Kam vyrazit na výlet v Olomouckém kraji?

Kdo by neznal moravský, zrající sýr z odtučněného mléka, jehož chuť je pikantní a vůně se hned po otevření rozlehne po celé místnosti. Ano, jsou to Oloumoucké tvarůžky. Jejich výroba se tradičně soustředila v oblasti Hané již od 15. století, až později se přenesla do města Loštice. Pro milovníky tvarůžků bylo dokonce otevřeno i muzeum Olomouckých tvarůžků A.W., kde se můžete dovědět, jak se tento výrobek vyrábí. Tvarůžky seženete ve firemní prodejně, místních restauracích a dokonce se zde nachází i tvarůžková cukrárna.

Úrodná oblast rozkládající se podél řeky Moravy a Hané se pyšní bohatými folklórními slavnostmi, kroji a rozlehlými statky, ale také unikátními architekturami a především památkami UNESCO. Region nabízí i přírodní památky, které se nacházejí pod zemským povrchem jako například Javoříčská jeskyně či nejhlubší propast na našem území Hranická propast. To vše vám může nabídnout Olomoucký kraj.

 

Autobusové zastávky v Olomouckém kraji

Tipy na výlety

Hrad Bouzov

Romantický hrad, který se řadí mezi chráněné kulturní památky ČR a v roce 1999 byl dokonce zapsán na seznam národních kulturních památek. Hrad můžete spatřit také v několika historických filmech a pohádkách jako například O princezně Jasněnce a létajícím Ševci, Dvanáct měsíčků, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. 

Hrad je plně zařízen a mezi unikátnosti se určitě zařazují padací mosty a mříž, kterou návštěvníci mohou spatřit jen při slavnostních příležitostech jako zahájení, ukončení sezóny, vernisáže výstav a hradní jarmark. 

Aquapark Olomouc

Tento nevšední areál vodních atrakcí a relaxace nabízí návštěvníkům zajímavé adrenalinové a relaxační vodní atrakce, odpočinkové zóny, masáže a solária. Aquapark tvoří vnitřní bazénová hala a venkovní areál s travnatými plochami. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, který se řadí mezi nejdelší v České Republice. Ve vnitřní části areálu najdete vodní děla, chrliče vody, růžné masážní trysky, ale také space-bowl. Relaxační pasáž tvoří whirpool, masážní bazén a také tepidárium či sauny.  Ve venkovní části je standartní 25 metrový bazén, vodní stěna, skluzavka a tobogán. Cena celodenního rodinného vstupného je 790 korun.

Hranická propast

Také zvaná Macůška, je propast v Hranickém krasu nedaleko Zbrašovské argonitové jeskyně, která je minimálně 473,5 metrů hluboká. Zároveň je díky rekordní hloubce vody 404 metrů nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyní na světe. Odborníci však odhadují, že její hloubka může dosahovat až 800 metrů.

Pro návštěvníky je nejzajímavější hloubka propasti a to včetně zatopené části, ovšem ve skutečnosti se jedná o členitý krasový systém, který lze pozorovat i v těsném okolí propasti. Propast je unikátní především pro výskyt netopýrů v části nad hladinou vody v tvz Suché rotundě, kteří do ní pronikají velmi úzkým průlezem z prostoru jezírka. Potápěči, kteří se vydali do hlubin jeskyně pod jezírkem, získali krásné záběry například gejzírových krápníků. Hlubiny Propasti zaplavuje teplá uhličitá kyselka, přičemž pod hladinou kyselky se nachází unikátní raftové stalagmity nebo soplíky. Cena vstupného je přesně 0 korun.

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice.

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.