Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Valladolid

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Valladolid

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi historie, mohla by se vám líbit také tato města:

Valladolid očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Valladolid: Informace o městě

Město Valladolid

Obecné informace

Španělské město Valladolid leží uprostřed náhorní plošiny meseta. Žila zde řada významných osobností – mimo jiné Fernando a Isabela, Kolumbus, Cervantes, Torquemada a Filip II. Celých pět let soupeřilo s Madridem o pozici hlavního města. Valladolid leží na soutoku řek Pisuerga a Esgueva. Založen byl v 11. století a v průběhu svých dějin se dokonce svého času stal hlavním městem celého Španělského království. Na jeho území se v průběhu dlouhé historie nashromáždila řada pozoruhodných staveb, které je možné obdivovat i v dnešních dnech. Má 400 000 obyvatel. Název města pochází z arabské fráze „země otce“ (Balad-Al-Walid). I když přišel o mnoho historických památek, pořád tu je co vidět – historické jádro s řadou opravených náměstí a zajímavými kostely, zastavit se můžete také v jednom ze skvělých uměleckých muzeí. 
 
Plaza Mayor z Valladolidu

Co navštívit

Plaza Mayor 
Ve středu města na vás čeká náměstí Plaza Mayor obklopené pěknými domy s podloubým a červeným průčelím. Náměstí zde vzniklo v 16. století po velkém požáru. Zdejší náměstí Plaza Mayor bylo jedním z prvních moderních náměstí v zemi a stalo se vzorem pro mnoho dalších ve Španělsku. V následujících staletích se sice změnilo, ale stále patří k nejzajímavějším veřejným prostranstvím země. Pravidelně se na něm konají rušné oslavy a koncerty. Ze zahrádek zdejších kaváren pod podloubím můžete sledovat okolní ruch a v úzkých uličkách kolem náměstí najdete nejlepší restaurace a tapas bary. 

Mercado del Val 
Hlavní tržnice leží severně od Plaza Mayor. Nachází se v sto dvanáct metrů dlouhé litinové stavbě z 19. století plné stánků a obchůdků, v nichž si můžete koupit prakticky vše, na co si vzpomenete – od selete přes šneky až po čerstvou zeleninu a ovoce. K dispozici je zde také asi deset oblíbených tapas barů a restaurací. 

Museo Patio Herreriano 
V přístavbě za bílým, renovovaným klášterem Monasterio de San Benito y Santa Isabel na vás čeká Museo Patio Herreriano, v jehož expozici si můžete prohlédnout současné španělské umění. Výstavní prostory se nachází na ploše několika poschodí a jsou soustředěné kolem centrálního renesančního nádvoří. Součástí stálé sbírky jsou díla španělských kubistů, surrealistů a abstraktních umělců, mimo jiné Rafaela Barradose. 

Katedrála 
Místní katedrála ze sedmnáctého století stojí na základech dřívějšího středověkého kostela (části zdiva si můžete prohlédnout v zadní části katedrály). Autorem architektonického návrhu byl mimořádně talentovaný Juan de Herrera. Kvůli nedostatku financí se ale podařilo dokončit jen polovinu katedrály. Uvnitř byste se měli zastavit u velmi pěkného hlavního oltáře od Juana de Juni. 

Iglesia de San Pablo 
Na náměstí Pl. de San Pablo na vás čeká skvostný kostel Iglesia de San Pablo chráněný čtrnácti lvími sochami a ozdobený heraldickými motivy významných šlechtických rodů, který se jediným pozůstatkem dominikánského kláštera, který v 19. století lehl popelem. Zvláštní pozornost byste měli věnovat skvostnému průčelí kombinujícímu řadu architektonických stylů. Kostel se stavěl celých sto let. 

Univerzita
Univerzita zde byla založena ve 13. století. Mimo studentů, kolejí a bohatého kulturního studentského života zde naleznete ještě jednu zajímavost – jednou z nejstarších historických španělských knihoven. Sbírky se dochovaly v původním stavu a v knihovním sále je můžete dodnes vidět. 
Teatro Kalderon ve Valladolidu

Kultura & historie

Město má díky svému statutu univerzitního města bohatý kulturní rozvrh a pořádá nejrůznější akce – třeba Mezinárodní filmový festival a jeden z vrcholů španělské filmové tvorby -  Mezinárodní festival divadla a umění ulic. Další událostí, která vyjadřuje život Valladolidu a vyvolává nadšení jeho obyvatel, je Velikonoční týden. Průvody této slavnosti, jež mají mezinárodní rozměr, nabízejí možnost vidět skutečné zobrazení náboženských uměleckých děl. 
 
Španělské tapas

Gastronomie

Nejlepší kavárny s venkovním posezením najdete na náměstí Pl.Mayor. Ulice Correros ležící o kousek dál západním směrem je lemována řadou dražších tapas barů a restaurací. Večerní bary najdete hlavně ve dvou částech města – kolem malého moderního náměstí Pl.Marti y Monso v blízkosti náměstí Pl.Mayor a také v okolí katedrály a nedalekého kostela Santa María de la Antigua. Výhodou stravování po barech je možnost experimentovat. V mnoha podnicích je jídlo vyloženo na pultu a můžete si prostě bez znalostí jazyka ukázat na to, co se vám zdá nejlákavější. Jinde mají na tabuli vypsáno „lista de las tapas“. Tapas jsou miniporce, u nás připomínají jednohubky. Jídlo ve španělsku obvykle začíná salátem nebo mísou studeného masa a sýrů. Dále můžete pokračovat rybí polévkou nebo silným vývarem. K běžným předkrmům patří rovněž vařené brambory se zeleninou, hustá zeleninová polévka minestrone. Maso se často připravuje na grilu a podává se s hranolky a listem salátu. Nakládané nebo sušené maso je vynikajícím základem sendviče. Zákusky po jídle se v nejlevnějších restauracích nahrazují ovecem nebo flanem, což je španělský karamelový krém. V hojné míře se také setkáte se zmrzlinou. 
 

Valladolid: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 149 Kč
Počet spojů z města Valladolid 73
Počet zastávek ve městě Valladolid 1
Země Španělsko