hero image

Autobus tam a zpět: Poprad

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Poprad

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Poprad,,AS

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Poprad: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

40

Počet zastávek

1

Země

Slovensko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Poprad: Informace o městě

Poprad: Obecné informace

Spišská Sobota, električka, túry po horách, vodní svět, halušky, kapustnica a další slovenské pochoutky… to je jen málo z toho, co vás čeká, když vyrazíte do východního města našich sousedů, do Popradu. S FlixBusem tam dojedete pohodlně a za chvíli, tak neváhejte a začněte balit kufry!

Jak do Popradu
S FlixBusem dojedete do Popradu z Prahy přibližně za 8 hodin bez přestupu a s cenou se vejdete do tisícovky za zpáteční jízdenku. Když vychytáte akci, může to být klidně i méně, tak sledujte pozorně jejich stránky nebo sociální sítě, ať vám žádná novinka neunikne.

Město Poprad
Poprad je slovenské okresní město v Prešovském kraji, 70 km západně od Prešova. Počtem obyvatel je největším městem Spiše a desátým největším slovenským městem. Přesto to není velké město, při posledním sčítání lidu zde žilo něco kolem 51 000 obyvatel. Poprad leží na stejnojmenné řece v Popradské kotlině. Jak sami vidíte, co se kolem Popradu nejmenuje „popradské“, jako by nebylo! Díky své poloze dostal přívlastek „vstupní brána do Vysokých Tater“. Dnešní město se skládá z pěti bývalých hornospišských měst a jedné bývalé osady: Poprad, Spišská Sobota, Stráže pod Tatrami, Veľká, Matejovce a Kvetnica. Nejvýznamnější z uvedených městeček byla Spišská Sobota, která si zachovala svoje prvenství až do konce 19. stol. Její centrum je dodnes z pohledu architektury nejcennější.

Jak z autobusáku
Ať už přijedete do Popradu autem či autobusem, nemůžete se ztratit. Všude se nachází ukazatele a informační cedule, které vám poradí, kterým směrem se kam vydat. Pokud zamíříte na výlet do okolí města, využijte cestování místní tatranskou elektrickou železnicí (TEŽ). Je rychlá, pohodlná a ekologická. Zabezpečuje dopravu na trati Poprad – Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso a na trati Starý Smokovec – Tatranská Lomnica prostřednictvím 15 moderních nízkopodlažních elektrických souprav. Každá z „električek“, jak se jim tady říká, nabere až 200 lidí. V dopoledních hodinách kolem desáté a v podvečer kolem šesté počítejte s tím, že pojede přeplněná turisty s batožinami (jak se tady batohům říká), kteří se vydali poznávat krásu hor. Jezdí z vlakového nádraží a rozhodně si nezapomeňte koupit jízdenku (lze i přes SMS). Místní revizoři chytají často a rádi!

Spišská Sobota – klenot pod Tatrami
Nejzajímavější z městských částí Popradu je Spišská Sobota. V roce 1950 byla vyhlášena městskou památkovou rezervací. Můžeme zde obdivovat starobylou krásu měšťanských domků, kostela a dalších pamětihodností. Park uprostřed náměstí dává možnost všem návštěvníkům alespoň na chvilku se zastavit a vychutnat si nezapomenutelnou atmosféru městečka, jehož tvář se za posledních 300 let (i díky pomoci místních obyvatel, kteří se o něj hezky starají) nezměnila. Obec Spišská Sobota svádí odvěký „boj“ se sousedním Popradem. Historicky a kulturně vybavenější Spišská Sobota versus železniční doprava v Popradu. Tento nelítostný boj vyhrál Poprad, který se stal sídlem okresu.

Co navštívit

Byl by hřích nezkusit hiking v blízkých Vysokých Tatrách. Že nejste vrcholoví sportovci a šplhání po horách byste nezvládli? Nemusíte se bát, i pro vás mám tip, kam se vydat, abyste si užili krásu hor a přitom nevypustili duši.

