Autobus tam a zpět: Pardubice

Tato destinace je v současné době nedostupná.

Prozkoumejte některé návrhy níže.

image for unavailable city page


Objevte všechny destinace

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Pardubice: Informace o městě

Pardubice: Obecné informace

Město nacházející se ve východní části České republiky, které proslavila nejen místní perníková pochoutka, ale především dostihový závod Velká pardubická. A nesmíme opomíjet ani místní univerzity! Zpátky ale k samotné historii města Pardubice, která se podle dostupných informací datuje až do roku 1295, kdy došlo k výstavbě prvních církevních staveb. Během následujících stoletích v Pardubicích došlo k obměně panovníků, válkám a největšímu zbídačení města došlo během období třicetileté války. Na lepší časy se v Pardubicích začalo blýskat během první poloviny 19. století, kdy došlo k částečné industrializaci města, společně s výstavbou první státní severní dráhy vedoucí z Olomouce až do Prahy. Druhá polovina 19. století se těšila novým událostem, během kterých došlo ke vzniku prvního lihovaru, cukrovaru či zahájení výroby strojů na zpracování mouky. Průmysl ale samozřejmě nepatří mezi jediné rozpínající se odvětví – tím dalším významným je nepochybně i kultura v čele s tou největší událostí roku – Velké pardubické.

Co navštívit

Tradiční dostihový závod, který se na dostihovém závodišti v Pardubicích koná každou druhou říjnovou neděli. Původně se jednalo o hony, během kterých se vyšší šlechta drala lesem a překonávala různé nejen přírodní překážky. Postupem let se z tohoto druhu zábavy stal i skutečný závod. K tomu úplně prvnímu došlo v roce 1874. Podle slov mnohých odborníků se Velká pardubická řadí mezi jeden z těch nejnáročnějších závodů v celé Evropě, a to nejen díky své délce, ale především pak překážkami, které se mění v průběhu let. Mezi jednu z nejzapeklitějších patří nepochybně Taxisův příkop, který je jednou z největších nástrah pro všechny účastníky Velké pardubické. Pokud zrovna nemáte cestu kolem v tomto období, nezoufejte! Určitě jste si všimli, že celý závod můžete sledovat prostřednictvím přímého přenosu na jedné z veřejnoprávních televizních stanic. Je to prostě událost, kterou si nesmíte nechat ujít. Ať už patříte mezi opravdové fanoušky tohoto sportu nebo se na závodiště plánujete vydat za zážitkem se svými ratolestmi.

Pardubice: Kultura & historie

Nemusíte být zrovna zarytí fanoušky historie, abyste si přáli, zažít svůj víkend trochu jinak – Pardubice vás určitě nezklamou. Tedy alespoň co se týče počtu památek a zajímavých historických faktů, kterými se to ve městě doslova hemží. Nepochybně nejvýznamnější částí města (a dnes také městská památková rezervace) je samotné historické centrum města Pardubice. To, že vstupujete do samotného „srdce” města navíc poznáte podle vévodící Zelené brány, jejíž průčelí je zdobeno reliéfy pocházející z tvorby malíře Mikoláše Alše. Jen pár kroků od brány se nachází další dominantní stavba – Pardubický zámek. Výjimečný, mohutný a renesanční zámek, který panovníci z Pernštejnu postavili mezi 15. a 16. stoletím. V areálu Pardubického zámku sídlí i Východočeské muzeum společně s Východočeskou galerií. Uvnitř zámku na vás čeká bohatá expozice, a to včetně renesančních nástěnných maleb, které se řadí mezi opravdové unikáty. Otevřeno mají v sezóně každý den mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Pardubice: Noční život

Jelikož jsou Pardubice plné historických klenotů, musíme vám doporučit návštěvu i těchto dalších míst, počínaje Pernštýnským náměstím. Jedná se o malebné náměstí, které proslavily nejen jeho přilehlé uličky, ale také masivní gotické stropy zdobící okolní kamenné portály. Co se týče samotných budov, většina z nich si svou vnější výzdobu získala při renovacích během období baroka, rokoka, empíru a dalších. Ptáte se, který z místních domů se těší největší oblíbenosti? Tou nejvíce obdivovanou stavbou je bezpochyby Dům u Jonáše. Dům, který se svou jedinečnou fasádou pochází z druhé poloviny 18. století. Jako poslední místo k zastavení doporučujeme návštěvu Morového sloupu, na jehož pískovcovém povrchu můžete vidět symbol českého lva, kterého do sloupu zakomponoval umělec Jakub Teplý v roce 1775.

Pardubice: Zajímavé informace

Pardubice se společně s přilehlým okolím řadí mezi jednu z ideálních destinacích nejen pro milovníky přírody. Tím nejoblíbenějším cílem většiny turistů je rašelinná louka Buchtovka, nalézající se jen kousek od obce Trhové Kamenice. Jedná se také o jednu z nejbohatších lokalit, co se týče počtu rostlin a živočichů v rámci celé lokality CHKO Železných hor, pod kterou tato oblast spadá. Dalším zajímavým tipem na výlet je i Mlýnský rybník a rybník Rohlík. Oba se navíc nachází jen kousek od Buchtovky. Malebná příroda, čistý vzduch a k tomu všemu naučná stezka kraje Chrudimka, prostřednictvím které budete mít možnost tento kraj poznat ještě o něco lépe. Naším posledním typem na výlet v okolí Pardubic jsou Kaňkovy hory, které lákají turisty nejen během letní sezóny. Na svůj cestovatelský seznam si zároveň nezapomeňte připsat také zříceninu hradu Lichnice, která je volně přístupná a odkud je navíc i jedinečný výhled na celé okolí.

Pardubice: Cíle v okolí

Kdo ještě neslyšel o této pochoutce jako by nebyl. Lahodné perníčky, jejíž základní těsto je tvořeno z těch snad nejobyčejnějších ingrediencí, kterými jsou například mouka, cukr, vejce a med. Co tedy dělá Pardubický perník tak jedinečným? Za všechno může speciální směs koření, kterou si každý výrobce perníku nechává jen a jen pro sebe. Jedním z těch nejvíce proslavených cukrářů a výrobců perníku je také pardubický rodák Pavel Janoš, který se od roku 2009 může chlubit i titulem “krále perníku”. V jeho výrobně se tak mimo klasických tvarů, vyrábí i perníky, které následně putují na pouť či vznikají rovnou na konkrétní zakázku. Už jste slyšeli o perníkových motýlcích, kteří slouží jako nevšední doplněk společenského obleku? U Janošů si dokáží poradit i s tím nejzapeklitějším přáním. Aby také ne – vždyť se pečením zlatavých perníčků zabývají více jak 100 let a jejich výrobky jsou vyváženy do celého světa. Například v rámci světových výstav EXPO, kam putují více jak metr vysoká srdce, která jsou pečená v celku. Umění je to nepochybně světové, nemyslíte?


Pardubice očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Pardubice

Proč cestovat do města Pardubice s FlixBusem

Do města Pardubice se můžete dostat z 15 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Pardubice

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Pardubice: 15měst je spojených s městem Pardubice, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Pardubice. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.