Podívejte se, které vánoční trhy stojí za to navštívit v Německu

Pohled na náměstí s vánočními trhy.

Podívejte se, které vánoční trhy stojí za to navštívit v Německu

Vánoční trhy v Drážďanech

Stejně jako každý rok, i letos vás na náměstí Altmarkt čeká jeden z nejstarších trhů v Německu – trh Štrýclmarkt, který se koná již bezmála 600 let. To, že jste dorazili na správné místo poznáte podle 14,61m vysoké krušnohorské stupňovité pyramidy nebo vánočně laděného smrku dosahujícího téměř 25 metrů. Řadíte se mezi fanoušky tradiční štoly? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít Štolové slavnosti, které zde budou probíhat od začátku prosince.

Kde: Altmarkt, Drážďany

FlixBus zastávka: Obě naše zastávky se nachází jen kousek od sebe, takže vlastně ani tolik nezáleží na tom, kde se rozhodnete vystoupit. Vybrat si tak můžete mezi Hlavním nádražím na Bayrische Straße 14 nebo Neustadt v ulici Hansastraße 4.

Vánoční trhy v Berlíně

Tohle hlavní město, kam se například z Prahy prostřednictvím našich spojů dostanete již za něco málo kolem 4 hodin, si pro vás i letos přichystalo spoustu lákadel. Berlín je doslova posetý trhy, které tu naleznete téměř na každém kroku nebo alespoň v blízkosti nákupních středisek. Tím nejoblíbenějším je jednoznačně trh Gendermenmarkt, kde kromě všudypřítomných stánků se svařákem, jídlem a řemeslnými výrobky naleznete i pódium, kde se každý den něco děje. Naším dalším tipem je si vyjít schody nedaleké francouzské církve, odkud se vám následně naskytne dechberoucí výhled na celé trhy. Mějte však na paměti, že budova církve zavírá přesně v 18:00. 

Kde: Gendermenmarkt, Berlín ( metro U2 (z Alexanderplatz) nebo U6 do stanice Stadt Mitte )

FlixBus zastávka: Cestování s FlixBusem do Berlína je jednoduché a pohodlné. Jako výstupní zastávku v Berlíně doporučujeme zvolit Alexanderplatz, odkud se pak prostřednictvím metra či tramvají dostanete téměř kamkoliv.

Vánoční trhy v Norimberku

O zdejších trzích na náměstí Hauptmarkt se traduje, že patří mezi jedny vůbec nějvětší v celé Evropě. Do Norimberku tak každoročně zavítá více jak 3 miliony návštěvníků, kteří se následně nechávají unést na vlně adventu, zatímco se poutulují mezi stánky s pro Norimberk tolik typickými černobílými střechami. Nekonečné množství biskupských chlebíčků, norimberských perníčků nebo slavné norimberské svařené víno - tady si každý nalezne to své. Říkáte si, čím dalším vás zdejší trh může překvapit? Třeba tím, že se tu nachází i vánoční stánky partnerských měst jako jsou například Glasgow, Atlanta nebo třeba San Carlos. 

Kde: náměstí Hauptmarkt, Norimberk

FlixBus zastávka: Auto nechte doma a raději si rezervujte jízdenku s FlixBusem. Ze stanice autobusového nádraží se sem dostanete prostřednictvím linky U1. Vaší cílovou destinací pak bude Lorenzkirche, odkud je to na trh něco kolem 5 minut chůze. 

Vánoční trhy ve Frankfurtu

Významný dopravní uzel, ale také město plné středověké historie a zajímavých zákoutí. Jedním z takových je ostatně i náměstí Römerberg, kde kromě radnice z 15. století v období adventu můžete navštívit i zdejší trhy, které ve vás prostřednictvím malebné scenérie vyvolají pocit, jako byste byli v pohádce. Marcipánové sušenky, jablečné svařené víno nebo 30 metrový vánoční stromek jsou tak jen pouhým zlomkem toho, co na vás ve Frankfurtu doopravdy čeká.

Kde: náměstí Römerberg, Frankufrt

FlixBus zastávka: Autobusy FlixBus staví na hlavním vlakovém nádraží odkud se prostřednictvím linek S1, S2 či S3 dostanete za něco málo kolem 15 minut do centra dění.

Vánoční trhy v Mnichově

Ať už si Vánoce bez návštěvy tradičních bavorských trhů nedokážete představit, nebo se do Mnichova chystáte poprvé - vánoční trh na náměstí Marienplatz je místo, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. Trh, jenž naleznete v samotném srdci města společně s více jak 30 metrů vysokým vánočním stromkem a radnicí, odkud se vám naskytne doslova dechberoucí výhled, se mimo jiné každoročně mění i v řemeslnou pracovnu. Tradiční umělecká řemesla, či pečení vánočních dobrot? To všechno, navíc za doprovodu alpských písní, na vás čeká jen po pár hodinách jízdy autobusem. Třeba z Plzně se do Mnichova dostanete za 4 hodiny. 

Kde: náměstí Marienplatz, Mnichov

FlixBus zastávka: Z autobusového nádraží se vydejte pěšky směrem do centra, nebo se svezte linkou U6, která vás doveze přímo na Marienplatz.

Vánoční trhy v Regensburgu

Město Regensburg, jež je proslulé svou více jak dvou tisíciletou historií, se během období adventu doslova zaplní jedinečnou a romantickou atmosférou, a to především na náměstí Neupfarrplatz. Zdobené stánky, kde se prodávající předhání v tom, kdo má lepší punč, střídají ty s řemeslnými dárky či variacemi vánoční štoly. Vynechat samozřejmě nesmíte ani prohlídku samotného středu města, které naleznete i na samotném seznamu památek UNESCO.

Kde: náměstí Neupfarrplatz, Regensburg 

FlixBus zastávka: Z hlavního autobusového nádraží, kde se nachází naše zastávka je trh vzdálený jen něco kolem 900 metrů.