Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: San Francisco

Golden Gate Bridge in San Francisco

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů San Francisco

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

San Francisco očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

San Francisco: Informace o městě

Golden Date Bridge v San Franciscu

San Francisco: Obecné informace

Město San Francisco najdete na západním pobřeží Spojených států. Patří mezi jedno z hlavních kulturních i turistických center v Kalifornii. Žije zde necelý milion obyvatel. Město je proslulé svou architekturou, strmými kopci či slavným mostem Golden Gate Bridge. Většina návštěvníků bere San Francisco jako výchozí či závěrečný bod cesty po USA – podle mnoha hodnocení je přitom označeno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Slavný můstek 39 u Fisherman's Wharf v San Franciscu

San Francisco: Co navštívit

Alcatraz

Jeden ze symbolů San Francisca. Tento skalnatý ostrov ležící uprostřed Sanfranciského zálivu proslul jednou z nejstřeženějších věznic na světě. Patří mezi nejnavštěvovanější místa v celé Kalifornii, současně ovšem patří i mezi ty nejdražší – dostanete se sem jen společností Alcatraz Cruises, která vám v ceně zprostředkuje vstup do věznice i cestu lodí tam a zpět. Můžete si vybrat z několika balíčků, rezervaci je nutné provést předem na jejich webových stránkách.

Golden Gate Bridge

Nejznámější most na světě a jedno z nejvíc fotografovaných míst vůbec, symbol Spojených států i celé Kalifornie. Byl postaven mezi lety 1933-1937, aby spojil San Francisco s Marin County. Je dlouhý přes 2700 metrů. Dostanete se sem městskou hromadnou dopravou – autobusovou linkou číslo 28. Pokud pojedete přímo z centra, na jednu jízdenku za 2,5 dolaru můžete přestoupit a dojet až k mostu. To stejné platí pro cestu zpátky. Platíte u řidiče.

Na návštěvu mostu si vyhraďte minimálně půlden, v případě volného času doporučuji celý den. Jednak si můžete za hodinu celý GG Bridge projít na druhou stranu a zpět, v okolí se navíc nachází park a více než desítka bunkrů a pevností. Občas se může stát, že se celý záliv i s mostem zahalí do mlhy a vy tak můžete na hezkou fotku čekat víc než hodinu.

Oakland Bay Bridge

O rok staršího bráchu Golden Gate Bridge hledejte přímo vedle centra u přístavu a Embarcadera. Podobně fotogenické dílo si nejlépe prohlédnete a vyfotíte z volně přístupného mola č. 14 či z nedalekého Rincon Parku.

Fisherman´s Wharf

Jedno z nejrušnějších míst ve městě najdete v přístavní čtvrti Fisherman´s Wharf. Kromě stovek obchodů a restaurací patří toto místo jako výchozí bod pro cesty na ostrov Alcatraz. U mola č. 39 tu navíc uvidíte ve volné přírodě lachtany kalifornské, kteří se rádi lidem předvádějí a rádi vám doslova zapózují na fotografii.  V přístavu rovněž najdete několik desítek muzeí, například Námořní muzeum či známé Madame Tussauds. Osobně mě ale nejvíce zaujala zachovalá ponorka z druhé světové války USS Pampanito. V prohlídce s audio průvodcem uvidíte kompletní interiér této vzácné technické památky, která se zúčastnila války v Pacifiku a potopila několik japonských lodí.

Milovníkům sportu by neměla ujít návštěva baseballového stadionu AT & T Park. Magickou atmosféru tu zažijete při zápasu místních Giant´s, kteří zde hrají od dubna do října. Lístky seženete už za pár dolarů. Mimo sezonu máte možnost vyrazit na komentovanou prohlídku zázemí celého stadionu.

Ve čtvrti Telegraph Hill se na pahorku tyčí tzv. Coit Tower. Tento památník ve tvaru 64 metrů vysoké věže připomíná oběti sanfranciských hasičů. Byl postaven ve stylu art deco, v interiéru tak uvidíte nástěnné malby různých umělců. Věž dnes slouží jako krásná vyhlídka na celé město. V případě smogu či mlhy se může stát, že bude vrchol věže pro návštěvníky uzavřen.

San Francisco se může pochlubit dvěma nejzakroucenějšími ulicemi na světě. První nese název Lombard Street a je snadno dostupná z lanové tramvaje poblíž náměstí Ghirardelli. Daleko strmější je potom Vermont Street. Ta není mezi turisty příliš vyhledávaná, najdete ji totiž na hůře dostupném místě ve čtvrti Potrero Hill.

K vidění je toho ve městě ale mnohem víc: pokud se vydáte pěšky po pobřeží, můžete navštívit park s pláží Crissy Field a vlnovými varhany, na Alamo square uvidíte nádherné malé domky Painted Ladies, od kterých je to nedaleko k Twin Peaks. Jedná se o název dvou kopců, ze kterých budete mít výhled na celé město i záliv. Dostanete se sem bohužel jen s pomocí automobilu.

Ostrov Alcatraz v San Franciscu

San Francisco: Kultura & historie

Dnešní San Francisco vzniklo v 18. století jako původní španělská misie. Později zde Španělé postavili vojenskou tvrz a na ostrově Alcatraz i menší vesnici. Další historii psali Mexičané, kteří jej ovládali až do roku 1847, kdy byla celá Kalifornie dobyta Spojenými státy. Malé městečko s tisícem obyvatel přilákalo na zlatou horečku imigrační vlnu – vznikla zde železnice, bankovnictví i těžební průmysl. V roce 1906 zničil požár více než 80 % města, další růst pak přinesla stavba nových mostů do okolí. Po druhé světové válce se v San Franciscu rozšířilo hnutí hippies a stalo se centrem osvobození homosexuálů. Právě LGBT komunitu najdete ve čtvrti The Castro.

Kulturní život ve městě je velmi bohatý a každý si zde přijde na své. Působí zde symfonický orchestr, opera i balet, stejně jako několik desítek divadel – známé je například Magic Theatre či Herbst Theatre.

Z akcí konaných po celý rok se největší pozornost upíná k pochodu gayů, čínskému novému roku (v únoru), na jaře je to karneval, každoročně v září se koná Folsom Street Fair – festival věnovaný BSDM a oblékání v kůži.

San Francisco Museum of Modern art (SF MOMA) je muzeum moderního umění a architektury, které byste při návštěvě města neměli vynechat. Uvidíte tu přes 26 tisíc exponátů ve čtyřech výstavních patrech. Vstupenku je lepší koupit s předstihem, protože jsou počty návštěvníků regulovány a zejména o víkendech je dost pravděpodobné, že budete čekat frontu. Ve středu je muzeum zavřené, naopak ve čtvrtek je otevírací doba prodloužena až do 21:00.

Velmi zajímavý je i palác výtvarného umění a některá další muzea: Asian Art Museum, přírodovědecké muzeum s planetáriem a akváriem či zoologická zahrada.

Noční život v San Franciscu žije v přístavním Fischerman´s Wharf, desítky klubů a barů ale samozřejmě najdete i přímo v centru, okolo Union Square. Osobně můžu například doporučit kluby Bootie SF či Temple Nightclub.

Hollywoodské znamení v Los Angeles

San Francisco: Cíle v okolí

Ze San Francisca můžete vyrazit na několika denní výlety po celé Kalifornii, vydat se do pobřeží až do Los Angeles. Na jednodenní trip se vydejte například do San Jose, k Palo Alto, Redwood či Mountain View.

San Francisco: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že San Francisco má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 115 Kč
Počet spojů z města San Francisco 32
Počet zastávek ve městě San Francisco 2
Země Spojené státy