Jak cestovat levně po Evropě?

Jak cestovat po Evropě zajímavým a pohodlným způsobem, aniž byste utráceli příliš mnoho peněz? Takovou otázku si klade řada turistů po celém světě. Následující článek vám umožní proniknout do tajemství levného cestování, takže si budete moci dovolit další výpravy za objevováním nejvzdálenějších zákoutí Evropy se společností FlixBus.

Jak levně cestovat?

Použijte níže uvedené tipy a vychutnejte si chvíle strávené na cestách!

1. Využívejte levné letecké společnosti a menší letiště

Turisté obvykle nakupují letenky u největších a nejznámějších leteckých společností. Takový postup však není zcela ekonomicky efektivní, neboť takové letenky bývají obvykle velmi drahé. V České republice si můžete snadno zakoupit mnohem levnější letenky u menších leteckých společností. Ceny takových letenek začínají již od 500 CZK. Abyste o výhodné nabídky a akce organizované leteckými společnostmi nepřišli, stojí za to přihlásit se k odběru e-mailů nebo aktivovat oznámení o cenových změnách u leteckých spojů, které vás zajímají. 

Dalším způsobem nákupu levných letenek je zvažovat nejenom nabídky hlavního a největšího letiště ve městě, ale věnovat pozornost také menším letištím více vzdáleným od centra. Můžete si například zakoupit letenku z Prahy do Mnichova za zhruba 3000 – 6000 CZK a strávit několik hodin na velkém letišti, anebo využít alternativní spoj z Prahy do Memmingenu za 1500 – 2500 CZK, odkud se snadno a pohodlně do Mnichova přepravíte FlixBusem. Tímto způsobem můžete ušetřit až několik tisícovek! 


Letiště Memmingen Letiště Vídeň

2. Při cestování po Evropě využijte zelené autobusy FlixBus

Vzhledem k tomu, že primárním cílem společnosti FlixBus je umožnit lidem cestování po Evropě bez dalších nákladů, ušetří vám používání tohoto tipu dopravy spoustu peněz. Jízda autobusem je několikanásobně levnější, než využívání jiných dopravních prostředků, a při cestování autobusy FlixBus se nemusíte starat o bezpečnost. Díky bezplatnému WiFi připojení a možnosti nabíjení elektronických zařízení bude vaše cesta navíc ještě pohodlnější! 

Připojíte-li se k odběru bulletinu FlixBus, budete průběžně informováni o všech akcích a slevách. 

Společnost FlixBus nabízí autobusová spojení do mnoha evropských měst. 

Praha - Berlín Brno - Vídeň
Praha - Amsterdam Brno - Bratislava
Praha - Paříž Brno - Budapešť
Praha - Mnichov Brno - Krakov
Praha - Oslo Brno - Katovice

3. Najděte si ubytování prostřednictvím služby Airbnb nebo Couchsurfing

Použití služby Airbnb je jedním z nejjednodušších způsobů zajištění ubytování na cestách. Pomůže vám snadno najít pokoj nebo apartmán na optimálním místě a za atraktivní cenu. 

Velmi oblíbenou službou je v současné době Couchsurfing, což doslovně znamená „hledání gauče“. Pomocí této služby můžete najít ubytování zcela zdarma. Další výhodou Couchsurfingu je příležitost seznámit se s lidmi a místní kulturou či tradicemi. Na oplátku za bezplatné ubytování očekávají hostitelé pouze milou společnost nebo drobný suvenýr z vaší rodné země. 

4. Využijte jízdenku InterFlix

Jízdenka InterFlix je skvělým řešením ve chvíli, kdy se rozhodnete cestovat po Evropě, avšak nemůžete se rozhodnout, která města navštívit! Nákup jediné jízdenky vám umožní cestovat do pěti libovolných evropských měst. Tento typ jízdenky je mezi lidmi cestujícími po Evropě velmi oblíbený. Vyzkoušejte ji a podělte se s námi o svůj názor!

5. Objevujte historii, kulturu a tradice navštívených zemí

O tom, že cestování vzdělává, nikdo nepochybuje. Znalost místní kultury, zvyků, rytmu a stylu života pomáhá lépe porozumět chování obyvatel v jiných zemích. Kromě toho je také velmi důležitá schopnost komunikace s prostředím v cizí zemi. Znalost základních frází v cizím jazyce je neocenitelná zejména při hledání toalety nebo objednávce taxislužby. Dokážete-li promluvit v lokálním jazyce, můžete také často počítat se slevou u místních prodejců. 

Zjistěte více o nejkrásnějších zákoutích Evropy.  

6. Navštěvujte muzea a turistické atrakce zdarma

Nejlepším způsobem poznání kultury a historie dané země je návštěva muzea či výstavy. Jak zařídit prohlídku zdarma?

Nejprve se rozhodněte, co chcete v daném místě vidět a jaké zajímavosti vás nejvíce zajímají. Dále stojí za to prolistovat průvodce a webové stránky nabízející informace o cenách vstupenek, dostupných slevách a dnech, kdy jsou prohlídky zdarma (nebo levnější). V mnoha městech jsou k dispozici několikadenní turistické karty, jejichž cena zahrnuje volné vstupy do mnoha muzeí. 

Řada měst navíc organizuje jednou ročně tzv.Muzejní noc, kdy lze nákupem jediné vstupenky získat celonoční přístup prakticky do všech muzeí ve městě.  

7. Navštěvujte místní restaurace a kavárny

Tento velmi důležitý tip vám pomůže lépe porozumět místní kultuře a ušetří i spoustu peněz. Ceny v turistických kavárnách a restauracích jsou obvykle vyšší a jídlo nebývá tak chutné, jak by mohlo být. Stojí tedy za to poohlédnout se po menších rodinných restauracích, v nichž se setkávají místní obyvatelé. Více informací o zajímavých místech v různých evropských městech naleznete na našich webových stránkách. 

8. Využívejte noční autobusové spoje

Využití nočních autobusů zajistí nejenom úsporu času, ale i peněz! S FlixBusem bezpečně dorazíte do vysněné destinace v noci a již zrána si můžete začít užívat neopakovatelného kouzla nového evropského města! 

Populární noční trasy: 

Praha - Amsterdam

Praha - Paříž

Praha - Budapešť Praha - Hamburk