Proč strávit dovolenou v Plzeňském kraji?

Každý milovník piva ví, že nejlépe chutná české pivo. Na tento zlatý mok  si můžete zajet do Plzně naším autobusem levně a pohodlně a zde navštívit plzeňský pivovar Plzeňský Prazdroj společně s Pivovarským muzeem, které vás provede historií piva v tomto světově proslulém pivovaru.

Velkou část Plzeňska pokrývají  lesy a proto pěší turisté si rozhodně přijdou na své. Vydat se můžete do Slavkovského lesa nebo na Křivoklátsko, které bylo UNESCEM vyhlášeno jako biosférická rezervace. Komu se nechce pěšky, může vyzkoušet svůj um v lodi na řece Berounce. 

Autobusové zastávky v Plzeňském kraji

Tipy na výlety v Plzeňském kraji

Zámek Kozel

Nejnavštěvovanější památkou v západních Čechách je klasicistní lovecký zámek Kozel, který nechal postavit na konci 18. století Jan Vojtěch Černín z Chudenic. Na lovecké sídlo ležící nedaleko Plzně se sjížděla šlechta z celých Čech. A proč právě název Kozel? Pro odpověď si budete muset zajet jen pár kilometrů na jih od Plzně do obce Šťáhlavy.

Plzeňský pivovar Prazdroj

Zajímá vás, kde se před 175 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje? Prohlídka pivovaru Plzeňský prazdroj potěší nejen fanoušky piva, ale také milovníky historie. Dozvíte se, z jakých surovin se Pilsner Urquell vaří, uvidíte tři varny napříč stoletím a závěrem ochutnáte toto nefiltrované pivo v historických sklepech.

 

Techmania Science center

Chcete vědět více o vědě a technice? Techmánie je to pravé místo plné interaktivních exponátů, hlavolamů, k vidění jsou i demonstrace pokusů nebo vědecké show. K prozkoumání je hned několik expozic jako Vodní svět, chemistři, expozice Vesmír, Člověk a zvíře a mnoho dalších. Stejně tak můžete v areálu navštívit jediné 3D planetárium v České Republice. Neváhejte a zajeďte si naším FlixBusem do Plzně za vědou.

 

Areál Škodaland

Multifunkční sportovní areál v Českém údolí, který nabízí několik možností sportovního i kulturního vyžití. Těšit se můžete na in-line dráhu, která je druhá největší v České Republice, ale také na skatepark, sportovní hřiště, dětské hřiště, senior klub, hřiště na minigolf  nebo jezírko s plovárnou.

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice.

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.