíž hlavní třídou je mramorem dlážděná ulice Calle Marqués de Larious. Přivede vás na hlavní náměstí Plaza de la Constitution, na němž byste se měli zastavit u velkolepé kašny obklopené štíhlými palmami. V centru města na vás čeká několik zajímavých kostelů a muzeí, mezi nimiž vyniká rodiště Pabla Picassa a Museo Picasso Málaga s významnou sbírkou jeho obrazů, kreseb a dalších artefaktů.

Co navštívit

Alcazaba
K palácové pevnosti Alcazaba se dostanete po patnácti minutách chůze z vlakového nebo autobusového nádraží. Původ pevnosti spadá do římského období, o čemž se můžete přesvědčit při pohledu na mramorové sloupy lemující maurské dvojité a trojité cihlové brány. Stavbou začali v 8. století Maurové, pravděpodobně nedlouho po dobytí města. Palác výše na kopci pochází z 11. století a svého času sloužil jako sídlo arabských emírů. Palácový komplex prošel ve třicátých letech rekonstrukcí, takže si můžete prohlédnout štukovanou výzdobu, stropy a atria. K vidění je zde také expozice s maurskou keramikou a archeologickými nálezy z 12. století. Je zde i lanovka, která vás vyveze nahoru.

Palác Gibralfaro
Nad Alcazabou, s níž je spojen dvojitou zdí, stojí hrad, ke kterému se dostanete po strmé a klikaté cestě lemující část hradeb. K hradu se rovněž můžete vydat z města, jezdí sem autobusové spoje a turistické autobusy – využijte autobus číslo 35 mířícím z ulice Paseo del Parue východním směrem a zastavujícím přímo před vstupem. Hrad byl naposledy využíván během občanské války a v roce 1936 byl opraven. V současné době se v něm nachází muzeum přibližující jeho historii – k vidění jsou tu mimo jiné modely města z mauerského období. Z hradeb s cimbuřím se před návštěvníky otvírá úchvatný výhled na město a velkou část okolí a v nedalekém hotelu řetězce Parador (dostanete se k němu po silnici vedoucí od hradního parkoviště, za nímž, asi po sto metrech chůze, zahnete doprava ke vstupu do hotelu) na vás čeká kavárna a restaurace s výhledem na město a velkou část okolí.

Katedrála
Nejnápadnější stavbou celého města je zvláštní nedokončená katedrála. Stavba začala v
16. století – první fáze probíhala až do 18. století, ale dodnes ji chybí věž na západní straně, na níž chyběly peníze, protože zdejší radikální biskup je věnoval Američanům bojujícím
ve válce za nezávislost proti Britům. Povšimnout byste si měli bohatě zdobených lavic pocházejících ze 17. století, jejichž autorem byl slavný sochař a řezbář Pedro de Mena. Můžete tu koupit kombinovanou vstupenku společně se vstupem do Alcazabacu – stojí 3,40 eur.

Museo Picasso Málaga
V blízkosti katedrály se nachází Museo Picassa Malaga nacházející se v prostorách paláce ze 16. století. Museo bylo otevřeno v roce 2003, kdy si město připomnělo 112 let od chvíle, kdy Picasso odešel z Malagy. Při odchodu Picassovi bylo deset let a vrátil se sem jen na krátkou nevydařenou návštěvu jako mladý muž. V pozdních letech si slavný malíř pohrával s myšlenkou, že do města pošle dva automobily plné obrazů, aby pomohl založit muzeum, ale sám do města nechtěl vkročit. Důvod jeho nelibosti ke Španělsku způsobil diktátor Franco, který ho považol za zdegenerovaného umělce. Stálou sbírku tvoří 285 uměleckých předmětů, které muzeu věnovali Christine a Bernard Ruiz Picassovi – snacha a vnuk umělce.

Málaga: Noční život

Málaga je proslulá především svými plážemi a nočním životem. Zároveň je ale i velmi dobrým obchodním místem. Za zábavou zamiřte severovýchodně od katedrály na ulici calle Granada a calle Beatas, případně do jejich okolí nebo do ulic kolem nedalekého náměstí Plaza de Uncibay. V letních měsících se můžete pobavit také v blízkosti pobřeží v části Malagueta. O víkendu a svátcích se zdejší bary, kavárny a diskotéky plní především mladými lidmi z města i okolí a v létě bývá hodně živo na nábřeží předměstí Pedregalejo.

Málaga: Zajímavé informace

Býčí zápasy
V Málaze také můžete shlédnout býčí zápasy, které probíhají v Plaza de toros de la Malagueta. Tréningy bývají zdarma volně přístupné. Asi se o této skutečnosti mezi návštěvníky města moc neví, protože moc diváku tu nenajdete. I když někomu by mohla tato zábava přijít morbidní, je to tradiční španělský sport a stojí za to ho vidět alespoň jednou za život na živo. Při moderních řádných býčích zápasech neboli corridé de toros, zabíjejí obyčejně tři matadoři šest býků. Každý matador zabíjí dva.

Kdy se do Málagy vypravit?
V Málaze bývá chladno jen málokdy, proto nemusíte s plánováním výletu čekat. Na venkovních zahrádkách kaváren místní obyvatelé posedávají v prosinci a lednu stejně jako uprostřed horkého léta. Nejkrásnější je však Málaga na jaře a na podzim. Kdo má rád šum města, může sem vyrazit v době největšího svátku – svatý týden (Semana Santa) v Málaze, jenž začíná první neděli po prvním jarním úplňku, patří mezi ty nejvýznamnější velikonoční oslavy v celém Španělsku. Každý sváteční den tu projde centrem až osm různých slavnostních průvodů.


Málaga očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusy do města Málaga

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Málaga

S FlixBusem cestujete do města Málaga snadno a levně. V naší nabídce je 7 jízd od 1 379,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Málaga je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Málaga s FlixBusem

Do města Málaga se můžete dostat z 7 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Málaga

Ať jste kdekoli v zemi Spain, je snadné se dostat to města Málaga: 7měst je spojených s městem Málaga, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Málaga. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.