hero image

Autobus tam a zpět: Grosseto

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Grosseto

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Grosseto vlakové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Grosseto: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

3

Počet zastávek

1

Země

Itálie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Grosseto: Informace o městě

Grosseto: Obecné informace

Grosseto se nachází 14 kilometrů od pobřeží v jednom z nejkrásnějších italských regionů v Toskánsku. Jestliže o tomhle městě slyšíte úplně poprvé, garantuji vám, že to není naposledy. Tohle město s téměř 80 000 obyvateli má totiž opravdu co nabídnout, ať už se to týká místních pamětihodností, umění nebo třeba kulturních akcí. Vezmeme to ale hezky od začátku, a to konkrétně od historie, která se v Grossetu datuje od začátku 9. století našeho letopočtu, během kterého tu vzniklo mnoho staveb, jako například kostel sv. Georgia. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na monumentální opevnění, vybudované pod velením Cosimem Medicejským z 16. století, jehož pozůstatky můžete vidět i dnes. Během následujících staletích si Grosseto prošlo vládou různých rodů a italských států. Za ten nejvlivnější se považuje rod Habsburků-Lotrinců. Ti zde totiž během 19. století zahájili významnou revoluci v oblasti zemědělství a průmyslu, díky které se z původně tisícové vesničky stalo rostoucí a prosperující město.

Co navštívit

Ať už patříte mezi příznivce středověku či nikoliv, místní medicejské hradby původem z 16. století si v Grossetu rozhodně nesmíte nechat ujít. Hradby, které se staly náhradou předchozího opevnění, vybudovaného na přelomu 12. - 14. století tu totiž můžete obdivovat i dnes, a to v celé jejich kráse. Uvnitř se navíc nacházejí církevní svatostánky, takže se jedná o doopravdy unikátní pamětihodnost. Jako další by vám ve vašem itineráři rozhodně neměla chybět zastávka u Grossetské katedrály, nesoucí se v románském stylu, kde nejen místní obyvatelé uctívají Boha, stejně jako je tomu v jiných italských městech. Stavba katedrály trvala rovných 300 let a na první pohled ji od ostatních budov rozeznáte podle charakteristické zvonice, která pochází z roku 1402. Titulem nejkrásnější budova v Grossetu se může pyšnit Palazzo Aldobrandeschi, kterou najdete na náměstí Piazza Dante. Jedná se o stavbu v jejíž útrobách probíhají schůzky představitelů místní provincie a místo, kde máte možnost pozorovat prvky, pocházející z novogotické architektury.

Grosseto: Kultura & historie

Představte si kilometry prázdných pláží, které jsou obklopeny nejvoňavějšími piniovými háji. Připravte se také na to, že občas na vás vykouknou nějaký ten kus vyplaveného stromu. Výhled na kamennou věž Maremma je už taková třešnička na dortu, díky které místní pláže dostávají úplně jiný rozměr. Jeden by sotva uvěřil tomu, jak je možné, že se na místě, nacházejícího se jen pár kilometrů od měst, která byla proslavena uměním, téměř nic nezměnilo. Přímořská krajina je skoro neporušená a celkově se o tomto místě moc neví. Nejen kvůli tomu vám doporučujeme se do místních panenských pláží vydat. Třeba se jen tak nerušeně povalovat na jemném písku, zatímco si plánujete trasu do přírodního parku Maremma nebo se rozhodnete pozorovat prolétající hejna vodních ptáků.

Grosseto: Noční život

Pláže podél přilehlého pobřeží jsou chráněnou přírodní rezervací, slavnou především pro svůj kopcovitý terén, vodní ptactvo a kombinaci dřevin, jakými jsou třeba borovice a křoviny. Celá tato oblast se nazývá Parco Naturale della Maremma a dostat se sem můžete pomocí autobusové spojení z vesnice Alberese, nacházející se jižně od samotného centra Grosseta. Co dalšího na vás tady čeká? Pokud se vám poštěstí, v Parco Naturale della Maremma uvidíte třeba stádo divokých koní, známých pod pojmem Marammské krávy. A to prý kvůli tomu, že se díky svým velkým rohům tolik podobají svým bůvolím bratrům z Afriky. Během období sucha, které zde trvá přibližně od června do července, tu můžete vidět ustupující vodu a krajinu, která se rázem promění v africkou savanu. Říkáte si, proč se většina toskánských měst nachází právě na kopcích? Může za to malárie, která v minulých staletích postihla primárně italské nížiny. To byl ostatně také jeden z důvodů, proč se odtud obyvatele stěhovali směrem do hor.

Grosseto: Zajímavé informace

Místní gastronomie je opravdový poklad, proto do Toskánska možná každoročně míří větší množství turistů, toužících po opravdovém zážitku. Ačkoliv se mnoha lidem může místní kuchyně zdát až příliš jednoduchá, právě v tom spočívá její kouzlo. Vaše hodování zahajte předkrmem, kterým může být například kousek místního sýra, namočeného do domácí marmelády. Za předpokladu, že nejste vegetariáni, vaše chuťové pohárky následně potěší pořádnou flákotou masa ve formě florentského bifteku. Hledáte sladkou tečku na závěr? Rozhodně doporučujeme vsadit na jistotu ve formě sušenek cantucci, namočených do dezertního vína, kterým pak následně celý večer úspěšně zakončíte. Jaké další položky v nabídce místních restaurací si rozhodně nesmíte nechat ujít? Tentokrát vynechejte klasické špagety a nahraďte je ručně dělanými tlustými pici nudlemi, které se tu podávají na nespočet způsobů. Ta nejlepší kombinace tohoto chodu, který je tolik milován italským venkovem, je jak jinak než ve spojení s rajčatovou omáčkou s masem a parmezánem. Náš poslední gastro tip je poctivě a s láskou připravovaná toskánská polévka ribollita. Na první pohled hutná, což však záleží na použití zeleniny, díky které se z ní může stát místo předkrmu hlavní chod.

Grosseto: Cíle v okolí

Nejen díky našim nabízeným spojům do sousedních toskánských destinací, ale hlavně svou skvělou polohou, díky které se do okolních měst kolikrát přemístíte za méně než 2 hodiny. Jedním takovým skvělým příkladem je i slavná Pisa, kam si můžete zajet za cenu v průměru 125 Kč. No řekněte, snadnější už to snad být ani nemůže! Za cca 3 hodiny se prostřednictvím našich zelených autobusů můžete dostat i do města lásky Florencie. Města plného umění, skvělých podniků a také nakupovacích příležitostí. Pakliže je vaším plánem procestovat Toskánsko skrz naskrz, z Florencie se přesuňte do dalšího z místních malebných městeček, a to konkrétně do hodiny vzdálené Boloně. Rázem je ideální plán na světě. Teď už jen zbývá si udělat volno v kalendáři, vyrazit a nechat se oddat toskánské atmosféře.


Grosseto očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.