Autobus do Třeboň

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Třeboň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Třeboň - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Třeboň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Třeboň stojí v průměru 65,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Třeboň s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Třeboň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Třeboň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Třeboň si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Třeboň: Informace o městě

Třeboň: Obecné informace

Město Třeboň se nachází v Jihočeském kraji nedaleko Českých Budějovic. Leží ve stejnojmenné pánvi typické pro rybníkářství – samotné město leží mezi rybníky Svět a Rožmberk. Jedná se o turisty vyhledávané místo, které nabízí nespočetné možnosti využití volného času i lázeňství. Centrum bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací a ustanoveno střediskem Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. V současné době zde žije okolo 8 tisíc obyvatel.

Co navštívit

V současné době je město a jeho okolí jednou z nejatraktivnějších destinací v České republice. Centrum města se rozkládá na malé ploše a bez problémů si jej prohlédnete za několik hodin. Svou návštěvu Třeboně pravděpodobně zahájíte na Masarykově náměstí, kde se nachází budova staré radnice s podloubím, Mariánským sloupem a kamennou kašnou. Mezi další památky na náměstí se řadí hotely Zlatá hvězda, Bílý koníček či tzv. Vratislavský dům postavený v 16. století. Mezi národní kulturní památky se řadí augustiniánský klášter a kostel svaté Alžběty, na oběd a prohlídku můžete vyrazit do knížecího pivovaru Regent. V Husově ulici, ležící v těsné blízkosti náměstí, se nachází Kostel blahoslavené Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Za svou historii si prošel přestavbami i požáry, svůj původ má již ve 13. století. Ve vybrané dny se konají prohlídky s průvodcem, při kterých uvidíte nejen kostel se vzácnými varhany nebo sochou Třeboňské Madony z roku 1400, ale i křížovou chodbu a rajskou zahradu. Pro aktuální čas prohlídky doporučujeme navštívit webovou stránku třeboňské farnosti.

Třeboň: Kultura & historie

Třeboňsko bylo v minulosti podmáčeným a zalesněným územím, na kterém se od pradávna těžily stromy a půda tříbila pro hospodářské využití. Z tohoto důvodu se dnes město nazývá Třeboň. Ve 12. století zde vznikla osada, později je zde připomínán farní kostel a od roku 1341 používá Třeboň status města. Pod nadvládou Rožmberků tu byl založen augustiánský klášter, knížecí pivovar a centrum opevněno hradbami, které město proměnilo na nedobytnou pevnost. Nejvíce se okolí města proslavilo svými rybníky, které tu ještě ve středověku založil Štěpán Netolický. Na jeho dílo o sto let později navázal Jakub Krčín, autor rybníků Svět a Rožmberk. Počátkem 17. století přenesl šlechtický rod Rožmberků své sídlo. Na další dvě staletí pak celé panství připadlo jinému rodu Schwarzenbergů, kteří zde při rašeliništi založili první slatinné lázně. Lázeňský statut si Třeboň udržela dodnes. V letních měsících žije Třeboň každým večerem. Konají se zde koncerty, výstavy a festivaly. Koná se zde festival animovaných filmů Anifilm, mezinárodní multikulturní festival Okolo Třeboně nebo festival vážné hudby Třeboňská Nocturna. Obrazy regionálních malířů vystavují v městském muzeu a galerii.

Třeboň: Noční život

Areál třeboňského zámku patří mezi největší v republice. Najdete ho v samotném historickém centru, blízko hlavního Masarykova náměstí. Zámek prošel ve středověku i novověku několika přestavbami, svůj dnešní vzhled pak získal po velkém požáru v 16. století. Celý areál je samozřejmě přístupný veřejnosti – osobně zde můžete navštívit jeden z prohlídkových okruhů. Trasa A je věnována rožmberským renesančním interiérům, trasa B soukromým schwarzenberským apartmá a trasa C konírně, psí kuchyni a kasematám (podzemním chodbám). Rybník Svět patří mezi největší rybníky České republiky. Nachází se několik minut chůze od centra Třeboně, ke hrázi je to z náměstí asi jeden kilometr. Rybník má velké rekreační využit, můžete se vydat na vyhlídkovou plavbu po motorové lodičce či si zapůjčit šlapadlo. V případě příznivých klimatických podmínek, funguje na několika místech přírodní koupaliště, z nichž jsou některá volně přístupná a jiná za poplatek. Na severním břehu je to koupaliště Hliník s tobogánem, na tom jižním pak Ostende. V případě volného času se vyplatí vydat po naučné stezce Rožmberk či cyklostezce Okolo Třeboně okolo celého rybníka. Po asi dvou kilometrech trasy směrem od hráze narazíte na Schwarzenberskou hrobku. Ta byla postavena koncem 19. století u osady Domanín, v celkem 26 rakvích jsou ale pohřbeny i osobnosti mnohem starší. Během prohlídkové trasy tak spatříte ostatky krumlovských vévodů a knížat ze Schwarzenbergu. Okolí hrobky bylo upraveno jako anglický park.

Třeboň: Zajímavé informace

Do Třeboně se vydejte s kolem – nebo si ho pronajměte v některé z půjčoven. Okolí je totiž ideální pro cyklovýlety, celé Třeboňsko leží v rovinaté oblasti, proto vše bez problému zvládnou i děti či starší ročníky. Oblíbenou trasou může být cesta k největšímu rybníku Česka – Rožmberk, odkud se dá pokračovat přes Lomnici and Lužnicí do Frahelže a Vlkova, opačným směrem cyklisté hojně využívají cyklostezku k obci Magdalena, jezu Pilař a Chlumu u Třeboně. Tras jsou desítky, stačí si jen otevřít mapu a vybrat si! Mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem se nachází město Stráž and Nežárkou spojené s památkou slavné pěvkyně Emy Destinnové (znáte ji z dvou tisícové bankovky). Ta byla majitelkou zdejšího zámku přestavěného z původního hradu. Dnes její osud připomíná zámecká expozice věnovaná i dalším slavným českým operním pěvkyním. Nedaleko hranic s Rakouskem stojí za návštěvu gotický hrad, původem z 13. století zvaný Nové Hrady. Návštěvníkům nabízí celkem dva prohlídkové okruhy – I. trasa připomíná historii rodu Buquoyů, kteří hrad po staletí vlastnili, ve II. trase nazvané “Za časů pana správce” se podíváte do bytu panského úředníka situovaného do počátků 20. století. Kilometr od hradu se nachází národní přírodní památka Terčino údolí. Jedná se o romantický krajinný park v údolí říčky Stropnice, uměle vybudovaný v 18. století. Nově bylo postaveno několik budov, vznikly zde také sochy, pomníčky, ale i dvacet metrů vysoký vodopád. V blízkosti parku se zachovala pozdně gotická tvrz Cuknštejn, která je v držení soukromého majitele.

Autobusy do města Třeboň

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Třeboň

Levné cestování autobusem do města Třeboň je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 71 destinací. Z města Třeboň se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Třeboň již od 25,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Třeboň s FlixBusem

Cestování do města Třeboň s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 11 spoji do města Třeboň máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Třeboň by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Třeboň? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.