Než se vydáte na túru
Nepodceňte správné vybavení! Hory jsou známé nestálým a rychle se měnícím počasím. I když je na začátku túry horko k padnutí a nebe bez mráčku, z minuty na minutu se může přehnat déšť, hromy a blesky. Proto si s sebou raději vezměte teplejší náhradní oblečení a nikdy nezapomínejte na pláštěnku! Pěší turistika není pěší turistikou bez pořádné obuvi. Pokud půjdete spoustu kilometrů, měli byste mít boty, které nedřou, netlačí a něco vydrží. Neříkám, že si kvůli tomu musíte rovnou kupovat pohorky! Postačí kvalitní tenisky, nejlépe trekingové boty, které už dnes seženete za pár stovek korun v každém obchodě se sportovním zbožím. Pořiďte si také pevný batoh a nezapomeňte na svačinu, pitný režim a v letních dnech si vezměte i opalovací krém. Horské sluníčko má sílu a může být pro vaši pokožku zrádné.

Štrbské pleso
Štrbské pleso je typické morénové ledovcové jezero. Z Popradu se tam snadno dopravíte električkou, ale pěkně se projedete až téměř na konečnou zastávku. Pleso se dá obejít za méně než hodinku a je to vskutku krásná procházka! Cestou se můžete občerstvit třeba místními haluškami. Romantické duše ocení výlet na lodičkách, tzv. „člnkování“. Komu by turistiky bylo málo, může se vydat ještě výš, na Solisko. Lanovkou nebo hezky po svých, do kopečka, je to ale pěkná dřina, to mi věřte!

Tatranská magistrála
Tatranská magistrála je taková dálnice v horách. Je dlouhá 46 km a je nejdelší turistickou trasou, která prochází přes celou jižní část Vysokých Tater. Rozhodně ji nemusíte projít celou! Doporučuji projít její část od Štrbského plesa k Popradskému plesu. Lesem mezi oběma plesy. I tak by se dal nazvat „chodník“ dlouhý necelé 4 kilometry. Projít se dá přibližně za hodinu a půl. První myšlenka na vybudování vyhlídkového vysokohorského chodníku vznikla v roce 1903, kdy Hugo Jeltsch tuto možnost popisuje v ročence Uherského karpatského spolku. Tatranskou magistrálu pak vybudovali členové Klubu Československých turistů propojením stávajících chodníků v letech 1931-1937. Zajímavostí také je, že na Tatranské magistrále najdeme i úseky s nejvíce serpentinami. Od Popradského plesa na Ostrvu je 32 zatáček. 27 serpentin vás čeká od Zeleného plesa na sedlo pod Svišťovkou.

Popradské pleso
Popradské pleso je ledovcové jezero v Mengusovské dolině a je 380 m dlouhé a 248 m široké. Dříve se nazývalo i Rybí pleso, jelikož je jedním z mála ples, ve kterém žily ryby. U plesa se každoročně na podzim koná Den Horské služby s ukázkami záchranářských akcí. Možná proto, že původní chaty vyhořely. Dnes tam stojí Chata při Popradskom plese s celoročním provozem a, pokud hledáte opravdu krásné ubytování s neskutečným výhledem na krajinu, mohu jen doporučit.

Skalnaté pleso
Skalnaté pleso, původně nazývané Lomnické pleso, se nachází ve Skalnaté dolině pod jižními srázy Lomnického štítu. Do výšky 1751 m vás z údolí stanice Tatranská Lomnica vyveze 4místná kabinková lanovka na mezizastávku Štart, odkud vás na Skalnaté pleso vyveze nová moderní 15místná gondola. Okolí plesa je jako stvořené na procházku. Na své si přijdou i vaše ratolesti. Vyřádit se mohou v eko-mini-parku Sviští krajince s dřevěnými sochami, sviští chaloupkou a s nejrůznějšími prolézačkami. V případě špatného počasí zabavíte své miláčky v dětské herně Kamzíkovo, která vznikla v nevyužívané části původní vrcholové stanice lanovky.

Lomnický štít
Kdo se nebojí výšek, může se nechat vyvést visutou červenou lanovkou až na Lomnický štít, druhý nejvyšší štít Vysokých Tater. V případě hezkého počasí (bohužel, když je mlha, tak vážně nic neuvidíte) vás čeká nezapomenutelný výhled na okolí, království ticha a oddychnout si můžete i ve stylové kavárničce Dedo. V letních měsících však lístky na lanovku bývají beznadějně vyprodané i na týden dopředu. Doporučuji tak výlet naplánovat s předstihem a lístky zakoupit včas.

