Autobus tam a zpět: Tavira

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Tavira

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Tavira - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Tavira dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Tavira stojí v průměru 75,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Tavira s FlixBusem stát pouze 65,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Tavira je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Tavira si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Tavira si můžete rezervovat již od 65,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Tavira: Informace o městě

Tavira: Obecné informace

Dominantou východní části Portugalska je Tavira. Město kostelů, které si i přes množství křesťanských staveb zachovalo charakter z období maurské nadvlády.
Atmosféra z pohádek Tisíce a jedné noci na vás dýchne při procházce rozkvetlým nádvořím malého hradu, kde si tu a tam můžete utrhnout zralé fíky přímo ze stromu.

Město Tavira, rozkládající se na obou březích meandrující řeky Gilao, je zřejmě nejkouzelnější město v Algarve. Mezi místní historické památky patří zřícenina hradu na kopci, starý římský most a několik gotických a renesančních kostelů. Najdete tu řadu restaurací a penzionů, takže je to i skvělá základna pro výlety do východní části Algarve.

Tavira je jako stvořená pro procházky: ve spleti dlážděných uliček najdete pěkné historické zahrady i stinná náměstí. Je tu malý, ale živý rybářský přístav a moderní trh. Snadno se odsud můžete vypravit i na nádherné, nedotčené pláže ostrova Ilha de Tavira, které se nacházejí jen 3 kilometry od pobřeží.

Co navštívit

Staré město - Do starého města se vchází branou Porta de Dom Manuel, postavenou v roce 1520, když Dom Manuel I. povýšil Taviru na město. Largo da Porta do Postigo byla další městskou branou a stojí v mauerské čtvrti města.

Torre da Tvira - Ve věži Torre da Tavira, bývalé městské vodárenské věži (vysoké 100 metrů), je umístěna camera obscura. Tento malý, ale důmyslný přístroj vám poskytne kruhový výhled na Taviru, její památky a dění, to vše z jednoho místa.

Igreja de Santa Maria do Castelo - Kostel u hradu, postavený v gotickém slohu na místě bývalé mešity, ale po zemětřesení o 500 let později přestavěný v italském neoklasicistním slohu, si uchoval původní prvky, jako hlavní vchod, dvě postranní kaple a okna v arabském stylu, ve věži s hodinkami. Uvnitř je plaketa označující hrobku Doma Paia Perese Correiy, který město dobyl zpět z rukou Maurů, a také sedmi křesťanských rytířů, jejichž zabití Maury urychlilo poslední útok na Taviru.

Castelo - Zřícenina mohutného tavirského hradu se tyčí do výšky nad městem. Stavba, pravděpodobně pocházející z mladší doby kamenné byla přestavěna Féničany a později využívána Maury. Dodnes se zachovaly části pocházející z rekonstrukce v 17. století. V interiéru je příjemná exotická botanická zahrada a z osmiboké věže jsou pěkné výhledy na Taviru. Mějte na paměti, že hradby a schodiště nemají zábradlí, a rodiče by tedy měli být opatrní.

Praca da Republica - Celá staletí sloužilo toto živé náměstí na říčním nábřeží jako promenáda a trh, kde se obchodovalo s otroky i rybami a ovocem. Dnes byla jeho velká část proměněna v otevřený amfiteátr, mezi nímž a kavárenskými stolky mnoha místních kaváren se protahují auta.

Ponte Romana - Tento most se sedmi oblouky, který vybíhá z náměstí Praca da Republica, sice možná pochází ještě z doby před příchodem Římanů, ale Římský most se mu říká proto, že byl součástí římské silnice mezi městy Castro Marim a Tavira. Dnešní podoba je výsledkem rekonstrukce ze 17. století. Poslední opravy ale pocházejí z roku 1989 a vyžádaly si je povodně, které strhly jeden z pilířů. Výhledy proti proudu řeky patří mezi nejhezčí v regionu, výhled dolů po proudu trochu kazí moderní nadjezd poblíž pobřeží.

Tavira: Kultura & historie

Cacela Velha
Cacela Velha je kouzelná malá vesnička s dlážděnými ulicemi, v podstatě jen takový shluk bílých domků. Je tu i malinká pevnost, pomerančovníkové a olivovníkové háje a zahrady překypující barvami. Cacela Velha leží jen 14 kilometrů východně od Taviry, nad krásným pobřežím, takže z několika skvělých místních kaváren a restaurací je krásný výhled a k dlouhé bílé pláži se snadno dostanete klikatou cestičkou. V létě tu je rušno, ale po zbytek roku to je velmi klidné a tiché místo.

Restaurace A Fabrica do Costa, jeden kilometr po silnici od vsi Cacela Velha, stojí na krásném místě a jsou z ní magické výhledy na pohupující se loďky v ústí řeky a písečné ostrůvky v moři. Jídla jsou podle očekávání mořská, s dobrou rýží a s plody moře, šťavnatými ústřicemi a slušným pokrmem cataplana – dušené plody moře.

Tavira: Noční život

Caldo verde – nejznámější portugalská polévka. Připravuje se z rozmixovaných brambor, cibule a speciálního druhu kapusty (anlicky kale). Přidává se do ní olivový olej, česnek a plátky vepřové klobásy. Jí se horká, ale i studená.
Bacalhau – v portugalštině to znamená treska, ale přímo označuje sušenou nasolenou tresku a jídla z ní připravovaná. Portugalci znají toto jídlo už od počátku šestnáctého století, kdy začali lovit tresky u Newfoundlandu.
Caldeirada – dušené jídlo připravované z nejrůznějších druhů ryb a někdy i plodů moře. Obsahuje ryby, které se liší chutí i konzistencí – sardinka, makrela, tuňák, platýs, mořský ďas, treska. Přidává se cibule, česnek, rajčata, petržel a bílé víno.
Pastel de nata – nejoblíbenější portugalský zákusek. Jsou to malé pudinkové koláčky posypané skořicí.

Víno
Portugalsko produkuje kvalitní vína, jejichž popularita v Evropě stoupá zvlášě kvůli cenám. Jsou totiž výrazně levnější než vína španělská či francouzská. V obchodech koupíte zajímavá vína za tři čtyři eura, v restauracích jsou jen o něco málo dražší.

A drink na závěr
Portonic – osvěžující drink míchaný z bílého portského vína a toniku. Někteří tomuto nápoji holdují, jiní upřednostňují portské samotné. Portské je však samo o sobě dost těžké a aromatické, což někomu nevyhovuje, a tak raději volí lehčí drinky, třeba právě s tonikem.

Autobusy do města Tavira

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Tavira

Levné cestování autobusem do města Tavira je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 81 destinací. Z města Tavira se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Tavira již od 65,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Tavira s FlixBusem

Cestování do města Tavira s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 4 spoji do města Tavira máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Tavira by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Tavira? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.