hero image

Autobus tam a zpět: Umag

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Umag

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Umag autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Umag: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

18

Počet zastávek

1

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Umag: Informace o městě

Umag: Obecné informace

Umag je menší město nacházející se v Chorvatsku na severozápadě Istrijského poloostrova. Toto letovisko na pobřeží Jaderského moře láká návštěvníky na zachovalé historické centrum středověkého rázu, na nádherné pláže a čisté moře a v neposlední řadě také na sportovní aktivity. Třináctitisícovému Umagu se totiž přezdívá město tenisu, neboť tenis je zde sportem číslo 1. Poloha města navíc vybízí k dalším výletům po celé Istrii.

Co navštívit

Umag disponuje velkým množstvím historických památek, které jsou všechny koncentrovány na malé ploše původního centra, a proto vám jejich návštěva zabere nanejvýš jeden den. Centrum Umagu vás zaujme svými malinkými úzkými uličkami, náměstíčky, na kterých budete mít možnost se občerstvit místními pochutinami v některé z restaurací. Nejvíce památek ve městě zastupují kostely. Jsou bezplatně přístupné, takže během vaší návštěvy města nemusíte za vstupné zaplatit ani korunu. Zastávku si určitě udělejte u kostela svatého Rocha, postaveného roku 1507 v renesančním slohu s překrásným malovaným dřevěným stropem z 18. století či u kostela svatého Pelegrina, který návštěvníky láká na originální barokní fresky. Původní varhany a zvonici pak můžete obdivovat u farního kostela Nanebevzetí Panny Marie ze 17. století (v místním jazyce Uznesenja Blažene Djevice Marije). Na okraji Umagu se rozkládá archeologická lokalita Sepomania, kde se nacházejí pozůstatky původního starořímského osídlení města. Umag se nachází na pobřeží Jadranu, což nepochybně mnohé svádí ke koupání v čistém moři. Zdejší pláže jsou nejčastěji pokryté navezenými oblázky či betonových deskami, vstup do moře je mírný a ideální tak pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte vyloženě písčitou pláž, půjčte si skútr a vydejte se do vzdálenějších zátok, jako je např. Punta Stella Maris. Z dalších pláží přímo v Umagu jsou nejvíce navštěvované místa Coral, Katoro, Laguna Stella Maris nebo pláž Sipar.

Umag: Kultura & historie

První zmínky o osídlení na území města pocházejí ze 7. století, kdy zde vznikla starořímská osada nesoucí jméno Sipar Humacum (Umacus). V dalších stoletích potom čelilo místní obyvatelstvo ničivým nájezdům pirátů a po vypálení původní osady vzniklo nové opevněné město známé jako Umag. Ve středověku patřilo města pod nadvládu Benátské republiky, od konce 18. století správu převzalo Rakousko-Uhersko a po první světové válce Itálie. Součástí Jugoslávie, respektive dnešního Chorvatska je Umag až od roku 1953. Během letních měsíců se v Umagu konají téměř dennodenně různá koncertní i divadelní vystoupení. Navštívit je můžete přímo v historickém centru na Náměstí svobody, kde se například konají i tzv. Fešty, oslavující patrona města, svatého Pelegrina. Zážitkem pro vás může být i návštěva některé z událostí Koncertního léta (Koncertno ljeto), které je zaměřeno na klasickou hudbu, a koncem června každého roku slavnosti Sepomania Viva, věnované antickému období. Muzeí najdete ve městě několik. Za návštěvu rozhodně stojí lapidárium v městské věži a Muzeum města Umagu (Muzej grad Umaga). Milovníci výtvarného umění si naopak přijdou na své v galerii Danta Marina Settina. Umag je městem sportu a zvláště tenisu. Tento sport si tu můžete vyzkoušet aktivně i pasivně. Jeho popularita je tu skutečně vysoká a tenisových kurtů k užití nespočet – více než šedesát areálů. Pokud vás spíše láká tenis spatřit jako divák, přijďte do Umagu v červenci. Tehdy se zde totiž koná mezinárodní tenisový turnaj mužů ATP Croatia Open, na který se sjíždí ti nejlepší hráči světového žebříčku i stovky fanoušků z celé Evropy. Během konání turnaje si proto raději rezervujte ubytování s dostatečným předstihem, než bude vyprodáno. Kromě tenisu můžete provozovat zejména vodní sporty, oblíbený je jachting, windsurfing či vodní lyžování. Pro cyklisty jsou po pobřeží vybudovány desítky cyklostezek, stejně jako pěších tras pro turisty.

Umag: Noční život

Noční život probíhá především v turistických hotelových komplexech a v centru města. Větší hotely organizují pro hosty své vlastní diskotéky a zábavné večery, mimo to se vyplatí vydat do letoviska Stella Maris, kde najdete stylové plážové bary Gold Fish nebo Jimmy Woo. Přímo v centru města patří mezi vyhlášené bary Garage a Buoni Amici, v městské čtvrti Katoro potom stojí za návštěvu Paradise Beach Club. Pokud hledáte restauraci pro klidnější, romantický večer, máte v Umagu na výběr z desítek různých restaurací přímo ve městě. Ryby a mořské plody můžete ochutnat ve věhlasné restauraci Vera, kde připravují pokrmy z čerstvých surovin a servírují místní istrijské víno. Ve městě dále vyzkoušejte pochoutky středomořské i italské kuchyně. Tu nejlepší pizzu si vychutnáte na Náměstí Svobody v pizzerii Buoni Amici nebo v pizzerii Delizia, ze které budete mít krásný výhled přímo na moře.

Umag: Zajímavé informace

Námětů pro výlety v okolí Umagu máte hned několik. V sedm kilometrů vzdálené Savudrije stojí za návštěvu romantický, 36 metrů vysoký maják. Cestu můžete spojit s koupáním v průzračně čistém moři a západem slunce. Zejména rodiny s dětmi ocení možnost výletu do aquaparku Isrialand, který se nachází nedaleko města Novigrad. Vaše cesty mohou vést i přes hranice. Slovinsko je vzdálené pouhých několik kilometrů a v příhraničí se nachází hned několik turistických cílů. Ve městě Sečovlja trvá tradice dobývání soli již od 13. století, o čemž se můžete přesvědčit návštěvou muzea soli a solného pole (Sečoveljské saliny). Blízko Slovinsko-chorvatských hranic, pouhých dvacet kilometrů daleko od Umagu, stojí za návštěvu lázeňské městečko Portorož. Leží na pobřeží Jadranu, a tak tu kromě krásných parků najdete i písčité pláže vhodné ke koupání. Symbolem města jsou růže, které zde budete potkávat doslova na každém rohu.


Umag očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.