Autobus tam a zpět: Zvolen

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Zvolen

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Zvolen,,AS

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Zvolen: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

48

Počet zastávek

1

Země

Slovensko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Zvolen?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Zvolen?
Jak se dostanu autobusem do města Zvolen?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Zvolen?
Počet zastávek ve městě Zvolen - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Zvolen?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Zvolen dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Zvolen stojí v průměru 83,67 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Zvolen s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Zvolen?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Zvolen je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Zvolen?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Zvolen?
Během rezervace jízdenky do města Zvolen si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Zvolen?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Zvolen?
Autobusovou jízdenku do města Zvolen si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Zvolen?

Zvolen: Informace o městě

Zvolen: Obecné informace

Město Zvolen se nachází na středním Slovensku na soutoku řek Hronu a Slatiny v Banskobystrickém kraji. Patří mezi nejstarší města v zemi, které sem lákají tisíce návštěvníků ročně – ti sem jezdí kvůli místnímu hradu či dřevařským tradicím. V současné době zde žije 42 tisíc, což ze Zvolenu dělá dvanácté největší město Slovenska.

Co navštívit

Nejznámější a také nejnavštěvovanější památkou ve městě je místní Zvolenský hrad. Hrad byl postaven ve 14. století, dále rozšiřován byl i v následujících desetiletích. Sídlo často navštěvoval uherský král a český vzdorokrál Matyáš Korvín. Celý objekt dnes slouží jako muzeum – prostory využívá Slovenská národní galerie pro svou trvalou expozici. V interiérech uvidíte archeologické nálezy, zámeckou kapli ze 14. století či díla evropských novověkých malířů. Zajímavý je rytířský sál a barokní hala s nádherným malovaným kazetovým stropem. V kapli se pravidelně konají bohoslužby, ve vybrané termíny ji tak můžete bezplatně navštívit. Součástí hradu je i královská síň, kde se konají nejrůznější kulturní akce a na nádvoří také kavárna.

Dřevařství a Zvolen je pro místní doslova synonymum. Tradice lesnictví a dřevařství dlouhá stovky let pokračuje i v současnosti – turisté tak mohou navštívit Národní lesnické centrum, lesnické a dřevařské muzeum či Slovenskou lesnickou knihovnu.

Váš výchozí bod při návštěvě města bude náměstí Slovenského národního povstání, které svou rozlohou patří mezi největší v celé Evropě. Najdete na něm několik důležitých památek: gotický kostel svaté Alžběty ze 14. století, zbytky městských hradeb, informační centrum či evangelický kostel svaté Trojice. Celé náměstí lemují staré měšťanské domy, ve kterých najdete i několik restaurací či kaváren, kde můžete ochutnat typickou slovenskou kuchyni.

Mezi náměstím a vlakovou stanicí si bezplatně prohlédněte repliku obrněného vlaku SNP vyrobeného v místních železničních dílnách za 2. světové války.

Severně od centra města můžete navštívit Arboretum (sbírku živých dřevin) na Borové hoře. Uvidíte zde více než tisíc druhů dřevin všech podnebných pásů. Otevřeno je pouze ve všední dny po zaplacení drobného vstupné. V rámci prohlídkového okruhu zde spatříte i minerální, termální a radioaktivní jezírko.

Po modré turistické značce se z hlavní železniční stanice dostanete asi za hodinu chůze ke zřícenině hradu Pustý hrad. Toto místo hrálo v minulosti významnou úlohu – bylo sídlem tzv. Zvolenské župy a plnil důležitou vojenskou a obrannou funkci Hradní areál je skutečně rozsáhlý, moc se toho ovšem nedochovalo – uvidíte tu jen několik zbytků zdí, hlavní vstupní bránu či dvě věže. Celý hrad je rozdělen na horní a dolní.

