Autobus do Liptovský Mikuláš

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Liptovský Mikuláš

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Liptovský Mikuláš s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Liptovský Mikuláš - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Liptovský Mikuláš dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Liptovský Mikuláš stojí v průměru 138,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Liptovský Mikuláš s FlixBusem stát pouze 108,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Liptovský Mikuláš je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Liptovský Mikuláš si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Liptovský Mikuláš si můžete rezervovat již od 108,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Liptovský Mikuláš: Informace o městě

Liptovský Mikuláš: Obecné informace

Liptovský Mikuláš najdeme v severní části Slovenska, v těsné blízkosti nízkých Tater a necelých 300 kilometrů od hlavního města Bratislavy. Město, rozkládající se na ploše 70 kilometrů čtverečních je domovem asi pro 32 tisíc obyvatel a ročně ho navštíví více než sto-tisíc turistů z celého světa. Není se také čemu divit. Liptovský Mikuláš se řadí mezi jedno z nejpopulárnějších turisticky oblíbených měst v celém Slovensku. Nejen díky svému kulturnímu vyžití, ale především své strategické lokalitě a dostupnosti hor. V krátkém časovém úseku od města se tak dostanete do oblíbených míst jako třeba Demanovské jeskyně, kde na vás kromě 1000 schodů všemi směry čeká hodinová prohlídka s výkladem. Návštěvníci o místních jeskynních mluví jako o jedněch z nejkrásnějších v Čechách i na Slovensku. Jeskyně jsou ale také ideální cíl pro turisty, kteří se do Tater vydají v letních měsících - ti totiž ocení příjemné ochlazení během parných dnů. Zchladit se ale můžete i v Aquaparku Tatralandia. Cíl letních výletů a všech těch, kteří milují tobogány a další vodní atrakce, které se nacházejí jak venku, tak i v nově postaveném vnitřním koupališti. Smočit se zde můžete ve více než 9 minerálních bazénech a fanoušci saunování zajisté ocení místní keltský saunový svět. Všechna voda tady pochází z termálních zdrojů a během roku se zde konají různé kulturní akce. Velké množství akcí se každoročně koná také ve Slovenském muzeu ochrany přírody. Zapomeňte na všechny nudné muzea! Slovenské muzeum ochrany přírody se nese především v interaktivním duchu, což ocení návštěvníci všech věkových kategoriích. Nejvíce si tady ale samozřejmě užijí děti, které zde budou moci vyzkoušet různá řemesla nebo vidět široké spektrum zvířátek. Celé muzeum se rozkládá na třech podlažích a průměrný návštěvník zde stráví něco kolem dvou hodin.

Co navštívit

Ať už patříte mezi milovníky sjezdového lyžování nebo dáváte přednost spíše procházkám či popíjení svařeného vína s výhledem na Nízké Tatry - horských středisek v Liptovském regioně najdete hned několik a na své si přijdou jak začátečníci, tak i pokročilý lyžaři. Tím největším a zajisté i nejoblíbenějším střediskem je nepochybně Ski centrum Jasná Chopok, nacházející se v Demanovské Dolině, kde mají ty nejlepší přírodní podmínky pro všechny druhy zimních radovánek. Toto vyhlášené středisko vám nabídne více než 45 kilometrů sjezdovek na chopockých severních i jižních svazích. Lyžování z výšky až 2004 metrů nad mořem je už tak samotným zážitkem! Pohádkový výhled na horskou krajinu je tak třešničkou na dortu. Ať už se tedy do areálu Jasné chystáte na lyže či se snowboardem, určitě si to zde užijete. Jste spíše začátečník nebo se právě chystáte na zimní dovolenou s vašimi nejmenšími? Potom byste určitě měli zavítat do lyžařského střediska Opalisko, které se nachází co by kamenem dohodil - rovných 5 km od města Liptovský Mikuláš. Středisko najdete nad obcí Závažná Poruba a kromě nádherných upravených svahů, pěti zasněžených sjezdovek a čtyř vleků, tu naleznete i dětský areál pro nejmenší návštěvníky či přírodní kluziště. Samozřejmostí v Opalisku je i večerní lyžování a široká nabídka jiných sportovních aktivit. Poslední lyžařský areál, který určitě stojí za zmínku je Ski Areál Spálené Roháče, který se nachází asi deset kilometrů od samotného Mikuláše. Středisko ležící v obci Zuberec naleznete v regionu Orava a naleznete tu jak dva klasické vleky tak i čtyřsedačkovou lanovku, jejíž délka dosahuje téměř 1500 metrů. Místní sjezdovky tak uspokojí lyžaře všech úrovní dovedností.

Liptovský Mikuláš: Kultura & historie

Vše je o jednoduchých velmi kvalitních ingrediencích, které se zde zpracovávají s láskou. Kraj kolem Liptovského Mikuláše je neobyčejně bohatý na velké množství lesů a luk, na kterých se volně pasou ovce a krávy, jejichž mléko se zpracovává tradičním způsobem. Můžete zde najít výrobky od malých chovatelů, kteří je zde prodávají v turistických centrech a taktéž je dodávají do supermarketů. Jedná se o typické ovčí sýry korbáčiky, které lze zakoupit v několika příchutích. Například čistě přírodní natural, jemně solené či snad uzené. Výjimkou nejsou ani příchutě jako paprika či česnek. Co dalšího musíte vyzkoušet? Rozhodně místní domácí máslo v kombinaci s čerstvým pečivem. Tato kombinace, která působí jednoduše, vybudí vaše chuťové buňky do pocitu, jako byste jedli třeba luxusní dort. Pokud navštívíte jednu z místních tradičních kolib, určitě si objednejte pravé slovenské brynzové halušky. Ty si spolu s dalšími dobrotami můžete dopřát třeba v nedaleké restauraci Koliba v Liptovském Hrádku, která vás svým selským designem vezme o sto let zpátky. Součástí Koliby je také oddychová zóna vhodná nejen pro malé návštěvníky a mimo klasických jídel vás zde potěší i široká nabídka domácích koláčů a buchet. Na dezertech spolu s kávou si ale můžete pochutnat i v jedné z kaváren, které se v Liptovském Mikuláši vynořily během posledních pár let a které rozhodně stojí za zmínku. Jednou z nich je třeba kavárna s originálním názvem Diera do sveta, která slouží také jako kulturní centrum. Promítání filmů, divadelní představení nebo snad výstavy obrazů? Ať už jste fanoušci čehokoliv, určitě si to tady zamilujete. Pokud ale patříte mezi zastánce klasiky, vynechat byste neměli návštěvu Aurelica Coffee, kde vám na přání umelou jednu z mnoha nabízených káv. Kavárna je také proslavená tím, že se zde s vámi moc rádi podělí o původ a příběh kávy - obsluha je zde velmi milá a poradí zde i těm nejvíce nerozhodným milovníkům kávových bobů.


Liptovský Mikuláš očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Liptovský Mikuláš

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Liptovský Mikuláš

S FlixBusem cestujete do města Liptovský Mikuláš snadno a levně. V naší nabídce je 9 jízd od 108,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Liptovský Mikuláš je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Liptovský Mikuláš s FlixBusem

Do města Liptovský Mikuláš se můžete dostat z 9 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Liptovský Mikuláš

Ať jste kdekoli v zemi Slovakia, je snadné se dostat to města Liptovský Mikuláš: 9měst je spojených s městem Liptovský Mikuláš, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Liptovský Mikuláš. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.