Autobus do Sofie

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Sofie

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Sofie si můžete rezervovat již od 229,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Sofie - 4 Zastávky jsou Sofia (Alexander Nevski Cathedral), Sofia Bus Station West, Sofia Central Bus Station, Sofie (autobusový terminál Serdika), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Sofie dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Sofie s FlixBusem stát pouze 229,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Sofie je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Sofie si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Sofie: Informace o městě

Sofie: Obecné informace

Hlavní město Bulharské republiky ležící na úpatí známého pohoří Vitoša na západě země nedaleko hranic se Srbskem. Město s počtem obyvatel srovnatelným s Prahou (1,3 milionu) je politickým, kulturním i hospodářským centrem města. Sofie představuje pro turisty ideální destinaci se starověkými, středověkými a moderními památkami i nedalekou přírodou krásných balkánských hor.

Co navštívit

Centrum města
Město Sofie je na prohlídku velmi nenáročné, všechny památky se nacházejí v centru města a jejich návštěva vám zabere maximálně jediný den. Dominují zejména církevní stavby, do kterých můžete nahlédnout bezplatně. V novobyzantickém stylu byla postavena Katedrála sv. Alexandra Něvského. Není sice nejstarší (byla postavena až v letech 1904-1912), ale svou krásou se řadí mezi nejkrásnější turistické cíle Sofie. Obdivovat budete zejména bohatou výzdobu s mnoha freskami, mozaikami i dřevořezbami. V centru města na bulváru kněžny Marie Luisy nelze přehlédnout jedinou sofijskou mešitu. Nese jméno Banja Baši, což v turečtině znamená Mnoho lázní. Stavba postavená již koncem 16. století totiž stojí v místech lázeňského termálního pramene. Dominantou celé mešity je minaret s 15 metrů velkou kopulí. Oficiálně se do mešity nedostanete. Pokud sem však dorazíte mimo hlavní modlitební časy a dodržíte-li pravidla islámského náboženství, budete si moci prohlédnout i interiér stavby. V centru města dále můžete navštívit byzantský cihlový kostel sv. Sofie, který stojí v parku nedaleko katedrály či pozůstatky antického fóra s kostelíkem sv. Jiří v samém centru Sofie. Na ulici Vitoša najdete stovky obchodů s módou, suvenýry a řadu kaváren či restaurací, kde je možnost ochutnat typické balkánské jídlo.

Bojanský kostel a vodopád
Jediná památka na území Sofie zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Najdete ji na kraji města nedaleko pohoří Vitoša v dostupnosti městské dopravy. Bojanský kostel byl postaven již v 10. století a pro své návštěvníky je unikátní svými zachovalými středověkými freskami. Na první pohled nenápadná stavba, kterou snadno přehlídnete vás v interiéru doslova učaruje. Počítejte pouze s tím, že do kostela se platí vstupné a uvnitř vás nechají maximálně 10 minut. Od kostela se potom můžete po strmé cestě vydat k nádhernému Bojanskému vodopádu. Jeho návštěvu doporučuji v jarních měsících, kdy jím protéká spousta vody.

Pohoří Vitoša
Městskou hromadnou dopravou jsou lehce dostupné vrcholky pohoří Vitoša. Možností k výletu budete mít hned několik, přičemž můžete využít i některou z řady lanovek, které areál nabízí. Jen si předem zjistěte otevírací dobu lanovky a přesvědčte se, že na vrcholcích se ještě nenachází větší množství sněhu. Vždy se držte pouze turistických tras a dostatečně se vybavte na cestu. Vydat se potom můžete na nejvyšší vrchol Vitoše – Černý vrch (2290 m), kam především v letních měsících stoupají denně desítky turistů. Vaši cestu začněte v Aleku, odkud si můžete vybrat z nabídky několika cest, z nichž ta nejdelší trvá na vrchol 2 hodiny. Při sestupu zpátky z hory se vraťte včas, ať stihnete poslední jízdu lanovky dolů do města. Nám bohužel ujela a museli jsme si složitě volat taxi.

Sofie: Kultura & historie

Historie osídlení na území dnešní Sofie má původy již před osmi tisíci let. Ve starověku to bylo nejdříve sídlo kmene Thráků a v roce 29 př. n. l. zde Římané založili antické město Ulpia Serdica, ze kterého se stalo hlavní město vnitřní Dácie. V době Římské říše město dosáhlo nebývalého rozsahu, vznikla řada veřejných budov, z nichž se některé dochovaly do současnosti. Po vzniku Byzantské říše se stala dnešní Sofie její součástí. Několikrát změnila své jméno, nejdříve se ze Serdiky stal Sreděc a v 11. století Triadica. Až teprve ve 14. století začal být používán název Sofia, a to podle chrámu sv. Sofie, který byl ve městě postaven. Ve stejném století město dobyli Arabové, kteří celé Bulharsko ovládali přes 500 let. Osmanští Turci v Sofii postavili řadu mešit a minaretů, většina z nich nicméně padla za oběť dobytí města v roce 1878 ruskými vojsky. O rok později vznikl stát Bulharsko a Sofie se stala jeho hlavním městem. Podrobnou historii města se dozvíte v Národním historickém muzeu či Archeologickém muzeu. Za uměním se naopak vydejte do Národní galerie v dnešním bývalém carském paláci. Osobně potom doporučuji návštěvu vojenského muzea, kde se v expozici nachází také československý předválečný tank LT 35. Kulturně žije Sofie zejména v letních měsících. To se ve městě konají festivaly všeho druhu, v červnu lze zmínit Holi music festival, Watertower art fest nebo rockový festival Voinegovtsi wrong fest. V červenci a srpnu pak návštěvníky láká Jazzový festival a Drum&Bass festival Broken Balkanz.

Sofie: Noční život

Plovdiv
Na jednodenní výlet se můžete ze Sofie vydat do druhého největšího města Plovdivu. To návštěvníky láka na starověké, středověké i moderní památky se zachovalými malebnými křivolakými uličkami. Z památek zde stojí za návštěvu zachovalé thrácké opevnění, starověký stadion či antické fórum. Ve městě se zachoval i římský amfiteátr, který je dnes dějištěm mnoha kulturních akcí. Dále zde najdete mešitu Džumaja ze 14. století, turecké lázně a řadu novobyzantských kostelů. Vydat se můžete i do národního leteckého muzea či hojně navštěvovaného kláštera Bachkovo, vzdáleného asi 30 kilometrů od města.

Skopje
Ze Sofie je hlavní město Makedonie Skopje snadno dostupné. To pro vás může být ideálním cílem na jednodenní výlet za poznáním nádherné přírody, historických památek i kulturní rozmanitosti křesťanů a muslimů na jednom místě. V centru Skopje navštivte starý bazar, pevnost Kale či se vydejte na výlet do nedalekého kaňonu Matka.

Autobusy do města Sofie

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Sofie

Levné cestování autobusem do města Sofie je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 42 destinací. Z města Sofie se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Sofie již od 229,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Sofie s FlixBusem

Cestování do města Sofie s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 75 spoji do města Sofie máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Sofie by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Sofie? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.