Autobus do Banská Bystrica

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Banská Bystrica

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Banská Bystrica si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Banská Bystrica - 2 Zastávky jsou Banská Bystrica (autobusová stanice), Banská Bystrica,,AS, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Koupit si jízdenku do města Banská Bystrica s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Banská Bystrica dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Banská Bystrica s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Banská Bystrica je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Banská Bystrica si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Banská Bystrica: Informace o městě

Banská Bystrica: Obecné informace

Město plné turisticky zajímavých míst, s bohatou historií a množstvím architektonických památek. To vás čeká v Banské Bystrici. Při prohlídce se soustřeďte na historické jádro, které je již od roku 1955 městskou památkovou rezervací a určitě se vám bude líbit.

Banská Bystrica leží ve středu Slovenska ve Zvolenské kotlině a v současnosti má už téměř 90 000 obyvatel a stále se rozrůstá. Městem protéká stejnojmenná řeka, která se přímo na území města vlévá do Hronu. Je zde mnoho významných administrativních budov: krajský úřad nebo budova Úřadu průmyslového vlastnictví.

Co navštívit

Městský hrad - místo, které by turista měl v městě rozhodně navštívit, je hradní areál, který se skládá z několika světských i církevních staveb. Z kdysi mohutného protitureckého opevnění se do dnešní doby zachoval asi kilometr hradeb a několik bašt. V areálu hradu si prohlédněte Barbakan s padacím mostem a vstupní bránou do opevnění, starou radnici z 16. století (dnes je v ní Středoslovenská galerie) a pětipatrový Matejov dom z 15. století stavěný pro krále Matyáše Korvína. Najdete tu i dva kostely, románský kostel Nanebevzetí Panny Marie pocházející už ze 13. století, ve kterém je oltář z dílny mistra Pavla z Levoče a kaple zasvěcená patronce horníků svaté Barboře a mladší kostel Svatého kříže.

Hodinová věž - hrdě se tyčí ve vrchní části náměstí. Byla postavena v polovině 16. století. Z ochozu ve výšce 20 m nad terénem náměstí se vám naskytne překrásný panoramatický výhled
na koruny okolních horských masivů i do hloubky náměstí a blízkých ulic. Kvůli mírnému naklonění o 68 cm získala přívlastek šikmá.

Mariánský sloup - v roce 1719 byl jako projev díků za ukončení morové epidemie na náměstí před hodinovou věž postavený barokní sloup tyčící se na polygonálním podstavci, na kterém byla umístěná 245 cm vysoká socha Panny Marie. Sloup a samotná socha byly v 19. století přestavěny v klasicistním stylu. Autor díla není znám.

Kostel sv. Františka Xaverského - dvouvěžový kostel ze začátku 18. století je již přes dvě stě let katedrálním chrámem banskobystrického biskupa. Celková rekonstrukce se uskutečnila v roce 2001.

Budova radnice - vznikla v 15. století spojením dvou gotických domů a skoro čtvrt tisíciletí sloužila jako sídlo městské správy. Zachovaly se v ní cenné prvky: překrásný neobarokní měděný lustr, původní dveře s vročením 1698, vzácné fresky či klenby. V současnosti zde sídlí i Informační Centrum Banská Bystrica.

Banská Bystrica: Kultura & historie

Historie
Poprvé byla Banská Bystrica zmíněna v roce 1225, když jí uherský král Béla IV. udělil právo na těžbu surovin. Těžilo se zde železo, stříbro a zlato. Tímto krokem chtěl nalákat hlavně řemeslníky ze Svaté říše římské. Do města tak koncem 13. století přišli Němci, tehdy se tu používal název Neusohl (Nový Zvolen). Bystrica právě díky přistěhovalým řemeslníkům vzkvétala. V roce 1494 zde vznikla společnost Ungarischer Handel (Uherský obchod), která se v nadcházejícím 16. století stala jednou z největších těžebních společností tehdejšího světa.

Město bylo poškozeno několika velkými požáry, při tom nejhorším roku 1761 vyhořelo téměř celé. Ani tato pohroma však neukončila jeho stálý rozvoj. Stalo se sídlem biskupství, což znamenalo rozvoj školství a kultury. Po válce se stala hlavním městem Středoslovenského kraje a spolu s Bratislavou a Košicemi tak jedním ze tří hlavních administrativních a vzdělávacích center Slovenska. Působí zde univerzita Matěje Bela celkem se sedmi fakultami.

Kultura
Zájemci o kulturu mohou navštívit některé ze čtyř divadel. Ve městě je budova Státní opery na Národnej ulici, Divadlo z pasáže, loutkové divadlo Na rázcestí. Jediné profesionální taneční divadlo na Slovensku se stálou scénou je Štúdio tanca. Kromě již zmíněných muzeí a galerií se můžete podívat také do muzea Slovenské pošty nebo do Literárního a hudebního muzea. Ve městě se samozřejmě pořádá i celá řada sezónních kulturních akcí.

Banská Bystrica: Noční život

Zeleným kopcům a odlehlým pastvinám vděčí Banska Bystrica za vynikající pochoutky vyrobené z ovčího mléka – bryndza či chutný ovčí sýr. Banskej Bystrici se někdy také hovoří medové město. Určitě okoštujte jejich medový dort anebo ho kupte svým blízkým jako dárek.

Slovenské pivo Urpiner z dílny Banskobystrického pivovaru konkuruje s přehledem nejen českému, ale i evropskému pivu. Pravidelně to potvrzuje v různých degustačních soutěžích, kde Urpiner získává mnoho mezinárodních ocenění. Zásluhu na těchto úspěších mají jednoznačně suroviny nejvyšší kvality, tradiční receptura, klasická technologie a originalita.

Banská Bystrica: Cíle v okolí

Okolí Banské Bystrice také skýtá mnoho možností pro pěší i pro cykloturisty, všechny stezky jsou pečlivě značené. Když už budete v Banské Bystrici, udělejte si výlet do dřevěného artikulárního kostela v Hronseku. Leží jen asi deset kilometrů jižně od Bystrice a na konci 20. století proběhla jeho generální oprava. Kostel byl postaven v 18. století podle tzv. šoproňských artikul - musel být celý ze dřeva bez použití jediného železného hřebíku, bez věže a stavba musela být hotova za jediný rok. Zajímavě se v něm mísí skandinávská architektura a slovenská lidová tvorba.

Druhý výlet pak můžete uspořádat na hrad Slovenská Ľupča, který leží také asi deset kilometrů tentokrát východně od města. Byl postaven ve 13. století v gotickém slohu jako královský lovecký hrad, ale později často měnil majitele a byl mnohokrát přestavován. Dnešní podoba je neogotická z 19. století. Hrad je situovaný v krásné krajině a je poměrně dobře zachovalý, neboť byl využíván po celou dobu své existence.

Autobusem do města Banská Bystrica

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Banská Bystrica

Chcete cestovat do města Banská Bystrica? Naše spoje do tohoto města stojí od 79,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Slovensko a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Banská Bystrica s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Banská Bystrica. Ve městě Banská Bystrica jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 51 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Banská Bystrica je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Banská Bystrica se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.