Kam vyrazit na Silvestra

Neuvěřitelné, jak ten čas letí, jsme znovu u konce dalšího kalendářního roku. Je čas se připravit na řádné oslavy, poohlédnout se za svými (ne)úspěchy a těšit se, co nám nový rok přinese. Pamatujete si svoje novoroční předsevzetí z minulého roku? Kolik z nich jste dodrželi a které si převezmete do dalšího roku?

Obecně k oslavám Silvestra patří ohňostroje, novoroční přípitek a doslova protančená noc. V některých zemích se k této noci však vztahují jiné tradice. Vybrali jsme si pro vás pár destinací, které můžete díky FlixBusu navštívit a přivítat Nový rok v cestovatelském duchu. Jak na Nový rok, tak po celý rok!

Vídeň

Rakouské hlavní město je jedním z nejzajímavějších měst v Evropě, které po staletí navštěvovalo mnoho vynálezců a umělců, vhodné místo k oslavě posledního dne roku v ulicích historického centra. Silvesterpfad, česky Silvestr, je synonymem pro svařené víno, pivo, šampaňské a jídlo, které si můžete užít za doprovodu krásné hudby na jednom z koncertů, které jsou během silvestrovských oslav zdarma. Zkoušeli jste někdy tančit tradiční valčík? Od 2:00 ráno nabízejí městské taneční školy lekce před katedrálou Stephansdom. Nezapomeňte sledovat ohňostroje z Heldenplatz nebo Prateru. Pokud máte rádi klasickou hudbu, nenechte si ujít koncert vídeňské filharmonie, jedné z nejdůležitějších filharmonií na světě.

Amsterdam

Poslední den v roce se Amsterdam promění v jednu gigantickou pouliční party. Největší večírek najdete v De Oosterdok – na oficiálním místě silvestrovské party a novoročního ohňostroje. Když už se sem vydáte, nenechte si ujít také Rembrandtplein, Nieuwmarkt, Museumplein a náměstí Dam. Od listopadu  do půlky ledna  zde pravidelně probíhá Festival světel, kdy ulice a vodní kanály zdobí unikátní světelné instalace od světových umělců. Na Silvestra v Holandsku budete překvapení výběrem jídla. Lidé zde jedí malé olejové koule (podobné sladkým koblihám), kterým říkají Olie Bollen nebo smažená jablka, aby jim zlá bohyně Perchta neublížila. Na Nový rok se pak všichni vydají na pobřeží Severního moře. Najdete zde neskutečné davy otužilců, kteří nasadí oranžové čepice s bambulí a vrhnou se alespoň na pár vteřin do ledové vody. Ptáte se proč? Holanďané tvrdí, že tak mohou začít nový rok se svěžím tělem a myslí. Gelukking nieuwjaar!

Budapešť

Hledáte alternativní způsob, jak oslavit Silvestr? Budapešť je to pravé místo pro vás! V tomto městě můžete prožít silvestrovský pobyt v lázních s jedinečnými termálními prameny. Mezi ty nejznámější patří Baths Gellert, Szechenyi a Rudas. Samozřejmě tu najdete i spoustu dalších možností, jak strávit silvestrovské oslavy, třeba na jedné z mnoha plaveb na Dunaji, s nádherným výhledem na Řetězový most, parlament a hrad Buda. Nesmíme zapomenout na centrum nočního života v Budapešti – nenechte si ujít Ötkert, Akvárium, Szimpla Kert, Instant nebo Yellow, kde můžete protančit celou noc s přáteli a ochutnat tradiční Palinku, skvělé jídlo a místní víno. Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek! Začněte nový rok odpočinkem v termálních lázních. Pojeďte s FlixBusem do Budapešti!

Paříž

Okouzlující francouzské hlavní město je místem vhodným pro ty, kteří na Silvestra hledají více romantiky nebo večer plný zábavy, šampaňského a kabaretů. Moulin Rouge a Crazy Horse rozhodně stojí za návštěvu. Doporučujeme také navštívit Champs Elysées se slavnou půlnoční pouliční párty a Arc De Triomphe, ale také Montmartr a baziliku Sacré-Coeur, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na město. Mezi další nápady patří romantická večeře při plavbě po Seině! Nenechte si ujít procházku po nejznámějších vánočních trzích Champs Elysées, ikonické turistické atrakce Paříže, a nezapomeňte ochutnat svařené víno - vin chaud, nebo papillottes - tradiční čokoládu se zprávou uvnitř. Paříž je místo, kde se jen tak nudit nebudete! Slavnosti pokračují i druhý den 1. ledna u Grande Parade de Paris. Zní to lákavě? Pak vyrazte na cestu s FlixBusem do Paříže! Bonne Année!

Praha

V půvabném hlavním městě České republiky na vás 31. prosince bude čekat spoustu koncertů, ohňostrojů a šampaňského. Existuje několik možností, jak skvěle oslavit Silvestra v Praze. Chcete-li zažit opravdu bouřlivé silvestrovské dobrodružství, doporučujeme vám zamířit na velká pražská náměstí, jako je Staroměstské nebo Václavské náměstí. Příjemným místem k pozorování ohňostroje je také Národní divadlo. Dalším způsobem, jak si užít Silvestr, je zamířit k Vltavě v blízkosti Karlova mostu a s kamarády se kochat nádherným výhledem na ohňostroj nad řekou. Chcete-li se správně rozloučit se starým rokem, můžete také vyzkoušet okouzlující říční plavbu po Vltavě se spoustou jídla, pití, zábavy a s úžasným výhledem. Říční plavbu vám však doporučujeme rezervovat předem. Oslavte Silvestra v Praze! Neřešte promile, FlixBus vás v pohodlí doveze do centra všeho dění.

Berlín

Berlín je město známé po celém světě pro své neuvěřitelné večírky. Každý rok se v Berlíně scházejí tisíce lidí, aby oslavili „Party Mile“, která se koná na ulici Straße des 17. Juni mezi Braniborskou bránou a Vítězným sloupem. Zde si užijete hudební pódia, párty stany a světelnou show. Ochutnat můžete i místní speciality z okolních stánků – vyzkoušejte německé víno a slavný currywurst. Dveře se otevírají ve 14:00, kdy probíhají přípravy na večerní vystoupení. Oficiální zahájení akce se koná v 19 hodin. I sportovní nadšenci si přijdou na své. Každoročně se v Teufelsbergu koná silvestrovský běžecký závod. Vybrat si můžete ze vzdáleností 2 km, 4 km, 6.3 km a 9.9 km. Můžete tak doslova vběhnout do Nového roku! V Berlíně si každý najde to své. Lákají vás velkolepé oslavy v Berlíně? Rezervujte si jízdenku s FlixBusem ještě dnes! Frohes Neues Jahr!