hero image

Autobus tam a zpět: Třinec

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Třinec

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Třinec - Centrum

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Třinec: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

13

Počet zastávek

1

Země

Česká republika

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Třinec: Informace o městě

Třinec: Obecné informace

Jen kousek od polských hranic a 32 kilometrů na jihovýchod od Ostravy se nachází město s více než 35 tisíc obyvatel - Třinec. Město, které bylo společně s oblastí Těšínska zdrojem sporů a to především během první poloviny 20. století. Hranici se sousedním Polskem tvoří řeka Olše, která městem protéká. Příroda je rozhodně jedna z věcí, co mají na Třinci místní obyvatelé zajisté nejraději. Aby také ne, když se zde nachází hned několik lesoparků, které přímo lákají ke procházce, relaxaci nebo aktivnímu odpočinku. Tím největší lákadlem zdejšího kraje jsou ale jednoznačně Moravskoslezské Beskydy, které do regionu lákají návštěvníky z celé republiky během celého roku. Ať je jaro nebo zima, v Beskydech je vždycky príma.

Co navštívit

Třinec je díky své lokalitě ideální základna pro milovníky hor a turistiky, kteří se nejčastěji vydávají do proslulých Beskyd. Moravskoslezské Beskydy se nachází v jedné z nejvýchodnějších částí Česka a částečně zasahují i na území sousedního Slovenska. Území, které patří mezi jednu z chráněných krajinných oblastí nabízí nejen kilometry stezek, které jsou vhodné pro pěší turistiku, ale také skvělé podmínky pro zimní sporty. Chystáte se do Třince během letních měsíců? Pokud ano, rozhodně si nenechte ujít výlet na Lanovku Oldřichovice, která je vzdálena jen pár kilometrů od města a která vás doveze na samotný vrchol Javorového vrchu. Pokud dáváte přednost spíše zimním sportům a nepatříte mezi náročné lyžaře, místní vleky budou pro vás ty pravé. Jedno z nejoblíbenějších beskydských lyžařských středisek je jednoznačně SKI Bílá. Tento areál najdete v nadmořské výšce 774 metrů a na výběr zde máte rovnou ze tří sjezdovek různých obtížností. Celkem čtyři lyžařské vleky a upravované běžecké trasy doslova čekají na vaši návštěvu. Stejně jako místní snowpark, park pro děti a další atrakce, které jsou věnované místním návštěvníkům. O něco menší, ale za to více “snowboard” příznivý je SKI Areál Opálená. Areál, kde mimo dvou vleků a dokonale upravených sjezdovek najdete i rozsáhlý snowpark, který je plný překážek, jako jsou například bedy, raily nebo wallridy. Na své si zde přijdou i gurmáni, které jistě potěší domácí kuchyně místních restaurací.

Třinec: Kultura & historie

Další významnou částí regionu je i nádrž Morávka, která byla vybudována mezi lety 1961 - 1967 za účelem chránit město před povodněmi a sloužit jako zdroj zásoby pitné vody. Přehrada, kterou najdete jen patnáct kilometrů od Třince v nedalekých Moravskoslezských Beskydech, si budete moci objet na jedné z místních cyklotras. Těch ostatně v Třinci najdete rovnou několik. Milovníci těžšího a kopcovitého terénu ocení cyklotrasy okruhem přes Jablůnkovský průsmyk nebo také trasu s názvem Za Lidovou architekturou. Rodinám s dětmi pak skvěle poslouží například trasa Kolem Gutského kostelíku, která se řadí mezi ty lehčí a kratší.

Třinec: Noční život

Ať už jste příznivci víry, nebo jen hledáte nápad na výlet, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu dřevěného kostela Božího Těla v Gutech. Ten byl postaven již v roce 1563, což z něj dělá jeden z nejstarších kostelů v třineckém regionu. U kostelů ještě chvilku zůstaneme. Další z nich, které stojí za zmínku, se nachází jen 6 km od Třince a nese jméno Povýšení svatého Kříže. Kostel Povýšení svatého kříže byl v Bystřici u Třince postaven v roce 1897 a svou dřevěnou podobu si udržel dodnes. Až budete mít návštěvu místních kostelů za sebou, je čas prozkoumat místní faunu. Jedním z takových míst je i rozhledna Velká Čantoryje, která se nachází ve výšce 995 metrů nad mořem. Nejenže odtud budete mít možnost vidět nádhernou krajinu, ale také si užijete příjemné chvilky v přírodě. Mým posledním tipem na výlet v okolí města Třince je rozhledna Kozubová. Kamenná stavba, která je součástí kaple sv. Anny leží na vrcholu kopce Kozubová a to 982 metrů nad mořem. Osmnáctimetrová stavba, odkud si můžete užít výhled na rozlehlé česko-slovensko-polské pomezí.

Třinec: Zajímavé informace

Město Třinec patří mezi významnou kolébku sportovních talentů. Není se také čemu divit. Ten asi nejznámější spolek v Třinci je pak FK Fotbal Třinec, který je součástí národní ligy a kde mimo jiné působí celkem 14 družstev. Fotbal, ale není to jediné v čem třinečtí sportovci vynikají. Dalším významným reprezentantem tohoto města je i hokejový klub HC Oceláři Třinec. Ten byl založen už v roce 1929 pod tehdejším názvem SK Třinec a své nynější jméno si klub získal teprve až roku 1999. Dále se HC Oceláři Třinec mohou pyšnit titulem mistra ČR z roku 2010 nebo působením v extralize. Na místní hokejisty se můžete přijít podívat do třinecké Werk areny, která je i hlavním působištěm tohoto hokejového klubu.
Jeden by řekl, že to tady na menší město opravdu žije. Důkazem toho je například i místní Šachový klub, který se v Třinci těší velké popularitě, stejně tak jako klub amerického fotbalu Třinec Sharks. Třinečtí prostě zbožňují sport. Ať už je to hokej, fotbal nebo šachy. Jsou to prostě srdcaři, které od jejich vášně zvítězit nikdy nic neodradí.


Třinec očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.