Kam na výlet v Jihočeském kraji?

Krajina plná lesů, rybníků, malebných městeček a vesniček vás ohromí nejen svými přírodními krásami, ale také historickými památkami. Na Šumavě si na své rozhodně přijdou milovníci cyklistiky, vodních sportů, ale i lyžaři a snowboarďáci. V Českých Budějovicích, Soběslavi a Českém Krumlově se nebudou nudit nadšenci památek. 

Věděli jste, že Jižní Čechy jsou známé také pro horké koblihy, bramborové speciality a kapry, kteří čekají na podzimní výlov ve zdejších rybnících? Pokud ne, tak se rozhodně vydejte jedním z našich autobusů levně do Českých Budějovic, Tábora či Písku tyto dobroty ochutnat.

Tipy na výlety v Jižních Čechách

Zámek Hluboká nad Vltavou

Původně královský strážný hrad byl v roce 1661 upraven na neogotický zámek knížetem Janem Aldofem I. Schwarzenbergem. Kousek windorské Anglie uprostřed jižních Čech, i tak by se tento pohádkový zámek dal popsat. Prohlídkové okruhy seznamují návštěvníky s přepychovými reprezentačními sály, zámeckou kuchyní a zbrojnicí. Kolem zámku se také rozkládá park a jízdárna, kde je k prohlédnutí expozice jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírky Alšovy jihočeské galerie.

Největší národní park České republiky

Stezka korunami stromů

Dech beroucí výhled na šumavskou přírodu, Lipenské jezero, Novohradské hory či rakouské Alpy si můžete vychutnat na špičce první stezky svého druhu v České republice, která je otevřená po celý rok. Stezka je zakončena 40i metrovou vyhlídkovou věží a součástí stezky je jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice.

Muzeum čokolády a marcipánu

Tři patra plné historie čokolády, její pěstování a dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, pralinek a figurek. K dispozici je také dílna, kde si návštěvnící sami můžou odlévat čokoládové figurky. Oblíbeným exponátem je čokoládová postava Jaromíra Jágra v živé velikosti. Jsou zde k vidění filmy o čokoládě a odborníky cukráře lze pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně. 

Proč byste si měli vybrat právě náš autobus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v České republice.

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem po České republice bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem po České republice.