Autobu do Mladá Boleslav

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Mladá Boleslav

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Mladá Boleslav s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Mladá Boleslav - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Mladá Boleslav dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Mladá Boleslav s FlixBusem stát pouze 199,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Mladá Boleslav je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Mladá Boleslav si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Mladá Boleslav si můžete rezervovat již od 199,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Mladá Boleslav: Informace o městě

Mladá Boleslav: Obecné informace

Mladá Boleslav je všem známá jako průmyslové město spojené se Škodou Auto. Nachází se zde ale daleko víc zajímavých míst, které lákají cestovatele z Česka i ze zahraničí. Mají tu třeba dva hrady, automobilové či letecké muzeum. Z Prahy se sem dostanete už za hodinu a Flixbus vám zastaví nedaleko centra, odkud se snadno vydáte ke všem zajímavým cílům.

„Bolka“, jak jí lidově místní říkají, leží zhruba 50 kilometrů od Prahy, se kterou je spojena dálnicí D10. Žije tu okolo 44 tisíc obyvatel.

Co navštívit

V Mladé Boleslavi a okolí se nachází velké množství zajímavých míst, které byste rozhodně měli při své cestě navštívit. Doporučujeme vám proto zůstat více dní a objevit všechny krásy tohoto středočeského města.

Začněte procházkou po historickém centru. Uvidíte Staroměstské náměstí – ano, i tady mají „Staromák“, není jen v Praze. Zajímavostí je, že se postupně směrem k hradu náměstí zužuje a zasahuje do něho renesanční radnice. Za pár korun můžete vylézt až nahoru a mít Boleslav jako na dlani. Věž radnice totiž slouží jako rozhledna. Poté pokračujte směrem k Mladoboleslavskému hradu. Na jeho místě stálo přemyslovské hradiště, přestavěné ve 14. století na gotický hrad. Stavbě dominují dvě mohutné věže, které nelze přehlédnout a k hradu tedy snadno trefíte. Od 18. století tu byla kasárna, za doby komunistického režimu věznice. Dnes slouží jako muzeum Mladoboleslavska. Stálá expozice je zaměřena na historii města.

V historickém centru stojí za to navštívit ještě palác Templ. Je to budova z 15. století tyčící se osamocená na skále.

Až si prohlídnete centrum, vydejte se k Škoda muzeu. Byla by velká škoda jej nenavštívit, k Mladé Boleslavi to prostě patří. Před pár lety tu byla otevřena nová expozice a i přesto, že třeba autům neholdujete, tak tohle muzeum se vám bude zaručeně líbit. Vystavují tu okolo padesáti aut, většina z nich jsou raritní kusy a prototypy vyrobené během dlouhé historie firmy Škoda Auto a jejího předchůdce Laurin a Klement.

Jestli vás víc zajímají křídla než kapoty aut, tak ani vy se nebudete v Boleslavi nudit. V roce 2014 tu parta nadšenců vybudovala letecké muzeum Metoděje Vlacha. Expozice se nachází na severním rohu mladoboleslavského letiště. Pěšky je to k muzeu z centra čtyři kilometry, lepší proto bude, když využijete městkou hromadnou dopravu.

V městské části Michalovice se nachází zřícenina hradu z 12. století. Zachovaly se zde zbytky paláce a věž Putna, která dnes slouží jako rozhledna. Unikátní je tím, že je částečně nakloněna a vy si tak můžete připadat jako na šikmé věži v Pise. Dejte si pozor, zřícenina je otevřena pouze od května do října, v zimě se na vyhlídku nedostanete.

Když budete pokračovat dál podél řeky Jizery směrem na Bakov nad Jizerou, narazíte na další zříceninu hradu – Zvířetice. Jsou o něco mladší než Michalovice a po přestavění na renesanční zámek se už vlastně nejedná o zříceninu hradu, ale spíš zámku. Vstup do areálu máte zdarma.

