Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: San Jose

 San Jose Skyline

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů San Jose

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi zoo a akvária, mohla by se vám líbit také tato města:

San Jose očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
27 let
Sběratelka zážitků

San Jose: Informace o městě

Státní univerzita v San Jose

Základní informace o městě

San Jose je největší město ve státě Kalifornie, a proto není divu, že se jedná o centrum ekonomického, politického a kulturního dění. Zároveň je také sídlem slavného Silicon Valley, takže vás nemůže překvapit, že zde sídlí většina velkých hráčů, kteří se zabývají právě technologiemi. Inovace a lukrativita zdejších vod tak nejspíš může i za to, že náklady na bydlení v tomto městě každoročně stoupají. Věděli jste například, že na tomto místě žije největší podíl milionářů z celého USA? Odpovídají tomu i ceny služeb a částky, které utratíte ve zdejších restauracích. Zpátky ale k samotnému městu, a to konkrétně k jeho historii. Přeskočíme-li založení města Španěly 29. listopadu roku 1777, zabrání území Mexikem v roce 1821 a následné navrácení Kalifornii v roce 1848, dostáváme se do období po 2. světové válce. Období, během kterého došlo k jednomu z největších “boomů” a kdy se San Jose spolu se sousedními kalifornskými městy nejvíce rozrůstalo.

Pohled na San Jose s množstvím zeleně a hor v pozadí

San Jose na kolech

Jak jinak poznat okolní přírodu než na kolech? Milovníci cyklistiky vám teď tak dají určitě za pravdu, nemyslíte? Kola si v San Jose můžete pronajmout na vámi vybranou dobu, a to hned na několika místech po celém městě. Jedním z nich je například Bicycle Express, který se nachází v samotném centru města. Kam se vydat? My vám rozhodně doporučujeme 16 kilometrů dlouhý úsek Los Gatos Creek Trail, na který se nejlépe napojíte v Auzerias Avenue. Během cesty si kromě malebné přírody můžete vychutnat i něco na zub, a to konkrétně v pekárně Manresa. My doporučujeme hlavně čerstvé pečivo a dezerty, které se tu pod rukama šéfkuchaře Davida Kinche střídají podle aktuální sezóny. Čerstvost a lokální suroviny tady totiž hrají hlavní roli. Kam se vydat dál? Pokračujte směrem o Los Gatos a následně se vydejte k výšinám, a to konkrétně směrem k vinárně Testarossa, která se nachází na vrcholu jedné z místních hor. Společně s výhledem na město se sklenkou dobrého vína v ruce si můžete vychutnat výhled na město anebo aspoň zakoupit nějaký ten tekutý suvenýr na pozdější dobu. Váš cyklistický výlet doporučujeme zakončit romantickým západem slunce. Jedná se totiž o takovou odměnu, která na všechny čeká po vrácení kol zpátky do půjčovny. Romantické zakončení dne na pláži vám nestačí? Pokud je tohle právě váš případ, zajděte si do italské čtvrti a dopřejte si tu nejlepší pastu v restauraci Saporito Pasta. Vždyť láska prochází žaludkem nebo ne?

Pohled na město San Jose ze zeleného kopce a růžové oblohy

Parky, umění a architektura

V San Jose najdete přes 6 500 hektarů parků, na které můžete narazit jak při procházce centrem, tak i v oblastech obklopujících jeho předměstí. Pokud budete mít chvíli čas, zajisté si na svůj seznam připište Don Edwards San Francisco Bay National Wildlife Refuge Park nebo ten nejstarší -  Alum Rock Park, který byl založen již kolem roku 1872. Od parků se přesuneme k architektuře, o které se tu diskutuje mnoho let. Ptáte se proč? Místní obyvatelé si stěžovali na chybějící sladěnost lokálních budov, což způsobilo i rozsáhlou přestavbu centra San Jose, během které byla většina budov pocházejících z 50. let zničena. Našly se však i výjimky. Například Hotel Sainte Claire či Anza, který můžete obdivovat i v dnešních dnech. Co dalšího mužete v San Jose vidět? Umění! V celém městě najdete nespočet soch, galerií, ale také tu můžete zažít jednu z oslav, které se střídají v San Jose v průběhu celého roku. Svůj domov má v San José i symfonický orchestr Sillicon Valey, Baletní akademie Ballet San Jose Sillicon Valley či American Musical Theathre of San Jose.

Monterey Bay Aquarium

Den v Monterey Bay

Hory, lesy, ale také Pacifik, který návštěvu San Jose přesouvá na úplně jiný level. Aby také ne! Možností, co lze podniknout je takřka nekonečno a je úplně jedno, na které straně zálivu se zrovna nacházíte. Svůj den můžete začít v jedné z útulných kaváren, které lákají k návštěvě. Jednou takovou je Willow Glen, kde podávají čistě rostlinnou stravu. Navíc tady myslí i na ranní ptáčata a otevřeno tady mají již od 7 hodin ráno. Vaše další kroky následně směřují směrem k samotnému City of Monterey. Můžete si vychutnat zdejší maloměstskou atmosféru a jen tak pozorovat místní obyvatele, jak si umějí užít každičký den. Když přichází doba oběda, doporučujeme vám zajít do Phil’s Fisherová Market, což je vlastně takový ráj pro milovníky a fanoušky ryb a mořských plodů společně s hranolkami. Vynechat nemůžete ani tu nejdůležitější atrakci celého zálivu – Monterey Bay Aquarium. Akvárium, lákající návštěvníky z celého světa, funguje již od roku 1984 a kromě 600 druhů vodních zvířat tu na vlastní oči můžete spatřit i největší chobotnici na světě. Během celého roku se v Motery Bay Aqarium konají různé výstavy a výjimkou nejsou ani doprovodné programy, které se mění společně s ročním obdobím. Je to zkrátka ideální místo pro vášnivé cestovatele, milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi.

Happy Hollow Park

Rodinné atrakce v San Jose

Chystáte se do Kalifornie i se svými ratolestmi? Pokud je vaše odpověď ano, San Jose pro vás bude opravdová trefa do černého. Ty nejlepší aktivity jsou totiž i “family-friendly”. Na co se v San Jose můžete těšit? Jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinné výlety je nepochybně Happy Hollow Park společně s místní Zoologickou zahradou. Pozornost rozhodně zaměřte i na Lick Observatory, kde si na své přijdou všichni fanoušci astronomie. Stadion hokejového týmu San Jose Sharks pak zajisté potěší všechny milovníky tohoto sportu. Toužíte ještě po větším dobrodružství? Pak se vydejte na výlet skrz místní les. Ať už se vydáte pěšky nebo se rozhodnete využít párou poháněný vláček, který se postará o opravdu nevšední zážitek. Jako úplně poslední tip pro vás máme Children’s Discovery Museum. Kde jinde budete mít možnost spatřit pravé kosti dinosaurů?

San Jose: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města San Jose 26
Počet zastávek ve městě San Jose 1
Země Spojené státy