Autobus tam a zpět: Valladolid

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Valladolid

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Valladolid - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Valladolid dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Valladolid s FlixBusem stát pouze 199,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Valladolid je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Valladolid si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Valladolid si můžete rezervovat již od 199,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Valladolid: Informace o městě

Valladolid: Obecné informace

Španělské město Valladolid leží uprostřed náhorní plošiny meseta. Žila zde řada významných osobností – mimo jiné Fernando a Isabela, Kolumbus, Cervantes, Torquemada a Filip II. Celých pět let soupeřilo s Madridem o pozici hlavního města. Valladolid leží na soutoku řek Pisuerga a Esgueva. Založen byl v 11. století a v průběhu svých dějin se dokonce svého času stal hlavním městem celého Španělského království. Na jeho území se v průběhu dlouhé historie nashromáždila řada pozoruhodných staveb, které je možné obdivovat i v dnešních dnech. Má 400 000 obyvatel. Název města pochází z arabské fráze „země otce“ (Balad-Al-Walid). I když přišel o mnoho historických památek, pořád tu je co vidět – historické jádro s řadou opravených náměstí a zajímavými kostely, zastavit se můžete také v jednom ze skvělých uměleckých muzeí.

Co navštívit

Plaza Mayor
Ve středu města na vás čeká náměstí Plaza Mayor obklopené pěknými domy s podloubým a červeným průčelím. Náměstí zde vzniklo v 16. století po velkém požáru. Zdejší náměstí Plaza Mayor bylo jedním z prvních moderních náměstí v zemi a stalo se vzorem pro mnoho dalších ve Španělsku. V následujících staletích se sice změnilo, ale stále patří k nejzajímavějším veřejným prostranstvím země. Pravidelně se na něm konají rušné oslavy a koncerty. Ze zahrádek zdejších kaváren pod podloubím můžete sledovat okolní ruch a v úzkých uličkách kolem náměstí najdete nejlepší restaurace a tapas bary.

Mercado del Val
Hlavní tržnice leží severně od Plaza Mayor. Nachází se v sto dvanáct metrů dlouhé litinové stavbě z 19. století plné stánků a obchůdků, v nichž si můžete koupit prakticky vše, na co si vzpomenete – od selete přes šneky až po čerstvou zeleninu a ovoce. K dispozici je zde také asi deset oblíbených tapas barů a restaurací.

Museo Patio Herreriano
V přístavbě za bílým, renovovaným klášterem Monasterio de San Benito y Santa Isabel na vás čeká Museo Patio Herreriano, v jehož expozici si můžete prohlédnout současné španělské umění. Výstavní prostory se nachází na ploše několika poschodí a jsou soustředěné kolem centrálního renesančního nádvoří. Součástí stálé sbírky jsou díla španělských kubistů, surrealistů a abstraktních umělců, mimo jiné Rafaela Barradose.

Katedrála
Místní katedrála ze sedmnáctého století stojí na základech dřívějšího středověkého kostela (části zdiva si můžete prohlédnout v zadní části katedrály). Autorem architektonického návrhu byl mimořádně talentovaný Juan de Herrera. Kvůli nedostatku financí se ale podařilo dokončit jen polovinu katedrály. Uvnitř byste se měli zastavit u velmi pěkného hlavního oltáře od Juana de Juni.

Iglesia de San Pablo
Na náměstí Pl. de San Pablo na vás čeká skvostný kostel Iglesia de San Pablo chráněný čtrnácti lvími sochami a ozdobený heraldickými motivy významných šlechtických rodů, který se jediným pozůstatkem dominikánského kláštera, který v 19. století lehl popelem. Zvláštní pozornost byste měli věnovat skvostnému průčelí kombinujícímu řadu architektonických stylů. Kostel se stavěl celých sto let.

Univerzita
Univerzita zde byla založena ve 13. století. Mimo studentů, kolejí a bohatého kulturního studentského života zde naleznete ještě jednu zajímavost – jednou z nejstarších historických španělských knihoven. Sbírky se dochovaly v původním stavu a v knihovním sále je můžete dodnes vidět.

Valladolid: Kultura & historie

Město má díky svému statutu univerzitního města bohatý kulturní rozvrh a pořádá nejrůznější akce – třeba Mezinárodní filmový festival a jeden z vrcholů španělské filmové tvorby - Mezinárodní festival divadla a umění ulic. Další událostí, která vyjadřuje život Valladolidu a vyvolává nadšení jeho obyvatel, je Velikonoční týden. Průvody této slavnosti, jež mají mezinárodní rozměr, nabízejí možnost vidět skutečné zobrazení náboženských uměleckých děl.

Valladolid: Noční život

Nejlepší kavárny s venkovním posezením najdete na náměstí Pl.Mayor. Ulice Correros ležící o kousek dál západním směrem je lemována řadou dražších tapas barů a restaurací. Večerní bary najdete hlavně ve dvou částech města – kolem malého moderního náměstí Pl.Marti y Monso v blízkosti náměstí Pl.Mayor a také v okolí katedrály a nedalekého kostela Santa María de la Antigua. Výhodou stravování po barech je možnost experimentovat. V mnoha podnicích je jídlo vyloženo na pultu a můžete si prostě bez znalostí jazyka ukázat na to, co se vám zdá nejlákavější. Jinde mají na tabuli vypsáno „lista de las tapas“. Tapas jsou miniporce, u nás připomínají jednohubky. Jídlo ve španělsku obvykle začíná salátem nebo mísou studeného masa a sýrů. Dále můžete pokračovat rybí polévkou nebo silným vývarem. K běžným předkrmům patří rovněž vařené brambory se zeleninou, hustá zeleninová polévka minestrone. Maso se často připravuje na grilu a podává se s hranolky a listem salátu. Nakládané nebo sušené maso je vynikajícím základem sendviče. Zákusky po jídle se v nejlevnějších restauracích nahrazují ovecem nebo flanem, což je španělský karamelový krém. V hojné míře se také setkáte se zmrzlinou.


Valladolid očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusy do města Valladolid

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Valladolid

Levné cestování autobusem do města Valladolid je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 162 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Spain. Z města Valladolid se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Valladolid již od 199,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Valladolid s FlixBusem

Cestování do města Valladolid s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 46 spoji do města Valladolid máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Valladolid by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Valladolid? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.