U osady Hronsek se nachází na první pohled nenápadný dřevěný evangelický kostelík. Byl postaven ve tvaru kříže a pro svou výjimečnou ukázku vývoje sakrální architektury byl dokonce zapsán na seznam UNESCO.

Pouhých 5 kilometrů od Zvolena leží lázeňské středisko Sliač.

Zvolen: Kultura & historie

Historie města sahá až do doby starší doby kamenné, tehdy se ovšem jednalo jen o malou nevýznamnou osadu. Změna přišla v době bronzové, kdy byla osídlena lokalita tzv. Pustého hradu. Později sem přišli Slované a vybudovali z osady centrum celého regionu. Středověký Zvolen sloužil jako obchodní a řemeslnické město, které navíc roku 1238 uherský král prohlásil městem královským. Po vpádu Mongolů význam hradu i celého sídla upadal, zkázu dovršilo i několik požárů a rabování vojsky, která územím během staletí procházely. Zlom přišel až s rozvojem řemesel a napojením na železniční trať v 19. století. Ze Zvolenu se rázem stala významná dopravní křižovatka.

Kulturní život ve městě je velmi bohatý, téměř denně se konají nejrůznější hudební, společenské i sportovní akce. Divadelní přestavení pak uvádí místní Divadlo Jozefa Gregora Tajovského.

Z každoročních kulturních akcí a festivalů lze zmínit mezinárodní dětských folklórní festival (v květnu), zámecké hry zvolenské či tradiční zvolenský jarmok (v září). Na nedalekém letišti Siaf se pravidelně konají mezinárodní letecké dny SIAF. Tou vůbec nejvýznamnější akcí je ovšem tzv. Víkend atraktivního divadla – divadelní festival spojený s dalšími formami alternativního umění. Koná se každoročně o listopadovém víkendu nejblíže k 17. listopadu.

Zvolen: Cíle v okolí

Město Banská Štiavnica byla díky své zachovalosti historického centra zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Památek se zde nachází skutečně mnoho na relativně malém prostoru mezi Štiavnickými vrchy, a proto si je stihnete prohlédnout za jediný den. Mezi zdejší nejnavštěvovanější památky patří Starý zámek – pevnostní stavba obklopená hradbou s pěti věžemi a Nový zámek ve tvaru věže se čtyřmi baštami. Ten byl postaven jako obrana proti tureckému nebezpečí. Za návštěvu pak stojí i kostel svaté Kateřiny postavený v gotickém slohu. Všechny budovy ve městě mohly být postaveny díky bohatství z nedalekých zlatých a stříbrných dolů.

Nad městem Žiar nad Hronom se na kopci tyčí zřícenina hradu Šášov. Je volně přístupná – dochovalo se několik budov, které ovšem byly v 17. století německými žoldnéry vypleněny. Z Šášova pak můžete pokračovat po modré či zelené turistické značce pohořím Štiavnických vrchů třeba až do Zvolenu.

Banská Bystrica ležící opačným směrem asi 25 kilometrů severně od Zvolenu láká návštěvníky na sakrální památky. Tou nejvýznamnější je kostel Nanebevzetí Panny Marie, v jehož interiéru se dochovalo několik gotických děl. Nejkrásnější je ovšem barokní výmalba z 18. století. Ve středověkém centrum se dále dochoval městský hrad, který vznikl opevněním farního kostela. V objektu se dnes nachází galerie s restaurací. Milovníci historie by v Banské Bystrici neměli vynechat návštěvu Památníku Slovenského národního povstání s expozicí vojenské techniky z 2. světové války. V místním nočním klubu Ministry of Fun se pak pořádají ty největší párty, kam se lidé sjíždějí z celého středního Slovenska.


Zvolen očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Zvolen

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Zvolen

Levné cestování autobusem do města Zvolen je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 48 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Slovakia. Z města Zvolen se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Zvolen již od 49,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Zvolen s FlixBusem

Cestování do města Zvolen s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 48 spoji do města Zvolen máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Zvolen by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Zvolen? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.