Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Toruň

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Toruň

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi jídlo, mohla by se vám líbit také tato města:

Toruň očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Toruň: Informace o městě

S FlixBusem do Toruna

Toruň: Obecné informace

Toruň je polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství a spolu s Bydhoští je jeho druhým hlavním městem. Toruň ležící na březích řeky Visly je známé jako rodiště slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka a pro svou výrobu medových perníků. Díky jedinečně dochovanému historickému centru a desítkám nádherných památek bylo město v roce 1997 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. 
 
Navštivte Torun s FlixBusem

Toruň: Co navštívit

Nejcennější a také nejoriginálnější památky Toruně pocházejí z období Středověku. Návštěva vám zabere více dní, protože na každém rohu vás tu čekají překrásná zákoutí. Město bylo v minulosti přestavěno na tvrz a dodneška je obehnáno dvojitou obrannou zdí. Mezi zdmi se nachází vodní příkop. Vjezd do města vedl skrze brány a čtyři dochované (brána svatého Ducha, Mostní brána, Námořní brána a Caesarův oblouk) můžete obdivovat i dnes. Z tohoto období se také dochovalo několik zajímavých pevností – Křivá věž (jejíž odchylka od svislice činí dokonce až 146 cm), Monstrance, Kočičí hlava a Kočičí ocas (které svá jména získaly podle legendy o kočce, která chránila město). 
Při návštěvě Toruně jistě musíte navštívit zachovalé Staré i Nové město, které se dochovalo téměř beze změny od 13. století a díky kterému je dnes zapsáno na seznamu UNESCO.  Pozornosti by neměla uniknout radnice Starého města, která je jedna z nejkrásnějších v Evropě a pochází ze 14. století. O stavbě radnice koluje historka, která vysvětluje její podobu. Traduje se, že jedna věž značí jeden kalendářní rok, čtyři brány do radnice symbolizují čtyři roční období, dvanáct sálů dvanáct měsíců a oken na radnici je prý přesně 365 a sami si je můžete spočítat, abyste se přesvědčili o pravdě. Dnes se v útrobách radnice nachází muzeum.
Za jeden z nejkrásnějších měšťanských domů je považován jedinečný dům Mikuláše Koperníka, dnešní astronomovo muzeum a současně barokní dům Pod Hvězdou s krásně zdobenou žlutou fasádou a  štukovými ornamenty. Tento dům se nachází na ulici Mikuláše Koperníka číslo 15. Kromě artefaktů Koperníkovy rodiny jsou zde vystavena i různá vydání jeho prací. Ve sklepě je jako bonus pro návštěvníky zřízeno Muzeum toruňského perníku. 
Blahobyt města připomínají sýpky. Dnes je za nejkrásnější gotickou sýpku vůbec v Polsku považována právě toruňská sýpka na ulici Piekary 4. Tu nejzajímavější sýpku ale najdete o kousek dále (Piekary 2), která byla postavena v barokním stylu. Momentálně slouží některé sýpky jako hotely.
 
Vydejte se za kulturou do Toruna s FlixBusem

Toruň: Kultura & historie

Území dnešní Toruně bylo osídleno již v 11. století před naším letopočtem a až do 13. století našeho letopočtu zde žily staroslovanské kmeny. Ve středověku město získali němečtí rytíři a začala se zde prodávat sůl, díky které město vzkvétalo již od svých počátků. V letech 1878 – 1914 byla Toruň přestavěna na pevnost a dvojitou obrannou zeď můžete obdivovat i nyní. Po první světové válce se většina Němců z Toruně vystěhovala a mezi válkami probíhala výstavba mnoha nových budov. V průběhu druhé světové války byla celá židovská komunita, která zde patřila před válkou mezi nejpočetnější, deportována do Lodže a město bylo využito jako pevnostní město proti postupující sovětské armádě.
Pokud jste příznivci všech zajímavých festivalů, pak je Toruň město přímo pro vás stvořené. V únoru se zde koná Toruňský festival vědy a umění, v květnu Festival hudby a umění baltských krajů „Probaltica“, v červenci a v srpnu Mezinárodní letní festival „Toruň“, což je festival hudby a architektury, v srpnu můžete dorazit na Mezinárodní festival světla „Skyway“ a nakonec v prosinci se v Toruni koná Mezinárodní toruňské setkání loutkových divadel. 
Ani zájemci o divadlo a muzea zahálet nebudou, protože tu mohou navštívit například Teatr im, Wilama Horzycy nebo Toruňský korunní orchestr. Z muzeí to je například Krajské muzeum, kde uvidíte bohaté sbírky gotického umění a originální formy na pečení perníků, Etnografické muzeum či Galerie umění „Wozownia“. 
 
Vydejte se na výlet s FlixBusem do Toruna

Toruňské kostely

Gotická katedrála svatého Jana Evangelisty byla ve středověku nejdůležitějším kostelem v Toruni. Obdivovat zde můžete hlavně její sedmitunový Boží zvon, který byl odlit již v roce 1500. Jednou ze zajímavostí vázající se k tomuto kostelu je fakt, že v 16. století byl kostel využíván současně katolíky i protestanty. Za nejkrásnější kostel v celé Toruni je potom považován kostel svatého Jakuba, který stojí na Novoměstském náměstí. Pokud do něj zavítáte, hledejte symboly mušlí, které odkazují na patrona kostela a také na skutečnost, že Toruň leží na poutní cestě z Pobaltí do Santiaga di Compostela. 
Za přírodou se vydejte na ostrov Kępa Bazarowa. Ten je jedinečnou chráněnou krajinnou oblastí přímo uprostřed města. Výhled z ostrova je doslova dech beroucí a to hlavně ve večerních hodinách, kdy se ke krásnému výhledu přidá noční osvětlení Toruně. 
 
Autobusem FlixBus do Toruna

Toruň: Cíle v okolí

Bydhošť
Pokud jste v Toruni, rozhodně neopomeňte navštívit nedaleké město Bydhošť, které je právě tím druhým hlavním městem Kujavsko-pomořského vojvodství. V tomto městě najdete kromě nádherných a unikátních památek – Staré město, Mlýnský ostrov, Bydhošťský kanál – i největší městský park v zemi. Poznávacím znamením města jsou sýpky, které právě najdete i v Toruni. 
Ciechocinek
Ciechocinek je lázeňské město na řece Visle vzdálené asi 20 kilometrů od Toruně. Místní solné prameny jsou známé tím, že léčí kardiovaskulární, ortopedické i revmatické problémy, odstraňují potíže s dechem a problémy nervového systému. Jeden pramen je dokonce pojmenován jako „zázrak přírody“. 
Grudziadz
Posledním zajímavým místem v okolí Toruně je město Grudziadz se zachovalým středověkým centrem či unikátními vojenskými sruby postavenými těsně před druhou světovou válkou.
 

Toruň: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Toruň má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Toruň 55
Počet zastávek ve městě Toruň 2
Země Polsko