Lomnické sedlo
Užijte si procházku po střeše Tater v Lomnickém sedle ve výšce 2190 m. Ze Skalnatého plesa vás tam doveze pohodlná dvousedačková lanovka s novým koženým čalouněním. Jen ti, co mají strach z výšek, by mohli protestovat, že toto svezení není zrovna komfortní. Mohu vás však ubezpečit, že jsem spanilou jízdu sama vyzkoušela a není se čeho bát. Zvládli to děti a dokonce se svezli i psi! Za odměnu vás čekají výhledy na Popradskou kotlinu, Malou Studenou dolinu, zubatý Prostredný hrebeň či Slavkovský štít.

Hrebienok
Ze Skalnatého plesa snadno sejdete po červené po magistrále k ústí Studených dolin. Pokračujte dále až Na Zamkovského chatu, kde se můžete občerstvit. Místní pařené ovocné knedlíky jsou legendární! Dlouhou serpentinou pak sestupte kolem Obrovského vodopádu až k Velkému Studenému potoku. Po červené dojdete až na Hrebienok, což je oblíbený cíl většiny turistů. Nejen, že se zde perfektně najíte a posedíte v nově opravených vnitřních i venkovních prostorech, ale najdete tu i jiná vyžití. Hrebienok se chlubí statným medvědem jménem Kubo, který dohlíží na to, aby se turisti cítili bezpečně. Můžete se s ním vyfotit a odnést si domů krásnou vzpomínku. Patron Hrebienka, 2,4 metrů dlouhý Kubo, přicestoval až z Trebišova a váží 350 kg. Jeho zuby jsou ze železných klínů a oči vyrobené z polodrahokamů.

Starý Smokovec
Tato obec se stala centrální částí Vysokých Tater, jelikož má výbornou polohu a je vhodná jako výchozí bod pro turistické výlety. Najdete tu několik restaurací, kaváren, obchody, poštu, banky, lékaře a další služby, které zpříjemní váš pobyt na horách. Navíc se zde v posledních letech roztrhl pytel s luxusním ubytováním, jehož běžnou součástí bývá sauna či bazén. A tak po dlouhé túře může relaxovat v soukromém wellness či popíjet v místním baru. Za mě mohu rozhodně doporučit Cukrárnu u Elišky! Retro kavárnička s dětským koutkem a obchůdkem se suvenýry se nachází na adrese: Starý Smokovec 22/22. Příjemná obsluha, krásné prostředí, domácí dortíčky, koláčky a sušenky, výborná káva. Skvělé místo na posezení po náročné horské procházce.

Poprad: Kultura & historie

Město Poprad je výchozím turistickým bodem. V blízkosti města najdete hrady, kostely i muzea, jež nabízí návštěvníkům nespočet možností, jak trávit volný čas. A až vás začne ruch velkoměsta nudit, vyrazte načerpat energii do přírody Nízkých Tater.

Kostel sv. Jiljí
Slováci tento kostel nazývají také jako Kostel Egídia. Je to původně gotická, později barokně upravená sakrální stavba v historické zóně Popradu. Dojdete k němu snadno od nákupního centra kolonádou a při cestě se můžete posilnit kávou či tatranským čajem. O tom ale až později, pojďme zpátky ke kostelu… Kostel sv. Jiljí je historicky nejcennější památkou a spolu s renesanční zvonicí, která stojí hned vedle, morovým sloupem s motivem Panny Marie Immaculaty a evangelickým Kostelem svaté Trojice tvoří tento soubor nejvzácnější stavební památky města.

Náměstí sv. Egídia v Popradě
Centrum Popradu najdete hlavně okolo vřetenovitého Náměstí sv. Egídia, které ohraničuje zástavba měšťanských domů barokního a klasického stylu. Tam naleznete jednu kavárnu za druhou, restaurace i hotely. Náměstí dominuje Kostel sv. Egídia z 13.století, ve kterém se nachází významná malba – nejstarší vyobrazení Vysokých Tater. Při kostele najdete renesanční zvonici z roku 1658.

