Proč strávit dovolenou v Jihomoravském kraji?

Krajina plná UNESCO památek, folklóru a tradic, ale také oblast bohatá na historické nálezy jako například objev sošky Věstonické Venuše. Najdete zde i všechny stavební slohy, největší hustotu technických památek a rovněž i nejstarší stavbu v České Republice – Románskou Rotundu ve Znojmě či nejstarší přehradní nádrž na Moravě - Jevišovickou přehradu.

Kraj vás nadchne vinicemi, vinnými sklípky a výborným vínem. Proto zastávka ve vinném sklípku a ochutnávka vín patří neodmyslitelně k návštěvě Jižní Moravy. Degustovat víno můžete například ve vinařství Valihrach, které patří jednomu z nejlepších vinařů  v České Republice a tedy zároveň ochutnat víno, co při návštěvě České Republiky pila například Hillary Clintonová. Dále stojí za prohlídku veřejná degustační expozice stovky nejlepších vín v historických sklepech valtického zámku. Tak neváhejte a vydejte se za degustací nejlepších vín s FlixBusem.

5 důvodu, proč navštívit Jihomoravský kraj

1) Lednicko-valtický areál

Druhou UNESCO památkou v kraji je nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě Lednicko-valtický areál, který zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Areál se rozprostírá mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví. Kromě překrásných zámků zde můžete navštívit i několik dalších památek jako Janův hrad, který byl postaven jako umělá zřícenina či Apollonův chrám s překrásnou vyhlídkou na rybník při západu slunce. Dále Lovecký zámeček, Hraniční zámek či Jízdárna patří ke skvostům tohoto areálu. K vidění je i stavba Minaretu, která se řadí mezi nejvyšší svého druhu v Evropě, či zámeček Belveder nebo chrám Tří Grácií.

2) Památník Mohyla Míru

Dominanta Slavkovského bojiště byla postavena na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova. V areálu každým rokem probíhá pietní akt na uctění památky obětí bitvy u Slavkova a pokládání věnců za účasti zástupců vojenských jednotek. V roce 2010 zde byl postaven nový pavilon, jež je multimediální expozí s názvem bitva tří císařů, která představuje vojenské tažení v roce 1805, jež vyvrcholilo bitvou u Slavkova.

3) Punkevní jeskyně & propast Macocha 

Nejnavštěvovanější jeskyně Česka, ležící v Moravském krasu, jsou přístupné vchodem ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb a jsou součástí Amatérské jeskyně. Prohlídka začíná mohutnými dómy, pokračuje přes chodby s krápníkovou výzdobou na dno propasti a končí projížďkou na loďkách po vodách podzemní říčky Punkvy se zastávkou u Masarykova dómu, jež patří mezi nejkrásnější podzemní prostory Moravského krasu. Po prohlídce se můžete nechat vyvézt lanovkou k hornímu okraji propasti Macocha, jejíž hloubka dosahuje 138 metrů a je největší propastí svého druhu v České republice.

4) Vinné sklepy Plže

Památková rezervace lidové architektury patří k nejstarším v České republice, kde bylo od 15. století vybudováno 80 vinných sklepů. Vinné sklepy tvoří ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky, přičemž horní areál slouží jako přírodní hlediště na nejstarší a nejhodnotnější sklepy. Název sklepy Plže získali podle hojného výskytu hlemýžďů, což ale na počtu vinařských turistů rozhodně neubírá.

5) Vila Tugendhat 

Nejvýznamnější dílo architekta Miese van der Rohe, postavené na žádost manželů Tugedhatových a první objekt moderní architektury v České republice, jež patří k základním dílům funkcionalismu. Vila patří k památkám UNESCO a také mezi čtyři nejlepší vily světa, kdy její vybavení je z oceli a ušlechtilého dřeva, které přežilo i nacisty či rudou armádu.

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice.

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.