Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Tavira od 1 179 Kč

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.

Servis v našich autobusech
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 000 destinací ve 28 zemích a denně si vyberte z 350 000 autobusových spojů.

Do naší sítě

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Jízdní řády autobusů Tavira

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§
Cena v autobuse: §§ formatPrice(getPriceAtBus) §§ Neuvedeno

Tavira očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
30 let
Backpacker

Tavira: Informace o městě

Pláž v Tavira

Základní informace 

Dominantou východní části Portugalska je Tavira. Město kostelů, které si i přes množství křesťanských staveb zachovalo charakter z období maurské nadvlády. 
Atmosféra z pohádek Tisíce a jedné noci na vás dýchne při procházce rozkvetlým nádvořím malého hradu, kde si tu a tam můžete utrhnout zralé fíky přímo ze stromu. 

Město Tavira, rozkládající se na obou březích meandrující řeky Gilao, je zřejmě nejkouzelnější město v Algarve. Mezi místní historické památky patří zřícenina hradu na kopci, starý římský most a několik gotických a renesančních kostelů. Najdete tu řadu restaurací a penzionů, takže je to i skvělá základna pro výlety do východní části Algarve. 

Tavira je jako stvořená pro procházky: ve spleti dlážděných uliček najdete pěkné historické zahrady i stinná náměstí. Je tu malý, ale živý rybářský přístav a moderní trh. Snadno se odsud můžete vypravit i na nádherné, nedotčené pláže ostrova Ilha de Tavira, které se nacházejí jen 3 kilometry od pobřeží. 

Barevné budovy v Tavira

Památky a zajímavá místa 

Staré město - Do starého města se vchází branou Porta de Dom Manuel, postavenou v roce 1520, když Dom Manuel I. povýšil Taviru na město. Largo da Porta do Postigo byla další městskou branou a stojí v mauerské čtvrti města. 

Torre da Tvira - Ve věži Torre da Tavira, bývalé městské vodárenské věži (vysoké 100 metrů), je umístěna camera obscura. Tento malý, ale důmyslný přístroj vám poskytne kruhový výhled na Taviru, její památky a dění, to vše z jednoho místa. 

Igreja de Santa Maria do Castelo - Kostel u hradu, postavený v gotickém slohu na místě bývalé mešity, ale po zemětřesení o 500 let později přestavěný v italském neoklasicistním slohu, si uchoval původní prvky, jako hlavní vchod, dvě postranní kaple a okna v arabském stylu, ve věži s hodinkami. Uvnitř je plaketa označující hrobku Doma Paia Perese Correiy, který město dobyl zpět z rukou Maurů, a také sedmi křesťanských rytířů, jejichž zabití Maury urychlilo poslední útok na Taviru. 

Castelo - Zřícenina mohutného tavirského hradu se tyčí do výšky nad městem. Stavba, pravděpodobně pocházející z mladší doby kamenné byla přestavěna Féničany a později využívána Maury. Dodnes se zachovaly části pocházející z rekonstrukce v 17. století. V interiéru je příjemná exotická botanická zahrada a z osmiboké věže jsou pěkné výhledy na Taviru. Mějte na paměti, že hradby a schodiště nemají zábradlí, a rodiče by tedy měli být opatrní. 

Praca da Republica - Celá staletí sloužilo toto živé náměstí na říčním nábřeží jako promenáda a trh, kde se obchodovalo s otroky i rybami a ovocem. Dnes byla jeho velká část proměněna v otevřený amfiteátr, mezi nímž a kavárenskými stolky mnoha místních kaváren se protahují auta. 

Ponte Romana - Tento most se sedmi oblouky, který vybíhá z náměstí Praca da Republica, sice možná pochází ještě z doby před příchodem Římanů, ale Římský most se mu říká proto, že byl součástí římské silnice mezi městy Castro Marim a Tavira. Dnešní podoba je výsledkem rekonstrukce ze 17. století. Poslední opravy ale pocházejí z roku 1989 a vyžádaly si je povodně, které strhly jeden z pilířů. Výhledy proti proudu řeky patří mezi nejhezčí v regionu, výhled dolů po proudu trochu kazí moderní nadjezd poblíž pobřeží. 

Tavira v noci

Tip na výlet

Cacela Velha 
Cacela Velha je kouzelná malá vesnička s dlážděnými ulicemi, v podstatě jen takový shluk bílých domků. Je tu i malinká pevnost, pomerančovníkové a olivovníkové háje a zahrady překypující barvami. Cacela Velha leží jen 14 kilometrů východně od Taviry, nad krásným pobřežím, takže z několika skvělých místních kaváren a restaurací je krásný výhled a k dlouhé bílé pláži se snadno dostanete klikatou cestičkou. V létě tu je rušno, ale po zbytek roku to je velmi klidné a tiché místo. 

Restaurace A Fabrica do Costa, jeden kilometr po silnici od vsi Cacela Velha, stojí na krásném místě a jsou z ní magické výhledy na pohupující se loďky v ústí řeky a písečné ostrůvky v moři. Jídla jsou podle očekávání mořská, s dobrou rýží a s plody moře, šťavnatými ústřicemi a slušným pokrmem cataplana – dušené plody moře. 

Pohled na přístav v Tavire

Gastronomie

Caldo verde – nejznámější portugalská polévka. Připravuje se z rozmixovaných brambor, cibule a speciálního druhu kapusty (anlicky kale). Přidává se do ní olivový olej, česnek a plátky vepřové klobásy. Jí se horká, ale i studená. 
Bacalhau – v portugalštině to znamená treska, ale přímo označuje sušenou nasolenou tresku a jídla z ní připravovaná. Portugalci znají toto jídlo už od počátku šestnáctého století, kdy začali lovit tresky u Newfoundlandu. 
Caldeirada – dušené jídlo připravované z nejrůznějších druhů ryb a někdy i plodů moře. Obsahuje ryby, které se liší chutí i konzistencí – sardinka, makrela, tuňák, platýs, mořský ďas, treska. Přidává se cibule, česnek, rajčata, petržel a bílé víno. 
Pastel de nata – nejoblíbenější portugalský zákusek. Jsou to malé pudinkové koláčky posypané skořicí. 

Víno 
Portugalsko produkuje kvalitní vína, jejichž popularita v Evropě stoupá zvlášě kvůli cenám. Jsou totiž výrazně levnější než vína španělská či francouzská. V obchodech koupíte zajímavá vína za tři čtyři eura, v restauracích jsou jen o něco málo dražší. 

A drink na závěr 
Portonic – osvěžující drink míchaný z bílého portského vína a toniku. Někteří tomuto nápoji holdují, jiní upřednostňují portské samotné. Portské je však samo o sobě dost těžké a aromatické, což někomu nevyhovuje, a tak raději volí lehčí drinky, třeba právě s tonikem. 

Tavira: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 1 179 Kč
Počet spojů z města Tavira 8
Počet zastávek ve městě Tavira 1
Země Portugalsko