Kostel sv. Trojice
Sakrální stavba na Náměstí sv. Egídia byla postavena v klasickém slohu v polovině 19. stol. Patří Evangelické církvi augsburského vyznání. Kostel se pyšní oltářem s obrazem Ukládání Krista do hrobu a pěknou kazatelnou.

Kostel sv. Jiří ve Spišské Sobotě
V jedné z městských částí Popradu, Spišské Sobotě, natrefíte na kostel sv. Jiří. Ten byl postaven v pozdním románském slohu před rokem 1273 uprostřed náměstí tržního města. Gotickou úpravou prošel počátkem 60. let 15. stol. Roku 1777 jej poškodil velký požár, po kterém se změnil vzhled západní věže. Obyvatelé Spišské Soboty se o své město náramně starají, tak kostel i další objekty na přelomu 20. a 21. stol. opravili.

Spišský hrad
Spišský hrad patří nesporně k pokladům evropské kultury. Je největším hradním komplexem ve střední Evropě a v roce 1993 byl společně se svým okolím zapsán do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nachází se na kopci nedaleko od městečka Spišské Podhradie na katastru obce Žehra asi 5 km severozápadně od ní. Spišský hrad je chráněn jako národní slovenská památka. Zachovalé majestátní ruiny hradního komplexu doplňuje atraktivní výstup na vyhlídkovou věž i samostatná expozice archeologických nálezů a militarií, hradní mučírna a gotická kaple sv. Alžběty. Přehlídka trvá cca 90 minut a je otevřeno denně od 9:00 až do 18:00. Dojedete tam snadno autem – směrem k Spišskému podhradí nebo autobusem z Popradu.

Galéria Encián
Příběh nejvýše položené galerie ve střední Evropě (1751 m.n.m.) začal v letech 1936-1937. Původní objekt současné galerie – národní kulturní památka Encián, byla postavena podle projektu architekta Dušana Jurkoviče a sloužila jako horní stanice visuté lanovky dráhy z Tatranskej Lomnice. Po vybudování nové lanovky zmizel z Enciánu život. Ten mu navrátil tatranský okrašlovací spolek v roce 2013, kdy se pod jejich taktovkou a pod rukama dobrovolníků změnil na kulturní stánek moderního umění. V galerie vás budou provázet nejen dobrovolníci, ale také tatranští horalové, kteří vám povypráví o vzniku a historii budovy Encián.

Demänovská dolina
Nejkrásnější dolina Nízkých Tater měří 16 kilometrů. Dolina je součástí Národního parku Nízké Tatry, kde mezi nejcennější pozoruhodností patří Demänovký kras, Vrbické pleso, Demänovská jeskyně svobody a Demänovská ledová jeskyně. Výlety lanovkami, bike park a túry po značených chodnících. Z Popradu se sem dostane snadno autem – asi 50 min. jízdy nebo místním autobusem. Na dopravu mezi jednotlivými pohořími Tater a do okolí je vhodné využít dálkových autobusů, které jedou právě přes Poprad.

Slovenský ráj
V severní části Slovenského Rudohoří mezi Spišskou Novou Vsí, Hranovnicou a Dobšinou vystupuje vápencové pohoří, které dostalo název Slovenský ráj. Představuje členité krasové území s množstvím roklin, dolin a kaňonů. Z Popradu se sem dostanete autem do 20 min. a miřte směrem k Podlesku nebo Čingovu.

Slovenský ráj se pyšní nejvyšší hustotou turistických chodníků na Slovensku. Celoročně máte k dispozici více než 300 kilometrů dobře značených tras, které jsou v neprůchodných místech zpřístupněné různými technickými pomůckami jako jsou žebříky, můstky a jiné záležitosti díky kterým si budete připadat jako opravdoví dobrodruzi v divočině. Zážitek je to vskutku převeliký!

Nevynechejte nejnavštěvovanější roklinu Slovenského Ráje – Suchu Belú. Po překonání počátečních prahů a peřejí po dřevěných žebřících vás čekají nádherné Misové vodopády. Zdolat také můžete vertikálně náročný výstup pomocí největší soustavy kovových žebříků a můstků. Jen ti, kdo mají závratě a strach z výšek, by raději měli zůstat při zemi a zvolit jinou trasu, třeba nejtišší roklinu Slovenského ráje – Piecky. Během přechodu touto roklinou vás vyruší možná tak hukot Velkého nebo Terasovitého vodopádu. Anebo medvěd!

