Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Benešov

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Benešov

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Benešov očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Benešov: Informace o městě

Bílá velká stará budova s množstvím zeleně, která ji obklopuje

Benešov: Obecné informace

Město Benešov se nachází asi čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy ve Středočeském kraji. V současné době zde žije necelých 17 tisíc obyvatel. Pro svou polohu Benešov představuje ideální výletní cíl z hlavního města – většina turistů sem míří kvůli romantickému zámku Konopiště, město a jeho okolí toho ale nabízí mnohem víc.

Socha muže s dvěma psy

Benešov: Co navštívit

Centrum města je malé a bez problémů si ho prohlédnete během několika hodin. Svou prohlídku začněte na Masarykově náměstí s řadou domů z 19. a 20. století, výjimku představuje budova staré radnice a piaristické koleje s kostelem sv. Anny. V části Karlov se zachovaly zbytky, již několikrát zmiňovaného, klášterního kostela minoritů z 1. poloviny 13. století, později vypáleného husity. Všimněte si blízké zvonice, která ukrývá jeden z nejstarších českých zvonů z roku 1322. Bezplatně přístupný kostel sv. Mikuláše má svůj původ rovněž ve 13. století, v dalších historických epochách byl ale několikrát přestavován. Z dalších památek ve městě lze zmínit ještě starý židovský hřbitov přeměněný v parčík, budovu gymnázia, dům hudebního skladatele Josefa Suka či budovu vlakového nádraží.

Dva kilometry na západ od centra města pak stojí zámek Konopiště, nejnavštěvovanější benešovská památka. Zámek byl postaven ve 13. století jako šlechtický hrad rodu Benešoviců.  Po vymření tohoto rodu připadlo Konopiště pánům ze Šternberka, kteří byli jeho majiteli až do 16. století. V době renesance a baroka byl hrad přestavěn na zámek, jeho význam ale nebyl příliš významný. Zlom přišel v roce 1887. Tehdy Konopiště s celým panstvím koupil František Ferdinand d´Este, následník rakouského císařského trůnu, který se později v roce 1914 stal obětí sarajevského atentátu. Po 1. světové válce byl zámek zkonfiskován československým státem a zpřístupněn veřejnosti. V letech 1939-1945 na Konopišti sídlil hlavní štáb jednotek SS. V dnešní době mají návštěvníci na výběr ze čtyř prohlídkových okruhů: v jižním křídle uvidíte reprezentační a hostinské pokoje umístěné v 1. patře, druhý okruh vás pak zavede do nejstarších prostor severního křídla – zachovaly se zde gotické a renesanční klenby. Třetí prohlídkový okruh ukazuje soukromý byt rodiny arcivévody Františka Ferdinand d´Este, poslední okruh je možné navštívit jen po přechozí rezervaci – jmenuje se lovecká trasa a přináší průřez okruhy s expozicemi loveckých trofejí.

Zvířecí příkop

Benešov: Kultura & historie

Historie Benešova sahá do 11. století, kdy probíhala kolonizace neobydlených území jižně od Prahy. Tehdy zde vznikl panský dvorec s kostelem a malou osadou. Později byl na místě zvaném Na Karlově založen minoritský klášter a nedaleko hrad – dnešní zámek Konopiště. Největšího významu město dosáhlo za vlády Jiřího z Poděbrad. V klášteře se konal sněm, na kterém se jednalo o smíření s katolickou Evropou. O dvě století později utrpěl Benešov škody z obsazení švédským vojskem ve třicetileté válce. Od roku 1703 ve městě působí piaristická kolej. Zajímavou epizodu z dějin tvoří období druhé světové války. Město mělo být zcela vystěhováno a umístěno do vojenského cvičiště Zbraní SS Benešov. To se nakonec neuskutečnilo, součástí cvičiště se stalo pouze několik ulic na kraji města.

Osobnosti čs. fotografie a moderní grafiky vám představí muzeum umění a designu. V secesním domě čp. 74 se nachází pobočka Muzea Podblanicka s expozicí o dějinách města a benešovské vojenské posádky. Milovníkům piva doporučujeme návštěvu místního pivovaru Ferdinand – součástí prohlídky je samozřejmě degustace. U zámku Konopiště je zpřístupněno Jawa muzeum – obdivovat tu můžete 200 motocyklů, které jsou součástí oficiálního továrního muzea značky Jawa. Bowling si zahrajete ve sportovně relaxačním centru S-centrum, ve stáji Modrý baron si zarezervujte projížďku na koních nebo si přímo u Konopiště můžete vyzkoušet golf v jednom z nekrásnějších areálů v ČR.

V Benešově funguje městské kino, divadlo a kulturní dům Karlov. V okolí města se každoročně koná hudební festival Exploration.

Velký hrad na kopci obklopen lesem

Benešov: Cíle v okolí

Okolí Benešova je spojené hlavně s regionem Posázaví. Ten nabízí desítky různých námětů pro jednodenní výlety, láká na přírodní zajímavosti, ale i památky či muzea.

Na řece Sázavě tak navštivte zachovalý hrad Český Šternberk postavený ve 13. století na skále nad stejnojmennou obcí.  V současné době je vlastněn rodem Sternbergů, kteří hrad zpřístupnili pro veřejnost. V rámci prohlídkového okruhu uvidíte celkem šestnáct místností – interiérů, které ukrývají vzácné předměty ze sbírek rodu, včetně grafika zobrazující výjevy z třicetileté války. Po prohlídce si prohlédněte i jižní předsunutou baštu z původního středověkého opevnění. V rámci jednodenního výletu můžete návštěvu Českého Šternberka spojit s cestou k několik kilometrů vzdálenému Sázavskému klášteru – přestože vás historie nezajímá, toto místo patří k základnímu vzdělání a je dobré ho znát. Bývalý benediktinský klášter zde založil v 11. století svatý Prokop a stal se centrem slovanské liturgie – tedy bohoslužeb ve slovanském jazyce. Prohlídky areálu se konají s průvodcem a obdivovat při nich budete pozůstatky kostela vysvěceného již roku 1070 či zachovalé nástěnné malby andělů na klenbě kapitulní síně z gotické doby. Volně přístupné jsou pozůstatky gotického chrámu.

Nedaleko Týnce nad Sázavou mohou zejména pánové navštívit Vojenské technické muzeum Lešany. Jeho expozici tvoří více než 700 tanků, kanonů, děl a další techniky, včetně té z druhé světové války. Několikrát do roka se v areálu konají nejrůznější akce, hojně je navštěvován např. tankový den. Vstupné do celého muzea je zdarma. Výlet do Lešan můžete spojit s turistikou na dvě blízké zříceniny hradu – přímo v Týnci nad Sázavou se dochovala hradní věž s rotundou, o několik kilometrů proti proudu řeky stojí na skále zbytky hradu Zbořený Kostelec. K němu se dostanete po zelené turistické značce směrem od obce Čakovice.

V okrese Benešov se nachází i oblíbená turistická vyhlídka ve tvaru podkovy nad řekou Vltavou zvaná Máj.

Benešov: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 20 Kč
Počet spojů z města Benešov 15
Počet zastávek ve městě Benešov 1
Země Česko