hero image

Autobus tam a zpět: Horsens

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Horsens

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Horsens Trafikterminal

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Horsens: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

12

Počet zastávek

1

Země

Dánsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Horsens: Informace o městě

Horsens: Obecné informace

Horsens je městečko nacházející se v oblasti středu Jutska, které leží na konci stejnojmenného fjordu. Jeho historický vývoj začal někdy v 11. století, kdy město získalo podobu hradeb s přilehlým klášterem. Nejdůležitější pamětihodností ve městě je tak románský kostel z 13. století Vor Frelsers Kirke, jenž lze najít v samotném srdci města. Dnes v Horsens a jeho okolí žije skoro 60 000 obyvatel, kteří si život tady nemohou vynachválit, ať už kvůli místní fauně nebo lokaci. Ta je totiž perfektní. Během půl hodiny vlakem se lehce dostanete do větších okolních měst jako je Aarhus či Vejle, kam většina obyvatel dojíždí za pracovními povinnostmi. Možná, že i to je důvod, proč se Horsens stal oblíbeným studentským městem. Náklady na život jsou tady o něco nižší než ve větších dánských městech jako je Kodaň a nebo druhé největší město Dánska Aarhus. Pokud tedy zrovna nepatříte mezi fanoušky “velkoměst”, Horsens bude město právě pro vás.

Co navštívit

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že je Horsens jen další malé nudné město, o kterém jste navíc ještě nikdy neslyšeli, nenechte se zmást. Dánové se totiž velmi snaží a řekli bychom, že jsou to doslova přeborníci v tom, jak ukázat město v tom nejlepším světle. Jedním z příkladů může být třeba Evropský středověký festival, který se v Horsens koná již tradičně každý rok v poslední srpnový pátek. Festival se koná v prostředí již nefunkční věznice FÆNGSLET, která mimochodem patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Pokud vás tato tématika zajímá určitě vás potěší také fakt, že se do věznice lze podívat a na vlastní oči tak zjistit, jak se místní vězni neměli vůbec špatně. V areálu, najdete gymnastický sál, fotbalové hřiště a pokoje včetně původního vybavení. Mimo to, ale v areálu můžete i přenocovat, nebo si vychutnat brunch či šálek vynikající kávy v místní kavárně. Jeden by řekl, že vězení zůstane navždy vězením - to ale neplatí pro vynalézavé Dány. Jedno z posledních míst, které bychom vám v Horsens doporučili navštívit je i Industriální Muzeum. Na své si tady přijdou jak velcí tak i malí návštěvníci, kteří zajisté ocení místní sbírku lokomotiv nebo třeba původní dánskou školní třídu. Celý areál je navíc rozdělen do vnitřní a venkovní části, což oceníte hlavně během deštivých dnů. I tady najdete kavárnu, kde nabízí po domácku dělané dobroty, které si zde lze vychutnat v tom nejútulnějším interiéru.

Horsens: Kultura & historie

Představte si bílý písek, slunce a slanou vodu. Okolí horsenského fjordu ve vás totiž zajisté zanechá mnohem více, než jen vzpomínky na váš čas strávený tady. Samotné město se nachází na konci místního fjordu, jen několik minut na kole od roztomilého přístavu. Fjord je život u vody, destinace milovníků cyklistiky, přírody, čerstvého vzduchu, ale také mnohem více. To nejlepší na tom všem je, že všechno si můžete užít kdykoliv chcete. Pokud to tedy počasí, které je celkově na severu velmi nevyzpytatelné dovolí. Možná, že to nejtěžší bude vybrat si to, kde začnete své objevování. Abychom vám výběr trochu usnadnili, představíme vám ty nejlepší přírodní atrakce ve městě. Patříte mezi milovníky cyklistiky? Nechte se unést kolem proudu řeky Gudenåen, kde se nachází stezka, která není vůbec náročná a kterou zvládnou i malí cyklisté. Pokud ale toužíte poznat, jak vypadá život na takové dánské pláži, na svůj seznam připište pláž Hussode Strand. Nejen že tady najdete přilehlý kemp, stánek s občerstvením a další standardy, které by na žádné severské pláži neměly rozhodně chybět, ale především uklidňující pohled na hladinu místního fjordu. V letních měsících se tu Dánové koupou a v těch chladnějších dnech je fjord místem, kde se Seveřani otužují. Celoročně je to destinace, kde lidé hledají klid a kam si chodí odpočinout nebo si třeba jen užít piknik a pivo s přáteli.

Horsens: Noční život

Jeden by řekl, že kouzlo dánské gastronomie spočívá především v jednoduchosti a tradicích. Všechny místní podniky, které nabízejí slavný Smørrebrød (typický skandinávský “chlebíček”) by mi zajisté dali za pravdu. Jak chutná Skandinávie si můžete na vlastní kůži vyzkoušet například v restauraci a baru Gasfabrikken, který se specializuje na organické suroviny a ty nejnovější trendy v oblasti gastronomie. Hledáte něco víc “hygge”? Pokud je vaše odpověď ano, zajisté můžete zavítat do podniku Corfitz, který najdete na hlavní nákupní třídě. Dvě patra, zahrádka odkud pokud to počasí dovolí můžete sledovat ruch na místních ulicích, ale především vynikající nabídka burgerů, salátů či vín. Můj poslední tip zajisté potěší všechny milovníky masa a to především toho kvalitního. Pokud vám nevadí si trošku připlatit za nevšední zážitek, tak se v restauraci Flammen budete cítit jako v ráji. Vybrat si tady můžete z více než 15 různých druhů vepřového či hovězího masa. Ochutnat tady můžete například i klokana nebo zvěřinu. Záleží tedy jen na vás, co si vyberete.


Horsens očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.