§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: San Francisco od 115 Kč

Golden Gate Bridge in San Francisco
Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.

Servis v našich autobusech
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 000 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Do naší sítě
Studenti a senioři ZDARMA

Studenti a senioři ZDARMA

Studenti a senioři mohou s námi cestovat po ČR díky 75% státní slevě a 25% věrnostnímu bonusu i zdarma.

Klikněte zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Jízdní řády autobusů San Francisco

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§
Cena v autobuse: §§ formatPrice(getPriceAtBus) §§ Neuvedeno

San Francisco očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
24 let
Sběratelka zážitků

San Francisco: Informace o městě

Golden Date Bridge v San Franciscu

Golden Gate Bridge

Tento most je jedním ze sedmi divů světa a jeho výstavba byla něčím nepředstavitelným. Magická stavba, která byla slavnostně představena světu v roce 1937 a která funguje jako propojení mezi San Franciscem a Marin County. Zdejší téměř 2,7 kilometrů dlouhý most byl také až do roku 1964 jedním z nejdelších visutých mostů na světě, což bylo pro tehdejší dobu něčím opravdu ohromujícím. Není se tak třeba divit tomu, že jeho stavbu doprovázelo několik problémů, které byly spojeny nejen s finančními náklady, ale především pak s počasím a situacemi, jakými byli nepříznivé povětrnostní podmínky, časté zemětřesení nebo také silný příliv a odliv. Tyto situace mohly za to, že stavba nakonec trvala déle než bylo v plánu. Od té doby uplynulo několik desítek let, a ačkoliv dnes ve světě najdeme mnohem větší a delší mosty, Golden Gate Bridge je stále srdcová záležitost všech turistů cestujících po západním pobřeží USA. Ten nejlepší čas pro návštěvu Golden Gate Bridge? Podle sociálních sítí rozhodně východ a západ slunce, který nabízí dech beroucí a romantickou scenérii.

Slavný můstek 39 u Fisherman's Wharf v San Franciscu

Město možností

Ačkoliv je Golden Gate Bridge určitě to první, na co si při vyslovení názvu tohoto města vzpomenete, důvodů, proč navštívit toto americké město je mnohem více. Ať už se sem vydáte na jeden den nebo tu plánujete strávit několik dní vašeho cestování po USA. Následující tipy jsou jen a jen pro vás. A jelikož jsem slavný most zmínila již v předchozím odstavci, přichází čas na další skvosty. Tím dalším je například PIER 39, který se drží na druhé příčce co do počtu návštěvnosti a také cíl pro všechny ty, kteří sem míří za zábavou, nákupy či dokonce lákavými restauracemi. PIER 39 ale nabízí také pohádkový výhled jak na samotný Golden Gate, tak i celý přilehlý záliv včetně Alcatrazu a Angel Island. Najdeme tu také oblíbené Aquarium, kde si prostřednictvím podvodních tunelů můžete vychutnat pohled na žraloky a rejnoky spolu s dalšími 20 000 druhy živočichů, kteří žijí v oblasti přístavu. Nejen malé návštěvníky potěší různé zajímavé aktivity, jako například krmení nebo prohlídky zaměřené na různé druhy podvodních živočichů. Ať už tedy patříte mezi fanoušky krabů, nebo se jen zajímáte o problematiku globálního oteplování - tohle místo vás zajisté nezklame.

Ostrov Alcatraz v San Franciscu

Alcatraz: Vězení a Národní park

Ostrov, někdejší vězení a nyní také slavný americký Národní park, který se řadí mezi nejvýznamnější turistické atrakce v San Franciscu. Skalnatý ostrov, nacházející se asi dva kilometry od pobřeží byl poprvé objeven evropským námořníkem Juanem Manuelem Ayalem, který na ostrově přistál se svou lodní flotilou v roce 1775. O sto let později zde byla vybudována masivní pevnost, která plnila především obranné účely a později se proměnila ve vojenskou věznici. Nejvíce tento ostrov proslavila federální věznice, která fungovala od roku 1934 až do 1963. Pokud vás tento druh “temného” turismu láká, návštěvu věznice si rozhodně nesmíte nechat ujít. Ti ostatní návštěvníci si následně mohou užít přírodní krásy ostrova a třeba na vlastní oči spatřit jednoho ze vzácných mořských ptáků či dalších živočichů, kteří si jako své útočiště vybrali právě Alcatraz.

Lanovka v San Franciscu

Zajímavosti, počasí a tipy na cestu

V San Francisku se nachází poslední “cable cars” nebo také malé lanovky, které se stále ovládají manuálně. V celém městě najdete rovnou tři možné trasy, prostřednictvím kterých si můžete na chvíli odpočinout od vašeho putování a trošku rozjímat. Na tomto místě je třeba počítat s chladnějším počasím, a to i během léta. Osobně proto doporučuji zkontrolovat předpověď počasí a podle toho se také vybavit. Do batohu přihoďte pohodlnou mikinu nebo outdoorovou bundu a uvidíte, že se neztratí a přijde vhod. Můj poslední tip? Většina muzeí v San Franciscu nabízí vstup zdarma, alespoň jednou do měsíce. Většinou se jedná o první neděli či úterý v měsíci. To si ale doporučuji ověřit prostřednictvím internetu dopředu. Na jakých dalších místech si můžete užít spousty zábavy víceméně zdarma? Třeba na pláži Ocean Beach, která je oblíbeným místem pro setkávání a trávení volného času. Letní období je plné festivalů a koncertů, které lákají k návštěvě. Zdarma se hraje například v Stern Grove a během doby oběda i na Union Square. Tak co, máte vybráno?

Gastronomie v san francisco

Nejlepší cheesecake a další dobroty

Co by to bylo za návštěvu San Francisca, kdybyjste si nechali ujít jednu z těch nejlepších věcí tady - jídlo. Milovníci sladkých dobrot si na svůj seznam podniků musí stoprocentně připsat Zanze´s Cheesecake, který prý prodává nejlepší dorty v celém San Franciscu. Navíc si zde můžete vybrat z nespočtu zajímavých ale i tradičních kombinací. Limetkový, kávový nebo matcha příchuť? Vybrat jen jeden nebude snadný úkol. Patříte spíš mezi příznivce šťavnatých hamburgerů? Restaurace ABV společně s jejich proslulým New F*uckin Burgerem, který má na svědomí americký šéfkuchař Collin Hilton, je to správné místo. Jeden hamburger tady vyjde v průmeru na 15 dolarů. Další proslulé místo pro fanoušky hamburgerů je ale také i podnik 4505 Burgers & BBQ, řadící se mezi 100 nejlepších míst podávajících burgery v Americe a také mezi ty nejlepší v celé Kalifornii. Na špičku tento podnik vynesl šéfkuchař Ryan Farr, díky kterému si tu dnes můžete pochutnat na nespočtu klasických ale i více exotických kombinacích. Náš úplně poslední tip je pak čistě kávový. Američané obecně kávu milují, což také může za to, že v celém městě naleznete hned několik zajímavých podniků proslavené nejen skrz sociální sítě. Jednou z takových kaváren je i Spike´s Coffee & Teas nabízející kromě speciálních druhů kávy i široké spektrum čajů, což potěší všechny ty, kteří zrovna kávu nemusí. Je to tedy ideální místo k odpočinku či posezení. Nečekejte ale, že si tady uděláte pracovní kancelář. Wi-fi a ani zásuvky tady totiž právě z tohoto důvodu nemají.

San Francisco: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že San Francisco má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 115 Kč
Počet spojů z San Francisco 15
Počet zastávek v městě San Francisco 3
Země Spojené státy