Pokud preferujete před historií přírodu, tak na okraji Mladé Boleslavi se nachází přírodní rezervace Radouč. Projděte se po skalnatých svazích bývalého vojenského cvičiště. Před první světovou válkou zde před odchodem na frontu cvičil i slavný český básník a mladoboleslavský rodák František Gellner. Přírodní zajímavostí je i Lom u Chrástu, nacházející se u obce Chrást, dnešní části Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav: Kultura & historie

Mladou Boleslav založil již v 10. století český kníže Boleslav II. Jedná se tak o jedno z nejstarších českých měst. Postavil tu dřevěný hrad, pod kterým na břehu Jizery vznikla menší osada. Ve 14. století přešla Boleslav do majetku Michalovců, později město ještě několikrát znovu změnilo majitele. Roku 1600 císař Rudolf II. povýšil Mladou Boleslav na královské město, jež bylo následně během třicetileté války zpustošeno a hrad pobořen.

V 18. a 19. století začal nový rozkvět města, byl postaven lihovar, pivovar a další továrny. Městu pomohlo i napojení na železnici. Počátkem 20. století byla v Boleslavi založena automobilka Laurin a Klement, dnešní Škoda Auto.

Mladá Boleslav: Noční život

Mladá Boleslav nabízí široké možnosti nočního života. V centru města můžete zajít do některého z barů a pak třeba až do ranních hodin pokračovat ve vyhlášeném klubu Forum. Ten se nachází směrem k městské části Kosmonosy a vystupují zde ti nejznámější čeští DJs.

Koncem května se v „Bolce“ koná festival Krásná Louka, nazvaný podle lokality konání. Na stejném místě si pak vždycky během července přijdou na své i fanoušci elektronické taneční hudby. Koná se zde totiž Unique festival, který přiváží nejen české, ale i zahraniční DJské hvězdy.

Mladá Boleslav: Zajímavé informace

Ve městě se hraje na profesionální úrovni jak fotbal, tak i hokej. Můžete jít podpořit místní fotbalový klub FK Mladá Boleslav, jenž se v posledních letech pravidelně umisťuje na předních příčkách první ligy a hraje i evropské fotbalové poháry. Občas tu hraje i reprezentace. Podívat se můžete na hokej – hraje tu tým BK Mladá Boleslav. V posledních letech roste i popularita florbalu a basketbalu žen.

V Boleslavi si můžete zajít i do divadla či kina – najdete ho v budově nákupního centra Bondy.

Mladá Boleslav: Cíle v okolí

Pokud budete mít v Mladé Boleslavi více času, vyražte i do okolí, které má také co nabídnout. Počítejte s tím, že jeden den vám na to stačit nebude. Je zde široká řada možností pro turistiku i cykloturistiku. Přestože samotná Boleslav je spíše průmyslovým městem, její okolí nabízí nádherné přírodní i architektonické zajímavosti. V okolí Mladoboleslavska je nebývalý počet zřícenin různých hradů.

V Mnichově Hradišti, nacházejícím se 14 kilometrů daleko, můžete navštívit nádherný barokní zámek s bohatými interiéry. Nedaleko se pak nachází i zříceniny skalních hradů Valečov a Drábské světničky. Z Drábských světniček budete obdivovat nádherný výhled na Mladou Boleslav a okolí, pak se projdete překrásnou přírodou Příhrazských skal, jež jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Z Mladé Boleslavi je to blízko i do jižní brány Českého ráje – města Sobotky a ke známému hradu Kost. Opačným směrem je to pouhých dvacet kilometrů na hrad Bezděz a k Máchovu jezeru, kde můžete i s partou kamarádů relaxovat u vody.

Dalším cílem pro výlet z Boleslavi může být zámek Vinařice nebo turistika kolem řeky Jizery ke Stránovskému viaduktu se zříceninou hradu Zámostí. Na dohled je i další zřícenina Dražice a město Benátky nad Jizerou.

Autobusy do města Mladá Boleslav

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Mladá Boleslav

S FlixBusem cestujete do města Mladá Boleslav snadno a levně. V naší nabídce je 12 jízd od 199,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Mladá Boleslav je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Mladá Boleslav s FlixBusem

Do města Mladá Boleslav se můžete dostat z 12 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Mladá Boleslav

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Mladá Boleslav: 12měst je spojených s městem Mladá Boleslav, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Mladá Boleslav. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.