Proč byste měli navštívit Karlovarský kraj?

Karlovarský kraj je nejzápadnější turistický region při hranicích s Bavorskem a Saskem, který proslul především lázeňstvím. Léčivé minerální prameny se vyskytují v trojúhelníku mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Minerální prameny jsou unikátní nejen svou růzdnorodostí, ale také svým chemickým složením a výraznými terapeutickými účinky. 

Nejen minerální prameny, ale také alkoholický likér Becherovka patří mezi nezaměnitelné znaky tohoto kraje. Tento bylinný likér, jenž  vyrobil karlovarský lékárník Josef Becher ve své lékárně U tří skřivanů podle vlastní receptury, se stal nejznámějším českým alkoholickým likérem. FlixBus vás rád doveze až na místo zrození tohoto zázračného moku – do Karlových Varů.

5 důvodů, proč se vydat na výlet do Karlovarského kraje?

Boží dar

Nejvýše položené město v České republice je významným letním i zimním turistickým střediskem Krušných hor vhodné pro aktivní dovolenou. Využít zde můžete několik sjezdovek, desítky kilometrů běžeckých stop i různě náročné stezky pro cyklisty a pěší.

Svatošské skály

Padesátimetrové žulové bloky, nesoucí  jména Nevěsta, Ženich, Páter, Muzikanti, Tchýně, Svědkové a Zámek, můžete  shlédnout a sami rozhodnout, která pověst je pravdivá, zda Jan Svatoš nechal skalní útvar označující svatební průvod zkamenět ďáblem, protože si krásná Eliška, o níž se ucházel, chtěla vzít jiného nebo to byla vodní víla, která nechala svatební průvod změnit v kámen, protože Svatoš porušil svůj slib, že se nikdy neožení.     

Údolí je přístupné pouze pro pěší, cyklo a vodní turistiku, pro které jsou vyznačené turistické stezky. Skalní město leží na cyklostezce z Karlových Varů do Lokte, ale je také součástí naučné stezky Doubí – Svatoššské skály.  
 

Klínovec

Zimní radovánky si můžete užít v největším lyžařském areálu SKIAREÁL Klínovec. Lyžaři si mohou vybrat z dvou černých sjezdovek, čtyř červených a pěti modrých, přičemž jsou k dispozici čtyři sedačkové lanovky. Dále si návštěvníci mohou užít snowpark  světových rozměrů a vyzkoušet Superpipe, což je U-rampa nejvyšší kategorie.

Rašeliniště a slatiniště Soos

Národní přírodní rezervace Soos je evropská rarita, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v bahenních sopkách. Dlouhá stezka po dřevěných chodnících na dně vyschlého jezera, ve kterém  časem vznikl křemelinový štít, je nevídaná ve střední Evropě. V rezervaci je  k nalezení přírodní Císařský pramen a k vidění geologický park, muzeum s expozicí Přiroda Chebska a Soosu, pavilon s expozicí Dějiny Země a paleontologie a v neposlední řadě také stanice pro záchranu živočichů a expozice Ptačí svět
 

Pivní lázně Karlovy Vary

Jedinečná lázeňská procedura, která prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, přispívá k uvolnění svalů, působí příznivě na cévní soustavu a harmonizuje tělesné funkce. Nefiltrované a nepasterizované černé pivo Starý hrad si můžete užít ve speciálních, ručně vyrobených, vířivých kádích z dubu královského, které je symbolem pro dlouhověkost. Díky kombinaci přírodních terapií a působení dubu královského dochází během koupele k povzbuzení látkové výměny, která vede k duševnímu i tělesnému odpočinku

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.