Autobus do Toruň

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Toruň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Toruň - 2 Zastávky jsou Toruń, dworzec autobusowy, Toruń, ul. Broniewskiego, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Toruň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Toruň s FlixBusem stát pouze 88,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Toruň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Toruň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Toruň si můžete rezervovat již od 88,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Toruň: Informace o městě

Toruň: Obecné informace

Toruň je polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství a spolu s Bydhoští je jeho druhým hlavním městem. Toruň ležící na březích řeky Visly je známé jako rodiště slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka a pro svou výrobu medových perníků. Díky jedinečně dochovanému historickému centru a desítkám nádherných památek bylo město v roce 1997 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Co navštívit

Nejcennější a také nejoriginálnější památky Toruně pocházejí z období Středověku. Návštěva vám zabere více dní, protože na každém rohu vás tu čekají překrásná zákoutí. Město bylo v minulosti přestavěno na tvrz a dodneška je obehnáno dvojitou obrannou zdí. Mezi zdmi se nachází vodní příkop. Vjezd do města vedl skrze brány a čtyři dochované (brána svatého Ducha, Mostní brána, Námořní brána a Caesarův oblouk) můžete obdivovat i dnes. Z tohoto období se také dochovalo několik zajímavých pevností – Křivá věž (jejíž odchylka od svislice činí dokonce až 146 cm), Monstrance, Kočičí hlava a Kočičí ocas (které svá jména získaly podle legendy o kočce, která chránila město).
Při návštěvě Toruně jistě musíte navštívit zachovalé Staré i Nové město, které se dochovalo téměř beze změny od 13. století a díky kterému je dnes zapsáno na seznamu UNESCO. Pozornosti by neměla uniknout radnice Starého města, která je jedna z nejkrásnějších v Evropě a pochází ze 14. století. O stavbě radnice koluje historka, která vysvětluje její podobu. Traduje se, že jedna věž značí jeden kalendářní rok, čtyři brány do radnice symbolizují čtyři roční období, dvanáct sálů dvanáct měsíců a oken na radnici je prý přesně 365 a sami si je můžete spočítat, abyste se přesvědčili o pravdě. Dnes se v útrobách radnice nachází muzeum.
Za jeden z nejkrásnějších měšťanských domů je považován jedinečný dům Mikuláše Koperníka, dnešní astronomovo muzeum a současně barokní dům Pod Hvězdou s krásně zdobenou žlutou fasádou a štukovými ornamenty. Tento dům se nachází na ulici Mikuláše Koperníka číslo 15. Kromě artefaktů Koperníkovy rodiny jsou zde vystavena i různá vydání jeho prací. Ve sklepě je jako bonus pro návštěvníky zřízeno Muzeum toruňského perníku.
Blahobyt města připomínají sýpky. Dnes je za nejkrásnější gotickou sýpku vůbec v Polsku považována právě toruňská sýpka na ulici Piekary 4. Tu nejzajímavější sýpku ale najdete o kousek dále (Piekary 2), která byla postavena v barokním stylu. Momentálně slouží některé sýpky jako hotely.

Toruň: Kultura & historie

Území dnešní Toruně bylo osídleno již v 11. století před naším letopočtem a až do 13. století našeho letopočtu zde žily staroslovanské kmeny. Ve středověku město získali němečtí rytíři a začala se zde prodávat sůl, díky které město vzkvétalo již od svých počátků. V letech 1878 – 1914 byla Toruň přestavěna na pevnost a dvojitou obrannou zeď můžete obdivovat i nyní. Po první světové válce se většina Němců z Toruně vystěhovala a mezi válkami probíhala výstavba mnoha nových budov. V průběhu druhé světové války byla celá židovská komunita, která zde patřila před válkou mezi nejpočetnější, deportována do Lodže a město bylo využito jako pevnostní město proti postupující sovětské armádě.
Pokud jste příznivci všech zajímavých festivalů, pak je Toruň město přímo pro vás stvořené. V únoru se zde koná Toruňský festival vědy a umění, v květnu Festival hudby a umění baltských krajů „Probaltica“, v červenci a v srpnu Mezinárodní letní festival „Toruň“, což je festival hudby a architektury, v srpnu můžete dorazit na Mezinárodní festival světla „Skyway“ a nakonec v prosinci se v Toruni koná Mezinárodní toruňské setkání loutkových divadel.
Ani zájemci o divadlo a muzea zahálet nebudou, protože tu mohou navštívit například Teatr im, Wilama Horzycy nebo Toruňský korunní orchestr. Z muzeí to je například Krajské muzeum, kde uvidíte bohaté sbírky gotického umění a originální formy na pečení perníků, Etnografické muzeum či Galerie umění „Wozownia“.

Toruň: Noční život

Gotická katedrála svatého Jana Evangelisty byla ve středověku nejdůležitějším kostelem v Toruni. Obdivovat zde můžete hlavně její sedmitunový Boží zvon, který byl odlit již v roce 1500. Jednou ze zajímavostí vázající se k tomuto kostelu je fakt, že v 16. století byl kostel využíván současně katolíky i protestanty. Za nejkrásnější kostel v celé Toruni je potom považován kostel svatého Jakuba, který stojí na Novoměstském náměstí. Pokud do něj zavítáte, hledejte symboly mušlí, které odkazují na patrona kostela a také na skutečnost, že Toruň leží na poutní cestě z Pobaltí do Santiaga di Compostela.
Za přírodou se vydejte na ostrov Kępa Bazarowa. Ten je jedinečnou chráněnou krajinnou oblastí přímo uprostřed města. Výhled z ostrova je doslova dech beroucí a to hlavně ve večerních hodinách, kdy se ke krásnému výhledu přidá noční osvětlení Toruně.

Toruň: Cíle v okolí

Bydhošť
Pokud jste v Toruni, rozhodně neopomeňte navštívit nedaleké město Bydhošť, které je právě tím druhým hlavním městem Kujavsko-pomořského vojvodství. V tomto městě najdete kromě nádherných a unikátních památek – Staré město, Mlýnský ostrov, Bydhošťský kanál – i největší městský park v zemi. Poznávacím znamením města jsou sýpky, které právě najdete i v Toruni.
Ciechocinek
Ciechocinek je lázeňské město na řece Visle vzdálené asi 20 kilometrů od Toruně. Místní solné prameny jsou známé tím, že léčí kardiovaskulární, ortopedické i revmatické problémy, odstraňují potíže s dechem a problémy nervového systému. Jeden pramen je dokonce pojmenován jako „zázrak přírody“.
Grudziadz
Posledním zajímavým místem v okolí Toruně je město Grudziadz se zachovalým středověkým centrem či unikátními vojenskými sruby postavenými těsně před druhou světovou válkou.

Autobusy do města Toruň

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Toruň

Levné cestování autobusem do města Toruň je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 256 destinací. Z města Toruň se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Toruň již od 88,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Toruň s FlixBusem

Cestování do města Toruň s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 80 spoji do města Toruň máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Toruň by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Toruň? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.