Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Mladá Boleslav

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Mladá Boleslav

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Mladá Boleslav očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Mladá Boleslav: Informace o městě

Mladá Boleslav – obecné informace

Mladá Boleslav je všem známá jako průmyslové město spojené se Škodou Auto. Nachází se zde ale daleko víc zajímavých míst, které lákají cestovatele z Česka i ze zahraničí. Mají tu třeba dva hrady, automobilové či letecké muzeum. Z Prahy se sem dostanete už za hodinu a Flixbus vám zastaví nedaleko centra, odkud se snadno vydáte ke všem zajímavým cílům.

„Bolka“, jak jí lidově místní říkají, leží zhruba 50 kilometrů od Prahy, se kterou je spojena dálnicí D10. Žije tu okolo 44 tisíc obyvatel.

Mladá Boleslav – co navštívit

V Mladé Boleslavi a okolí se nachází velké množství zajímavých míst, které byste rozhodně měli při své cestě navštívit. Doporučujeme vám proto zůstat více dní a objevit všechny krásy tohoto středočeského města.

Začněte procházkou po historickém centru. Uvidíte Staroměstské náměstí – ano, i tady mají „Staromák“, není jen v Praze. Zajímavostí je, že se postupně směrem k hradu náměstí zužuje a zasahuje do něho renesanční radnice. Za pár korun můžete vylézt až nahoru a mít Boleslav jako na dlani. Věž radnice totiž slouží jako rozhledna. Poté pokračujte směrem k Mladoboleslavskému hradu. Na jeho místě stálo přemyslovské hradiště, přestavěné ve 14. století na gotický hrad. Stavbě dominují dvě mohutné věže, které nelze přehlédnout a k hradu tedy snadno trefíte. Od 18. století tu byla kasárna, za doby komunistického režimu věznice. Dnes slouží jako muzeum Mladoboleslavska. Stálá expozice je zaměřena na historii města.

V historickém centru stojí za to navštívit ještě palác Templ. Je to budova z 15. století tyčící se osamocená na skále.

Až si prohlídnete centrum, vydejte se k Škoda muzeu. Byla by velká škoda jej nenavštívit, k Mladé Boleslavi to prostě patří. Před pár lety tu byla otevřena nová expozice a i přesto, že třeba autům neholdujete, tak tohle muzeum se vám bude zaručeně líbit. Vystavují tu okolo padesáti aut, většina z nich jsou raritní kusy a prototypy vyrobené během dlouhé historie firmy Škoda Auto a jejího předchůdce Laurin a Klement.

Jestli vás víc zajímají křídla než kapoty aut, tak ani vy se nebudete v Boleslavi nudit. V roce 2014 tu parta nadšenců vybudovala letecké muzeum Metoděje Vlacha. Expozice se nachází na severním rohu mladoboleslavského letiště. Pěšky je to k muzeu z centra čtyři kilometry, lepší proto bude, když využijete městkou hromadnou dopravu. 

V městské části Michalovice se nachází zřícenina hradu z 12. století. Zachovaly se zde zbytky paláce a věž Putna, která dnes slouží jako rozhledna. Unikátní je tím, že je částečně nakloněna a vy si tak můžete připadat jako na šikmé věži v Pise. Dejte si pozor, zřícenina je otevřena pouze od května do října, v zimě se na vyhlídku nedostanete.

Když budete pokračovat dál podél řeky Jizery směrem na Bakov nad Jizerou, narazíte na další zříceninu hradu – Zvířetice. Jsou o něco mladší než Michalovice a po přestavění na renesanční zámek se už vlastně nejedná o zříceninu hradu, ale spíš zámku. Vstup do areálu máte zdarma.

Pokud preferujete před historií přírodu, tak na okraji Mladé Boleslavi se nachází přírodní rezervace Radouč. Projděte se po skalnatých svazích bývalého vojenského cvičiště. Před první světovou válkou zde před odchodem na frontu cvičil i slavný český básník a mladoboleslavský rodák František Gellner. Přírodní zajímavostí je i Lom u Chrástu, nacházející se u obce Chrást, dnešní části Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav – historie

Mladou Boleslav založil již v 10. století český kníže Boleslav II. Jedná se tak o jedno z nejstarších českých měst. Postavil tu dřevěný hrad, pod kterým na břehu Jizery vznikla menší osada. Ve 14. století přešla Boleslav do majetku Michalovců, později město ještě několikrát znovu změnilo majitele. Roku 1600 císař Rudolf II. povýšil Mladou Boleslav na královské město, jež bylo následně během třicetileté války zpustošeno a hrad pobořen.

V 18. a 19. století začal nový rozkvět města, byl postaven lihovar, pivovar a další továrny. Městu pomohlo i napojení na železnici. Počátkem 20. století byla v Boleslavi založena automobilka Laurin a Klement, dnešní Škoda Auto.

Mladá Boleslav – noční život

Mladá Boleslav nabízí široké možnosti nočního života. V centru města můžete zajít do některého z barů a pak třeba až do ranních hodin pokračovat ve vyhlášeném klubu Forum. Ten se nachází směrem k městské části Kosmonosy a vystupují zde ti nejznámější čeští DJs.

Koncem května se v „Bolce“ koná festival Krásná Louka, nazvaný podle lokality konání. Na stejném místě si pak vždycky během července přijdou na své i fanoušci elektronické taneční hudby. Koná se zde totiž Unique festival, který přiváží nejen české, ale i zahraniční DJské hvězdy.

Mladá Boleslav – sport a kultura

Ve městě se hraje na profesionální úrovni jak fotbal, tak i hokej. Můžete jít podpořit místní fotbalový klub FK Mladá Boleslav, jenž se v posledních letech pravidelně umisťuje na předních příčkách první ligy a hraje i evropské fotbalové poháry. Občas tu hraje i reprezentace. Podívat se můžete na hokej – hraje tu tým BK Mladá Boleslav. V posledních letech roste i popularita florbalu a basketbalu žen.

V Boleslavi si můžete zajít i do divadla či kina – najdete ho v budově nákupního centra Bondy.

Okolí Mladé Boleslavi

Pokud budete mít v Mladé Boleslavi více času, vyražte i do okolí, které má také co nabídnout. Počítejte s tím, že jeden den vám na to stačit nebude. Je zde široká řada možností pro turistiku i cykloturistiku. Přestože samotná Boleslav je spíše průmyslovým městem, její okolí nabízí nádherné přírodní i architektonické zajímavosti. V okolí Mladoboleslavska je nebývalý počet zřícenin různých hradů.

V Mnichově Hradišti, nacházejícím se 14 kilometrů daleko, můžete navštívit nádherný barokní zámek s bohatými interiéry. Nedaleko se pak nachází i zříceniny skalních hradů Valečov a Drábské světničky. Z Drábských světniček budete obdivovat nádherný výhled na Mladou Boleslav a okolí, pak se projdete překrásnou přírodou Příhrazských skal, jež jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Z Mladé Boleslavi je to blízko i do jižní brány Českého ráje – města Sobotky a ke známému hradu Kost. Opačným směrem je to pouhých dvacet kilometrů na hrad Bezděz a k Máchovu jezeru, kde můžete i s partou kamarádů relaxovat u vody.

Dalším cílem pro výlet z Boleslavi může být zámek Vinařice nebo turistika kolem řeky Jizery ke Stránovskému viaduktu se zříceninou hradu Zámostí. Na dohled je i další zřícenina Dražice a město Benátky nad Jizerou.

Mladá Boleslav: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 229 Kč
Počet spojů z města Mladá Boleslav 1
Počet zastávek ve městě Mladá Boleslav 1
Země Česko