Kam vyrazit v Libereckém kraji?

Malebná oblast dělící se do čtyř menších celků, nabízející vyžití jak v létě, tak v zimě, je tím pravým místem pro příjemně strávenou dovolenou. Zde vypínající se Jizerské a Lužické hory jsou vhodným terénem jak pro lyžaře, tak pro běžkaře. U světoznámého Máchova jezera se v letních měsících vykoupete, projedete parníkem nebo se můžete naučit na windsurfingu. U metropol regionu Liberce můžete navštívit horu Ještěd s televizním vysílačem, z něhož je úchvatný výhled do kraje. Neváhejte a vydejte se s FlixBusem na Český Sever.

Autobusové zastávky v Libereckém kraji

Tipy na výlety:

Božkovské dolomitové jeskyně 

Labyrint chodeb plných krápníků, křemenných lavic a říms. Tyto dominanty vystupují ze stěn tak, že je lidé pojmenovali Hřebínek, Anděl, Panenka, Tři Králové, Přilba či Betlém. Součástí je i největší podzemní jezero v Čechách a proto pro svou jedinečnost byly jeskyně vyhlášeny jako Národní přírodní památka.      

V jeskyních můžete spatřit kromě stalagnátů a stalagmitů menší jezírka, které nesou jméno ,,Labutí´´. Velkolepá podívaná vás však čeká až nakonec, kdy můžete jako odměnu spatřit dech beroucí Jezerní dóm, v němž se zrcadlí krásy celé jeskyně. Božkovské jeskyně jsou uváděny jako třetí nejnavštěvovanější turistické místo v Severních Čechách a z důvodu velkého zájmu převážně v letních měsících se doporučuje zajistit si rezervaci telefonicky dopředu. 

Jak na Ještěd?

Ještěd je symbolem Libereckého kraje, kde na jeho vrcholku najdete vyhlášený horský hotel Ještěd s vysílačem. Stavba byla oceněna pro svoji unikátní architekturu Perretovou cenou a stala se stavbou století, jež nabízí jedinečný pohled na Liberec a do okolí. K samotnému vrcholku je možné se dostat pěšky, autem nebo lanovou dráhou. Pokud se necítíte na pohorky, tak nejschůdnější varianta je doprava lanovou dráhou. V zimní sezóně si zde návštěvníci  mohou zalyžovat v ski areálu Ještěd a nebo navštívit středisko skokanských můstků. 

Máchovo jezero

Mácháč nebo též zvaný Velký rybník poskytuje v letní sezóně na svých plážích rekreaci mnoha návštěvníkům a to především na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech. Navštívit zde můžete i největší plážový open air festival Finlandia Mácháč, který se koná každý rok v srpnu. Ubytovat se můžete v kempu Máchovo jezero a dva dny taneční hudby můžou začít.     

Máchovo jezero není jen místo pro rekreaci nebo tanec, ale také v zimní sezóně pro bruslaře či jachtaře, kteří na speciálně upravených eiskách (plachetnicích) plachtí po zamrzlém jezeře. Sbalte si brusle nebo ručník a vydejte se s naším FlixBusem za novými zážitky.

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice.

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.