Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Toruň

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Toruň

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi architektura, mohla by se vám líbit také tato města:

Toruň očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Toruň: Informace o městě

S FlixBusem do Toruna

Toruň: Obecné informace

Toruň je polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství a spolu s Bydhoští je jeho druhým hlavním městem. Toruň ležící na březích řeky Visly je známé jako rodiště slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka a pro svou výrobu medových perníků. Díky jedinečně dochovanému historickému centru a desítkám nádherných památek bylo město v roce 1997 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. 
 
Navštivte Torun s FlixBusem

Toruň: Co navštívit

Nejcennější a také nejoriginálnější památky Toruně pocházejí z období Středověku. Návštěva vám zabere více dní, protože na každém rohu vás tu čekají překrásná zákoutí. Město bylo v minulosti přestavěno na tvrz a dodneška je obehnáno dvojitou obrannou zdí. Mezi zdmi se nachází vodní příkop. Vjezd do města vedl skrze brány a čtyři dochované (brána svatého Ducha, Mostní brána, Námořní brána a Caesarův oblouk) můžete obdivovat i dnes. Z tohoto období se také dochovalo několik zajímavých pevností – Křivá věž (jejíž odchylka od svislice činí dokonce až 146 cm), Monstrance, Kočičí hlava a Kočičí ocas (které svá jména získaly podle legendy o kočce, která chránila město). 
Při návštěvě Toruně jistě musíte navštívit zachovalé Staré i Nové město, které se dochovalo téměř beze změny od 13. století a díky kterému je dnes zapsáno na seznamu UNESCO.  Pozornosti by neměla uniknout radnice Starého města, která je jedna z nejkrásnějších v Evropě a pochází ze 14. století. O stavbě radnice koluje historka, která vysvětluje její podobu. Traduje se, že jedna věž značí jeden kalendářní rok, čtyři brány do radnice symbolizují čtyři roční období, dvanáct sálů dvanáct měsíců a oken na radnici je prý přesně 365 a sami si je můžete spočítat, abyste se přesvědčili o pravdě. Dnes se v útrobách radnice nachází muzeum.
Za jeden z nejkrásnějších měšťanských domů je považován jedinečný dům Mikuláše Koperníka, dnešní astronomovo muzeum a současně barokní dům Pod Hvězdou s krásně zdobenou žlutou fasádou a  štukovými ornamenty. Tento dům se nachází na ulici Mikuláše Koperníka číslo 15. Kromě artefaktů Koperníkovy rodiny jsou zde vystavena i různá vydání jeho prací. Ve sklepě je jako bonus pro návštěvníky zřízeno Muzeum toruňského perníku. 
Blahobyt města připomínají sýpky. Dnes je za nejkrásnější gotickou sýpku vůbec v Polsku považována právě toruňská sýpka na ulici Piekary 4. Tu nejzajímavější sýpku ale najdete o kousek dále (Piekary 2), která byla postavena v barokním stylu. Momentálně slouží některé sýpky jako hotely.
 
Vydejte se za kulturou do Toruna s FlixBusem

Toruň: Kultura & historie

Území dnešní Toruně bylo osídleno již v 11. století před naším letopočtem a až do 13. století našeho letopočtu zde žily staroslovanské kmeny. Ve středověku město získali němečtí rytíři a začala se zde prodávat sůl, díky které město vzkvétalo již od svých počátků. V letech 1878 – 1914 byla Toruň přestavěna na pevnost a dvojitou obrannou zeď můžete obdivovat i nyní. Po první světové válce se většina Němců z Toruně vystěhovala a mezi válkami probíhala výstavba mnoha nových budov. V průběhu druhé světové války byla celá židovská komunita, která zde patřila před válkou mezi nejpočetnější, deportována do Lodže a město bylo využito jako pevnostní město proti postupující sovětské armádě.
Pokud jste příznivci všech zajímavých festivalů, pak je Toruň město přímo pro vás stvořené. V únoru se zde koná Toruňský festival vědy a umění, v květnu Festival hudby a umění baltských krajů „Probaltica“, v červenci a v srpnu Mezinárodní letní festival „Toruň“, což je festival hudby a architektury, v srpnu můžete dorazit na Mezinárodní festival světla „Skyway“ a nakonec v prosinci se v Toruni koná Mezinárodní toruňské setkání loutkových divadel. 
Ani zájemci o divadlo a muzea zahálet nebudou, protože tu mohou navštívit například Teatr im, Wilama Horzycy nebo Toruňský korunní orchestr. Z muzeí to je například Krajské muzeum, kde uvidíte bohaté sbírky gotického umění a originální formy na pečení perníků, Etnografické muzeum či Galerie umění „Wozownia“. 
 
Vydejte se na výlet s FlixBusem do Toruna

Toruňské kostely

Gotická katedrála svatého Jana Evangelisty byla ve středověku nejdůležitějším kostelem v Toruni. Obdivovat zde můžete hlavně její sedmitunový Boží zvon, který byl odlit již v roce 1500. Jednou ze zajímavostí vázající se k tomuto kostelu je fakt, že v 16. století byl kostel využíván současně katolíky i protestanty. Za nejkrásnější kostel v celé Toruni je potom považován kostel svatého Jakuba, který stojí na Novoměstském náměstí. Pokud do něj zavítáte, hledejte symboly mušlí, které odkazují na patrona kostela a také na skutečnost, že Toruň leží na poutní cestě z Pobaltí do Santiaga di Compostela. 
Za přírodou se vydejte na ostrov Kępa Bazarowa. Ten je jedinečnou chráněnou krajinnou oblastí přímo uprostřed města. Výhled z ostrova je doslova dech beroucí a to hlavně ve večerních hodinách, kdy se ke krásnému výhledu přidá noční osvětlení Toruně. 
 
Autobusem FlixBus do Toruna

Toruň: Cíle v okolí

Bydhošť
Pokud jste v Toruni, rozhodně neopomeňte navštívit nedaleké město Bydhošť, které je právě tím druhým hlavním městem Kujavsko-pomořského vojvodství. V tomto městě najdete kromě nádherných a unikátních památek – Staré město, Mlýnský ostrov, Bydhošťský kanál – i největší městský park v zemi. Poznávacím znamením města jsou sýpky, které právě najdete i v Toruni. 
Ciechocinek
Ciechocinek je lázeňské město na řece Visle vzdálené asi 20 kilometrů od Toruně. Místní solné prameny jsou známé tím, že léčí kardiovaskulární, ortopedické i revmatické problémy, odstraňují potíže s dechem a problémy nervového systému. Jeden pramen je dokonce pojmenován jako „zázrak přírody“. 
Grudziadz
Posledním zajímavým místem v okolí Toruně je město Grudziadz se zachovalým středověkým centrem či unikátními vojenskými sruby postavenými těsně před druhou světovou válkou.
 

Toruň: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Toruň má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Toruň 72
Počet zastávek ve městě Toruň 2
Země Polsko