Autobus do Nancy

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Nancy

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Nancy - 2 Zastávky jsou Nancy, Vandoeuvre-les-Nancy (Brabois), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Nancy dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Nancy stojí v průměru 69,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Nancy s FlixBusem stát pouze 59,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Nancy je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Nancy si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Autobusovou jízdenku do města Nancy si můžete rezervovat již od 59,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Nancy: Informace o městě

Nancy: Obecné informace

Město Nancy najdete na severovýchodě Francie v departementu Meurthe-et-Moselle v historickém kraji Lotrinsko (Lorraine). Jeho název pochází z dvou řek, které oblastí protékají. V minulosti zde sídlili lotrinští vévodové, největší slávy ale dosáhlo v 18. století, kdy z města vytvořil polský král a místní vévoda Stanislav I. jedno z nejkrásnějších měst Francie. Vytvořil centrum vzdělanosti – dnes je například Nancy pátým největším univerzitním městem země. V současné době zde žije lehce přes 100 tisíc obyvatel, což z Nancy činí druhé největší město Lotrinska. Historické centrum v čele s několika náměstími bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Co navštívit

Historické centrum města láká k návštěvě celé řady památek. Tou vůbec nejznámější je náměstí (Place Stanislas) nesoucí jméno polského krále Stanislava I. Lesczynského, jehož socha se nachází v jeho středu. Při jeho otevření v roce 1755 údajně z kašen tryskalo víno. Ze čtyř stran ho obklopují staré paláce, v nichž dnes sídlí radnice, restaurace, opera či muzeum umění. Druhé významné městské náměstí Carriere vzniklo rovněž v 18. století. Prochází vítězným obloukem, který je kopií starověkého Septimova sloupu v Římě. Za staršími památkami se vydejte na ulici Grande Rue, kde se na jednom jejím konci zachovala mohutná gotická brána z původního městského opevnění - Porte de la Craffe. Tato stavba ze 14. a 15. století v minulosti sloužila jako vězení. Na druhém konci ulice pak stojí překrásný palác lotrinských vévodů postavených v pozdně gotickém slohu a přestavěný v 16. století. Všimněte si především bohatého průčelí paláce.

Bezplatně přístupný je návštěvníkům minoritský kostel svatého Františka z 2. poloviny 15. století. Jedná se o jednolodní úzkou a dlouhou stavbu bez věží, v minulosti pohřebiště lotrinských vévodů. I Nancy samozřejmě mají katedrálu, zdejší Notre Dame vznikal mezi 1703–1742 a zastupuje barokní umění. V interiéru si všimněte překrásných varhan. Z dalších kostelů ve městě pak stojí za návštěvu novogotický Saint Epure.

V Nancy najdete místa s bohatou gastronomickou tradicí. Můžete zde ochutnat pro město typické Nancyské makronky, oblíbený je i slaný koláč quiche či pokrm Bouchees a la Reine – masová směs v košíčkách z listového těsta či pate lorrain, speciální místní paštika.

Nancy: Kultura & historie

Historie Nancy sahá až do pravěku, skutečného významu ale dosáhlo v 11. století, kdy se stalo hlavním městem lotrinského vévodství. V roce 1477 se U Nancy odehrála slavná bitva, město bylo obléháno, avšak nedobyto, a naopak zde padl burgunský vévoda Karel Smělý. Následoval krátký úpadek, ale v 17. století opět význam města vzrostl, vévodové centrum postupně rozšiřovali a zastavovali. Zajímavá kapitola nastala roku 1737, kdy město s celým vévodstvím věnoval francouzský král svému tchánovi a svrženému polskému králi Stanisławu Leszczyńskému. Ten za třicet let zcela změnil obraz města, nechal postavit velkolepá náměstí a vládl zde jako osvícenský panovník až do své smrti. Později se Nancy dostalo zpět pod francouzskou nadvládu. To platilo i po pruskou-francouzských válkách roku 1871, kdy okolní území Alsaska a departmentu Moselle připadlo Německu, zatímco Nancy zůstaly součástí Francie. To pro město znamenalo zlatý věk, protože sem začali přicházet odborníci z obsazených území, kteří odmítli přijmout německé občanství. V průběhu první světové války bylo město částečně zničeno dělostřeleckým odstřelováním.

Za kulturou se můžete vydat do některého z místních muzeí. Historii celého regionu Lotrinska se dozvíte v Musée Lorrain, zájemci o umění by neměli vynechat Musée des Beaux Arts de Nancy s výstavou obrazů od 15. století do současnosti, velmi zajímavé je rovněž Musée de l´Ecole de Nancy s uměleckými díly slavných umělců. Operní představení se odehrávají v místní národní opeře nacházející se na Stanislavově náměstí. Už od středověku v Nancy uctívají svatého Mikuláše, patrona Lotrinska. Slaví se 6. prosince velkolepým průvodem města za doprovodu dechovky, dva dny trvající festival je následně zakončen ohňostrojem na náměstí Place Statislas. Le Livre sur la Place je název pro první národní veletrh ve Francii, který se pravidelně koná na náměstí Carriere. Z hudebních festivalů je nejvýznamnější akcí Nancy Jazz Pulsations.

Nancy: Cíle v okolí

Na jednodenní výlet z Nancy se vydejte do nedalekého města Mety, které je dnes centrem regionu Lotrinsko. Jeho centrum se nachází na několika zelených říčních ostrovech, ve kterých protékající řeka Mosela vytváří mnoho krásných zákoutí. To hlavní, proč sem turisté míří, jsou památky. Nejznámější stavbou je gotická katedrála svatého Štěpána (Cathédrale Saint-Étienne de Metz), blízko které se nachází i známé kulturní centrum a muzeum umění Centre Pompidou-Metz. Ve městě si můžete vychutnat moselské víno, typické pro místní region. Druhoválečnou historii můžete poznat v pevnost Fort de Queleu.

V okolí Nancy dále stojí za návštěvu městečko Luneville se synagogou a zámkem z 18. století.

Cestu do Nancy můžete spojit s návštěvou Štrasburku, historického města Alsaska a sídlem mnoha evropských institucí. Nevynechejte zde návštěvu části Malá Francie, na nábřeží si všimněte mohutných gotických věží Pont Couverts či domu Maison. Hlavní pamětihodností ve městě je ale gotická katedrála Notre Dame – z její věže si dokonce budete moci prohlédnout Štrasburk z ptačí perspektivy.

Na severu Lotrinska je hojně navštěvováno historické město Verdun, dnes známé díky krvavé bitvě z první světové války. Najdete tu obrovský vojenský hřbitov, pevnost i muzeum bitvy. Odtud je to nedaleko k Argonskému lesu, kde se nachází nádherná příroda s řadou turistických pěších tras.


Nancy očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Nancy

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Nancy

S FlixBusem cestujete do města Nancy snadno a levně. V naší nabídce je 74 jízd od 59,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Nancy jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Nancy je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Nancy s FlixBusem

Do města Nancy se můžete dostat z 74 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Nancy

Ať jste kdekoli v zemi Francie, je snadné se dostat to města Nancy: 74měst je spojených s městem Nancy, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Nancy. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.