Medvědi
Medvědů na Slovensku přibývá. A to nejen ve Vysokých a Nízkých Tatrách, medvědi už žijí v lesích na skoro celém středním i v severním východu Slovenska. Podle odhadů odborníků jich je skoro 3000. Nemějte však strach, napadení člověka zůstává výjimkou. Jen se v lesích musíte umět správně chovat.

Jak se chovat ve slovenských lesích
Nechoďte mimo cesty, medvědi dlouho cítí lidský pach a převážně se jim vyhýbají. Nevyrážejte příliš brzy za rozednění a nevracejte se za šera, medvědi jsou aktivní právě v tuto denní dobu. Choďte ve skupinkách a mluvte mezi sebou, ale zase moc nekřičte. V žádném případě v lese nespěte, a když už, tak nechávejte své jídlo daleko od stanu. Medvědi jsou totiž mlsouni a svým dobrým čichem vyčenichají každou schovanou dobrůtku. Když už medvěda potkáte, zastavte se a nehýbejte se, maximálně pomalu couvejte k nejbližšímu stromu. Já vím, zní to možná paradoxně, ale pokud budete utíkat, medvěda tím ještě víc rozdráždíte.

Poprad: Noční život

Vysoké Tatry už dávno neznamenají jen turistické výlety, procházku kolem plesa či brynzové halušky. Z túry po velehorách můžete zamířit rovnou do vodního světa, kryocentra, na kolo či se povozit na bobové dráze.

Vodní ráj
Nejekologičtější aquapark na světě leží právě u našich sousedů pod úpatím Tater. Je to Aquacity Poprad, který ročně navštíví téměř milion návštěvníků. V celoročním termálním parku naleznete 13 termálních a relaxačních, vnitřních i venkovních bazénů, plavecký bazén i wellness & spa. Milovníci míchaných nápojů mohou navštívit Lighthouse Fresh Bar a další vodní bary. Novinkou je i dětský bazén se slanou vodou – Ostrov pokladů. Proč jezdit k moři, když slanou vodu máte i u sousedů v Popradu? Mimo skvělou zábavu na tobogánech a klouzačkách si v AquaCity Poprad můžete užít více než 350 vodních atrakcí a speciální večerní Laser Show v bazénech. Vaše děti jistě ocení animační program, který je pro ně speciálně připraven, a tak zatímco děti tančí, zpívají nebo hrají hry s animátory, rodiče si mohou užívat chvilku volna třeba v podobě relaxačních masáží a spa služeb.

Areál má i dva vlastní hotely s kapacitou více než 450 lůžek. Pokud si budete chtít dopřát trochu luxusu, určitě volte pokojíček s příznačným názvem Mountain View – čekají vás prostorné ložnice, stylová koupelna a výhled na Vysoké Tatry, ten vás zaručeně dostane.

Kryocentrum
Kryoterapie je kombinace moderní medicíny a alternativní léčby. Procedura zahrnuje maximálně tříminutový pobyt v komoře s průměrnou teplotou -120°C. Ano, to číslo je správně! A nemusíte se bát, neumrznete tam, sama jsem to vyzkoušela a je to opravdový zážitek. Navíc kryoterapie má léčivé účinky – restartuje tělo a slouží k regeneraci celého těla. Kryocentrum je součástí Aquacity Poprad.

Kolem dokola na kole
Je libo na kolo? Cyklotrasa v délce 9 km spojuje Spišskú Belú a Tatranskou Kotlinu. Odpočinout si můžete na přilehlých odpočívadlech s přístřeškem, to kdyby začalo pršet a pokud byste se ztratili, v další cestě vám poradí mapy regionu a cyklotras, které nalaznete na každém kroku. Helmu a svačinku k načerpání energie na cestu doporučuji s sebou! Kolem cyklotras nejsou žádné stánky s občerstvením.

Nebo raději na bruslích?
Že vás kolo nebaví a raději se proháníte na in-line bruslích? Pak zvolte 12 km dlouhou asfaltovou trasu při řece Poprad a jejím přítoku Mlynica. Vhodná je pro začátečníky, pokročilé i vaše drahé ratolesti.

