Lyžování v České republice

Zasněžená cesta podél lesa

Skiareál Smržovka – Filip

Bylo vaším předsevzetím naučit se letos lyžovat? Kde jinde zkusit svůj první sjezd než na českých horách, které jsou pro začátečníky ideální. Vyrazte do Jizerských hor přímo do Skiareálu Smržovka – Filip

Skiareál nabízí dva lyžařské vleky, které jsou vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé lyžaře. Najdete zde i snowpark pro větší odvážlivce. Součástí skiareálu je přírodní sáňkařská dráha, která je jediná svého druhu v Jizerských horách. Pokud by vás tedy přešla chuť na lyže, máte o zábavu postaráno. 

V areálu si můžete zapůjčit komplet výbavu pro lyže i snowboard. Nechybí ani stánky s občerstvením. A protože nemusíte řešit, kdo bude na cestě domů zodpovědným řidičem, zahřejte se „zevnitř“ sklenkou svařáku či známého Bombardina. 

Jak s FlixBusem na Smržovku: Například z Prahy se na Smržovku dostanete za necelé 2 hodiny. Zastávka se nachází v centru města a do skiareálu to máte už je pár metrů pěšky. 

Ceny a další zajímavosti:

Jednodenní skipas: 390 Kč pro dospělého

Možnost večerního lyžování 16:30 - 20:00 h.

Lyžařská škola, půjčovna a servis přímo v areálu

 

Více o FlixBus zastávce ve Smržovce

Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Jedním z největších areálů Jizerských hor je právě Tanvaldský Špičák. Kvalita sjezdovek a servis se tu každým rokem zlepšuje. Není tedy divu, že se zde konají i evropské závody v lyžování. Na závody to ještě nevidíte, ale rádi byste se zdokonalili nebo naučili jezdit na lyžích či snowboardu? Poblíž vleku se nachází lyžařská škola SKIARÉNA school, která je určena jak pro dospělé, tak pro ty nejmenší lyžaře. Pro děti je tu dokonce oddělená část svahu, která je vybavená pojízdným kobercem a atrakcemi pro snadnější výuku. Je to tak skvělá lyžařská destinace pro rodiny s dětmi. 

Můžete se těšit na 8,2 km sjezdovek všech druhů a obtížností, mezi které patří slalomový úsek nebo snowpark. Od roku 2003 zde fungují dvě čtyřsedačkové lanové dráhy, ze kterých mají lyžaři určitě radost – trocha odpočinku, než se znovu vydáte na sjezd. 

Jak s FlixBusem na Tanvaldský Špičák: Vydejte se s FlixBusem do jednoho z nejvýznamnějších zimních středisek. Přímý spoj z Prahy do Tanvaldu jede pouze 1,5 hodiny. Vyrazte třeba jen na otočku ranním autobusem do Tanvaldu a večer zpět. FlixBus staví poblíž vlakové stanice a odtud je to už jen pár metrů na svah. 

Ceny a další zajímavosti:

Jednodenní skipas: 520 Kč pro dospělého

Možnost večerního lyžování 17:00 - 20:00 h.

Lyžařská škola, půjčovna a servis přímo v areálu

 

Více o FlixBus zastávce v Tanvaldu

Ski areál Harrachov

Ski areál, který se v minulosti proslavil hlavně svými skokanskými můstky, je dnes jednou z nejznámějších lyžařských destinací v Krkonoších. Věděli jste, že první lyžařský závod se zde konal již v roce 1923? Od té doby se toho hodně změnilo a hlavně vyladilo. Harrachov nabízí ideální podmínky pro lyžaře i snowboardisty. Těšit se můžete na 4 sjezdovky s různou obtížností. Fungují zde dvě čtyřsedačkové lanovky, které vás dovezou na vrchol Čertovy hory. Sjezdovky jsou zde pojmenované podle barev, pokud se řídíte mezi ty zkušenější, rozhodně vyzkoušejte Černou. Sjezdovka Červená II. se řadí mezi ty nejpopulárnější a je často označována za nejkrásnější carvingový svah v Česku. 

Nechceme vás nijak odstrašovat, i začátečníci jakéhokoliv věku si to najdou své. Spodní část sjezdovek je mírnější a vhodná pro mírně pokročilé nebo začátečníky. Pokud chcete nechat své ratolesti odborníkům, máte možnost výběru hned z několika lyžařských škol. Pro malé lyžaře je zde i oddělený svah s pojízdným pásem nebo provazovým vlekem.  

Dáváte přednost běžkám? V Harrachově naleznete přes 100 km lyžařských běžeckých tras, které nabízejí různé úrovně náročnosti. Pro zábavu si můžete vyzkoušet bobovou dráhu v centru města, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí. 

Jak s FlixBusem do Harrachova: Cesta autobusem do Harrachova vám zabere necelé dvě hodiny. Využijte naše přímé spoje a vyrazte třeba jen na víkend s kamarády. FlixBus staví u sklárny, odkud můžete využít městský autobus tzv. Harrabus, který vás doveze až k lanovce. 

Ceny a další zajímavosti:

Jednodenní skipas: 690 Kč pro dospělého

Možnost večerního lyžování 16:00 - 20:00 h. (pouze vlek Doplik)

Lyžařská škola, půjčovna a servis přímo v areálu

 

Více o FlixBus zastávce v Harrachově

Ski areál Ještěd

Ať je léto nebo zima, na Ještědu je vždycky prima! Vyměňte turistické boty za přezkáče a hurá na svah. Věděli jste, že ski areál Ještěd je nejpřístupnějším areálem v České republice?  Z centra Liberce se dostanete tramvají až na svah, kde na vás čeká přes 9,2 km sjezdovek. Ski areál Ještěd nabízí dvě čtyřsedačkové lanovky, jednu dvousedačkovou a šest vleků. Ještěd se dá rozdělit na dvě části podle náročnosti. Severní část Ještědu je spíše pro zkušenější lyžaře, kterým budou vyhovovat prudší sjezdovky včetně vyhlášeného černého Slalomáku. Začátečníkům doporučujeme sjezdovky na Pláních na jižní straně Ještědu. Hned poblíž konečné zastávky tramvaje, která vás ke svahu doveze, najdete sjezdovku Bucharka, která je ideálním místem pro ty, kteří na lyžích stojí poprvé. 

Pokud se chcete vydovádět jinak než na lyžích, vyzkoušejte sáňkařskou dráhu Skalka, která začíná u horní stanice lanové dráhy. Čeká na vás přes 3 km dlouhá trať, která vede lesem a končí u tramvajové zastávky Horní Hanychov. 

Jak s FlixBusem na Ještěd: Na úplný vrchol Ještědu vás sice nedovezeme, ale za to vás třeba z Prahy za necelé dvě hodiny dopravíme do centra Liberce. Vystupte na zastávce Fügnerova. Odtud stačí naskočit na tramvaj č. 3, která vás doveze na konečnou zastávku Horní Hanychov. Pak už jen stačí nasadit přezkáče a jde se jezdit!

Ceny a další zajímavosti:

Jednodenní skipas: 590 Kč pro dospělého

Možnost večerního lyžování 18:00 - 21:00 h. (pouze sjezdovka F10)

Lyžařská škola, půjčovna a servis přímo v areálu

 

Více o FlixBus zastávce v Liberci