FlixBus ve čtvrtek obnoví spojení Brna s Prahou

26/05/2020

 

Tisková zpráva, 26/5/2020

+ Od 28. května obnovuje FlixBus v omezeném režimu provoz mezi Brnem a Prahou + Dopravce současně zavádí preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů a při odbavování

Po útlumu provozu v době, kdy Češi kvůli mimořádným bezpečnostním doporučením a omezení vycházek téměř přestali cestovat hromadnou dopravou, začíná autobusový dopravce FlixBus obnovovat provoz na dalších vnitrostátních linkách. Ve čtvrtek 28. května znova vyjede i mezi Brnem a Prahou. FlixBus současně zavádí bezpečnostní opatření týkající se zvýšené prevence, hygieny a dezinfekce prostor autobusu, dezinfekce pro cestující a řidiče, ochranných pomůcek, změn při nástupu i výstupu a odbavování.

„Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost zákazníků, řidičů, partnerů a zaměstnanců. Při obnovení provozu implementujeme nové bezpečnostní předpisy tak, abychom zajistili bezpečný provoz a chránili naše zákazníky i řidiče,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Prozatím v omezeném provozu jednou až dvakrát denně

Návrat zelených autobusů je zatím pozvolný, jízdní řády jsou zredukované. „Vidíme, že zájem cestujících o vnitrostátní spoje roste, postupně se zákazníci vracejí i do dálkové přepravy. Očekáváme, že brzy budeme moci posílit frekvenci spojů na klíčových trasách a nabídnout tak zákazníkům více spojů denně,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Autobusové spoje do Prahy budou vyjíždět z brněnského nádraží u hotelu Grand každý den v 7:40 hodin. Každý den kromě úterý a středy budou spoje jezdit ještě odpoledne v 16:10 h. V opačném směru budou zelené autobusy vyjíždět z nádraží Florenc denně v 12:05 h, v pondělí, čtvrtek a sobotu ve 20:05 a v pátek a v neděli ve 20:35 se zastávkou na AN Roztyly ve 21:00 hodin.

Obnovené vnitrostátní spoje jsou již v prodeji na webových stránkách dopravce. 

Preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů

S obnovením provozu dálkové autobusové přepravy souvisí i zavedení zvláštních bezpečnostních opatření, aby se zabránilo opětovnému šíření koronaviru. Na vytvoření těchto opatření FlixBus úzce spolupracuje se zdravotnickými orgány a řídí se jejich doporučeními ohledně dalších kroků, které je třeba podniknout.

Cestující jsou během odbavení i po dobu celé cesty povinni mít zakrytá ústa i nos například rouškou. Řidiči FlixBusu jsou vybaveni ochrannými pomůckami – jednorázovými rukavicemi a rouškami s vyměnitelným nanofiltrem. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči budou cestujícím připomínat nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy.

Prodej občerstvení přerušen, platba kartou vítaná

Na palubách autobusů FlixBus jsou z bezpečnostních důvodů dočasně uzavřeny toalety a přerušen prodej drobného občerstvení. Dezinfekce vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách.

„Nabádáme naše cestující, aby si jízdenky kupovali s předstihem po internetu po internetu, v Praze na nádraží Florenc nebo v prodejně v Brně a platili tak platební kartou. Rádi bychom apelovali na každého, aby dodržoval základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránil sebe i své okolí,“ dodává Čmielová.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)