hero image

Autobus tam a zpět: Phoenix-Tempe, AZ

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Phoenix-Tempe, AZ

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Phoenix PHX letiště (44th Street)

Tempe (University Dr / Rural Rd)

Phoenix Glendale (59th Ave / Myrtle)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Phoenix-Tempe, AZ: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

13

Počet zastávek

3

Země

Spojené státy

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Phoenix: Informace o městě

Phoenix: Obecné informace

Hlavní město amerického státu Arizona, které se rozkládá na území 1230 kilometrů čtverečních. Zároveň ale také páté největší město USA, které kromě nekonečného množství aktivit nabízí i velmi bohatou historii. Aby také ne! Vždyť už kolem roku 700 na tomto místě pobýval indiánský kmen Hohokam, který má na svědomí to, že je zdejší půda navzdory přírodním podmínkám nadměrně úrodná. Indiáni totiž na tehdejším území Phoenixu vybudovali téměř 200 kilometrů kanálů, které následně zavlažovali zemědělskou půdu. I přesto se ale město suchu nevyhnulo a největší krizí si zdejší obyvatelé prošli během let 1300 až 1450, kdy došlo také k zániku kmene Hohokamů. Na lepší časy se následně začalo blýskat kolem 20. Století, a to konkrétně během druhé poloviny 2. světové války, kdy začalo přibývat více pracovních příležitostí a došlo i k založení letecké základny Luke Air Force. Následující desetiletí pro Phoenix znamenaly především rozvoj aglomerací a růst populace a to i navzdory místnímu suchému podnebí. Phoenix je ale také významná kolébka sportovních družstev. Tím nejznámějším je pak bezpochyby hokejový klub Arizona Coyotes, basketbalový tým Phoenix Suns a své útočiště tu mají také američtí fotbalisté z Arizona Cardinals.

Co navštívit

Jaké by to asi bylo vyzkoušet, zahrát si na hudební nástroje z různých koutů světa? Nejen to, ale mnohem více na vás čeká v Musical Instrument Museum. Konkrétně přes tisíc různorodých zvuků společně s expozicí zaměřenou na popovou kulturu a její historii. Jestliže patříte mezi fanoušky horské turistiky a nebojíte se výšlapů ani výzvy, na svůj seznam si připište návštěvu hory Camelback Mountain. Velmi populární místo, které si oblíbili nejen zdejší obyvatelé. Možná i proto vám doporučujeme se sem vypravit během všedního dne, kdy se na stezkách pohybuje méně lidí. Následující třetí místo pak patří parku Papago Park, který se řadí mezi jeden z nejscéničtějších a nejdostupnějších parků pouštního typu v oblasti Phoenixu. Kromě hor, cyklistických stezek a lagun na vás tady čeká Desert Botanical Garden, Phoenix Zoo nebo muzeum Arizona Heritage Center. Na návštěvu Papago Parku určitě doporučujeme alespoň jeden den. Až vám během vašeho výletování po Phoenixu vyhládne, je čas se posunout do další zastávky, kterou je Heritage Square Dining. Co si pod tímto názvem můžete představit? Budovy, které se nesou ve stylu 19. století, a které uvnitř ukrývají nejen restaurační podniky. Svoje chuťové buňky můžete uspokojit třeba v Pizzerii Bianco, která se může pyšnit titulem nejlepší pizzerií ve státě Arizona nebo třeba v Nuobu at Teeter House, která se zaměřuje na japonskou kuchyni. Říkáte si, že jsme na něco zapomněli? Nebojte! Myslíme totiž i na ty, co se do států vydali utratit nějaký ten dolar či dva. Jestliže tedy hledáte ideální místo pro vaše nákupy, Old Town Scottsdale bude to pravé pro vás. Mimo obchody na tomto místě můžete narazit na spousty barů, galerií, ale třeba také na skvělé kavárny či restaurace.

Phoenix: Kultura & historie

Součástí každé návštěvy Phoenixu by měla být alespoň jedna kulturní zastávka. Vždyť jste ve městě plném divadel, galerií a nepřeberném množství dalších kulturních aktivit! Jak se v tom všem ale vyznat? Vezmeme to hezky od začátku, a to rovnou od muzea věnované indiánským kmenům, které kdysi obývali nynější území Arizony. Heard Museum se nachází jen kousek od samotného centra města a každoročně přivítají více než 200 000 návštěvníků. Uvnitř najdete 11 velkolepých exhibicí a výstav, věnující se jak historii, tak i novodobému indiánskému umění. My se ale přesuneme do další zastávky, a to konkrétně do Phoenix Art Museum, které své brány otevřelo už v roce 1959. Jednou ze zajímavostí je také zdejší otevřenost vůči uměleckým dílům z celého světa, díky čemu se z Phoenix Art Museum stala i oblíbená destinace umělců, kteří zde uvádějí své krátkodobé exhibice. Další a také náš poslední tip pak zajisté potěší všechny zvědavce a milovníky akce. Vydáváme se totiž do Arizona Science Center, kde si na své přijdou návštěvníci všech věkových kategoriích.

Phoenix: Noční život

Zdá se, že podzim se ve Phoenixu nese v duchu festivalů zaměřených hlavně na dobroty. Jedním příkladem za všechny je Downtown Donut Festival, který každoročně hostí více než 15 nejlepších podniků ve městě. Ochutnat tady můžete mimo nevšedních kombinací (jako je třeba čokoláda s chilly) i všemi oblíbenou klasiku boston cream. Donuty následně můžete spláchnout jedním z mnoha lokálních druhů piv nebo šálkem dobré kávy. Sladké donuty nejsou to pravé pro vás? Pak vás zajisté potěší další festival, kterým jePhoenix Pizza Festival. Kdy jindy se vám poštěstí najít tu nejlepší pizzu z celého města na jednom místě? Ceny na festivalu začínají už na 2 dolarech za porci. Za vstup pak zaplatíte 10 dolarů. V ceně navíc máte rovnou i doprovodný program, díky kterému vám alespoň stihne více vyhládnout a vy tak budete připraveni na další ochutnávku. Jaký je náš poslední festivalový tip? Tentokrát potěšíme všechny nadšence do umění, kteří si na svůj seznam prostě musí připsat Temple Fall Festival of the Arts. Několika cenami ocenění festival věnující se umění, hudbě ale také plných aktivit lákajících k vyzkoušení. Ať už se sem vydáte obdivovat umělecké fotografie nebo si jen chcete vyzkoušet, jaké je to tančit v rytmu indiánských písní - každý si zde přijde na své.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.