Autobus do Pasov

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Pasov

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Pasov - 2 Zastávky jsou Passau central train station, Passau central bus station, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Pasov dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Pasov s FlixBusem stát pouze 158,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Pasov je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Pasov si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Pasov si můžete rezervovat již od 158,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Pasov: Informace o městě

Pasov: Obecné informace

Město, které miloval Napoleon Bonaparte. Prohlásil, že krásnější město v Německu neviděl. Snad pro jeho romantická zákoutí či netradiční polohu na soutoku tří řek. To je Pasov, město, které stojí za to navštívit nejen kvůli architektonickým památkám, ale i atmosféře, malebným uličkám, hospůdkám či plavbám po Dunaji.

Pasov (německy Passau) je město v Německu. Nachází se na jihovýchodě spolkové země Bavorsko, těsně u hranice s Rakouskem a asi 60 km jižně od hranice s Českem.

Cesta s FlixBusem trvá z Prahy přibližně 7-8 hodin. Můžete sem však dojít i pěšky – když se vydáte přes hraniční přechod Strážný/Philippsreuth na Šumavě, odtud je to do Pasova asi 40 kilometrů. To je skvělý tip pro milovníky pěší turistiky.

Kolem roku 300 př.n.l. se tu usadili Keltové, Římané později vystavěli vojenský tábor Casta Batava. Středověký rozvoj ovlivnili tři faktory – voda, církev a poloha poblíž rakouských a českých zemí. Pasov fungoval jako říční překladiště zboží, zejména soli. Navíc se město stalo vůbec největším biskupstvím Svaté říše římské, vláda knížat-biskupů vydržela až do roku 1802. Za náboženského neklidu v 16. století vyjednal roku 1552 arcivévoda Ferdinand I., bratr císaře Karla V., s knížecí protestantskou opozicí tzv. Pasovskou dohodu, která vedla o tři později k augsburskému míru.

Poloha Pasova bere dech. Staré centrum se rozkládá na zužujícím se výběžku pevniny ve tvaru šípu mířícího na východ, ze severu ho obtéká Dunaj a z jihu Inn. Severně od cípu leží menší cíp země tvořený Dunajem a Ilzem. Nad ním se tyčí stará pevnost. Požár počátkem 17.století otevřel dveře do města baroku, zvláště v jeho italské podobě, neboť právě mistry z jihu biskupové pozvali.

Co navštívit

Náměstí Rathausplatz

Další krásné náměstí Rathausplatz najdete severovýchodním směrem, na nábřeží Dunaje. Zaujme vás tu radnice ze 14.století s malovanou fasádou tvořená několika městskými domy, radniční, 68 metrů vysoká věž přibyla až v 18. století. V historickém domě Wilder Mann sídlí Muzeum skla vystavující sbírku 30 000 exponátů českého skla od roku 1780 až do třicátých let 20. století. Muzeum skla je otevřeno denně od 9 hodin do 18 hodin a vstupné činí 7 eur za dospělého a 5 eur za dítě. Děti do šesti let mají vstup zdarma.

Poloostrov Dreiflusseeck

Z náměstí se můžete vydat po nábřeží až na cíp poloostrova s výhledem na hrad, ústí řek a přístaviště výletních lodí. Mimochodem Inn je zde mohutnější než Dunaj, nicméně jméno získává řeka po té delší, a tak z Pasova dál teče Dunaj. Od cípu pokračujte po jižní straně poloostrova proti proudu Innu. Věž Schaiblingsturm z roku 1481 sloužila jako sklad soli. Po chvíli dojdete ke kostelu sv.Michaela, který postavili jezuité v 17. století.

Pasov: Kultura & historie

Katedrála svatého Štěpána

Uprostřed městského poloostrova na náměstí Domplatz stojí katedrála sv. Štěpána. Gotickou stavbu zničil v 17. století požár, zůstalo jen kněžiště a příčná chrámová loď. Budovu včetně dvou předních věží barokně přestavěl italský mistr Carlo Lurago. Na štukové výzdobě se podílel Giovanni Battista Carlone, boční kaple vymaloval rakouský mistr Johann Michael Rottmayr. Chrámové varhany se 17774 píšťalami a 233 registry jsou vůbec největšími na světě. Východní strana katedrály se nachází již na náměstí Residenzplatz s kašnou Wittelsbachbrunnen, starými městskými domy a pseudoklasicistním biskupským palácem z 18. století, v níž sídlí katedrální a diecézní muzeum.

Innstadt

Po mostu Marienbrucke přejdete do jižní části města zvané Innstadt. Na pobřežní ulici Lederergasse lze navštívit muzeum věnované pozdní římské osadě ze 3. století. Jihozápadním směrem lze dojít ke kostelu sv. Severína, kde byl založen klášter již v 5. století. Nad čtvrtí se na kopci Mariahilfberg s nádherným výhledem tyčí poutní kostel Wallfahrtskirche Mariahilf.

Severní břeh

Na severním břehu Dunaje, kam vede most Luitpoldbrucke (kousek od náměstí Rathausplatz), můžete po schodech vyšplhat k horní pevnosti (Veste Oberhaus), kterou začali stavět biskupové roku 1219. Opevněnou cestou byla spojena s dolní pevností (Veste Niederhaus) na cípu soutoku Dunaje s Ilzem. Hradna kopci hostí muzeum kulturních dějin a pasovskou galerii.

Pasov: Noční život

V obci Kunzing (30 kilometrů severozápadně od Pasova) sídlí výborné archeologické muzeum Quintana se sbírkami z doby keltské a římské. Otevřeno je tu od května do září od 10 hodin do 17 hodin a od října do dubna od 10 do 16 hodin. Vstupné jsou 4 eura za dospělého a 2 eura za dítě.

Pasov: Zajímavé informace

Vyhlídková loď

Úžasný zážitek, který by rozhodně neměl chybět ve vašem programu při návštěvě Pasova je hodinová vyhlídková plavba. Obhlédnete během ní to, co se sice dá obejít pěšky, ale pohled z lodi je výjimečný. Pokud by vám tato krátká plavba nestačila, můžete – jako císařovna Sissi – doplout mnohem dále, třeba až do Vídně.

Lázně Bad Füssing

Zejména v zimním období je nejvhodnější navštívit lázně Therme1. Ponořte se do termální vody, která má teplotu v rozmezí 30 až 42 stupňů a pozorujte padající sníh. Tělo si nechte namasírovat vodními trysky. Vyzkoušejte také perličkovou lázeň, terapeutický bazén, plynnou sirnatou koupel nebo se ponořte do bazénu s umělými jeskyněmi. Součástí lázní je i obrovský saunový svět, jež se nachází v sousedícím komplexu restaurovaného selského statku. Ve čtyřech budovách naleznete 8 prostorných saun – každou jinou, odpočinkové a relaxační místnosti, venkovní bazén s masážními tryskami a samozřejmě tu nechybí restaurace na plnění energie.

Autobusy do města Pasov

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Pasov

S FlixBusem cestujete do města Pasov snadno a levně. V naší nabídce je 59 jízd od 158,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Pasov jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Pasov je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Pasov s FlixBusem

Do města Pasov se můžete dostat z 59 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Pasov

Ať jste kdekoli v zemi Germany, je snadné se dostat to města Pasov: 59měst je spojených s městem Pasov, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Pasov. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.