Jedině na koni!
Komu by kolo ani brusle nevoněly, panoramata místních štítů se dají obdivovat i z místa nejvyššího, a to přímo z koňského hřbetu. Opravdu nádherným místem, kde pro vás pod Tatrami osedlají koně, je Zemědělské družstvo ve vesničce Mlynica. Profesionální instruktor vás nejen naučí jezdit, zdatnější jezdce vypraví na 2-3 denní vyjížďky po zdejším okolí. Jako praví kovbojové budete usínat pod širým nebem plným hvězd omámeni vůní přírody a voňavých steaků upečených na volně rozdělaném ohni.

Člnkovanie neboli lodičkování
Romantické duše mohou vyrazit na Štrbské pleso a prohánět se na lodičkách, které zde mají více než 130letou tradici. Jezero je v sezoně otevřeno denně od 10 do 18 hodin a za hodinovou jízdu zaplatíte kolem 10 EUR. Kochat se můžete nádherným pohledem na Solisko a při tom si užívat klidnou hladinu plesa, které dokonce bojovalo o titul jednoho ze sedmi divů světa. Doporučujeme se s loďkou nepřeklápět, voda je extrémně studená!

Legendární Tatranská Kometa
Po tatranských kolejích se opět prohání legenda, stoletá tramvaj Kometa. Před třemi lety do ní uhodil blesk a díky píli a nadšení místních obyvatel se znovu můžete svézt historickou električkou z Popradu do Starého Smokovce či Tatranské Lomnice. Cena jízdenky pro dospělou osobu je 4 EUR a pro děti 2 EUR. Lístky se kupují přímo ve vlaku u stylově oblečeného průvodčího.

Tatrabob
Milovníci adrenalinu a nezapomenutelných zážitků mají možnost vyzkoušet v Tatranské Lomnici bobovou dráhu Tatrabob, která nabízí 482 metrů dlouhý sjezd s 12 zatáčkami. V dolní stanici vás obsluha zapne bezpečnostními pásy a vlek vyveze až na vrchol horské stanice. Rychlost bobu si sami ovládáte brzdami, takže žádný strach. Jezdit můžete po celý rok, i v zimě, a ceny jsou více než přijatelné. Každopádně platí, že čím víc jízd si zakoupíte, tím výhodněji pořídíte. Svištět dolů můžete již od 3 EUR.

Kamzíkovo Skalnaté pleso
Kam vyrazit s dětmi, když prší? Do Kamzíkova! Dominantou dětského indoor fun parku je dvoupodlažní dětské hřiště, které je otevřené denně podle otevírací doby lanovky. Ano, nejprve musíte vyšplhat na Skalnaté pleso. Komu se nechce plahočit se do kopce po svých, může dojet lanovkou z dolní stanice Tatranské Lomnice. Vstup je bezplatný a děti se vyřádí v bludišti, na skluzavkách a v bazénku s míčky. Nezapomnělo se ani na rodiče, kteří mohou odpočívat v přilehlé relax zóně s kavárnou a krásným výhledem do Popradské kotliny. Nejvzácnějším objektem dětského parku je exponát skutečného kamzíka vrchovského tatranského, kterého si mohou návštěvníci prohlédnout.

Ski muzeum
První lyžařské muzeum v Tatranskej Lomnici se věnuje historii vzniku a vývoji zimních sportů ve Vysokých Tatrách od samého počátku. Návštěvníci Ski muzea mohou nahlédnout do historie zimních sportů nejen prostřednictvím vystavených exponátů, ale i prostřednictvím filmových ukázek, které dokreslí atmosféru dob dávno minulých.

Tricklandia
Posledním tipem, který vám nabídnu při vaší návštěvě slovesnkého Popradu a okolí, bude Tricklandia. V galerii trick-artu a optických iluzí naleznete náměty slovenských lidových pověstí a rozprávek. Najdete zde 24 atrakcí, 15 trick-artových obrazů, antigravitační místnost a nejkrásnější zrcadlové bludiště ve střední Evropě. Tomu na Petříně nesahá ani po kolena.


Poprad očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.