Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Salerno

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Salerno

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi hrady a zámky, mohla by se vám líbit také tato města:

Salerno očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
27 let
Sběratelka zážitků

Salerno: Informace o městě

Moře Salerno

Metropole Tyrhénského moře

Italské Salerno je město s téměř 145 000 tisíci obyvateli, ležící ve stejnojmenné provincii u Salernského zálivu, který je součástí Tyrhénského moře. Místní přístav se tak řadí mezi jeden z nejdůležitějších v celé oblasti a dá se říct, že právě díky tomu na místní pláže a pobřeží každoročně přijíždí a připlouvá více a více turistů. Dalším velkým lákadlem je však také historie, jejíž kořeny vás zavedou zpátky do pravěku, kdy ve zdejších končinách vznikaly první osídlení. První zmínky o městě jako takovém se datují do období 197 př. n. l., kdy tehdejší obyvatelé, kterými byli Římané, začali s výstavbou hradeb a domů. Nejvýznamnějším historickým mezníkem však bylo pro Salerno období, kdy kraji vládl rod Langobardů, během kterého v 11. a 12. století došlo například k založení lékařské fakulty.

Chrám v Paestum, Salerno

Tipy na památky a procházky

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že je Salerno zastíněné o něco více známější Neapolí i tady na vás čeká nespočet zajímavostí, v čele s těmi nejvýznamnějšími historickými památkami. Jednou z těch hlavních je místní Románský dóm, jehož původ se datuje do 11. století, ke kterému se později připojilo i Museo Diocesano. Tam na vás ostatně čekají i ty největší poklady, pocházející z dómu, které sem byly přesunuty hlavně kvůli bezpečnostním opatřením. Zajímavé je také přístupové schodiště, vedoucí do atria dómu, kde se mimo jiné nachází i 18 sloupů, pocházejících z města Paestum. Až budete mít prohlídku dómu a muzea za sebou, vydejte se na procházkou jednou z místních nejrušnějších ulic a zažijte tu pravou italskou atmosféru! Konkrétně třeba hlavní pěší třída Corso Vittorio Emanuele, kde se kromě všudypřítomných restaurací, kaváren a obchodů nachází i mnoho architektonicky zajímavých budov. Toužíte spíše po romantické procházce podél pobřeží? V tom případě rozhodně nesmíte vynechat vyhlídkovou trasu Lungomare Trieste, která vede v těsné blízkosti přístavu, odkud se vám naskytne ten nejromantičtější výhled. Zvuk moře, nad hlavou létající hejna vodních ptáků a hradby hor chránící místní krajinu… Nezní to božsky? V případě zájmu se z místního přístavu můžete přemístit také do nedalekého ostrovního města Capri, kam se můžete vydat prostřednictvím trajektu.

Kouzlo místních zahrad

Italové si umějí svůj život vychutnat a jinak tomu není ani u místních obyvatel Salerna. Vždyť se uvnitř samotného historického srdce města nachází jedna z nejromantičtějších zahrad v celé provincii. Villa Comunale di Salerno ale představuje mnohem více než jen další fantastické místo k odpočinku. Na co dalšího se konkrétně můžete těšit? Na památníky z období, kdy byly založeny zahrady samotné, tzv. během 19. století. Dále pak sochy velkých italských historických představitelů jako například Giovanni Nicoreta, Carlo Piscane či Clemento Mauro a samozřejmě i bohatou faunu. Exotické stromy všech tvarů a barev vás budou doprovázet na každém vašem kroku. Jinak tomu není ani v další zahradě Minerva, ve které si atmosféru můžete užívat i prostřednictvím botanické zahrady. Hlavní část těchto zahrad je lemovaná bílými oblouky, na kterých se upínají různé druhy rostlin. Další části zahrad Minerva jsou od sebe odděleny terasami, kdy se každá část věnuje různým druhům květin, bylin či stromům. Pro ty, kteří se řadí mezi obdivovatele přírody jsou místní zahrady opravdovým rájem na zemi.

pláž na pobřeží Amalfi

Pláže, koupání a italské pobřeží

Když se řekne Itálie, možná vás hned napadne pláž! Bylo tomu i v případě, kdy se bavíme o Salernu? Možná pro vás bude tato informace zklamáním, ale v samotném centru města naleznete bohužel jen jednu – pláž Santa Teresa. Ta je poznamenaná industrializací nedalekého přístavu, od čeho lze odvodit i následnou kvalitu vody. Takže je pak jen na vašem úsudku, jak moc je tohle místo vhodné pro koupání. Možná právě proto je toto místo více populární spíše ve večerních hodinách. Na večerním posezení u vína či sledování právě probíhajícího fotbalového zápasu, se zdá být více než ideální. Jestliže jsou ale divoké vlny to, po čem vaše srdce touží, nezbývá vám nic jiného než se přesunout na Amalfské pobřeží, o kterém se traduje, že patří mezi jedno z těch nejromantičtějších pobřeží v Itálii. Rozhodnutí o tom, jestli tomu tak opravdu je, necháme pouze na vás. Dech beroucí ráz místních hor, strmé svahy spadající do Tyrhénského moře a malebné vesničky, které tady Italové postavili na úbočí hor. V Amalfi si každý přijde na své.

Sladká tečka nakonec

O pizze každý slyšel zajisté mnoho. Těstoviny jste již v Salernu ochutnali, a to rovnou na několik způsobů... A tak si říkáte, čím nahradit klasiku v podobě tiramisu? Protože nechat si ujít místní sladké speciality, by mohla být jedna z chyb, kterých byste potenciálně po návratu zpátky domů mohli litovat. Salerno a jeho okolí nepochybně patří mezi domov dezertů, které vás překvapí svou jedinečností a lehkostí v jednom. Jedním takovým jsou i lehoučké kuličky z kynutého těsta nasáklé rumem, skrývající se pod ještě lahodnějším jménem – babá a fiocchi di neve. Jejich nevýhodou může být snad jen to, že vám zalepí celou pusu. O to víc vás ale možná překvapí jejich jedinečná chuť. Jinak tomu není ani u další laskominy, u které vám rozhodně nedoporučujeme počítat její kalorickou hodnotu. Smažené italské koblížky graffa se v Salernu zdobí ještě jemným vanilkovo-vaječným krémem. Na dietu tady tentokrát opravdu zapomeňte a raději si ještě objednejte porci čokoládovo-mandlového dortu torta Caprese. Ten prý podle dostupných zvěstí vznikl naprostým omylem, kdy cukrář Carmine di Fiore při práci zapomněl do těsta přidat mouku. Tehdy se psal rok 1920 a najednou tu byl dort, jehož povrch byl křupavý, zatímco jeho vnitřek vláčný a měkký. Všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. A v tomhle případě to platí na sto procent, jelikož se z tohoto dortu stala naprostá legenda.

Salerno: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 99 Kč
Počet spojů z města Salerno 106
Počet zastávek ve městě Salerno 1
Země Itálie